Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jakou značku wedgí hrajete? A proč?

Jakou značku wedgí hrajete? A proč?


  • Hlasovalo
    53

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Wedge. Hole, bez kterých je stabilní krátká hra téměř nemyslitelná. Jaká značka holí u vás v tomto segmentu vede?

Do komentářů prosím doplňte i konkrétní typ, případně, čím vás oslovily...
Btw. věděli jste, že můžete jít i na fitting wedge? Má někdo zkušenost? Jaké to bylo? :)
 
Moje první wedge byla Jack Nicklaus, protože jsem měl/ mám její set na zimní hraní. Je už letitá a na jejich drážkách, ostatně i na holích počet odehraných míčů neni nijak obzvláště znát. Ve svém setu mám Titleist a tam to o těch drážkách nemohu tvrdit, tam už je to znát. Holt name top produkt nevydrží tolik co hobby . Navzdory opotřebení a znalosti , že opotřebení drážek až tak neovlivňuje let a spin nebudu měnit jako v PGA.
 
Mám VEGA wedge, 52, 56, 60, všechny nafittované v Golf59. Mám je doladěné přímo k setu želez, aby shafty měly kompatibilní paramtry a celkově jsou wedge nafittované tak, aby míč při dopadu na green neroloval, ale zastavil se na místě, případně na pár centimetrech. Ten pocit při krásné trefené ráně a dopadu je neskutečný
 
Mám v bagu dvě wedge (P ze sady nepovažuji za wedge - je to vlastně taková 10) a to Mizuno T20-52/9 a Mizuno T5-56/14.
S 52° hraju vlastně všechny rány ze vzdálenosti (k vlajce) cca 80m a blíže (vč. lobu), 56° používám jako SW pouze ke hře z bankru.
 
celých 7 let jsem měl wedge Cleveland CG 14 56'-58'-60' a to jsem je kupoval jako cca pár let starý set . 60' mi byla k ničemu,páč jsem to neuměl a stále ještě neumím trefit :D:D Ale jelikož jsem byl celý loňský rok hodný,tak mi ježíšek přinesl Cleveland RTX 4 - 50' a Cleveland RTX 3 - 58'
 
Mám na míru Titleist Vokey Wedge AW 48, GW 52, SW 56 a LW 60. PW mám stejně jako všechna železa PING. A proč Titleist? Asi nejrozšířenější a nejoblíbenější značka? Až si někdy budu kupovat nové wedge, tak pravděpodobně stejnou značku nebo PING Glide.
 
Protože hezky ladí k železům.:p

Jinak, protože jsem dřevo, tak s nimi hraji hlavně z donucení...:cool:
 
Od Titleistu přecházím ke Clevelandu, protože jako jedinou jsem Titleist SM5 50° koupil novou a to jak vypadá po třech letech, to je hnus velebnosti :confused:. Takže bde PW jako u želez PING a pak Cleveland 50 RTX4, 56 Zipcore a 60 Zipcore :)
 
Ze setu Mizuno Mx17 PW a SW mezi které jsem si včera objednal hraný Mizuno S18 GW, doufám že pocitově se bude aspoň trochu podobat. A pak mam Cleveland CG10 52,56,60 set. S těmi jsem byl spokojen dokud byla hřiště suchá, ale za měkka a mokra se mi moc kousaly do trávy. Představa je taková že se do tréninku wedgí pustím tak intenzivně že se nápor na drážky rovnoměrně rozloží mezi dva sety, ale když vidim tu situaci tak spíš budou ležet ladem :D Rád bych se s wedgema naučil víc variant úderů než full, a uměl mezi nimi vybírat. Asi budu muset zřídit cvičnou jamku na zahradě.
 
Léta jsem hrál a dál částečně hraju wedge Titleist 50, 56 a 60, Cleveland standardní wedge mi vůbec neseděly (a to hraju železa Cleveland, na která nedám dopustit). Bohužel jedna z wedgi, a to konkrétně nejvíc hraná "56ka", po mizerné ráně utrpěla zlomeninu (rozuměj po letu a nárazu na nejbližší strom). Risknul jsem novinku od Clevelandu, a to CBX2 56/12, která má úplně jiný tvar než Cleveland RTX i wedge od Titleist. Hraje se s ní výrazně jednodušeji, a to překvapivě s ohledem na její tvar, i z písku. (+ jako bonus pro mě osobně, pocit podobný jako hra s mými železy).
Pokud chce někdo wedge, které výrazně víc odpustí, potom můžu jen doporučit.
 
Mam v planu doplnit bag o wedge set. Jako zacinajici hrac, cavity back hole mi pripadaji jako rozumma volba, takze premyslim primarne nad Cleveland CBX2. Otazkou je, jake lofty si poridit.
P mam 44, tak mne napadlo kombinace 50, 54 a 60. Nebo mam jit do 50, 54, 58 (60ku jako zacatecnik bych moc nevyuzil?)? Ci mate jine doporuceni? Diky
 
Já mám to svoje Takomo ;) 56, 52 a jsou super.

Lobku mám rezavou Callaway snad od roku 2009.

Používám všechny na všechno, jen úplně plnou lobku nehraju, to dám radši lehčí 56.
 
Během zimy plánuji vyměnit svou Mizuno T-20 52/9 za nově uvedenou Mizuno T-24 52/10.

Přeci jen při mé frekvenci hry a tréninku už nejsou drážky to, co bývaly, což se projevuje zejména u čipů a pitchů, kde už nevygeneruji takový spin, jaký bych ve spoustě případů potřeboval.
 
Mám wedge Titleist SM8 52°/08°F a 56°/14°F (P 44° a W48° neberu jako wedge, součást setu)...měl jsem tak půl roku 60° ale pro mě z pohledu risk a frekvence použití zbytečná hůl...Titleist protože Titleist - mám brushed steel a je to krásný...jsou dražší, ale když vyjdou s novou řadou, vyprodávají starší a pak se dá koupit za přijatelnou cenu...pro mě je wedge nejdůležitější hůl - od 105 m dolů hraji vše 52° (56° jen písek)....tady se prostě vyplatí investovat, aby byl člověk spokojený...vždy když beru do ruky, tak se mi prostě líbí (stále píši o wedgi :) ) pak si to popř. zkazím sám, ale za to hůl nemůže...
 
Mam v planu doplnit bag o wedge set. Jako zacinajici hrac, cavity back hole mi pripadaji jako rozumma volba, takze premyslim primarne nad Cleveland CBX2. Otazkou je, jake lofty si poridit.
P mam 44, tak mne napadlo kombinace 50, 54 a 60. Nebo mam jit do 50, 54, 58 (60ku jako zacatecnik bych moc nevyuzil?)? Ci mate jine doporuceni? Diky
Přidám svoji zkušenost s wedgemi od svého začátku (6 let zpátky) až do současnosti.
Jako začátečník jsem měl směsku. PW (44°), SW (54°) v setu se zbytkem želez, o cca rok/dva později jsem dokoupil 60° Mack Daddy a asi o další rok GW, protože mě víc a víc trápila díra mezi PW a SW, tak jsem to řešil Cleveland RTX4 50°. To mně vydrželo další dva roky.
Směska měla svoje výhody a nevýhody. Hlavní výhodou bylo, že jsem si osahal různé typy holí a zjistil, co mně vyhovuje/nevyhovuje.
Pak už jsem věděl, že nechci bambuli, protože v okolí grýnů jsem se s ní neuměl dostat k míčku čistě, a taky jsem zjistil, že je pro mě lepší mít menší mezeru mezi PW a GW, než mezi GW a SW, proto nově 48° místo 50°.
Teď mám Vokey SM8 a jsem spokojen.
Aktuálně:
44°/PW ze setu
48°/10F Titleist Vokey SM8
54°/10S Titleist Vokey SM8
58°/08M Titleist Vokey SM8

Kdybych se vrátil ke svým začátkům, tak bych asi nic neměnil. Jen s tou 60 bych byl opatrný. Za mě velmi těžká hůl pro začátky v golfu. Já ji časem používal jen v rafu, když jsem potřeboval jít flopem přes stromy, to jediné fungovalo skvěle. Z ferveje jsem ji velmi často topnul a končil jsem za grýnem. Je možné, že jsem ji koupil s pro mě nevyhovujícím grindem, ale spíš to bylo nevyhraností.
Jakmile jsem se vyhrál, tak jsem začal pokukovat po nových, ale to už jsem věděl, co mně sedí a co ne.
Hodně jsem taky pročítal zahraniční fóra.
Když to hodně zjednoduším, tak záleží na povrchu na kterém hraješ (tvrdý, měkký) a swingu, který máš (shallow, steep). Problém je, že někdy to jde proti sobě (povrch vs swing) a taky to, že celou sezónu nehraješ jen na tvrdém, anebo měkkém povrchu.
Ideální tedy je to zkombinovat. Grind a bounce jsou velmi důležité, ale asi až časem, kdy se vyhraješ, kdy si vše sedne.
Když tak nad tím přemýšlím, tak fakt nevím, jestli bych u sebe něco změnil. Jak se říká, zkušenost je nepřenositelná. Na začátku bych zase měl jen SW a PW. Až na základě zkušeností a vyhranosti bych pořizoval dál (GW, LW).
Pro představu přikládám tabulku grinds od Vokey, kterou jsem rychle našel na netu:
IMG_1360.jpeg
 
Mam v planu doplnit bag o wedge set. Jako zacinajici hrac, cavity back hole mi pripadaji jako rozumma volba, takze premyslim primarne nad Cleveland CBX2. Otazkou je, jake lofty si poridit.
P mam 44, tak mne napadlo kombinace 50, 54 a 60. Nebo mam jit do 50, 54, 58 (60ku jako zacatecnik bych moc nevyuzil?)? Ci mate jine doporuceni? Diky

Měl jsem 50 - 54 - 58 a vyměnil jsem to za 50 a 56 a ta jedna mi absolutně nechybí, tu 54 jsem prakticky nehrál. Takže jestli máš PW 44 tak by to ladilo i tobě 44 - 50 - 56.
Navíc i ekonomický dopad je příjemnější, dvě wedge stojí míň než tři :p

Při hře do grýnu víceméně využívám obě skoro stejně 50(78 ran) 56(98ran) ale u krátké hry už je to hlavně 56 ( 472 ran ) vs 50 ( 17 ran ) - statistika za 2023 cca. 55 kol.

Tak třeba ti to pomůže se rozhodnout.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom