Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jakým způsobem držíte hůl?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Existují asi tři základní způsoby držení hole, overlapping, interlocking a baseball. :)
Který preferujete a proč? Drželi jste tak hůl vždy, nebo došlo u vás ke změně?

Pro představu, jak to vypadá (viz zdroj např. starší článek na cgf, ze kterého jsem vybral následující texty a obrázky):
  • Overlapping, neboli Vardonovo držení - malíček spodní ruky je položen přes ukazovák a prostředník horní ruky
  • Interlocking - malíček spodní ruky a ukazovák horní ruky jsou propleteny
  • Baseball - všech deset prstů je na gripu
 

Přílohy

  • 6469873B-DD26-4E75-982F-B89F51FF2876.png
    6469873B-DD26-4E75-982F-B89F51FF2876.png
    77,9 KB · Zobrazení: 734
Upraveno:
Interlocking - od svého druhého pokusu o golf jsem to dostal jako radu, poté později i od trenérky mi to bylo doporučeno a zjistil jsem že mi to vyhovuje nejvíc. baseball mi vadí v tom že se pak snažím hrát moc silou a nedávám si pozor na to jak to dělat správně a overlapping mi vadí protože mi nepřijde mi pocitově, že tu hůl mám pod kontrolou. :)
 
Původní držení jsem měl baseballové. Co si tak matně vzpomínám vydrželo mi asi 3 roky. Chtěl jsem zvýšit cit při držení hole a to mi tohle držení nedovolovalo. Interlocking mě rozptyluje. Tlak mezi prsty nemám rád. Takže mi zbyl overlap. A jsem za to moc rád!
 
Od první chvíle na kurzu overlap (necelý rok zpět). Baseball jsem zkoušel jen tehdy, když jsem potřeboval uvědomit nějaké stavy při učení švihu (zní to jako bych ho dokonale ovládal, opak je pravdou ).Interlock mi prostě nějak vadí - tlak prstů, zápěstí - prostě nejde .
 
Aniž, by mi to někdo řekl , že existují 3-druhy držení , držím od první chvíle volným, zkoušel jsem vázané a nějak mi to překáželo při preklápění hlavy o baseball jsem ani nevěděl až , když se učila manželka a pro ženy asi nejvýhodnější.
 
Baseball- malé děti, slabé ženy, potřebují dostatek síly pro zvednutí hole v náprahu
Interlock- hráči s krátkými a tlustými prsty, proslavil ho Nicklaus, větší pocit ovládání hole
Overlap- dlouhé gracilní prsty, lepší vypuštění hole

Sám jsem začínal interlock, po dvou letech a bolestech malicku přechod na overlap.
 
Interlock... ale chvili jsem uzival i overlap a baseball. Bylo to v dobe, kdy jsem mel blbou rukavici a jeste to drzel blbe, takze naplasti a puchyre.
 
Overlap asi od hcp 24 , předtím interlock, avšak pri mém silovém rychlé švihu nevyhovovalo.
 
Chvilku interlock, ale rychlo som zistil, ze len overlap je ta prava a jedina viera :)
 
Jednoznacne Overlap, s nicim jinym nad tim nemam kontrolu :)
 
Interlock, ale letos mě nějak bolí malíček pravé ruky. Můžou to ale být karpály z myši.
 
Já taky zkoušel oboje a přesto, že mě z interlock bolel malíček, zůstal jsem u něj. Mám u toho menší pocit z nejistoty držení (úmyslně jsem nenapsal "větší pocit jistoty":p:D). Malíček si po čase zvyknul a už nebolí. Možná je to ale i tím, že už nedržím hůl tak křečovitě, jako dřív. :rolleyes:
 
Já začínal s interlock. Časem jsem přešel na overlap. Zhruba v době, kdy jsem se snažil méně svírat grip. No a to už mi zůstalo. ;)
 
Ahoj, obnovím téma po delší době.
Ja začínal na baseball, ale trenerka mi doporucila overlap, jenze z overlapu se mi delal puchyr na prstu. Tak jsem na zacatku teto sezony presel na interlock. Jenze u interlocku me zase potkala bolest malicku a navic dost velika nepresnost uderu. At uz smeru, tvaru nebo vubec trefeni mice. Takze jsem se vcera na drivingu vratil po uvodnim trapeni k baseball drzeni. A najednou s 7i jsem daval 9 z 10 ran rovnych pred sebe 130m carry. Jsem zvedavy jak to bude pokracovat dal a co mi na to rekne trenerka.😀
 
Držím overlap, ale mně se občas stane, že při nápřahu v maximu si vykloubím palec na horní ruce. Teda, ne že bych si ho úplně vykloubil, ale přeskočí mi tam... Nevím, asi v tom momentu návratu se mi zhoupne hůl a zatlačí na palec.. :rolleyes: a pak to bolí :cry:
 
Ahoj, obnovím téma po delší době.
Ja začínal na baseball, ale trenerka mi doporucila overlap, jenze z overlapu se mi delal puchyr na prstu. Tak jsem na zacatku teto sezony presel na interlock. Jenze u interlocku me zase potkala bolest malicku a navic dost velika nepresnost uderu. At uz smeru, tvaru nebo vubec trefeni mice. Takze jsem se vcera na drivingu vratil po uvodnim trapeni k baseball drzeni. A najednou s 7i jsem daval 9 z 10 ran rovnych pred sebe 130m carry. Jsem zvedavy jak to bude pokracovat dal a co mi na to rekne trenerka.😀
Je to úplně v pohodě, já mám stejný problém. 16 let používám baseball a nikdy jsem s tím neměl problémy, nemá smysl měnit něco, co funguje. Jedniný, kdy to může vadit je, že pak hráči mohou začít překrucovat ruce na silný držení a nebo dělat yips.

Když jsem zkoušel interlock, tak jsem vždy odcházel v bolestech, protože malíček to fakt nedával.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom