Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký je rozdíl mezi krátkým lobem a pitchem?

v použití a provedení
děkuji ⛳ :)
Sama sis odpověděla - „v použití a provedení” 🤭

Ale vážně - odpovědět jednoduše nelze a „složitě” vlastně také ne. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují rozhodnutí o tom jakou ránu (a jak) zahrát. Ano, jsou obecné postupy, jenže to je pouze základ, který je potřeba podle konkrétní situace modifikovat (někdy méně, jindy více). Nelze dát obecný návod. Je to o zkušenostech, herních dovednostech a představivosti.
 
Sama sis odpověděla - „v použití a provedení” 🤭

Ale vážně - odpovědět jednoduše nelze a „složitě” vlastně také ne. Záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují rozhodnutí o tom jakou ránu (a jak) zahrát. Ano, jsou obecné postupy, jenže to je pouze základ, který je potřeba podle konkrétní situace modifikovat (někdy méně, jindy více). Nelze dát obecný návod. Je to o zkušenostech, herních dovednostech a představivosti.
díky, Mirku, ptala jsem se, protože tam nevidím žádný rozdíl..:(.a nemohu to najít prosím, napiš alespoň jednj věc... děkuji R
 
Nevím co je na tom složitě vysvětlit, volba je na co si troufáš , neb co umíš a máš zažité/natrénováno ale i kolik místa před jamkou od kraje grýnu máš k dispozici, tj kolik ti může míček rolovat než zapadne do jamky nebo do pozice. Tady je jednoduchý článek k pochopení tvého dotazu.

 
Min. u pitche počítáš s nějakým doběhem, u lobu chceš zastavit co nejdříve, pitch tak lze hrát klidně i 7. železem když na to přijde.
 
Všeobecně a pro jednodušší hru když před tebou není překážka(bunker, rough), tak chip, když musíš něco přehrát tak pitch(lob), provedení proběhlo v jiném vlákně, zjednodušeně chip jako putter, pitch s gumovým zápěstím, holí s vysokým loftem..
 
díky, Mirku, ptala jsem se, protože tam nevidím žádný rozdíl..:(.a nemohu to najít prosím, napiš alespoň jednj věc... děkuji R
Rozdíly už jsou v samotné technice úderu, najdi si jak hrát pitch. O lobu tu video už bylo.
A jak psal Sepper - pitch je vyšší rána s doběhem (čip je nižší dráha s doběhem), lob vysoká „měkká” rána s minimálním doběhem.
Já, pokud mám místo na grýnu pro doběh, tak obvykle do cca 20m hraji čip, který dopadá na grýn a dobíhá k vlajce. Mezi 20-50m už hraji většinou pitch, který dopadá na „forgrýn” nebo grýn a dobíhá k vlajce. Ale pokud třeba hraju z rafu blízko grýnu a vlajka je blízko okraje grýnu (třeba 3m), tak volím lob. Lob hraju i když potřebuji například přehrát greenside bankr a vlajka je kousek za ním. Ale jak už jsem psal jinde - lob je až ta poslední možnost.
Jinak okolo grýnu používám převážně čipy a pitche, připadně pat (pokud je forgrýn dobře seknutý a čitelný.
 
Nejsem žádný malíř.. :)
Smile.jpg
Smile.jpg
 
Nevím co je na tom složitě vysvětlit, volba je na co si troufáš , neb co umíš a máš zažité/natrénováno ale i kolik místa před jamkou od kraje grýnu máš k dispozici, tj kolik ti může míček rolovat než zapadne do jamky nebo do pozice. Tady je jednoduchý článek k pochopení tvého dotazu.

:up: článek je super -
ad tvůj zvláštní komentář:
třeba tě zajímají auta, parametry, provedení, využiti...
jestli ano, tak se dívej jen na ty, na které máš peníze
podle tvé logiky ti do těch ostatních nic není :D:p
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom