Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jakou holí si to hrál? Rada?

Bohouši, nehroť to! Taky se mi některé názory nelíbily, ale co, pravidla jsou dána a jak se k tomu každý postaví, je jeho věc. Až půjdeme někdy spolu, tak si budeme říkat i značku míčků a stejně nám to bude prd platný. 😂
Značku a číslo míče včetně případného označení bys měl před zahájením hry spoluhráčům oznámit. Stejně tak při uvedení nového míče do hry nebo hraní provize. V tomto případě se nejedná o porušení pravidla 10.2a.
 
Priznam se, ze me prekvapuje kolik reakci vyvola zminka o pravidlu. Nerad bych, aby @Yahuu byl stigmatizovan, protoze rozhodl, jak potvrdilo nekolik pravidlovych autorit dle vykladu, ktery je vykladan a tedy musime to respektovat.
Nicmene si dovolim napsat nekolik duvodu, proc si myslim, ze otazka na cislo hole s jakym hrac hral neni rada:
1. Kdyz vezmu zminku o profi golfu, tak hrac ma nafitovane sve hole individualne a to vcetne upravy loftu. Takze u hole hrace A bude vysoce pravdepodobne jiny loft nez u stejne hole hrace B.
2. Nevím jak zahral hrac A svoji ranu. Jestli ji hral plnym svihem, lehce, ci to narval. Stejne tak, zdali s holi se trefil, nebo ne. Zdali chtel tvarovat ranu a nevyslo mu to...
3. I u profi golfu maji hraci rozdilne delky ran.
4. Rozdilne lofty maji hole ruznych znacek a to vcetne rozdilu u starsich a novych modelu.

Takze si myslim, ze otazka tohoto druhu neni rada. Nicmene musim respektovat ze muj nazor neni dle aktualniho vykladu, takze se na to uz ptat nebudu.
 
Značku a číslo míče včetně případného označení bys měl před zahájením hry spoluhráčům oznámit. Stejně tak při uvedení nového míče do hry nebo hraní provize. V tomto případě se nejedná o porušení pravidla 10.2a.
To máš pravdu, ale co když to třeba na pětiparu po Bohoušově druhé ráně zapomenu a bude mě to zajímat před jeho třetí ranou wedží do greenu? [HASH=79]#ironie[/HASH] ;)
Přijde mi, že se to tu zbytečně vyhrotilo a přitom to není téma. Kdyby se mě @6david8 při hře zeptal, čím jsem to hrál a já mu dal 2 trestný, tak mi zapíchne putter do (víte kam), pravidlo nepravidlo. 😂 Na turnaji je to jiná a já to pravidlo (o kterém jsem samozřejmě nevěděl), budu plně respektovat.
Jamkovku jsme prohrál, odešel jsem o pravidlovou radu bohatší a tím pádem o jednu jamku chudší
Nevím, jaký je vztah mezi @macdav a @Yahuu, ale pokud se shodli na tom, že tu jamku prostě prohrál, tak ji (pravidlově správně), prohrál. Pro nás, co to zvedlo ze židle, je to ponaučení, že se na to ptát nemáme a máme se bavit radši o ženských. ;)
 
Priznam se, ze me prekvapuje kolik reakci vyvola zminka o pravidlu. Nerad bych, aby @Yahuu byl stigmatizovan, protoze rozhodl, jak potvrdilo nekolik pravidlovych autorit dle vykladu, ktery je vykladan a tedy musime to respektovat.
Nicmene si dovolim napsat nekolik duvodu, proc si myslim, ze otazka na cislo hole s jakym hrac hral neni rada:
1. Kdyz vezmu zminku o profi golfu, tak hrac ma nafitovane sve hole individualne a to vcetne upravy loftu. Takze u hole hrace A bude vysoce pravdepodobne jiny loft nez u stejne hole hrace B.
2. Nevím jak zahral hrac A svoji ranu. Jestli ji hral plnym svihem, lehce, ci to narval. Stejne tak, zdali s holi se trefil, nebo ne. Zdali chtel tvarovat ranu a nevyslo mu to...
3. I u profi golfu maji hraci rozdilne delky ran.
4. Rozdilne lofty maji hole ruznych znacek a to vcetne rozdilu u starsich a novych modelu.

Takze si myslim, ze otazka tohoto druhu neni rada. Nicmene musim respektovat ze muj nazor neni dle aktualniho vykladu, takze se na to uz ptat nebudu.
Vůbec nechci rozporovat názory na to, jestli mi tato rada pomůže nebo ne. Předchozí diskuze asi vysvětlila vše. Jen jeden bod za mě: U mě je z 50% rána jiná než ji planuji, takže mi rada nepomůže, ale ...... za radu to všeobecně považuji, protože:

Na tour se všeobecně ví, kdo je jak dlouhý. Jestli jsi hrál lehce z 50% nebo naplno Je z velké části vidět. I to jestli jsi to trefil dobre nebo to byla Topinka.

Hrál jsem s některými z vás par kol. Protože jsme ješitní kluci (minimálně já, ať se nikdo neurazi) tak u cca 10 z vás vím z pomerovani jaké délky máme. Tedy u mých golfových kamarádů dokážu odhadnout rozdíl ve vzdálenosti jednotlivých holí. Radu tedy vnímám a výběr hole mi to může ovlivnit. Protože, pokud vím, ze Jan zahrál plnou 7i tak proste beru 6i a je to 😂 - to, ze je Jan na jednoputt a já ve vodě je jiná pohádka 😂😂😂
 
Ale to je přeci jedno. Pořád tomu upřímně řečeno moc nerozumím. Rozumím pocitu, že je to přísné a že to může být vnímáno určitým spektrem golfistů jako volovina, ale není to tady zrovna úplně jedno? Prostě se přizpůsobit, že v určitou část své golfové hry nemohu položit jednu otázku, akceptovat a jít dál - i s ohledem na to, že vysvětleno výše bylo, proč to pravidlo je a že někdy je/může být užitečné?
Tak ještě jednou. Já pravidla respektuji. Mohu přesto s některými z nich veřejně nesouhlasit nebo je to "nepřípustné"?
 
Tak ještě jednou. Já pravidla respektuji. Mohu přesto s některými z nich veřejně nesouhlasit nebo je to "nepřípustné"?

Ano, určitě můžeš. A diky za to. :up:

Stejně tak kdokoli může následně nesouhlasit s Tebou. Alespoň má argumentace nebyla směřována ani tak k tomu, že s tímto Pravidlem nesouhlasíš, jako spíše pocitu, který jsem možná mylně získal (pokud ano, tak se omlouvám), že ten, kdo jeho uplatnění vyžaduje a uplatňuje i na menších oficiálních soutěžních akcích je někdo, kdo "morálně" a nebo z pohledu "zdravého rozumu" dělá něco špatně. A s tím nesouhlasím pro změnu já a snažím se možná zbytečně obšírně ozřejmit, proč to tak nevnímám a proč vidím smysl v tom, že je aplikováno a využito bez ohledu na to, jaká úroveň soutěže se právě hraje a že svůj smysl může i pro hráče na těchto akcích mít (a to i když mám na toto konkrétní Pravidlo, jeho smysluplnost včetně jeho aplikace vnitřní názor/pocit ne zcela jednoznačný). ;)

Abych to trochu odlehčil: Při své schopnosti zkonit i naprosto triviální ránu sedmičkou z prostředku ferveje s míčkem ležícím jak na polštářku apod je to poslední co potřebuju vědět, že ten lehký švih hráče předemnou z hustého rafíku vedle byl zahrán klidnou devítkou, nebo nějakou wedgí s dopadem na metr od fangle. Což o to, pochválim ho, Prevíta jednoho, ale ptát se nebudu. Musel bych pak o něj v rámci zachování duševní pohody a vesmírné spravedlnosti tu sedmičku zlomit. Několikrát. :)
 
Upraveno:
Bohouši, nehroť to! Taky se mi některé názory nelíbily, ale co, pravidla jsou dána a jak se k tomu každý postaví, je jeho věc. Až půjdeme někdy spolu, tak si budeme říkat i značku míčků a stejně nám to bude prd platný. 😂
Já to nehrotím, nepsal jsem o nikom z jamky, ale o svých zkušenostech z domovského hřiště, dokud byl člověk elév, tak to bylo vše Ok , pokud jsem se trochu zlepšil ještě to bylo in , ale potom , to je úplně stejné jak to tady bylo popisováno vámi. Začali hledat i pohyb, když oni hráli , když hraji já tak se vesele baví, rozhazují tě mluvou atd... tzn vzorec je všude stejný, dosud jsem nikomu nedal si připsat, nebo ztratit jamku, nikdo na domovském hřišti mi neřekne “ tak s tebou bych nechtěl hrát”, pravidel neznalé rád uvedu do tajů i záludností , které výčtu nebo odslyším , či přečtu tady na jamce.
Ale to co neovlivní výsledek , trestat ?? Stačilo to říct a vysvětlit. Golfu zdar.
 
Přidám taky svůj názor k tématu.

Podle mě teda informace o výběru hole teda ovlivní výběr u kohokoliv, byť u amatéra. Nutně to nemusím vést k dobrému výsledku nebo k dobrému vyhodnocení. Ale pokud jasně budu vědět čím kdo hrál, určitě to při výběru vezmu v potaz nebo mi to proběhne chtě nechtě hlavou. Fakt nevěřím tomu, že by se nad tím nikdo nepozastavil byť to pak může být reálně k ničemu. Po pár jamkách je rozhodně každý schopen odkoukat jestli protihráč je delší nebo kratší. Nebavím se o niancích v pár metrech ale klidně o 15-20m. Třeba mně by tohle jako začátečníkovi fakt pomohlo protože ne vždy mi dojdou všechny okolnosti a faktory na některých jamkách, třeba převýšení apod.

Já se na tohle třeba kamaráda, který se mnou chodí, ptám pořád. Někdy kvůli výběru hole a někdy jen proto, čím zahrál tak pěknou ránu.

Nicméně když to tady čtu, velmi se těším na svůj 1. turnaj v životě a to právě s Vámi ostatními za měsíc v Lípě. :D Myslím, že nejvíc trestných ran dostanu asi za pravidla. :D Nebo mě někdo zahodí do lesa. :D
 
Upraveno:
Nicméně když to tady čtu, velmi se těším na svůj 1. turnaj v životě a to právě s Vámi ostatními za měsíc v Lípě. :D Myslím, že nejvíc trestných ran dostanu asi za pravidla. :D Nebo mě někdo zahodí do lesa. :D
Neboj, ve hře na rány nebo stb je to jiné než v jamkovce. Když pominu takovýto dotaz, tak se s dobrým spoluhráčem dá většina prohřešku včas napravit bez trestu 😂
 
Zajímavé... Jasně dané pravidlo, pro všechny stejné a takové vášně. Zkusím svůj pohled. Při soutěžním golfu.
(při kamarádské sranda hře si s pravidly dělejte co chcete)

1) Že informace o holi je někomu k ničemu není problém pravidla ale hráče, který ji neumí využít. Jsou hráči, kteří by ji využili, ale protože jdou v jiném flightu, tak se k té informaci nedostanou a jsou tak v nevýhodě. Což není fér. Proto se za radu nepovažují pouze informace o obecně známých věcech, ke kterým máme přístup všichni.
Pohledu do bagu nezabráním žádným pravidlem. Muselo by být na hraně absurdity. Mně brání svědomí.

2) Při jamkovce, kdy hraje pouze strana proti straně a ne proti jiným hráčům, si pravidla a případné prohřešky primárně řeší strany mezi sebou. Protože neudělení trestu nemá dopad na nikoho dalšího, pouze na ně samotné. Pokud dojde k porušení a já trest nebudu "udělovat / vyžadovat", pak tím poškodím pouze sebe.

3) Dodržování pravidel není slabost. Jejich nedodržování prostě není fér vůči ostatním hráčům.

4) @bohumil.koval Hráče pochválit můžeš. Na tom není nic špatného. Ale pochválit tak vyčůraně a vědomě abych se "oklikou" dozvěděl nějakou informaci, je sprosté. Navíc neznalý ti tu informaci poskytne a má to za 2. To je ubohé. Když mu je nedáš, poškodíš zbytek hráčů.

5) Tím se dostávám k poslednímu bodu - nejen žádost o radu ale i samotná rada je za trest. Proto ti @macdav dotyčný neodpověděl. Protože věděl.


Možná to tu už padlo, ale jak se to rozrostlo, tak jsem to už moc nečetl. :)


Jak je to s trestem pro mě, když vidím a vím, že někdo porušil pravidla a já to nechal být?
 
Jak je to s trestem pro mě, když vidím a vím, že někdo porušil pravidla a já to nechal být
No, když se to tak vezme s těmi radami protihráčů , existuje TENTO VÝČET TRESTNÝCH RAD?
Proč se ptám, protože rada , kde a nebo pomoc při hledání zatoulaného míče je RADOU, ku prospěchu protihráče a mé škodě.
Selským rozumem: trestné rány za ztrátu míče, nebo jako , kdybych mu podal hůl s kterou má hrát.
 
Ano, určitě můžeš. A diky za to. :up:

Stejně tak kdokoli může následně nesouhlasit s Tebou. Alespoň má argumentace nebyla směřována ani tak k tomu, že s tímto Pravidlem nesouhlasíš, jako spíše pocitu, který jsem možná mylně získal (pokud ano, tak se omlouvám), že ten, kdo jeho uplatnění vyžaduje a uplatňuje i na menších oficiálních soutěžních akcích je někdo, kdo "morálně" a nebo z pohledu "zdravého rozumu" dělá něco špatně. A s tím nesouhlasím pro změnu já a snažím se možná zbytečně obšírně ozřejmit, proč to tak nevnímám a proč vidím smysl v tom, že je aplikováno a využito bez ohledu na to, jaká úroveň soutěže se právě hraje a že svůj smysl může i pro hráče na těchto akcích mít (a to i když mám na toto konkrétní Pravidlo, jeho smysluplnost včetně jeho aplikace vnitřní názor/pocit ne zcela jednoznačný). ;)

Abych to trochu odlehčil: Při své schopnosti zkonit i naprosto triviální ránu sedmičkou z prostředku ferveje s míčkem ležícím jak na polštářku apod je to poslední co potřebuju vědět, že ten lehký švih hráče předemnou z hustého rafíku vedle byl zahrán klidnou devítkou, nebo nějakou wedgí s dopadem na metr od fangle. Což o to, pochválim ho, Prevíta jednoho, ale ptát se nebudu. Musel bych pak o něj v rámci zachování duševní pohody a vesmírné spravedlnosti tu sedmičku zlomit. Několikrát. :)
V žádném případě příslušný akt morálně nezpochybňuji. Jen říkám, že to nepovažuji za akt zdravého rozumu z hlediska svého vnímání toho, co považuji za projev zdravého rozumu. Nikoho nenutím, aby můj názor sdílel.
Možná nemám dost sebereflexe a vystupuju úplně stejně, ale až na dnešní příspěvek Davida, mám ze všech ostatních nesouhlasných pocit jako by jste mi říkali : "Co to proboha meleš za hovadiny, drž pravidla, hubu a krok".
A teď už přísahám na délku a přímost svých drajvů, že toto byl můj poslední komentář k tomuto.
 
Jak je to s trestem pro mě, když vidím a vím, že někdo porušil pravidla a já to nechal být?
Pokud hráč vidí porušení pravidel někoho jiného ( turnaj na rány či stablford ), je dle nových pravidel povinen toto porušení oznámit ( hráčům, kteří se porušení dopustili, případně rozhodčímu turnaje ). Pokud tak neučiní, riskuje vlastní DSQ. Vypadá to sice trochu jako návod k bonzování, ale já si myslím, že to pravidlo je dobré. Měly by tak odpadnout takové ty chytré řeči v hospodě po turnaji jako já tě viděl, že jsi hledal míč 6 minut apod.... Nyní to má hráč řešit nebo když už to neřeší ( ale měl by ! ), tak být aspoň zticha...
 
Upraveno moderátorem:
V žádném případě příslušný akt morálně nezpochybňuji. Jen říkám, že to nepovažuji za akt zdravého rozumu z hlediska svého vnímání toho, co považuji za projev zdravého rozumu. Nikoho nenutím, aby můj názor sdílel.
Možná nemám dost sebereflexe a vystupuju úplně stejně, ale až na dnešní příspěvek Davida, mám ze všech ostatních nesouhlasných pocit jako by jste mi říkali : "Co to proboha meleš za hovadiny, drž pravidla, hubu a krok".
A teď už přísahám na délku a přímost svých drajvů, že toto byl můj poslední komentář k tomuto.
@Jerry , nemeleš hovadiny a od toho je diskuse, aby se názory sdílely a probíraly. Tvůj vlastní názor Ti nikdo z diskutujících sebrat ani nemůže. A ani Ti nemůže přikázat, uplatňovat veškerá pravidla v plné tvrdosti, tak jak je někdo napsal. Je to naše Jamkovka a přístup k ní, přístup ke spoluhráčům a také chápání jejího charakteru je na každém z nás.

Vím, že nedostanu odpověď. Ale známe se už dost dlouho na to, že jsem to napsat musel.
 
No, když se to tak vezme s těmi radami protihráčů , existuje TENTO VÝČET TRESTNÝCH RAD?
Proč se ptám, protože rada , kde a nebo pomoc při hledání zatoulaného míče je RADOU, ku prospěchu protihráče a mé škodě.
Selským rozumem: trestné rány za ztrátu míče, nebo jako , kdybych mu podal hůl s kterou má hrát.
Existuje definice povolených rad. Respektive co není rada. Netuším proč máš potřebu příklady tahat k absurditám. Jako bys za starých pravidel argumentoval, že písek je volný přírodní předmět, protože to jsou malé kamínky.

Pomoc při hledání míče není rada. Je to slušnost, nikoli povinnost. Sám hráč ho třeba vůbec najít nechce. Jsou třeba soupeři, kteří ho najít chtějí, protože ví, že to nebude hezká pozice. Hráči jeho hůl může jen caddy. Nechápu proč bys měl potřebu se někomu hrabat v bagu. Na to pravidla také určitě pamatují.
 
Stalo se mi při turnaji o víkendu.
Na tříparu byla vložená soutěž "beat the pro", kde při příchodu k jamce č. 13 nám profesionálka oznámila: Je to třípar 169 metrů, 5 metrů rozdíl (hrálo se z kopce) a já to hraju železem č. 6.

Ve světle výše uvedeného, je to pravidlově v pořádku?
 
Podle mého názoru není.

Ale zažil jsem na turnaji, že šel nejmenovaný známý český profík, hrál s každým flajtem 2-3 jamky a celou dobu nám říkal, že nám rád poradí přímo během turnaje se švihem, postojem, strategií atd. Já jsem se do toho nepouštěl (přišlo mně to za hranou), ale někdo to využíval.
 
Podle mého názoru není.

Ale zažil jsem na turnaji, že šel nejmenovaný známý český profík, hrál s každým flajtem 2-3 jamky a celou dobu nám říkal, že nám rád poradí přímo během turnaje se švihem, postojem, strategií atd. Já jsem se do toho nepouštěl (přišlo mně to za hranou), ale někdo to využíval.

Protoze on turnaj zjevne nehral a navic slo asi o specifiku prave tohoto turnaje, ktera mohla byt napsana i v mistnich pravidlech, tak by to melo byt v poradku.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom