Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký koupit golfový vozík?

Davide, pořád máš tento vozík? Dlouhodobé zkušenosti? Jde mi především o to, jestli všechno drží a funguje, tak jako na začátku.

Budu muset další jeden vozík do rodiny přikoupit, a potřebuju nějaký držák. Takže ač nerad, bojím se, že s ohledem na mnohaletý držák, ač nerad, šáhnu po clicgear (nerad pro to, že je velký složený). :(
Michale , jeden poznatek ke čtyřkolákům , kolegovi čtyřkolák prodřel velké boční kapsy o přední kola, vyměnil/dostal vodštěsny bag s většími bočními kapsami no a ty se o kolečka prošoupali u trojkolky je přední kolo před bagem , kdežto u čtyřkolky může dojít k tomu styku předních koleček( jsou bokem) a kapes bagu.
 
Michale , jeden poznatek ke čtyřkolákům , kolegovi čtyřkolák prodřel velké boční kapsy o přední kola, vyměnil/dostal vodštěsny bag s většími bočními kapsami no a ty se o kolečka prošoupali u trojkolky je přední kolo před bagem , kdežto u čtyřkolky může dojít k tomu styku předních koleček( jsou bokem) a kapes bagu.

? Děkuji za sdílenou zkušenost, ale jak to souvisí s mým konkrétním dotazem na BIG MAX Blade iP, na který se ptám @macdav v reakci? Zmíněný vozík je tříkolák.

---
Už mě ty obměny vozíků nebaví - i ten kompakt Sun Mountain Reflex (4 kola), na který jsem psal recenzi, se mi v podstatě po roce a kus intenzivního využívání rozpadá (jeden ze dvou, šroubky a konstrukce, ulomené madlo na nápoje) a asi mě to nebaví už udržovat. Takže jsem fakt ve fázi, kdy šáhnu snad po osvědčeném a těžkém CG 3,5+, který při troše snahy vydrží snad léta. Případně Rovic.

Má někdo prosím zkušenost s Rovicem? Chtěl bych do rodiny jeden vozík, který je fakt držák na léta, kdyby se cokoli s jinými pokazilo.
 
Asi jsem si to spojil s tou fotkou vozíku v kufru auta položeném na bagu, tam to vypadá na čtyřkolku, pod tím je foto tříkolky.
Tak aby sis vybral dobře , trojkolku mám taky, je skládná , ale musíš dávat pozor při šikmém sjezdu není extra stabilní, asi to může být dané bagem a jeho prosazením , výška těžiště bagu a stabilita.
 
Davide, pořád máš tento vozík? Dlouhodobé zkušenosti? Jde mi především o to, jestli všechno drží a funguje, tak jako na začátku.

Budu muset další jeden vozík do rodiny přikoupit, a potřebuju nějaký držák. Takže ač nerad, bojím se, že s ohledem na mnohaletý držák, ač nerad, šáhnu po clicgear (nerad pro to, že je velký složený). :(
Mám Clicgear Rovic. Za mne jako dobrý, ale mám s tím problém, že mi přijde, že váha je hodně do předního kola a když jsou nerovnosti, stane se, že se zapíchne předním kolem. Jinak já ve svém kufru mám standardně tenhle složený vozík, vedle něho tašku na víkend/týden a předním bag. Takže se mi to vejde vše na dno do kufru. Mám ho asi tři roky a vše drží
1600860193949.png
 
Já mám clicgear 2.0 od roku 2009 nebo 2010. Závady:
- od cca druhého roku zatáčí mírně doleva a nejde líp seštelovat (nebo to neumím) - neřešil jsem
- roztrhal jsem omotávku madla - nahradil jsem omotávkou na kolo
- utrhl jsem držák lanka brzdy - přilepil jsem páskou
Jinak drží a žádný problém. Ročně tak 30-40 her. 3.5 je podle mě lepší, než 2.0.
Tzn. můj názor = vydrží dlouhá léta.
 
Mám 7 let Clicgear 3.0, ročně cca 100 her. Jediná závada bylo utržené lanko brzdy, jinak drží...
Je ale pravda, že jak v rodině přibývají golfisti (děti), zdá se mi stále méně skladný...😉
 
Odložím si tu - včera jsem v praxi viděl tuhle elektriku: https://www.topcaddy.co.uk/product/lithium-digital-trolley/

Nadchla mě především skladnost složeného modelu, na fotce porovnání s mým kompaktím manuálním čtyřkolákem Sun Mountain Reflex (hodnocení), který jsem kupoval právě kvůli kompaktnímu složenému stavu...

Zobrazit přílohu 14216 Zobrazit přílohu 14217

Vyzerá to jako minilunochod 😄
Teraz seriózne:
Už len z tých 2 videí vidieť, že tento trolley mal métu byť čo najskladnejší a to odnáša stabilita. Na rovinaté parkové ihrisko za pekného počka prečo nie. Ale neviem si predstaviť s tým hrať 18j Ropice či Ostravice za premenlivého počasia, keď hmotnosť bagu atakuje 25kg...
Vystriedal som už viac vozíkov a X som mal požičaných a vždy je to o kompromisoch: nízka hmotnosť a subtílnosť na jednej strane vs. robustnosť, stabilita a trvácnosť na druhej strane. Teda ak sa bavíme v hladine do cca 2000€ 😇

Skrátka tento produkt by v mojich podmienkach vydržal asi 2-3 mesiace 😖
 
Když to vypadá, že se s rodinou nevejdeme, přidám box na střechu a nebo se pokorně vrátím k lehčímu a skladnějšímu bagu na záda.
Koneckonců se traduje, že do čtyřiceti patří bag na popruhy, do padesáti má ruční vozík, do šedesáti na elektrický a od šedesáti můžeš na autíčko.
Ale na cesty pro víc golfistů bych to spíš neřešil, protože půjčení koleček je za velmi přijatelný peníz možné na každém hřišti.

Jinak mám už letitý bytelný BigMax 2000Ti za fantastickou cenu 2Kč z Aukra + 450Kč za nový držák bagu, protože původní měl ulomené rameno a neznalý majitel negolfista ho kvůli tomu dražil od koruny. 😉
 
Ale na cesty pro víc golfistů bych to spíš neřešil, protože půjčení koleček je za velmi přijatelný peníz možné na každém hřišti.


Tohle je dobrý point. Mohlo by to být částečně i řešení - jeden lepší, kvalitnější vozík pro častou hru, který vydrží - tzn. klidně i malinko větší, a pro ostatní z rodiny, kteří nehrají tak často si půjčit na hřišti, pokud je to potřeba.

Díky za dobrý myšlenkový směr.
 
Já si půjčil jednou vozík na Mladých Bukách a už nikdy bych si rezortní vozík nepůjčil. Tím myslím, dvoukolák.. Bylo to těžký a v těch kopcích náročné.
Někde půjčují i lepší vozíky, ale....
 
To mi připomíná, jak jsem kupoval rakev. Přijel jsem do krámu, vyndal dva bagy a dva ClickGeary a řekl, že chci rakev, do který se to vejde.

Prodavači vypadla čelist až na zem, nasazoval si ji asi tři minuty.

Koupil jsem nějakýho Neumanna, a i tak jsou to puzzle. Většina rakví je dost nízká.
 
Už jsem trochu jinde, ale občas u práce na Újezdě stojí auto a to má tohle.... tam by se pár vozíků taky vešlo
1600938792325.png
 
Já si půjčil jednou vozík na Mladých Bukách a už nikdy bych si rezortní vozík nepůjčil. Tím myslím, dvoukolák.. Bylo to těžký a v těch kopcích náročné.
Někde půjčují i lepší vozíky, ale....

Na druhou stranu jste se mohl přesvědčit, že golf není procházka, ale sport 😆
 
My máme tři ClickGeary, prostě jsou bytelný, jsou stabilní, zatím se na nich nepokazilo nic, všechny jsou kupované z druhé ruky, můj byl asi nejvíc opotřebený. Máme i dvoukolák a jeden tříkolák ze Sportdirectu. Neporovnatelné, jak v ovládání, bytelnosti... stabilitě. Do auta - nyní Peugeot 508 combi - se vejdou vedle sebe. Bagy za ně. Jeden cart bag, jeden hybridní bag, dva stand bagy. Dlouhé hole (dřeva), musí z bagu ven a dát je až navrch.
Svému vozíku jsem vloni koupila nová kolečka, vypadá jak nový. Obrovskou výhodou je kompatibilita dílů z různých generací ClickGearů. Levné to není. Často vídám na hřišti i generace 2.0 a vypadají pořád ok. Tudíž myslím, že jsou to fakt držáky. Měla jsem tříkolák Big Max, takový kovový, starší typ, složil se naplacato, dala se sundat kolečka. Byl hrozně vratký. Má ho známý na hřišti, často se mu v kopci ( i mírném) s bagem převrátí. Ten jsem po asi jedné sezóně prodala.
 
Už jsem trochu jinde, ale občas u práce na Újezdě stojí auto a to má tohle.... tam by se pár vozíků taky vešlo
Zobrazit přílohu 14399
Kamárad toto má + Kodiaq a uveze na dovolenou 5 lidí, kufry a 4x vozík a 4x bagy. Jak to tam přesně skládá nevím.
 
Už jsem trochu jinde, ale občas u práce na Újezdě stojí auto a to má tohle.... tam by se pár vozíků taky vešlo
Zobrazit přílohu 14399

To vyzerá sexi ak je to nadstavba na bike nosič. Ale ako ďalší geret je to mimo môj záujem, kvôli cene a ďalšej konštrukcií zaoberajúcej priestor v garáži...

Inak myšlienka zuniverzálniť lepšie povedané rozšíriť funkcionalitu nosiča bicyklov o takýto kufor stojí už aj za startup 💪
Kto do toho ide so mnou? 😎
 
To vyzerá sexi ak je to nadstavba na bike nosič. Ale ako ďalší geret je to mimo môj záujem, kvôli cene a ďalšej konštrukcií zaoberajúcej priestor v garáži...

Inak myšlienka zuniverzálniť lepšie povedané rozšíriť funkcionalitu nosiča bicyklov o takýto kufor stojí už aj za startup 💪
Kto do toho ide so mnou? 😎

Odpovedám sám sebe a ruším ponuku na biznis :)
Nejakí šikulovia totiž taký UNI-NOsič už dávno samozrejme vymysleli:

Tam určite pár clikgearov a inej hávede vopcháte ;)
 
Dnes na mne vyskocil na FB tento vozik (divne, dlouho jsem se na zadny vozik nedival...)

https://kaddey.com

Zobrazit přílohu 15629
Je to sice dvoukolak ale vypada velmi skladne.

Boží, teď sice jen přeobjednávky, ale právě jsem se asi zamiloval... asi šáhnu do obálky na dovolenou (295 EUR) :) Mrsku sem i video, které na tom webu je, ať to je po ruce. Díky za tip!

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom