Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 012 - Slapy j. #18 - PAR 4

Jamka 012 - Slapy j. #18 - PAR 4

  • Tahle jamka je pro mě oblíbená...

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jamka se mi docela líbí...

    Hlasy: 0 0,0%
  • + mé nejčastější skore jamky: BIRDIE

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    16

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jamka 012 - Slapy j. #18 - PAR 4
HCP: 7, 310/284/284/249 m

Slapy.jpg

Foto z vlastních zásob - @kristyna, podzim 2019

Tak tahle jamka je na závěr asi to nejhorší, co si na vás tvůrci hřiště mohli vymyslet. Snad jedinou radost můžete mít z toho, že pro všechny handicapové „kategorie“ je dropzóna za vodní překážkou (nebo biozónou?). První ránu ze žlutých musíte hrát carry alespoň 140 m, z červených stačí 105. Pak už se jenom rozdýchat, protože vás čeká výšlap na „Kilimandžáro“. Green je schován vpravo na kopci, bunkery kolem nejsou, ale terén od něj utíká prudce doprava dolů. Nepříjemné je, že nevidíte green - někdy není snadné najít míček, i když green zasáhnete druhou ranou, ale on se na něm neudrží. Kratší rány (fairway se směrem ke greenu zužuje) budete hledat většinou vpravo ve svahu. Tady zahrát bogey není ostudou.
Zdroj popisu: https://www.golfcourses.cz/slapy/jamka/18

---

Co vy a tahle jamka, máte ji rádi? Nebo se vám nelíbí? Těšíte se na ní? Jak ji zpravidla zahrajete?
 
Dejte na mou radu - tady se nemá smysl nikam cpát, nejlepší je hrát něco tak 30m od začátku fairwaye a pak klidný železo na/za green a většinou je to par-bogey v závislosti na pozici druhé rány :D Nejhorší je se snažit dostat první ranou co nejdál, to nekončí dobře a je to zbytečná snaha. A ač se to nezdá, nejlepší pozice po první ráně je pravá strana fw (kde nevidíte na jamku), ale stojíte rovně, nepálíte z úhlu a můžete si dovolit být nepřesní na obě strany.

Moje taktika z bílých = klidná 4 železo, do greenu pw a pak děj se vůle boží.

Ale co mě baví nejvíc je náčrt mapky na info tabuli a birdie kartě :D, který je úplně mimo mísu.
 
Nesnášel jsem ji, po minulé návštěvě mám pocit, že jsem našel pro mě na ni recept. Driver někam na fw, nejlépe doprostřed. Železo někam před/doleva vedle greenu, chip, 2 paty a pryč. Cestou do klubovny se vynadávat, kterej pitomec vymejšlí poslední jamku na hřišti do kopce a ještě takhle a je to.
 
Jamku spíše nemám rád. Ono se to vleče trochu skoro celou druhou devítku (od cca 11.jamky), které jsem na Slapech doposud na chuť nepřišel a tady to graduje. Tahle konkrétní Jamka je pro mě především v duchu - proboha proč poslední Jamka hřiště je tento kopcovitý nesmysl. Zpravidla končím někde v kopci, nebo mě překvapí na grýnu a v jeho okolí popadaný jabka v různém stavu rozkladu (jo, nemám tam chodit hrát na podzim). Jak to nemám nachozené, tak málokdy se mi podařilo tady zahrát něco rozumného - pro mě je to poměrně slepý grýn a jsem velmi líný se jít dívat, jak to tam aktuálně vypadá, když stojím pod kopcem.

Tak třeba někdy s Jamkou k sobě cestu časem najdeme. :up:
 
Upraveno:
Nejhorší osmnáctá jamka na kterých jsem kdy hrál :rolleyes::rolleyes: Já tlustej invalida, kterej má co dělat ,aby se svojí fyzičkou došel hřiště :cry::cry::p:p:rolleyes::rolleyes: po 17 jamkách dorazí na odpaliště 18 jamky... z posledních sil odpálím někam za vodu a potom někam ke grýnu...čip,jeden nebo dva paty a pomalou odpočinkovou a hlavně rozdýchatelnou chůzí zamířím do klubovny ;););) zbytek flajtu už dávno chlastá nebo jí a já teprve dorazím :D:D:D První devítka se mi líbí a je pro mne dost skórovací :up::up: na druhé mi odejdou síly a vše co jsem si nahrál jde do prd......:D:D:D ještě že v hospodě super vaří a obsluha je velmi příjemná :up::up:
 
Nejhorší osmnáctá jamka na kterých jsem kdy hrál :rolleyes::rolleyes: Já tlustej invalida, kterej má co dělat ,aby se svojí fyzičkou došel hřiště :cry::cry::p:p:rolleyes::rolleyes: po 17 jamkách dorazí na odpaliště 18 jamky... z posledních sil odpálím někam za vodu a potom někam ke grýnu...čip,jeden nebo dva paty a pomalou odpočinkovou a hlavně rozdýchatelnou chůzí zamířím do klubovny ;););) zbytek flajtu už dávno chlastá nebo jí a já teprve dorazím :D:D:D První devítka se mi líbí a je pro mne dost skórovací :up::up: na druhé mi odejdou síly a vše co jsem si nahrál jde do prd......:D:D:D ještě že v hospodě super vaří a obsluha je velmi příjemná :up::up:

Konečně jsem díky tobě na to přišel i já! Oni chtěli prvenství v nejpitomnější 18.j! Pak je to jasný! ;)

Já trubka!
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom