Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamkovka 19.jamky 2021

Stav
Uzamčeno.
jamkovka2021.png

Jamkovka 19.jamky 2021
III.ročník​

Nejgolfovější ze všech golfových soutěží, jamkovka. Přihlašte se a ověřte své golfové dovednosti na hřišti proti svému soupeři. Vyhrává ten nejlepší, rozhoduje nejenom um s golfovými holemi, ale i taktika a v neposlední řadě psychika. To všechno slibuje toto klání, různé soupeře, různá hřiště... Prostě Jamkovka 19.jamky je i letos tu a pro všechny členy fóra!

Termín: 1.5 až 15.8.
Co:
jamkovka s 5/8 vyrovnáním hracích HI
Místa: hřiště vybrané hráči
Jak se přihlásit: Do 18.4. tu ve vlákně stylem: "Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je XX,X, pro první kola preferuju kraj/e XXX"
Cena: ZDARMA
Soutěžní výbor: Jan Košťál (@JanKostalCZE), Michal Šatal (@requo)

Historie:
Propozice podrobněji:
  • Druh soutěže: Jamková hra podle platných pravidel golfu a místních pravidel, s 5/8 vyrovnáním hracího HI, rozdělení do skupin, poté playoff
  • Jamková hra: hraje se na počet vyhraných jamek, jamku vyhrává hráč, který zahrál méně ran na jamce (po vyrovnání), v případě stejného výsledku se jamka půlí. Zápas končí ve chvíli, kdy jeden z hráčů vede o více bodů než zbývá jamek.
  • Vyrovnání: Hraje se s 5/8 vyrovnáním hracího HI, maximálně 1 rána na jamku, maximální HI pro vyrovnání se počítá 36, u PRO hráčů se pro výpočet hracího HI počítá HI 0. Postup výpočtu: rozdíl přesných hracích HI pro zvolené odpaliště hráčů v den konání zápasu se vynásobí koeficientem 5/8 (zaokrouhluje se dolu) a rozloží se dle hcp jamek od nejtěžších (od 1).
    • Př: Hráčka A, HI 20,2 vs. Hráč B, HI 4, hřiště Zbraslav (tabulka pro hrací HCP vždy na serveru čgf, nahoře výběr muži/ženy!)
      • hráčka A (HI 20,2; červené odpaliště; žena): hrací HI 23
      • hráč B (HI 4, bílá odpaliště, muž): hrací HI 7
      • (hrací HI hráčky A - hrací HI hráče B) * 5/8
      • (23 -7) * 5/8 = 10,625 (zakrouhlení dolů) = 10 -> vyrovnání je 10 ran ku prospěchu hráčky A
  • Kategorie: Společná hcp +4 - 54
  • Termín a hřiště: Začátek prvního kola 1.5.2021. Nejzazší termíny odehrání jednotlivých kol budou upřesněny podle počtu přihlášených, hřiště bude zvoleno hráči, první los soupeřů bude určen dle spádovosti bydlišť účastníků.
  • Uzávěrka přihlášek: do 18.4. tu ve vlákně.
  • Poplatky: zdarma
  • Nasazení: dle domluvy ve skupině
  • Výzva soupeře - určení hřiště: Vyzyvatel je hráč s vyšším hi (v době začátku mistrovství), navrhne datum a hřiště konání soupeři, ten může přijmout nebo dát protinávrh, pokud hráč nenastoupí k domluvenému utkání, prohrál. Pokud se hráči nebudou schopni domluvit na termínu nebo na hřišti konání, oznámí toto neprodleně soutěžnímu výboru, který přihlédne k situaci a rozhodne o dalším postupu.
  • Odpaliště: muži minimálně žlutá, ženy minimálně červená. Je doporučené změnit odpaliště s cílem co nejméně ran navíc.
  • Hlášení výsledků: výsledek vždy hlásí vítěz do konce termínu kola do tohoto vlákna na 19.jamce, včetně skóre a fotografie skorekarty!
  • Předpokládaný systém hry: Hráči budou rozlosováni do x skupin (dle bydliště) po x hráčích (podle počtu přihlášených). Každý hráč odehraje s každým, tedy každého čeká několik kol v základní skupině. Poté 2 nejlepší z každé skupiny postoupí do playoff a budou hrát vyřazovacím způsobem, dokud nevzejde vítěz jamkovky. Soutěžní výbor si po uplynutí termínu pro přihlášky vyhrazuje právo změnit systém hry v případě příliš nízkého nebo vysokého počtu hráčů.
  • Bodování v základní skupině: Výhra 1 bod, Prohra 0 bodů, Remíza 0,5 bodu.
  • Vyhlášení vítěze proběhne na podzim 2021

FAQ: (průběžně doplňováno)
-------
1. Otázka: Pro koho tato Jamkovka je?

Pro všechny golfisty registrované na 19.jamce. Registrace je zdarma. Ideální bude, když se prvním svým příspěvkem na fóru zároveň nám ostatním představíte, viz odkaz. A pak se už jen stačí tu přihlásit.

2. Otázka: Kde najdu HCP jamek?
HCP jamek naleznete na skorekartě v řádku každé jamky, nejčastěji vedle paru jamky.

3. Otázka: S výpočtem a s ránami k dobru si neporadím...
Pokud nejste schopni určit správné vyrovnání výpočtem, kontaktujte @JanKostalCZE do zpráv, nejlépe několik dní před odehráním kola. Do zprávy nezapomeňte uvést hi obou hráčů a jaké hřiště budete hrát, plus odpaliště.

4. Otázka: Kdy se dozvím soupeře? Jak ho mám kontaktovat?
1. soupeře se dozvíte po rozlosování, další soupeře po dohrání kol. Budete kontaktování ve zprávě zde na jamce s údaji o soupeři.

5. Otázka: Mohu jezdit na buggy?
Ano, ale pouze pokud na buggy budou oba hráči, případně dle dohody mezi hráči.

6. Otázka: Něco mi není jasné...
Zeptej se tu ve vlákně - otázka může být užitečná i pro ostatní, případně kontaktuj pomocí soukromé zprávy soutěžní výbor.

---
Přihlášení účastníci do 15.4:
  • @JanKostalCZE, HI 0,1; preferovaný kraj: Střední Čechy, Praha, Ústecko
  • @Seppper, HI 10,8; Středočeský kraj + Praha
  • @macdav, HI 22,3; Středočeský kraj + Praha atp.
  • @Mirda, HI 14,4; Liberecko, SV Středočeského kraje
  • @TP_79, HI 21,8; Středočeský kraj + Praha
  • @Jerry, HI 15,0; Ústecký
  • @Marek90, HI 13,8; Středočeský kraj + Praha
  • @HonzaS, HI 20; Liberecký kraj + Bolka atp.
  • @sob1662, HI 23; Středočeský a Praha, vše směr východ lepší
  • @PFP, HI 16,5; jiný kraj Čechy a Moravu na východ od Prahy
  • @HonzaKulig, HI 10,7; Jihomoravský, Moravskoslezský, Středočeský, Praha - dojedu víceméně kamkoliv dle domluvy...
  • @ati, HI 3,6; Praha a Střední Čechy
  • @Marklar, HI 14,9; Praha, Středočeský, Severočeský kraj
  • @RomanL, HI 16; Středočeský, Praha, Jihočeský, Ústecký, Plzeňský.
  • @Yahuu, HI PRO; Středočeský, Praha, Jihočeský....
  • @DzejBee, HI 6,9; preferuji Praha, Středočeský, ideálně v týdnu
 
Upraveno:
S @JanKostalCZE jsme se včera domluvili, že i letos za 19.jamku uspořádáme Jamkovku 19.jamky. Vše na bedra si vezme Jan, jako v loňských ročnících - můžeme to brát i jako výzvu, kdo konečně porazí golfového titána Jana. Jinak jsme se rozhodli s ohledem na nekončící covid a spol pro letošek pár změn:
  • jamkovka 19.jamky začne od 1.5. ofiko (pokud už bude rozdělení a umožní do situace v ČR, mohou hráči si předehrát hru i dříve)
  • přihlášky tu do vlákna do 15.4.
  • formát předpokládáme jako loni a předloni, tzn. skupiny a pak pro nejlepších osm vyřazovací pavouk, ale pokud bude blbý počet přihlášených, vymyslíme po 15.4. něco jiného i s ohledem na aktuální covidovou situaci, aby se to stihlo (skupiny, pavouk, dvojitý pavouk atp.)
  • celé to bude ZDARMA (v minulosti platba sloužila především k tomu, aby se někdo nepřihlásil a pak se na to a na ostatní spoluhráče nevybodl - nebo alespoň snížit pravděpodobnost a koupit pohár, což už je) - zkusme to tedy s důvěrou nadále už bez toho.
  • s podzimním vyhlášením letošního vítěze vyhlásíme i oficiálně vítěze loňského ročníku, resp. @JanKostalCZE jako vítěz předá (a nebo nepředá...) putovní pohár dalšímu :)
To je zhruba to důležité. Podrobnosti viz úvodní příspěvek. Kdo má chuť si i letos velmi lehce organizovaně zahrát a poznat pár "nových" Jamkařů a třeba i nových hřišť, přihlašte se.

Do 15.4! stylem: "Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je XX,X, pro první kola preferuju kraj/e XXX"
 
Upraveno:
Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je 10,8 pro první kola preferuju kraj Středočeský+Praha
 
Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je 22,3 pro první kola preferuju Prahu a Středočeský kraj. Ale po dohodě dojedu i do jiných krajů.
 
Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je 14,4 pro první kola preferuji Liberecký kraj nebo severovýchod Středočeského kraje.
 
Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je 21,8, pro první kola preferuju Prahu a Středočeský kraj
Ať je nějaká ta sranda
 
Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je 15,0, pro první kola preferuju kraj Ústecký
 
Také se hlásím do letošního ročníku jamkovky, HI je 20 a preferuji Liberecký kraj + Bolka apod
 
Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je 23 pro první kola preferuju kraj Středočeský a Praha, vše směr východ lepší :)
 
Hlásím se do Jamkovky 2021, můj HI je 16,5, pro první kola preferuju tentokrát v rámci poznávání dalších jamkařů jiný kraj Čechy a Moravu na východ od Prahy.

Rád bych se totiž navíc vyhnul bratrovražedným soubojům s MODRÝMI @sob1662 a @Marta . Potřebuju taky někdy vyhrát a s nimi se mi to nedaří !!!;)

Budiž pochválen nejkrásnější formát golfové hry ...
 
Upraveno:
Hele, když bude chybět někdo do počtu, zahraju si s vámi ráda! Jsem snadná kořist, snadné vítězství ;), pokud pro někoho nebude potupné hrát s hcp 33,7 hlásím se do jamkovky, preferuji východ republiky (Hradec Králové, Bohdaneč, ...)
 
Hlásím se do jamkovky 2021, můj HI je 10,7, pro první kola preferuju kraje Jihomoravský, Moravskoslezský, Středočeský, Praha - dojedu víceméně kamkoliv dle domluvy...
 
Hele, když bude chybět někdo do počtu, zahraju si s vámi ráda! Jsem snadná kořist, snadné vítězství ;), pokud pro někoho nebude potupné hrát s hcp 33,7 hlásím se do jamkovky, preferuji východ republiky (Hradec Králové, Bohdaneč, ...)
Odkdy je HK východ republiky? To my na Moravě jsme už Sovětský svaz nebo co?:rolleyes::eek:
 
Odkdy je HK východ republiky? To my na Moravě jsme už Sovětský svaz nebo co?:rolleyes::eek:
Tak asi jo, když my jsme Východočeský kraj ;)😁 OK, tedy oprava: preferuji východ Čech 😁, to dál už je Morava.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom