Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 001 - Černý most j. #3 - PAR 4

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
01.png


Jamka 001 - Černý Most Black Bridge - jamka č. 3 - PAR 4
...z diskusního seriálu 19.jamky záludnozapeklitých jamek českých golfových hřišť
Pokud jste někdy hráli nebo pravidelně hrajete toto hřiště, zapojte se do diskuse k této záludnozapeklité jamce:
  • hlasujte orientačně v doprovodné anketě
  • v textu se pochlubte, popište, jak k této jamce při své hře přistupujete a proč (nezapomeňte zmínit své HI/odpaliště - každý jsme jiný)
    • např. jakou hůl volíte na první ránu z odpaliště
    • snažíte se o agresivní nebo spíše opatrný přístup
    • jak (za kolik) tu zpravidla hrajete
    • jaké skóre je pro vás na jamce uspokojivé
    • nějaké konkrétní zážitky...
  • líbí se vám tato jamka, neutrál nebo spíše nelíbí a proč?
---
Zdroje příloh:
- mapky jamky a hřiště: www.grcm.cz
- soutěžní statistiky jamky 2020 k 28.8.: www.teetime.cz
- foto: osobní archiv
3.jpg blacklbridge.png Teetime - 03.JPG IMG_5696.jpg


PS:Jamky a hřiště jsou vybírány redakčním výběrem v podstatě nahodile a co kdo doporučí - logiku a systém za tím moc nehledejme. Každá jamka může být pro někoho zapeklitá. V seriálu se budou hřiště střídat a vybírány budou jamky, které nemusí nutně být nejsložitější dle indexace. Vzájemně se respektujme vč. rozdílných přístupů ke hře. Diskuse bude mírně moderovaná, věnujme se především této konkrétní jamce. :)
 
Upraveno:
Za mě, je to celkem zapeklitá jamka. První ranou se snažím zůstat na rovném, tedy do 200 m první rána, jakmile je člověk delší, už hraje z kopce. A druhá rána mi často končí před grýnem. Přihrávka je tak často opět z kopce. Takže za bogie, když se povede put, jsem rád velice.
 
Tohle jsem v paru tusim jeste nedal.
Mam casto problem umistit drive, protoze ac to z mapky nevypada, je to mirny dogleg vpravo.
Druha vetsinou konci pred greenem, obcas i hure.
Tak si rad prectu co s tim :)
 
Když se povede drive, tak to bývá PAR, když ne, tak i sněhulák... Nerad tu hraji defenzivně železem na horizont, protože dost často fouká a rána 200 metrů z kopce s větrem není nic moc. Nikdy jsem tu jamku neměl rád a ona to ví :D Zpravidla mi ničí skóre.
 
No je nás asi dost, co mají s tímto problém. Upřímně jsem rád, když se povede drive, ale druhá rána je pro mě problém na spoustě jamek, takže je to dost loterie. Myslím, že nejlépe jsem zahrál double. Většinou stejně vezmu driver, hlava si to žádá, neumím se úplně držet zpátky.
 
Já zde zahrál PAR snad poprvé při poslední hře cca před měsícem.
K jamce přistupuji jako k bogie jamce.
1. rána hybridem na „zlom” občas holt skončím v levém bankru.
2. rána na doběh do „údolíčka” před grýn (dle větru železo 5-7)
3. rána čip
a pak obvykle 2-3 paty 🙈
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Ha, to je ale otázka. Většinou začínám s tím, ze jdu na par. (Mám 20% úspěšnost) vychází mi to dobře trefený hybrid + 8i. Ale trefit hybrida na fw, aby to mělo požadovaný doběh se mi často nepovede. Tím se mi mění strategie na bogey jamku a dle toho kde skončím si vybírám místo na 3 ránu 😂 pak už doufam v 2 putty a bezpečné bogey což beru jako výhru. Umím tu od 4 do 8 zahrát cokoli, ale bojím se, ze kdybych se podíval do historie her, tak průměr bude vysoko přes 5. Ale já se tu jamku určitě naučím 😂
 
Dnes par, minule birdie, předtím myslím dabláč s outem. Hraju drive na plochu pod kopcem, když se tam trefím, jdu na par, při nepovedeném drivu hraju na bogie (pokud nejsem v outu).
 
Jamku nemám rád. Hraju ji defenzivně - stylem přežít. Nemám rád jamky, které trestají podle mě i vcelku povedené rány - v tomto případě druhé, odskoky od těch boulí někam do háje - konkrétně do vody vlevo. Což se mi děje docela často. Takže snažím se první dostat taky na rovinu nad kopec, pak to lehce poslat při zemi železem někam na stovku. Pro mě bogey, někdy i double je úleva. A rychle pryč.
 
... taky jsem si vyjel skóre ... ehm ... 6, 9, 7, 8, 7, 6, přitom si z té jamky nic nedělám a nemám s ní problém, třeba narozdíl od 14ky :rolleyes:, nicméně skóre mluví zcela jasně, že jsem z diskuze, jak tady hrát v paru, rovněž vyřazen :p:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom