Jamky na přeskáčku

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Jak je to s hrou jamek na přeskáčku? Myslím tím mimo turnaj. Už jsem se s tím několikrát setkal, že jsem na hřišti a najednou z ničeho nic se předemnou objeví flight, který tam nebyl a pak zmizí někam jinam. Prostě jde si hřiště cik-cak, jak se mu to v ten den hodí. Abych se přiznal, osobně mě to docela ruší, snažím se hrát v nějakém tempu, abych nezdržoval ty za mnou, před sebou relativně volno a pak zničeho nic se tam objeví skupina, která předchozí jamky nehrála, protože si udělá zkratku atp. Je toto nějakým způsobem ošetřeno? "Skáčete" taky po jamkách, nebo vždy v pořadí?
 

Svacinar

Člen fóra
Já si teda občas skáču, hlavně v situaci, kdy jdu třeba sám, a přede mnou jde plný nebo pomalý flight a nechci je brzdit aby mě pouštěli, když jsem jen sám. Pokud tě ten flight který přeskočí jamky brzdí, je to jejich chyba a můžeš to řešit s marshallem, ale mám spíš zkušenosti že tyhle "přeskakovači" chodit docela rychle :)
 

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Párkrát jsem to "doma" zažil, téměř vždy to byly místní hvězdy na bugy, nikdy jsem neviděl, že by někoho omezily... takže za mě ok. Když někdo hraje ve dvou devítku za 1.20h za -3, chápu že se nechce loudat tři hodiny...
Jednou nebo dvakrát jsem potkal lidi pro mě neznámé, když jsem šel kolem drivingu (oni na drivingu) na trojku a pak se najednou objevili před námi na pětce, a to bylo otravné, protože brzdili.
Bývá to ošetřené v místních pravidlech myslím, že se musí hrát jamky v pořadí.
Já osobně (hlavně když jdu sám), jsem už párkrát jamku přeskočil. Obvykle rovnou jedničku, když ještě pět minut po mém teetime nebyl předchozí flight na greenu (obvykle rodinka držící hole poprvé). Potom taky bezohledný flight, který se loudal a za kterým jsem protrpěl čtyři jamky a nepustili mě, taky přeskakuju s vynecháním jamky. Zda je to rušilo či ne mi bylo zcela jedno, býti maršálem, vyhodil bych je ze hřiště nebo jim přikázal pustit rychlejší flight.
Tak asi tak...
 

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Preskoceni jamky ve vhodnem miste, zejmena kvuli brzde prede mnou ano... jinak to neznam. 
U tech nahodnejsich bych asi mel podezreni, ze to je nejaka cernota :D
 

RazoR

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Obecně platí (při mimoturnajové hře), že pokud někdo přeskakuje, tak by neměl nijak ovlivnit hru těch, kteří hrají řádně jamky dle pořadí...
Důvodu, proč se to děje je spousta, např. mě teď napadly:
- brzda před vámi...
- už se stmívá a ze 13ctky to jde střihnout na 18ctku a hold do tmy bych to stějně celé nedal...
- neznalost hřiště - v křížení jamek omylem jdu na jinou - nevšimnu si a hraju vesel dál :)
- Play Off z turnaje, které se hraje třeba na jamkách 10 a 18 - ale po turnaji již byla na hřiště puštěna veřejnost - tzn. hlavně na 10tce může dojít ke kolizi (tohle je asi jediný případ, kdy dostanou přednost hráči, kteří "přeskakují" = tzn. PlayOff)
- apod...
 

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Omyl a sun-set jsem uz dal tez :) 

Neni nad to dohrat v klidu jamku c.3, zapichnout zpet praporkovou tyc a vsimnout si na ni cislo 9 (9ti jamkove hriste samo...). :D
 

karlos

Guru fóra
Rok ZK
2013
Klub
BENGK
HI (HCP)
10+
P/L
Pravák
Značka
Ping, Srixon, Cleveland
19.jamka:
Představení
WITB
No snad mě Martin nezabije  :D ,ale v Hořehledech mi to bylo lehce doporučeno domácími hráči (na hřišti cca 10 lidí), 3-7-8-4-5-6-9, šel jsem sám, přede mnou 2 flighty a ten zadní mi to poradil na odpališti 4ky že ještě čekají. Nikoho jsem neomezil, neohrozil a žádnou jamku nehrál dvakrát, takže si myslím že při znalosti místních poměrů, obsazenosti hřiště a celkem rychlé hře by to vadit nemuselo.
 

Pepino

Nováček+
Jméno
Josef
Přijmení
Machala
Rok ZK
2013
Klub
GC Uh. Hradiště
HI (HCP)
21.1
P/L
Levák
Značka
Callaway
19.jamka:
WITB
Mám to pdobně, když jdu sám a někdo třeba nevidí a nepustí, tak klidně přeskočím a potom projdu zpět ty přeskočené. 
 

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
9,8
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
V případě, že znáte moje hřiště a dokážete díky přeskočení jamek nebo prohození jejich pořadí ve skutečnosti dokonce ulevit jeho průchodnosti a nikoho neomezíte, tak to dokonce vítám!
 
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom