Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamkovka?

@Yahuu Bereš i ženský dřeva? Já v pohodě prohraju i se singl chlapem. :) Určitě by to bylo rychlejší než když jsem se na Kaskádě rvala s @Dáša do poslední jamky.( a stejně jsem prohrála) :p
Ženy muži děti, rozdíly se nedělají....
 
Byla by to legrace. Hlavně by se potkali účastníci na "cappuccino" v Hořehledech například.
líbí se mi to, co navrhnul @Trenér. Obětovat tomu víkend, dvoustranný pavouk apod.. Hořehledy by k tomuto byly, myslím, ideální.

Do Hoře se letos jede (19.jamka)
  • 20.9. - 22.9.2019 - Víkend v Hořehledech (v přípravě)
Prozatím volnější program (texas) - aby si zahráli polovičky, ale mohl by to být i vhodný termín na případnou Jamkovku, prozatím jsme s Martinem (@mkopcak) řešili termín, který jsme si domluvili už dříve.
 
Do Hoře se letos jede (19.jamka)
  • 20.9. - 22.9.2019 - Víkend v Hořehledech (v přípravě)
Prozatím volnější program (texas) - aby si zahráli polovičky, ale mohl by to být i vhodný termín na případnou Jamkovku, prozatím jsme s Martinem (@mkopcak) řešili termín, který jsme si domluvili už dříve.

Za mne lze domluvit cokoli!
 
Já bych se taky přidal. co se formátu týče tak dlouhodobý s navrhovaným vyrovnáním.
 
ja navrhuji vyrovnani 1/2, jak pise Michal, system dvou porazek a v porazenych bez vyrovnani :D
 
v porazenych bez vyrovnani

Tahle část mi přijde už to příliš už trochu komplikovaná, z hlediska celkových pravidel a všeobecné jednoduchosti a použitelnosti. Ale hlavně z organizačních důvodů - pravidla by měla být jednotná a ne, když nastane A, tak se něco dělá jinak. Už jen proto, že to vnáší zmatek a případné rozčarování. Ne každý je analytik jako ty... ono sice takhle je to vypadá jednoduše a jasně, ale spíše jsem pro jednotný systém, bez následných variant.
 
Já si na to nedělám nárok. Asi bude lepší když to povede někdo z místních bossů.
Za mne dlouhodobá, s vyrovnáním 1/2.
Ty jsi to nepochopil asi správně. Ty jsi tím byl pověřen. Byla na Tebe delegována důvěra od @requo, kterou jistě nezklameš:cool:
 
Spojit jamkovku s Hoře je super myšlenka. Když pojedu takovou dálku, tak bude více zábavy. Jinak souhlasím s dvoustranným pavoukem s vyrovnáním 1/2.
 
Ty jsi to nepochopil asi správně. Ty jsi tím byl pověřen. Byla na Tebe delegována důvěra od @requo, kterou jistě nezklameš:cool:

:) Ale ne, byl to dotaz, který by měl předejít tomu nějakému nedorozumění. Samozřejmě iniciativa je vítána, budu jedině rád, když se dlouhodobě někdo něčeho na Jamce chopí (koneckonců, každý si může tu vytvořit vlastní aktivitu, turnaj), ale on je rozdíl jednorázová aktivita a dlouhodobé udržování výsledků, činnost, která nemusí každému sednout a mít prostor, čas. Tak abych si to s @yahoo ujasnil hned na začátku, tak jsem se ho zeptal. A protože to vypadá, že se to koncipuje jako společná aktivita pod hlavičkou 19.jamky, tak to nějak uchopím a vhodně do toho @Yahuu namočím :)

Ale chopím se toho minimálně po té administrativní stránce asi já - když to má být Jamkovka 19.jamky, po té odborné (pravidla, soutěžní výbor) a jejich interpretace do toho namočím další, vč. @Yahuu, pokud bude ochoten a souhlasit.
 
:) Ale ne, byl to dotaz, který by měl předejít tomu nějakému nedorozumění. Samozřejmě iniciativa je vítána, budu jedině rád, když se dlouhodobě někdo něčeho na Jamce chopí (koneckonců, každý si může tu vytvořit vlastní aktivitu, turnaj), ale on je rozdíl jednorázová aktivita a dlouhodobé udržování výsledků, činnost, která nemusí každému sednout a mít prostor, čas. Tak abych si to s @Yahuu ujasnil hned na začátku, tak jsem se ho zeptal. A protože to vypadá, že se to koncipuje jako společná aktivita ofiko pod hlavičkou 19.jamky, tak to nějak uchopím a vhodně do toho @Yahuu namočím :)

Ale chopím se toho minimálně po té administrativní stránce asi já - když to má být Jamkovka 19.jamky, po té odborné (pravidla, soutěžní výbor) a jejich interpretace do toho namočím další, vč. @Yahuu, pokud bude ochoten a souhlasit.
Není problém. Co pořád máte s tím vyhledávačem....?
 
Pokud chceš hrát úplně fér, musíš hrát bez vyrovnání, to je nám jasné všem. Nikdo si snad nemyslí, že je lepší hráč než ty, když díky vyrovnání vyhraje.

Pokud chceš mít vyrovnání nastavené tak, že budeš mít zaručeno že vyhraješ, i když ten horší náhodou trefí víc dobrejch ran než obvykle a ty jich pár pokazíš, nejsi fér. Znamená to vlastně, že chceš mít jen ovečku k poražení dostatečně pitomou na to, aby si nedokázala spočítat, že nemá šanci. A ty se hledají těžko. Nebo nemusí být ovečka pitomá, stačí, když akceptuje předem, že nemá šanci. To ale můžete hrát rovnou bez vyrovnání...

Jenže nejde přece o to jamkovku vyhrát, ale jak už tu někdo zmínil, jen si ji zahrát, přece nemusíš vyhrát. Důležité je se třeba umístnit a mít z toho dobrý pocit. Ten kdo hráje jamkovku bez vyrovnání a dá do ní všechno i když má horší HCP, je pro mě pořádný golfista a borec, v žádném případě ovce, to že nevyhraje nic neznamená, není to žádná ovce.

I kdybych se zúčastnil, tak bych do toho dal maximum a je úplně jedno kolikátý v důsledku budu, ale dám do toho všechno, bude mi padesát na levém koleni artrózu, že se rozhodují jestli mi nohu uřezat a stejně bych do toho šel naplno.
 
Upraveno:
Jamkovky u nás v klubu se pravidelně účastní 50+ hráčů, v dubnu se hraje první kolo, v květnu druhé, v červnu třetí, atp. Je na hráčích kdy a kde jamkovku odehrají, ale musí ji odehrát a výsledek nahlásit vždy nejpozději poslední den v měsíci. Výsledek vždy hlásí vítěz. Hraje se v zásadě bez vyrovnání a z bílých odpališť.

Pokud jde za mě, tak:
- jamkovku hrát na 18 jamek, ne na 9
- 1. a 2. kolo losovat a odehrát pokud možno regionálně (aby byli soupeři max. do 100 km od sebe), 1. kolo duben, 2. kolo květen,
- 3. a další kola po dohodě, 3. a 4. kolo červen
- pokud se hráči nedohodnou na hřišti, rozhodne mediátor - třeba requo
- hrát bez vyrovnání nebo s minimálním vyrovnáním, pokud by hřiště vybíral soupeř papírově horší tak určitě bez vyrovnání nebo vyrovnání minimální (souhlas, že max. 1 rána na jamku)
- čtvrtfinále, semifinále a finále hrát klidně na jednom společném hřišti (pokud Hořehledy, tak jedině bez vyrovnání - tam se i výrazné rozdíly smazávají :) )

Pozn. nevím, zda je pro finále vhodný zářijový nebo říjnový termín - spousta klubů tam má svoje mistrovství
 
Jamkovky u nás v klubu se pravidelně účastní 50+ hráčů, v dubnu se hraje první kolo, v květnu druhé, v červnu třetí, atp. Je na hráčích kdy a kde jamkovku odehrají, ale musí ji odehrát a výsledek nahlásit vždy nejpozději poslední den v měsíci. Výsledek vždy hlásí vítěz. Hraje se v zásadě bez vyrovnání a z bílých odpališť.

Pokud jde za mě, tak:
- jamkovku hrát na 18 jamek, ne na 9
- 1. a 2. kolo losovat a odehrát pokud možno regionálně (aby byli soupeři max. do 100 km od sebe), 1. kolo duben, 2. kolo květen,
- 3. a další kola po dohodě, 3. a 4. kolo červen
- pokud se hráči nedohodnou na hřišti, rozhodne mediátor - třeba requo
- hrát bez vyrovnání nebo s minimálním vyrovnáním, pokud by hřiště vybíral soupeř papírově horší tak určitě bez vyrovnání nebo vyrovnání minimální (souhlas, že max. 1 rána na jamku)
- čtvrtfinále, semifinále a finále hrát klidně na jednom společném hřišti (pokud Hořehledy, tak jedině bez vyrovnání - tam se i výrazné rozdíly smazávají :) )

Pozn. nevím, zda je pro finále vhodný zářijový nebo říjnový termín - spousta klubů tam má svoje mistrovství
Určitě na 18j na 9i jamkovém hristi holt 2x dokola, odpaliště panska a dámská, pokud se hráči spolu domluví jinak, nevidím v tom problém. Losování prvních dvou kol už mi přijde moc, jen pokud by bylo více než 36 hráčů. Vyrovnání 1/2. Až do finále bych to hrál samostatně. A ano vítěz povinně hlásí výsledek. Časový harmonogram upřesňíme až podle počtu hráčů..
 
Jenže nejde přece o to jamkovku vyhrát, ale jak už tu někdo zmínil, jen si ji zahrát, přece nemusíš vyhrát. Důležité je se třeba umístnit a mít z toho dobrý pocit. Ten kdo hráje jamkovku bez vyrovnání a dá do ní všechno i když má horší HCP, je pro mě pořádný golfista a borec, v žádném případě ovce, to že nevyhraje nic neznamená, není to žádná ovce.

I kdybych se zúčastnil, tak bych do toho dal maximum a je úplně jedno kolikátý v důsledku budu, ale dám do toho všechno, bude mi padesát na levém koleni artrózu, že se rozhodují jestli mi nohu uřezat a stejně bych do toho šel naplno.
Ale to je jen tvůj pohled. Každý má svůj, to je cítit. Mě třeba tvůj pohled nedává smysl. Proč soutěžit bez sebemenší šance, to si můžeme jít zahrát jen tak. Když je před startem jasný, že když do toho dám všechno, zahraju to hřiště nejlíp jak umím na každé jamce a stejně je jasný, že dostanu výprask, kde asi vezmu dobrej pocit?

Kdyby nešlo o to vyhrát, tak nikdo neřeší, co je pro ně fér.
Jak jsem psal, pokud jde o fér hru, tak bez vyrovnání a je to. Otázka je, kolik lidí se přihlásí, protože pro horší hráče to prostě není soutěž, jsou jen komparz.
Pokud s vyrovnáním, tak by mělo dávat zhruba stejnou šanci všem, jinak nemá smysl. Pak se zase nechce těm dobrým, protože jako objektivně nejlepší golfisti můžou prohrát. Čemuž naprosto rozumím.
 
Ok, Jamkovka 19.jamky 2019 bude.

Soutěžní výbor: Já, @Yahuu, @JanKostalCZE
Předběžně telegraficky:
3-4 tydny na kolo, 1/2 vyrovnani, dvojita prohra, hriste dle domluvy, pripadne nedomluvy urci hriste soutezni vybor v zavislosti na vzdalenosti obou ucastniku, finale zari/rijen, zacatek podle lokalit, začátek 1.4.

V první polovině února konkrétní příprava a podrobné info, následně přihlašování.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom