Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký koupit golfový vozík?

Uvazuji nahlas: jsou ony 2j zajimave? Podle me moc ne, zajimave me 9+. A 9j rekuperaci asi neudelame. Nehlede na to, ze clovek chce mit jistotu, ze tam tu energii ma. Tzn. asi zbytecna komplikace (cena, vaha, vyvoj...).

Naopak mnohem zajimavejsi je nejake rychlonabijeni a dve baterie. Neco jako boster pack. Tzn. ne mit neustale velkou baterku na 45 jamek, ale mit 18/27 a v pripade potreby prihodim dalsi, kterou treba zapojim jinym kabelem do bagu (vychazim z toho, ze soucastky budou mene uzasne nez ma jucad a tedy i baterky budou mit vetsi rozmery ala motocaddy treba). Toto by i resilo cenu pro lidi co chteji vozik na beznou 18tku a ostatni, co chteji prezit cely vikend.

Crazy idea by mohla byt i solar panel, ktery by dobijel baterku a vrtule pro pripad, ze hrajete ve skotsku. Ale to je asi mimo, neb ta baterka ma vazne velikou kapacitu.
No já uvažoval takhle :
Pokud budu mít rekuperaci, která mi na normálním hřišti přidá dvě jamky, bude mi stačit určitě baterie s kapacitou na 18j na jakékoliv hřiště. Mám obavy, že bez mi třeba po roce stačit nebude a kvůli tomu si chci radši koupit baterii s větší kapacitou. Což znamená větší objem (problém se skládáním) a větší cenu.
V autě můžu mít druhou stejnou malou baterii pro případ, že půjdu 27-36jamek.
Mám v té úvaze chybu?
Systém rekuperace tam budu mít nafurt, platím ho jednou. Větší baterii budu platit opakovaně.
 
Upraveno:
No já uvažoval takhle :
Pokud budu mít rekuperaci, která mi na normálním hřišti přidá dvě jamky, bude mi stačit určitě baterie s kapacitou na 18j na jakékoliv hřiště. Mám obavy, že bez mi třeba po roce stačit nebude a kvůli tomu si chci radši koupit baterii s větší kapacitou. Což znamená větší objem (problém se skládáním) a větší cenu.
V autě můžu mít druhou stejnou malou baterii pro případ, že půjdu 27-36jamek.
Mám v té úvaze chybu?
Systém rekuperace tam budu mít nafurt, akademie platím ho jednou. Větší baterii budu platit opakovaně.
Rozumim, udelal jsem jeste edit me odpovedi. 18j baterka ti vystaci vzdy na 18j, pokud je v poradku. Prikladem muze byt to, ze jsem mel doma olovenou baterku, ktera byla stara mnoho let a uzivala se roky a i tak umela dat beznou 18tku, u kopcovitych hrist mi svitila cervene posledni jamku...

Kazdopadne baterie je u voziku spotrebni material. Dle poctu her ji proste jednou za X let vymenis. Btw. to mikrodobijeni by teoreticky mohlo mit vliv na pocet nabijecich cyklu a kapacitu. Ono preci jen ty baterie co jsou v hybridnich autech jsou trosku jine nez toto. Zde bude potreba se dostat na maximalni pomer vaha/rozmer a cena, nikoliv pocet cyklu.
 
Tak mě napadá, když tu řešíte dlouhověkost bateriíí. Jak dlouho máte ty vozíky, nebo počítáte, že je budete mít. Repsektive, není pak už za 7 let lepší si koupit nový vozík s novou/lepší baterií, než kupovat baterie do starého vozíku. Nehledě na to, že vozík sám o sobě zastará a baterie se nemusí už vyrábět...
Jako v současné době u elektroniky. Kolik let máte televize, telefony, pračky apod.... a to netvrdím, že je to správně a dobře. Ale ta cena pak za opravu je už téměř stejná jako koupě nového a lepšího...
 
Ako tak čumím na tie motory, nebude jednoduché sa dostať na tú zaujímavú cenu :/

Šlo by to trochu rozvést?

Když už na to tady padla řeč, tak primárně jde asi většině o cenově dostupný elektro vozík, pravděpodobně s vyjímatelnou baterkou, možná druhou do zásoby atp. Ale, bylo by možné mít takovýto jeden vozík jako skládačku, tzn. dvojkolák -> tříkolák -> elektro? Protože na mnohých hřištích zatím elektro nepotřebuji a nechci, ale dokážu si představit, že někde ano. A proč kvůli tomu mít dva, když by to jinak mohlo jít seskládat? Samozřejmě, muselo by to být jednoduché na složení... cvak, cvak. A nebo - nevím, jestli to technicky jde, jen elektro pomocníka do kopcu?
 
Šlo by to trochu rozvést?

Když už na to tady padla řeč, tak primárně jde asi většině o cenově dostupný elektro vozík, pravděpodobně s vyjímatelnou baterkou, možná druhou do zásoby atp. Ale, bylo by možné mít takovýto jeden vozík jako skládačku, tzn. dvojkolák -> tříkolák -> elektro? Protože na mnohých hřištích zatím elektro nepotřebuji a nechci, ale dokážu si představit, že někde ano. A proč kvůli tomu mít dva, když by to jinak mohlo jít seskládat? Samozřejmě, muselo by to být jednoduché na složení... cvak, cvak. A nebo - nevím, jestli to technicky jde, jen elektro pomocníka do kopcu?

Rozvediem to tak,že tie motory sú šialenstvo zohnať a tie,čo sa na to parádne hodia sú drahé maxon dc motory a ako som pochopil, nechce sa za to nikomu platiť.Veď prečo majú motocaddy tie obrovske motory a prevodovky.
Konštrukčne to urobit neide,aby bol vozik takto variabilny.moja vízia bola integrovana bateria v ráme.d
Ak by si chcel vozik ručný,že z neho spravíš elektriku keď sa ti to hodí, by si musel vyberať motory,aby si ich so sebou netahal a to nieje len tak na dve srubky.
Ta výpomoc do kopca neviem.to vyzera na spustu drahej elektroniky a obvodov.ako by vozik zistil,ze ide do kopca a zapne pohon?
 
A na komponenty pro elektrokola jsi koukal?
Nedalo by se něco z toho využít?
 
A na komponenty pro elektrokola jsi koukal?
Nedalo by se něco z toho využít?

To je na inom principe a jeden motor váži 6,5kg.

Činske sú, presne tie čo by sa hodili,ale všetci vieme, aká je čína.
 
To je na inom principe a jeden motor váži 6,5kg.

Činske sú, presne tie čo by sa hodili,ale všetci vieme, aká je čína.

Nejen motor myslím, co baterie, elektronika..

Čína jo? Myslíš tu zemi, kde se vyrábí iphony, která má vlastní kosmickej průmysl, skoro všichni světoví průmysloví výrobci tam mají fabriky? Tahle Čína jo?
 
Šlo by to trochu rozvést?

Když už na to tady padla řeč, tak primárně jde asi většině o cenově dostupný elektro vozík, pravděpodobně s vyjímatelnou baterkou, možná druhou do zásoby atp. Ale, bylo by možné mít takovýto jeden vozík jako skládačku, tzn. dvojkolák -> tříkolák -> elektro? Protože na mnohých hřištích zatím elektro nepotřebuji a nechci, ale dokážu si představit, že někde ano. A proč kvůli tomu mít dva, když by to jinak mohlo jít seskládat? Samozřejmě, muselo by to být jednoduché na složení... cvak, cvak. A nebo - nevím, jestli to technicky jde, jen elektro pomocníka do kopcu?
Jako on pridavny motor k manualnimu voziku jiz existuje... zkusim dohledat. :D
Tusim, ze to umelo motorizovat i clickgear

UPDATE: Tak je to zde, kickstarter :)
https://www.kickstarter.com/projects/647458469/ewheels-motorized-electric-golf-caddie
 
Vypadá to dobře, ale retail cena 600 USD? To už můžu mít kompletní elektrovozík, ne? I když bez dálkového ovládání..nevím, mně osobně tyhle polovičaté řešení moc neberou :)

Jinak ještě k obecně k cenám li-on baterií - "Cena lithium-iontových baterií klesla od roku 2010 o 73 procent."
http://archiv.ihned.cz/c1-65805560-...si-na-rust-elektromobility-stavi-nove-tovarny
Jasný, mně se líbila ta univerzálnost, třeba i možnost to půjčovat na hřištích. Cenu jsem neřešil;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom