Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jakou holí si to hrál? Rada?

Už jsem se to tady pokusil vysvětlit a mrzí mne, že to pořád někdo nechápe. nebudu se k tomu vracet, jen bych chtěl podotknout, že se golfová pravidla vyvíjejí stovky let a že jsou těmi staletími prověřená a pro mě je jejich skoro dokonalost fascinující a taky proto golf hraju.
...
Možná jsem divnej, ale jak by to asi v životě vypadalo, kdyby každý porušoval pravidla, se kterými nesouhlasí?
Mozna jsi necetl muj prispevek cely, ale nikde jsem nepsal, ze je to treba porusovat. Jen jsem se podivil, ze v ramci novych zmen, ktere prisly, ackoliv by se nemely podle Tebe menit pravidla, nebot byly vyvijeny staleti, ze to tam nepridali a urcite mi nepomuze hul, kterou hraje spoluhrac nebot ja znam sve moznosti a delku ran u svych holi.
Myslim, ze by se asi mela utnout tato dedata nebot je stale dokola :)
 
Jsou situace, kdy to dost ovlivní a pomůže. Například na hřišti, kde hrajete poprvé - např třípar z kopce proti větru, nevíte čím to máte hrát normálně, natož s větrem. Takováhle situace se mi stala na posledním turnaji. A musím říct, že tady by se ta rada sakra hodila (byl jsem tak mimo, že jsem se rozhodoval asi mezi 8-5i)
Na toto mne připravili u ZK , do kopce, proti větru z rafu přidej Číslo hole, z kopce , s větrem uber číslo hole. Jinak tuto situaci hraji na počátek grýnu a bez doběhu.
 
Mozna jsi necetl muj prispevek cely, ale nikde jsem nepsal, ze je to treba porusovat. Jen jsem se podivil, ze v ramci novych zmen, ktere prisly, ackoliv by se nemely podle Tebe menit pravidla, nebot byly vyvijeny staleti, ze to tam nepridali a urcite mi nepomuze hul, kterou hraje spoluhrac nebot ja znam sve moznosti a delku ran u svych holi.
Myslim, ze by se asi mela utnout tato dedata nebot je stale dokola :)
S ukončením debaty absolutně souhlasím, ano, je to pořád dokola. Jen si nějak nevzpomínám, že bych mluvil o někom konkrétním, že porušuje pravidla, to by mě ani nenapadlo.
 
S ukončením debaty absolutně souhlasím, ano, je to pořád dokola. Jen si nějak nevzpomínám, že bych mluvil o někom konkrétním, že porušuje pravidla, to by mě ani nenapadlo.
Tak jestli debata pomalu končí, tak se mohu zapojit :)
Předesílám, že dodržuji pravidla, někdy s tím možná spoluhráče až prudím. U tohoto pravidla mi však vadí podstatná věc a to, že nepovažuji za žádný velký golfový um když někdo potají čumí do mého bagu nebo po hlavě mé hole a podle pravidel je to správné. Nevidím v podstatě získané výhody rozdíl a připadá mi to podobně jako když řeknu, že krást se nemá, ale když tě nikdo neuvidí - je to v pořádku.
 
Na toto mne připravili u ZK , do kopce, proti větru z rafu přidej Číslo hole, z kopce , s větrem uber číslo hole. Jinak tuto situaci hraji na počátek grýnu a bez doběhu.
Jde o to o kolik ubrat nebo přidat. A když nevíš, jakou holí bys to převýšení hrál normálně, tak natož s proti větrem ;)
 
Jsou situace, kdy to dost ovlivní a pomůže. Například na hřišti, kde hrajete poprvé - např třípar z kopce proti větru, nevíte čím to máte hrát normálně, natož s větrem. Takováhle situace se mi stala na posledním turnaji. A musím říct, že tady by se ta rada sakra hodila (byl jsem tak mimo, že jsem se rozhodoval asi mezi 8-5i)

Souhlas. Naposledy jsem to resil na Darove, ale vzpominam si i na Sokolov, Luby nebo Malevil. Tyhle PARy 3 z paneláku dolů jsou, když tam hraju 2x za desetiletí dost loterie. A pokud nejsou hned na začátku, mám možnost odpozorovat, jak jsou spoluhráči ve své hře stabilní, přesní a dlouzí. A pak mi jejich volba hole určitě může pomoci...
 
Jde o to o kolik ubrat nebo přidat. A když nevíš, jakou holí bys to převýšení hrál normálně, tak natož s proti větrem ;)
Jde o to jestli hraji do nebo z kopce, do kopce beru záměr na střed, z kopce na1/3 z počáteku grýnu a volím typ úderu tj do grýnu, bez doběhu. Údaje beru z hodinek. Jinak mírné převýšení nebo sklon vůbec nezohledňuji tam posunu vlajku do pozice a beru toto za náměr. A když je vítr náměr na střed grýnu tím nic nepokazím a dva paty .
 
Souhlas. Naposledy jsem to resil na Darove, ale vzpominam si i na Sokolov, Luby nebo Malevil. Tyhle PARy 3 z paneláku dolů jsou, když tam hraju 2x za desetiletí dost loterie. A pokud nejsou hned na začátku, mám možnost odpozorovat, jak jsou spoluhráči ve své hře stabilní, přesní a dlouzí. A pak mi jejich volba hole určitě může pomoci...
Ja jsem si neuvedomil, ze vsichni hraci hraji STEJNYMI holemi - pak rozumim, proc je treba odpozorovat cim hraji.... :)
 
Ja jsem si neuvedomil, ze vsichni hraci hraji STEJNYMI holemi - pak rozumim, proc je treba odpozorovat cim hraji.... :)

Upresnim - napr. s @honza62 hraju golfu tak 10 - 15x do roka urcite pomalu 6 nebo 7 let. Znam jeho hru velmi dobre a byt neznam presne vzdalenosti jeho holi, vim ze je sice kratsi hrac, ale pomerne dost presny. Pokud on na takove jamce svou holi trefi green, vim ze bych mel vzit o 2 kratsi a budu v pohode.
 
Jde o to jestli hraji do nebo z kopce, do kopce beru záměr na střed, z kopce na1/3 z počáteku grýnu a volím typ úderu tj do grýnu, bez doběhu. Údaje beru z hodinek. Jinak mírné převýšení nebo sklon vůbec nezohledňuji tam posunu vlajku do pozice a beru toto za náměr. A když je vítr náměr na střed grýnu tím nic nepokazím a dva paty .
Mluvím o jamkách typu 11 na Berouně nebo 6 na Panoramě (Meadows)
 
Vznesl jsem dotaz na pana Jona a zásadní část jeho odpovědi ohledně rady profesionálky je zde:

Podle Pravidel, pokud by „radící“ osoba byla spoluhráč, dostala by dvě trestné tato radící osoba / profesionálka. Za každý případ odděleně.
Ale protože profesionální golfistka turnaj nehrála v turnaji, není ji možné jakkoliv trestat.

Podobných „špeků“ právě třeba v podobě „Beat your Pro“ je hojně využíváno ke zatraktivnění golfových turnajů a byť se některé momenty zdají být na hraně, někdy možná za hranicí porušení Pravidel, asi je třeba si říct, že informaci obdrželi všichni stejnou a v rámci turnaje je taková aktivita přínosná.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom