Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 003 - Beřovice j. #9 - PAR 5

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
03.png

Záludka 003 - Beřovice - jamka č. 9 - PAR 5
...z diskusního seriálu 19.jamky záludnozapeklitých jamek českých golfových hřišť

Pokud jste někdy hráli nebo pravidelně hrajete toto hřiště, zapojte se do diskuse k této záludnozapeklité jamce:
  • hlasujte orientačně v doprovodné anketě
  • v textu se pochlubte, popište, jak k této jamce při své hře přistupujete a proč (nezapomeňte zmínit své HI/odpaliště - každý jsme jiný)
    • např. jakou hůl volíte na první ránu z odpaliště
    • snažíte se o agresivní nebo spíše opatrný přístup
    • jak (za kolik) tu zpravidla hrajete
    • jaké skóre je pro vás na jamce uspokojivé
    • nějaké konkrétní zážitky...
  • líbí se vám tato jamka, neutrál nebo spíše nelíbí a proč?
---
Zdroje příloh:
- mapky jamky a hřiště: www.gcbr.cz
- soutěžní statistiky jamky 2020 k 15.9.: www.teetime.cz
- foto: osobní archiv

Beřovice - jamka 9.jpg Beřovice.png Statistiky.JPG
 
Upraveno:
Pro mě spíš psychicky náročná jamka. Už jsem se smířil s tím, že být druhou za vodou, na to nemám a nebudu mít výkonnost (kromě ledna, kdy je zamrzlo).
Taky jsem vypozoroval, že přihrát si před vodu nic neřeší, obvykle skončím stejně třetí ranou ve vodě.
Takže cíleně hraji po dobrém drivu druhou ranou na dropzonu tak, aby byla minimální šance být ve vodě/příkopu vpravo. Buď někde kolem dropzony nebo v rybníku. Pak třetí nebo čtvrtou na green.
Po horším drivu cíleně rybník a čtvrtou z dropzony na green.
Možná je to srabácké, ale nese to největší pravděpodobnost bogey s možností paru.
 
Pro mě spíš psychicky náročná jamka. Už jsem se smířil s tím, že být druhou za vodou, na to nemám a nebudu mít výkonnost (kromě ledna, kdy je zamrzlo).
Taky jsem vypozoroval, že přihrát si před vodu nic neřeší, obvykle skončím stejně třetí ranou ve vodě.
Takže cíleně hraji po dobrém drivu druhou ranou na dropzonu tak, aby byla minimální šance být ve vodě/příkopu vpravo. Buď někde kolem dropzony nebo v rybníku. Pak třetí nebo čtvrtou na green.
Po horším drivu cíleně rybník a čtvrtou z dropzony na green.
Možná je to srabácké, ale nese to největší pravděpodobnost bogey s možností paru.
Mám to podobně. Rozdíly jsou tyto -
  • když se dostanu na břeh, tak to přestřelit dokážu,
  • ke břehu ovšem musím druhou ranou, neb můj drive není tak dlouhý
  • často tu druhou zahraju delší a je ve vodě, dropzona je tam nově, učím se jí využívat.
Myslím, že architektonicky je to trochu paskvil. Pro dlouhány je přes vodu druhá rána, ale bogey hráč tam nemá jednoduchou strategii. Bud dlouhá - krátká - dlouhá - čip, nebo hrát úmyslně do vody.

Ta voda měla být víc před greenem.
 
Mám to podobně. Rozdíly jsou tyto -
  • když se dostanu na břeh, tak to přestřelit dokážu,
  • ke břehu ovšem musím druhou ranou, neb můj drive není tak dlouhý
  • často tu druhou zahraju delší a je ve vodě, dropzona je tam nově, učím se jí využívat.
Myslím, že architektonicky je to trochu paskvil. Pro dlouhány je přes vodu druhá rána, ale bogey hráč tam nemá jednoduchou strategii. Bud dlouhá - krátká - dlouhá - čip, nebo hrát úmyslně do vody.

Ta voda měla být víc před greenem.
Já si před vodu umím přihrát poměrně spolehlivě (druhou ranou). Přestřelit vodu co se délky týče je sranda, ovšem stejně to spolehlivě minimálně 7z10 podělám. Proto to už moc nezkouším a hraju jinak.
Dropzona je tam co pamatuju, takže 3 roky?
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Hrál jsem asi jen 4x a patří k nejtěžším, které jsem kdy hrál, ale prý se to tam teď hraje následovně: na odpališti vezmu no name ball, druhou mířím doprava vedle vody, když to výjde, jdu třetí na green a když to fláknu do vody, tak hraju čtvrtou z dropzóny a povedou-li se dva paty hraju bogey - POHODA:):):)
 
No, to je velmi zapeklitá záležitost.
Vzhledem k tomu, že si nikdy nejsem úplně jistý, jak skončí můj drive (většinou vlevo), to musím vždy vymyslet až na místě. Nakonec to dopadne tak, že hraji druhou před vodu (když ji trefím dobře, jsem ve vodě), a pak třetí (čtvrtou) přes vodu na green. Což ale reálně končí ve vodě. takže drop a DDKK se většinou povede, i když třeba vedle nebo před green.
O dropzóně jsem donedávna nevěděl, zjistil jsem to až na turnaji, když jsem okolo ní šel a byl jsem snad šestou ve vodě po pravé straně. Spoluhráč mi říkal, že ví, že tam je a že si myslel, že to vím také :D Tak to bylo takové malé překvapení, v duchu jsme mu poděkoval, ale byla to moje blbost, že jsem o ní nevěděl.
Takže reálně tak double a jsem spokojený.
 
@JardaK Hele, jsem příležitostný hráč s pauzami od roku 2005. Tou dobou tam dropzona určitě nebyla, kdy jí tam dali, nevím, za posledních 5 let jsem tam hrál tak 4x a ted jsem jí poprvé zaregistroval. Asi proto, že se mi to mezitím povedlo vždy přehrát 🙃
 
Vražedná jamka.

Hrál jsem jí jednou, trefil ten betonovej nesmysl za vodou a míček mě málem zabil. Tak jsem jí šrtnul a raději šel dál.

Jinak jsem zkoušel taktiku po druhá fairway (nechtěně) a nebylo to špatné :)
 
Jo ze žlutých je to dobrá strategie ale z bílých už padám do toho hrdla, takže málokdy udržím míč na fw, většinou doběhne doleva do rafu.
Poslední dobou už tady ani driver moc nehraji a jdu buď 2x železo před vodu a pak se snažím dostat na green nebo druhou směr drop zóna ale tam to chce i kliku, je tam sucho a tvrdo, takže to často skáče do příkopu. Nicméně ani po třech letech sem nenašel optimální způsob jak tuhle jamku hrát. Průměr tu mám 0,94 rány nad par.
 
stoupni si na pansky odpaliste :D
Jsem SENIOR 🤪
Apropo - jeden z důvodů proč hraju senior tour - abych se nemusel trápit z bílých 🤭
 
Ona vlastně moc záludná není. Buď jsi dlouhý a hraješ druhou přes vodu nebo nejsi dlouhý a pak před vodu, druhou vpravo nebo vlevo a třetí, ideálně, na grýn.

Co na ní nemám rád je, když z týčka zůstanu kratší a druhý břeh je už příliš daleko. Pak si musím přihrát w před vodu. Driver, LW, 5i je prostě divná kombinace. 😆
Stranou jsem to snad nikdy nehrál... 🤔
 
Ono třetí na green není z pozice před vodou žádná prdel, pořád se bavíme klidně o 170m do greenu a vlevo i vpravo máš problém ( potok/silnice ) a s bunkery se taky nešetřilo.
 
Ono třetí na green není z pozice před vodou žádná prdel, pořád se bavíme klidně o 170m do greenu a vlevo i vpravo máš problém ( potok/silnice ) a s bunkery se taky nešetřilo.
Jj. Tyhle rány mám moc rád! 😍
 
Dnes drive, 6i voda, pw z dropzony pul metru od vlajky, par.
 
Teď o víkendu jsem se dvakrát přesvědčil, že layup je správná cesta. Ze dvou pokusů trefit dropzónu byl dvakrát potok. Pokaždé pokus se vyhrát dopadl blbě. Oba dny to mělo jiný průběh ale pokaždé tripláč. Poučení pro mě, když jsi vlevo na fairwai a je jedno jestli dlouhej nebo krátkej, dropzóna ne. Těžký se přinutit hrát druhou na pětiparu lehkou wedge před vodu. Bohužel na jistotu druhou přes vodu železem jsem ještě furt krátkej😢
 
Pokud máte i byť malou šanci tou druhou ranou tu vodu přestřelit, tak do toho jděte a nepřihrávejte si před vodu. Nikde není psáno, že ani tou třetí nemůžete dát vodu a je to pak větší průser, než když hrajete s dropem.

Příklad nepovedené hry s layupem: drive--lay up--voda--rána do greenu z drop zony--2 putty = double bogey
Příklad povedené hry s layupem: drive--lay up--rána před green--rána do greenu z drop zony--2 putty = bogey

Příklad nepovedené hry s pokusem přestřelit vodu: drive--voda při pokusu přestřelit vodu--do greenu z drop zony--2 putty = bogey
Příklad povedené hry s pokusem přestřelit vodu: drive--přestřelení vody--příhra do greenu--2 putty = par


Voda při první nebo druhé ráně na pětiparu neznamená skoro žádnou ztrátu, pokud je tam dropzóna a máte max bogey.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom