Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Janov

Dnes po třech letech návštěva Janova u Hřenska.
Za tu dobu se tu stalo pár změn, vyrostl nový hotel, hřiště se trochu změnilo a tím i norma :)
jamka č.3 se prodloužila, naopak jamka č.5, ten dlouhý strašák se zkrátil, stejně jako jamka č.6
Hřistě v dobrém stavu, greeny velmi velmi vysoké, ale celistvé, odhaduju rychlost tak max 4ft.
Na rozhlednu jsem opět neměl koule :( došel jsem do půlky, jako vždy :(
 
Práce na nových jamkách pokračují. Udělány rozvody vody k novým jamkám (přes 800m), založen nový grýn, připravují se nová odpaliště.
Zatím (až do konce července) by se mělo hrát na starém layoutu. Od 1.7. „nové” hřiště.
Aspoň už nebudeme závislí na pronájmu části pozemků od obce a zlovůli zastupitelstva, celé hřiště bude již na soukromém pozemku.

Tak jsem zvědav, co soudružka starostka se svými stranickými nohsledy zase vymyslí, aby nám hru znepříjemnila. Její prohlášeni „Já ten golf na Janově zničím. Nám se tu žádní zbohatlíci roztahovat nebudou” zatím odvoláno nebylo.
 
Dnes ukončen provoz na původních jamkách č. 1, 2 a 4.
Od zítra již nový layout a nové jamky. Za původní jamku č. 1 zcela nová jamka vč. grýnu (zatím hra na provizorní grýn, nový ještě není zralý pro hru), u jamek 2. a 4. nová odpalistě (zatím provizorní, nová ještě nestačila dostatečně zarůst) a ferveje, grýny zůstaly.
Další změnou je přečíslování jamek (z provozně logistických a bezpečnostních důvodů). Takže nyní je jamkou č.1 původní jamka č. 6 (PAR3).
Současně došlo k přenormování hřiště. Vzhledem k tomu, že došlo ke zkrácení hřiště v metrech (PAR zůstal) je i norma výrazně tvrdší a „bere” až tři rány.
Takže pro „všudehrály” - nová výzva.
 
Jaký je aktuální stav hřiště? Stojí za to si přijet zahrát? Na webu je uvedeno, že se hraje na zimní grýny...
 
Jaký je aktuální stav hřiště? Stojí za to si přijet zahrát? Na webu je uvedeno, že se hraje na zimní grýny...
Už se hraje na regulérní grýny, bohužel dlouhá zima jim moc nepřála. Budou potřebovat ještě tak měsíc, aby se dostaly do kondice.
Na některých jamkách se hraje ze zimních odpališť. Jinak ferveje ok, rafy velmi hratelné.
 
Trošku z jiného soudku - aneb když komouši vládnou obci.
Je tu mezi námi nějaký právník aby posoudil, zda je to žalovatelné z důvodu diskriminace skupiny osob?
26B18394-3A62-4AFA-974F-F022EE4C0202.jpeg
 
Trošku z jiného soudku - aneb když komouši vládnou obci.
Je tu mezi námi nějaký právník aby posoudil, zda je to žalovatelné z důvodu diskriminace skupiny osob?
Zobrazit přílohu 24408
Žalovatelné to asi není, nesplňuje to žádné náležitosti dopravního značení. A proto je to i absolutně nevymahatelné, takže asi tak:).
 
Trošku z jiného soudku - aneb když komouši vládnou obci.
Je tu mezi námi nějaký právník aby posoudil, zda je to žalovatelné z důvodu diskriminace skupiny osob?
Zobrazit přílohu 24408
No! Koukám, panujou tam hezký vztahy. Už když jsem tam byl naposled, tak na mě místní domorodci z bytovek nekoukali zrovna přívětivě! Netušil jsem proč, když nejezdím zrovna meďourem. S parkováním to tam není nejšťastnější, to je pravda, ale že by tam kvůli golfistům nemohly ty "davy" turistů nechat auto, se mi nezdá. Ještěže tam nejezdím často!
 
V čem je v Janově s hřištěm problém? Proč místní radnici tak vadí? Dokážu svým způsobem pochopit, že třeba v Praze vadí některým hřiště v městské zástavbě... (Tuším že někdy někdo zmiňoval Motol na Praze 5). Ale proč vadí golfová plocha v Janově?
 
V čem je v Janově s hřištěm problém? Proč místní radnici tak vadí? Dokážu svým způsobem pochopit, že třeba v Praze vadí některým hřiště v městské zástavbě... (Tuším že někdy někdo zmiňoval Motol na Praze 5). Ale proč vadí golfová plocha v Janově?
Protože zastupitelstvo ovládlo „rudé” zlo pod heslem „nám se tu ti zbohatlíci roztahovat nebudou, golf na Janově zničíme.”
Velkou roli v tom hraje závist a „konkurenční” boj po postavení hotelu „Devítka” u hřiště (majitel hotelu je i majitelem hřiště, které klubu pronajímá). Soudruzi „velkohoteliéři”, kteří ze svých chalup vybudovali „luxusní” penziony vybudováním sádrokartonových pokojů na půdách, si už nemohou říct o 100€ za noc a osobu, neboť ubytování v novém hotelu je za cenu nižší.
To vše je navíc živeno záští obyvatel sociálních bytů a domova seniorů, které byly zřizeny v prostorech bývalé školy v přírodě a to hned v sousedství hřiště.
Navíc inkriminované parkoviště je vybudováno na pozemcích, které byly dříve v majetku hřiště a byly za minulého vedení obce (2 vol. období zpět) převedeny na obec s tím, že na nich bude vybudováno parkoviště, které budou moci používat i golfisté. Bohužel bývalý vlastník toto neošetřil smluvně a nové vedení se k tomuto závazku „nezná”.
Jen pro úplnost, parkoviště je vybudováno na samé hranici katastru a přímo sousedí s golfovými tréninkovými plochami.
A jak psal @Vorel, na parkovišti 99% času žádní turisté a návštěvníci obce neparkují. A pokud ano, tak se jedná většinou o 1-2 vozy při kapacitě parkoviště cca 20 vozů.
 
Jen pro ilustraci - parkoviště dnes ve 14h a takto přeplněné turisty a návštěvníky Janova je většinu času 🙈

119C1240-48EB-4EE2-AE02-54CC0421086D.jpeg
 
A jakou závaznost má tahle tabulka....
Řekl bych, že dopravně to zákon/vyhláška nezná. Takže je to naprosto bezzubé... a ubohé.
 
A jakou závaznost má tahle tabulka....
Řekl bych, že dopravně to zákon/vyhláška nezná. Takže je to naprosto bezzubé... a ubohé.
Možná by nebylo od věci zjistit si, z jakých peněz byla tato stavba financována. Takhle zpatra bych i střelil, že to byli nějaké dotační fondy EU a tam i ta potenciální diskriminace ohledně parkování jen pro návštěvníky rozhledny bude hodně na vodě...
 
A jakou závaznost má tahle tabulka....
Řekl bych, že dopravně to zákon/vyhláška nezná. Takže je to naprosto bezzubé... a ubohé.
Tak žádnou, jde o to
1) odradit a vystrašit golfisty feečkaře
2) nas..t členy klubu
3) uhrát nějaké politické body u potencionálních voličů
 
Možná by nebylo od věci zjistit si, z jakých peněz byla tato stavba financována. Takhle zpatra bych i střelil, že to byli nějaké dotační fondy EU a tam i ta potenciální diskriminace ohledně parkování jen pro návštěvníky rozhledny bude hodně na vodě...
Tak ono je tam napsáno i „pro návštěvníky obce”, což jsem i v případě, že si jdu zahrát golf 🤭😂
Slovy klasika JC: „Autor tak vlastně zastává názor, který zároveň vyvrací.”
 
Možná by nebylo od věci zjistit si, z jakých peněz byla tato stavba financována. Takhle zpatra bych i střelil, že to byli nějaké dotační fondy EU a tam i ta potenciální diskriminace ohledně parkování jen pro návštěvníky rozhledny bude hodně na vodě...
Plán 300 tis., realizace 1,04 mil. Kč a nikomu v obci to nevadí. Navíc je to tak o 50% předražené.

844096D6-EF64-40DA-939F-D228F14C387A.jpeg
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
695
  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
623
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
849
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom