Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 003 - Beřovice j. #9 - PAR 5

Pokud máte i byť malou šanci tou druhou ranou tu vodu přestřelit, tak do toho jděte a nepřihrávejte si před vodu. Nikde není psáno, že ani tou třetí nemůžete dát vodu a je to pak větší průser, než když hrajete s dropem.

Příklad nepovedené hry s layupem: drive--lay up--voda--rána do greenu z drop zony--2 putty = double bogey
Příklad povedené hry s layupem: drive--lay up--rána před green--rána do greenu z drop zony--2 putty = bogey

Příklad nepovedené hry s pokusem přestřelit vodu: drive--voda při pokusu přestřelit vodu--do greenu z drop zony--2 putty = bogey
Příklad povedené hry s pokusem přestřelit vodu: drive--přestřelení vody--příhra do greenu--2 putty = par


Voda při první nebo druhé ráně na pětiparu neznamená skoro žádnou ztrátu, pokud je tam dropzóna a máte max bogey.
Tenhle výpočet je hezké shrnutí toho, co vím. Akorát moje šance jít přes vodu druhou při super drivu je tak 5% a musím trefit směr kde je voda nejkratší. Takže je to v podstatě ekvivalent záměrné rány do vody.
Pokud dokážu trefit dropzónu nebo rybník, je to na par nebo bogey. Bohužel poslední dobou jsem furt v příkopu vpravo, kde je značená voda, ale je suchej. Pokus o vyhrání se mi nefunguje, po dropu mám nad sebou převislé větve a hrát na green je problém, vlevo od greenu je bunker.
 
Tenhle výpočet je hezké shrnutí toho, co vím. Akorát moje šance jít přes vodu druhou při super drivu je tak 5% a musím trefit směr kde je voda nejkratší. Takže je to v podstatě ekvivalent záměrné rány do vody.
Pokud dokážu trefit dropzónu nebo rybník, je to na par nebo bogey. Bohužel poslední dobou jsem furt v příkopu vpravo, kde je značená voda, ale je suchej. Pokus o vyhrání se mi nefunguje, po dropu mám nad sebou převislé větve a hrát na green je problém, vlevo od greenu je bunker.
Samozřejmě záleží na pozici, když to zahraješ doprava, tak to máš přes vodu kratší, než když jsi vlevo. Proto tam píšu "pokud je alespoň nějaká reálná šance". A na turnaji ač to zní divně, tak je nejjištější způsob jak zahrát easy bogey, prostě jít přes vodu a když se to povede, tak hraješ na birdie/par a když ne, tak na par/bogey.

Na pětiparu trestná rána skóre nekazí, včera jsem na 17 na Slapech zahrál par s outem. Největší průser trestné rány je na tříparech.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom