Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamkovka 19.jamky 2021

Stav
Uzamčeno.
jamkovka2021.png

Jamkovka 19.jamky 2021
III.ročník​

Nejgolfovější ze všech golfových soutěží, jamkovka. Přihlašte se a ověřte své golfové dovednosti na hřišti proti svému soupeři. Vyhrává ten nejlepší, rozhoduje nejenom um s golfovými holemi, ale i taktika a v neposlední řadě psychika. To všechno slibuje toto klání, různé soupeře, různá hřiště... Prostě Jamkovka 19.jamky je i letos tu a pro všechny členy fóra!

Termín: 1.5 až 15.8.
Co:
jamkovka s 5/8 vyrovnáním hracích HI
Místa: hřiště vybrané hráči
Jak se přihlásit: Do 18.4. tu ve vlákně stylem: "Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je XX,X, pro první kola preferuju kraj/e XXX"
Cena: ZDARMA
Soutěžní výbor: Jan Košťál (@JanKostalCZE), Michal Šatal (@requo)

Historie:
Propozice podrobněji:
  • Druh soutěže: Jamková hra podle platných pravidel golfu a místních pravidel, s 5/8 vyrovnáním hracího HI, rozdělení do skupin, poté playoff
  • Jamková hra: hraje se na počet vyhraných jamek, jamku vyhrává hráč, který zahrál méně ran na jamce (po vyrovnání), v případě stejného výsledku se jamka půlí. Zápas končí ve chvíli, kdy jeden z hráčů vede o více bodů než zbývá jamek.
  • Vyrovnání: Hraje se s 5/8 vyrovnáním hracího HI, maximálně 1 rána na jamku, maximální HI pro vyrovnání se počítá 36, u PRO hráčů se pro výpočet hracího HI počítá HI 0. Postup výpočtu: rozdíl přesných hracích HI pro zvolené odpaliště hráčů v den konání zápasu se vynásobí koeficientem 5/8 (zaokrouhluje se dolu) a rozloží se dle hcp jamek od nejtěžších (od 1).
    • Př: Hráčka A, HI 20,2 vs. Hráč B, HI 4, hřiště Zbraslav (tabulka pro hrací HCP vždy na serveru čgf, nahoře výběr muži/ženy!)
      • hráčka A (HI 20,2; červené odpaliště; žena): hrací HI 23
      • hráč B (HI 4, bílá odpaliště, muž): hrací HI 7
      • (hrací HI hráčky A - hrací HI hráče B) * 5/8
      • (23 -7) * 5/8 = 10,625 (zakrouhlení dolů) = 10 -> vyrovnání je 10 ran ku prospěchu hráčky A
  • Kategorie: Společná hcp +4 - 54
  • Termín a hřiště: Začátek prvního kola 1.5.2021. Nejzazší termíny odehrání jednotlivých kol budou upřesněny podle počtu přihlášených, hřiště bude zvoleno hráči, první los soupeřů bude určen dle spádovosti bydlišť účastníků.
  • Uzávěrka přihlášek: do 18.4. tu ve vlákně.
  • Poplatky: zdarma
  • Nasazení: dle domluvy ve skupině
  • Výzva soupeře - určení hřiště: Vyzyvatel je hráč s vyšším hi (v době začátku mistrovství), navrhne datum a hřiště konání soupeři, ten může přijmout nebo dát protinávrh, pokud hráč nenastoupí k domluvenému utkání, prohrál. Pokud se hráči nebudou schopni domluvit na termínu nebo na hřišti konání, oznámí toto neprodleně soutěžnímu výboru, který přihlédne k situaci a rozhodne o dalším postupu.
  • Odpaliště: muži minimálně žlutá, ženy minimálně červená. Je doporučené změnit odpaliště s cílem co nejméně ran navíc.
  • Hlášení výsledků: výsledek vždy hlásí vítěz do konce termínu kola do tohoto vlákna na 19.jamce, včetně skóre a fotografie skorekarty!
  • Předpokládaný systém hry: Hráči budou rozlosováni do x skupin (dle bydliště) po x hráčích (podle počtu přihlášených). Každý hráč odehraje s každým, tedy každého čeká několik kol v základní skupině. Poté 2 nejlepší z každé skupiny postoupí do playoff a budou hrát vyřazovacím způsobem, dokud nevzejde vítěz jamkovky. Soutěžní výbor si po uplynutí termínu pro přihlášky vyhrazuje právo změnit systém hry v případě příliš nízkého nebo vysokého počtu hráčů.
  • Bodování v základní skupině: Výhra 1 bod, Prohra 0 bodů, Remíza 0,5 bodu.
  • Vyhlášení vítěze proběhne na podzim 2021

FAQ: (průběžně doplňováno)
-------
1. Otázka: Pro koho tato Jamkovka je?

Pro všechny golfisty registrované na 19.jamce. Registrace je zdarma. Ideální bude, když se prvním svým příspěvkem na fóru zároveň nám ostatním představíte, viz odkaz. A pak se už jen stačí tu přihlásit.

2. Otázka: Kde najdu HCP jamek?
HCP jamek naleznete na skorekartě v řádku každé jamky, nejčastěji vedle paru jamky.

3. Otázka: S výpočtem a s ránami k dobru si neporadím...
Pokud nejste schopni určit správné vyrovnání výpočtem, kontaktujte @JanKostalCZE do zpráv, nejlépe několik dní před odehráním kola. Do zprávy nezapomeňte uvést hi obou hráčů a jaké hřiště budete hrát, plus odpaliště.

4. Otázka: Kdy se dozvím soupeře? Jak ho mám kontaktovat?
1. soupeře se dozvíte po rozlosování, další soupeře po dohrání kol. Budete kontaktování ve zprávě zde na jamce s údaji o soupeři.

5. Otázka: Mohu jezdit na buggy?
Ano, ale pouze pokud na buggy budou oba hráči, případně dle dohody mezi hráči.

6. Otázka: Něco mi není jasné...
Zeptej se tu ve vlákně - otázka může být užitečná i pro ostatní, případně kontaktuj pomocí soukromé zprávy soutěžní výbor.

---
Přihlášení účastníci do 15.4:
  • @JanKostalCZE, HI 0,1; preferovaný kraj: Střední Čechy, Praha, Ústecko
  • @Seppper, HI 10,8; Středočeský kraj + Praha
  • @macdav, HI 22,3; Středočeský kraj + Praha atp.
  • @Mirda, HI 14,4; Liberecko, SV Středočeského kraje
  • @TP_79, HI 21,8; Středočeský kraj + Praha
  • @Jerry, HI 15,0; Ústecký
  • @Marek90, HI 13,8; Středočeský kraj + Praha
  • @HonzaS, HI 20; Liberecký kraj + Bolka atp.
  • @sob1662, HI 23; Středočeský a Praha, vše směr východ lepší
  • @PFP, HI 16,5; jiný kraj Čechy a Moravu na východ od Prahy
  • @HonzaKulig, HI 10,7; Jihomoravský, Moravskoslezský, Středočeský, Praha - dojedu víceméně kamkoliv dle domluvy...
  • @ati, HI 3,6; Praha a Střední Čechy
  • @Marklar, HI 14,9; Praha, Středočeský, Severočeský kraj
  • @RomanL, HI 16; Středočeský, Praha, Jihočeský, Ústecký, Plzeňský.
  • @Yahuu, HI PRO; Středočeský, Praha, Jihočeský....
  • @DzejBee, HI 6,9; preferuji Praha, Středočeský, ideálně v týdnu
 
Upraveno:
INFORMACE PRO PŘIHLÁŠENÉ ÚČASTNÍKY JAMKOVKY:


Skupiny rozděleny viz příspěvek od @JanKostalCZE výše. Doplňuji informace:
  • skupina musí odehrát všechny své zápasy - rozuměj každý s každým do 31.7. - pořadí a domluva je na hráčích samostatně. Nenechávejte zápasy na poslední chvíli. V případě, že kdokoli z hráčů nekomunikuje, kontaktujte včas soutěžní výbor (@JanKostalCZE, @requo), aby se určil další postup.
  • do následných vyřazovacích bojů postupují s každé skupiny dva nejlepší (celkem tedy 8 Jamkařů)
Shrnutí podstatných Pravidel pro skupiny, více Pravidel viz úvodní příspěvek:
  • Výzva soupeře - určení hřiště: Vyzyvatel je hráč s vyšším hi (v době začátku mistrovství), navrhne datum a hřiště konání soupeři, ten může přijmout nebo dát protinávrh, pokud hráč nenastoupí k domluvenému utkání, prohrál. Pokud se hráči nebudou schopni domluvit na termínu nebo na hřišti konání, oznámí toto neprodleně soutěžnímu výboru, který přihlédne k situaci a rozhodne o dalším postupu. Doplnění: Preferuje se domluva po dobrém.
  • Odpaliště: muži minimálně žlutá, ženy minimálně červená. Je doporučené změnit odpaliště s cílem co nejméně ran navíc.
  • Hlášení výsledků: výsledek vždy hlásí vítěz do konce termínu kola do tohoto vlákna na 19.jamce, včetně skóre a fotografie skorekarty!
  • Bodování v základní skupině: Výhra 1 bod, Prohra 0 bodů, Remíza 0,5 bodu.
Pokud bude na konci 31.7. mít více hráčů stejně bodů, tak rozhoduje napřed vzájemný zápas, v případě remízy bude záležet na počtu jamek potřebných k výhře - kolik nestihl dohrát v případě prohry, tedy:
  • 1. zápas 3/2 W +2
  • 2. zápas 4/3 L -3
  • 3. zápas 5/3 W +3
  • 4. zápas 1dn L 0
  • celkem skóre +2
pokud bude pořád shoda, tak rozhoduje pořadí dle data a času přihlášení do jamkovky.

Zápasy nerozhodnuté do konce července bude o vítězství jednoho z dvojice rozhodnuto rozhodnutím soutěžního výboru, soutěžní výbor určí vítěze s přihlédnutím k okolnostem a důvodům neodehrání zápasu, příp. losem) .

A dodatečné info/prosba:
  • dodržujte hygienické opatření a zásady
  • zkušenější buďte vstřícní a nápomocní méně zkušeným (každý někdy začínal)
Oficiální začátek: so 1.5.2020

Hezkou hru!
 
Dnes první zápas naší skupiny konkrétně mezi @sob1662 a @Jerry.
No co na to říct...utrpěl sem výhru 5/3. Z golfového hlediska se nám teda moc dobře nevedlo ani jednomu, jen sem těch chyb naflákal o něco méně...
Jak psal Jerry, hřiště v ústí je momentálně opravdu v tragickém stavu, to tady nepamatuju, škoda.
Každopádně ještě jednou děkuji @Jerry za hru a na příště trochu poladíme mířidla :D
 

Přílohy

  • 20210508_143637.jpg
    20210508_143637.jpg
    139,3 KB · Zobrazení: 187
Tak @Jerry me na jamky s přehledem vydrtil 7&6 🤷🏻‍♂️, moje herní absence na hřišti byla hodně znát a krom plného švihu železy nefungovalo skoro nic 🙄. Ale po dohrání jamkovky už to bylo lepší a díky birdie na 18ce jsem skončil 80,- v plusu 😊. Celkové na rány @Jerry 91, @Pitching 105 a já 97... Hřiště mokré, plné, ale bez čekání za 4 hod
 

Přílohy

  • 1A3D3EA6-D82E-4F5E-8B78-242A5CA87D77.jpeg
    1A3D3EA6-D82E-4F5E-8B78-242A5CA87D77.jpeg
    154,5 KB · Zobrazení: 189
V pondělí na Y zaslouženě zvítězil @Mirda 2&0, prostě jsem jelito dne když nedám 1,5 m do birdie... a na tý 15 jsem fakt byl třetí ranou na úrovni greenu:cry: ale byl to další krásný den na golfu .
DSC_1592.JPG
 
@HonzaS dík. Byl to boj. Byl jsem rád, že jsem dopajdal a přežil. To že jsem na 18. zahrál par a celkově vyhrál byla jen taková třešnička. Jinak bezvadný parťák, bezvadný den.
 
Plný zážitků z RequoCup jsem úplně zapomněl připomínat vítězi utkání @Marklar že sem má dát výsledek 6&5 ze čtvrteční hry. No tak a je to... jen fotku skorky nemám, musíte nám to věřit.
 
Včera ráno s @ati v Beřovicích mé poslední utkání ve skupině dopadlo dle očekávání - @ati vyhrál 6&5 Hřiště moc hezké, vše jak má být, rád se tam zase někdy vypravim. Parťák jako vždy skvělý a je opravdu radost jít s ním jakékoliv kolo. Díky a těším se na další ročník :D
 

Přílohy

  • DSC_1629~2.JPG
    DSC_1629~2.JPG
    92,1 KB · Zobrazení: 159
01FC3892-DD8B-4CC3-903D-468E0E011775.jpeg

Dnes krasny golf s @macdav v Kacove. River lepsi ja, Forrest lepsi David, takze suma sumarum vyhral 2&1. Hra super, hriste paradni a ja gratuluju k vyhre!!!

P.S.: to vyrovnani je nefer, clovek zahraje birdie a je mu to k nicemu 😂👍🏻😘⛳✌️🏌🏻
 
Zobrazit přílohu 25334
Dnes krasny golf s @macdav v Kacove. River lepsi ja, Forrest lepsi David, takze suma sumarum vyhral 2&1. Hra super, hriste paradni a ja gratuluju k vyhre!!!

P.S.: to vyrovnani je nefer, clovek zahraje birdie a je mu to k nicemu 😂👍🏻😘⛳✌️🏌🏻
Diky za super hru, slo to s tebou samo :) Ikdyz par chyb tam u ne bylo.

IMG_20210713_174423.jpg


IMG_20210713_181636.jpg
 
Krasny a napinavy souboj s @RomanL v Pyselych. Roman se na posledni tri jamky posilnil RedBullem, ale nakonec mu to nestacilo a vyhra uletela ke mne. Konecny stav 3&1.
Dekuji Romane za hru, super. Sice pomale, ale pohoda a neprselo:)
IMG_20210715_205526.jpg
 
Myslím, že jsem nehrál špatně, ale @macdav byl prostě lepší. Jak se dostal na druhé devítce do vedení, už jsem neměl šanci. Gratuluji a děkuji za pohodový golfový zážitek.
 
Dnes jsme absolvovali zápas s @TP_79, pracovní program nám vybral Dýšinu.

Sebekriticky a možná i kriticky za oba musím přiznat, že kdyby nám golfový pámbůh dal dnes oběma pár facek, tak bychom nemohli říct ani popel. Krásně připravené hřiště, grýny jak lusk, 22 stupňů, bezvětří. A my dva, kteří si rázem nemohli na nic stěžovat, jen krásně hrát.....

Ale teď taky trochu pozitivně, pár ran k pochvale by se určitě našlo. Každý jsme nějakou jamku uhráli a na 18ku nám v bagu taky nějaké míče zbyly. Pohoda ve flightu příkladná, drivy na 16ce z mýtiny do údolí letěly oběma dlouho a krásně. A kopec na 17ku jsme vyšlapali bez přílišného funění....

Konečný stav 6&4 pro @PFP .
1626894504708.png

Tome, díky za hru, pokec a bezva strávené odpoledne.
 
Ano, skutečně se musím sklonit před @PFP. A poblahopřát Pavlovi k vítězství, absolutně zaslouženému.
Jako nekriticky musím říct, že jsem si celkem i věřil, že bych mohl potrápit, bohužel jsem úplně nečekal, že totálně potrápím sebe.
Pokud by mě golfový pánbůh zkopal, nemohl bych říct ani popel, facky by nestačily ;)
Pohoda ve flightu byla super, troufnu si tvrdit, že jsme skutečně hráli poklidnou jamkovku, hole nelítaly (včas jsem se několikrát zastavil v nápřahu) a domnívám se, že jsem si i více zanadával. Ale věřím, že Pavel poté, co to viděl, mě chápal :D:D
A ještě bych poděkoval Pavlovi za pár rad, pomohly.
Tak a teď se zkoncentrovat na sobotní match se @Seppper, sice si už moc nevěřím, ale minimálně do 10. jamky budu bojovat :D
 
Opět musím pogratulovat mému přemožiteli, @Seppper , prostě jsi hrál lépe. A nebylo to jen o Slapech.
Dělal jsem, co jsem mohl, ale tušil jsem, že jak mi odskočíš na 2 nebo 3 jamky, bude to v háji. No a to se potvrdilo.
Sice jsem prohrál, ale jinak jsem si to užil, pohoda ve flightu výborná, dobře jsme pokecali.
A děkuji za pomoc s hledáním míčků v rafech , bylo toho zase dost 😢
Ještě jednou děkuji za hru
 
Informace pro všechny účastníky:
Základní kolo prodlouženo na základě několika žádostí do neděle 22.8.2021.

S @JanKostalCZE jsme se dnes domluvili na prodloužení základního kola. Zároveň vím o několika hrách, které byly odehrány, ale nebyly zde nahlášeny. Prosím účastníky, aby tuto situaci co nejdříve napravili. Využijte prosím čas navíc užitečně a pokuste se, pokud nemáte prozatím hru odehranou, najít volný čas i s ohledem na soupeře - vyhrát aniž by se nenastoupilo, netěší nikoho.

Hezkou hru!

PS: Během chvíle rozešlu stejnou zprávu všem účastníkům i pomocí SZ.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom