Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jakou značku želez hrajete? A proč?

Jakou značku želez hrajete?


  • Hlasovalo
    47

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Železa. Základ každého setu. Jak jste na tom vy, jaká značka želez je ta aktuální Vaše? A proč zrovna tato značka? Zkoušeli jste i jiné?

Do komentářů prosím doplňte i konkrétní typ. A třeba i to, čím vás vaše vybraná železa oslovila :)
 
Používám Cobra AMP na grafitu, koupeno z druhé ruky a jsem spokojen. Předtím jsem začínal s Wilson s oversize hlavama a taky celkem ok, dostal jsem se na HCP 24 i když to dle několika odborníků rozhodně nebyli hole pro začátečníka. Byl jsem i na fitingu a nakonec nekoupil. Zkoušel jsem Titlest AP 2 i AP 3 a přišel na to, že jsem takový jelito, že je úplně jedno čím do toho mydlím:). Nicméně až Cobry doslouží jsem rozhodnut jít znovu na fiting a poprvé v životě si koupit nové hole.
 
Mizuno MX 17, byl to jediný prodloužený set co zrovna v jinak obrovský prodejně použitých holích měli. A nakonec sem měl štěstí, jsem s nimi spokojen a pro začátečníka to byla dobrá volba. 3, 4 a 5 mají trochu jinou stavbu než zbytek setu, spíš taková hybridní železa a je lehčí je trefit. Jediný co trochu mýmu ocd vadí je díra mezi P 46 a S 55. Takže kdyby někdo měl na prodej gap wedge na levo z modelu mx, nejlépe mx19, 200 nebo 1000 nebo z novějších řad jpx, měl bych velkou radost :) pár jich je v usa, ale shipping by byl jak cena celého setu.
A před pár dny mi přišel půlset Ping Karsten IIIA, vyrobenej kolem roku 80, tak jsem na ten zvuk zvědav. Nezničitelný rozhodně jsou. Krom teda sandwedgu, těch pár na prodej už má většinou drážky do hladka :) Hrozně se mi líbilo že se tenhle model dělal jen pro leváky a design ještě neni tak divokej jako u Eye2. Hraje někdo retro modely?
 
Titleist T100. Protože vyšlo na fittingu. Navíc se mně líbí.
 
Kromě mojí první sezóny na začátečnickém setu Wilson X31, hraji už jen železa (a wedge) Mizuno.
Nejprve JPX825 Pro, potom MP-54 a nyní JPX919 Tour.
Dle mého jsou Mizuno kovaná železa (společně s Titleist) nejlepší v poměru cena/výkon.
U Mizuno se mi líbí design, zvuk a zpětná vazba po úderu. Hned poznám, jak (a kde na líci) jsem míč trefil, dají se s nimi velice dobře tvarovat rány a přesto u nepřesně trefeného míče relativně dost odpustí. Další, co se mi u Mizuno líbí je, že v rámci fittingu je možno vybírat ze široké nabídky šaftů a gripů - a to bez příplatku oproti standardu.
 
I po třech letech stále jako nové. Tenkrát na fitu byl pocit z nich nejlepší.

received_177967133826963.jpeg
 
VEGA VM-02, nafittovane, upravene, maji nadherny cisty zvuk a mam je nastavene tak, aby pri dobre rane mic na greenu zastavil a neroloval. Pocit z nich je uzasny, navic je to krasna minimalisticka japonska preciznist :)

0F14286F-C4DD-4D22-AC44-E1740E651E6F.jpeg
6C723347-77EE-4909-9B4F-DB6E5B7AD24D.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom