Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamkovka?

konecne s Tebou souhlasim :)
To je základní dilema každé jamkovky, čím má hráč nižší hcp, tím chce nižší vyrovnání.
 
To je základní dilema každé jamkovky, čím má hráč nižší hcp, tím chce nižší vyrovnání.
ano, ale u vysokeho vyrovnani prijdes o lepsi hrace, prijde mi nefer, ze budu hrat proti hcp 20 a dostane na me 10 ran??? ano, mel bych ho i tak porazit, ale uplne fer to neni
 
ano, ale u vysokeho vyrovnani prijdes o lepsi hrace, prijde mi nefer, ze budu hrat proti hcp 20 a dostane na me 10 ran??? ano, mel bych ho i tak porazit, ale uplne fer to neni
Pokud chceš hrát úplně fér, musíš hrát bez vyrovnání, to je nám jasné všem. Nikdo si snad nemyslí, že je lepší hráč než ty, když díky vyrovnání vyhraje.

Pokud chceš mít vyrovnání nastavené tak, že budeš mít zaručeno že vyhraješ, i když ten horší náhodou trefí víc dobrejch ran než obvykle a ty jich pár pokazíš, nejsi fér. Znamená to vlastně, že chceš mít jen ovečku k poražení dostatečně pitomou na to, aby si nedokázala spočítat, že nemá šanci. A ty se hledají těžko. Nebo nemusí být ovečka pitomá, stačí, když akceptuje předem, že nemá šanci. To ale můžete hrát rovnou bez vyrovnání...
 
Pointa jamkovky je hrát bez vyrovnání... Lepší vyhrává jamku.
Jenže pak by hráli 4lidi...
 
pointa jamkovy je, ze hraji proti sobe rovni..... pak nemusis vubec zvat na hru hrace s vyssim hcp nez singl treba

No právě, není tam žádná šance, dobře hrající HCP 20 proste neporazíš, mám s tím osobní zkušenosti. Na rány, byť s vyrovnáním jistá šance je, protože to někde určitě pokazí a nastřílí kotel, ale u jamkovky jen prohraje jamku a na druhé i s bogie vyhraje...
 
Upraveno:
To je základní dilema každé jamkovky, čím má hráč nižší hcp, tím chce nižší vyrovnání.
s vyrovnanim vyhraje @Lefty :D :D :D
 
s vyrovnanim vyhraje @Lefty :D :D :D
Vždyť nedáme plné a Max 36, Tzn když budou 3/5 tak bude mít 21ran, vůči mně Tzn hcp 0, vím že to budu mít těžký a např na líše mne nejspíš rozseká. Když dáme polovinu, tak bude mít 18ran na mne... když mu to půjde tak to samozřejmě vyhraje, protože je schopen s hcp 54 hrát na cca 15, ale s tím nic neprovedu, holt je to srabik
 
No právě, není tam žádná šance, dobře hrající HCP 20 proste neporazíš, mám s tím osobní zkušenosti. Na rány, byť s vyrovnáním jistá šance je, protože to někde určitě pokazí a nastřílí kotel, ale u jamkovky jen prohraje jamku a na druhé i s bogie vyhraje...

Hlavní věc je si zahrát a dát šanci vyhrát i vyšším hcp.... ne vyhrát
 
Asi bych se zúčastnil, ale předem říkám, že jsem hodně neochotnej jezdit a platit po Republice :(. Pro mě je v tomhle směru parádní klubová Loreťácká jamkovka bez vyrovnání, kde teda o lidi nouze není (letos 64 lidí...) :D
Ale hodnota vyrovnání je mi jedno, ze singlistů se stejně většinou nervově zhroutím už na prvním odpališti :eek::D
 
Zatím spousta komentářů a málo přihlášených. Já to tedy beru. Jsem přesně ten hcp o kterém mluvíte. Oficiálně 18. 2x v roce se mi povede hrát na 14. Zbytek roku hraju na 30. Jasné, ze chci 3/4 vyrovnání :) ale stejně je to pro zábavu, půjdu hrát i s polovičním.
 
@Yahuu Bereš i ženský dřeva? Já v pohodě prohraju i se singl chlapem. :) Určitě by to bylo rychlejší než když jsem se na Kaskádě rvala s @Dáša do poslední jamky.( a stejně jsem prohrála) :p
 
Já to tedy beru šéfe...
Jsem určitě pro a rád se zůčastním. Bude záležet na období, kdy bychom hráli.
Odpočet je fér, částečně by šel vyřešit rozdíl v HCP i volbou odpališť (a třeba pro SF a finále odpočet zrušit...). Nápad s variantou vyřazovací systém na dvě porážky, viz wikipedie. se mi moc líbí a určitě budu všema deseti pro.
 
Já bych se ráda zúčastnila a protože jsem tu asi nejvyšší hcp a degoň, tak je šance, že brzo vypadnu. Ale jezdit lán světa moc ochotná nejsem a netuším jak to nacpu posléze do kalendáře. Abych se nenahlásila a pak zjistila, že to časově nedávám. Jak to vidíte s počtem her, kdy a tak? To se jistě odvíjí od počtu přihlášených.
 
Já si moc rád zahraju, ale většinu času nejsem schopnej kamkoli jet. Tzn. nabizim kazdemu souperi hru v Horehledech zadarmo:). A bat se nemusi, doma hraju spolehlive nejhur!
 
Prolítl jsem diskusi a navrhuji s ohledem na kompromisní řešení různých úrovní toto:
  • dlouhodobá hra, tzn. průběžná na jednotlivá kola s poznáváním nejenom různých hráčů, ale i různých hřišť
  • vyrovnání ano, max HCP 36, vyrovnání 1/2, s tím, že maximálně 1 rána na jamku k dobru (dobrá zkušenost z RequoCup), zbytek případně propadá
  • hřiště navrhuje jako první horší hráč (s přihlédnutím na vzdálenost/dostupnost od lepšího hráče - domluva)
  • styl vyřazovací systém na dvě porážky (aby si každý měl šanci více zahrát)
  • podle počtu přihlášených seskládat minimálně úvodní kolo do regionu
Samozřejmě pokud by to mělo být 19.jamky, tak je dobré pokrýt "poptávku" co největší skupiny potencionálních účastníků, s rizikem, že to neuspokojí každého. Může tedy být i varianta a dvě rozdílné hry - s vyrovnáním bez vyrovnání, ale přijde mi to poněkud nepřehledné, byť představit si to vedle sebe dokážu.

Takže asi ta základní otázka na anketu: S vyrovnáním / bez vyrovnání, případně jaké? Jinak, přišel s tím jako první @Yahuu, nějaký pátek tu už taky si, takže budeš ředitel soutěže nebo to necháš na mně a spol, ať to nějak ukuchtíme? :) Je to i o tom, že je to dlouhodobé, kolize, zápisy výsledků, vyhodnocování atd v nějakém individuálním vlákně.
 
Upraveno:
Prolítl jsem diskusi a navrhuji s ohledem na kompromisní řešení různých úrovní toto:
  • dlouhodobá hra, tzn. průběžná na jednotlivá kola (individuální víkend na konkrétnim hřišti) s poznáváním nejenom různých hráčů, ale i různých hřišť
  • vyrovnání ano, max HCP 36, vyrovnání 1/2, s tím, že maximálně 1 rána na jamku k dobru (dobrá zkušenost z RequoCup), zbytek případně propadá
  • hřiště navrhuje jako první horší hráč (s ohledem na vzdálenost/dostupnost od lepšího hráče - domluva)
  • styl vyřazovací systém na dvě porážky (aby si každý měl šanci více zahrát)
  • podle počtu přihlášených seskládat spíše do regionu
Samozřejmě pokud by to mělo být 19.jamky, tak je dobré pokrýt "poptávku" co největší skupiny potencionálních účastníků, s rizikem, že to neuspokojí každého. Může tedy být i varianta a dvě rozdílné hry - s vyrovnáním bez vyrovnání, ale přijde mi to poněkud nepřehledné, byť představit si to vedle sebe dokážu.

Takže asi ta základní otázka na anketu: S vyrovnáním / bez vyrovnání, případně jaké? Jinak, přišel s tím jako první @Yahuu, nějaký pátek tu už taky si, takže budeš ředitel soutěže nebo to necháš na mně a spol, ať to nějak ukuchtíme? :) Je to i o tom, že je to dlouhodobé, kolize, zápisy výsledků, vyhodnocování atd v nějakém individuálním vlákně.
Já si na to nedělám nárok. Asi bude lepší když to povede někdo z místních bossů.
Za mne dlouhodobá, s vyrovnáním 1/2.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom