Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaké vybrat wedge?

Mně končí set PW 45° a tak jsem pro letošek zakoupil 50/08F, 56/08M a k tomu mám své oblíbence 52/08F a 60 s velkým bounce do bunkerů.
Důvod byl ten, abych dokázal pokrýt všechny vzdálenosti 50 - 100 metrů (ca po 5 metrech) za použití plného a polovičního švihu. Moje hra postrádala GIR (jen ca 30%) a tak to třeba zlepším.
Jinak rány okolo greenu a do 50m hraju na pocit skoro všechny pocitově 52 a to na doběh (pokud to jde). Snažím se tak minimalizovat topinky a tlusťochy, což se fakt vyplácí :)
 
Vždycky jsem hrál tři wedge,(50-52, 56 a 60), loňskou sezónu jsem eliminoval na dvě(52,58) a vlastně mi nic nechybělo.. Ale všeobecně vím že mraky lidí nenosí, respektive nemá wedge mezi PW a SW a přitom je tam největší díra v loftech(nota bene v setech standartně nejsou AW), ale tahá 60 s kterou se těžko hraje plná rána..
 
  • To se mi líbí
Reactions: ati
Ja si beru vice wedgi i v pripade, ze mam pulset. Nejde jen o gaping, ale typ ran co s tim lze hrat.

Problem jedne wedge je prave v tom, ze s tim nezahrajes nic navic. Kazdopadne Lw jeste relativne nedavno neexistovaly a golf se hral tez. Takze by to s tim jit asi melo tez. :D

Proc mnoho lidi neresi bounce? Protoze jim nedela problem hrat se standardnim a hraji normalni hriste. Tech situaci, kdy clovek oceni nejaky extrem je mene. Spise se najde to, ze ma clovek 2 hole s velmi podobny loftem. Jedna na normalni rany, druha do pisku. To uz nekdo zminoval vyse.

Btw. jeste nedavno ani bounce nebylo bezne mozne si naporoucet. Wedge jej mely pevne dany dle loftu a tim bylo i vyreseno urceni holE.
 
Proc mnoho lidi neresi bounce?

Možná i proto, že se v tom pořádně nevyznají nebo v tom mají zmatek :) Že třeba tuší, ale nejsou si jistí... Variant je nespočet, to pak člověk sáhne raději po stamdardu :D Pro ukázku varianty v příloze.

Mohl bys prosím, až budeš mít chvilku, trochu popsat / shrnout problematiku typ wedge (loft) vs. bounce? Případně i s pár příklady k použití daných kombinací? Někde jsem četl, že něco je univerzál, něco je zase lepší do roughu atp.
 

Přílohy

  • spec.png
    spec.png
    173,1 KB · Zobrazení: 437
  • tab.png
    tab.png
    35,8 KB · Zobrazení: 413
Jak říkají na školeních Callaway - stejně s bounce nikdo neumí "zacházet"... a tak udělali univerzál. [emoji16]
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Já to nakonec na letošní sezonu poskládal takto: PW (44) AW (48) SW (54) LW(60) + mám starou 56 ku, tak jí asi budu brát na rány kde by hrozilo poškození hole.

Naopak sem vyndal 4. železo a 5. dřevo, obě hrané velice sporadicky, to dřevo sem dokonce prodal.
 
Volně navážu. Od jaké úrovně potřebuji mít x různých wedgí, pro různé podmínky? Proč nemůže stačit jedna? A naučit se s ní hrát z různých podmínek? Není to ve výsledku jednodušší a spolehlivější - na hobby úroveň, než mít tři různé wedge a různým herním projevem? Vycházím s předpokladu, že pokud budu mít jednu wedge, tak s ní budu hrát mnohem častěji a prostě je větší šance, že si sedneme a přejde mi ta hra do krve, než když budu zápasit s třemi, čtyřmi holemi.

Mluvím o hobby úrovni, tzn. bogie golf.
Na hobby úroven je lepší mít více vedží..... Je to na delší popovídání..... Než na psaní
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Možná i proto, že se v tom pořádně nevyznají nebo v tom mají zmatek :) Že třeba tuší, ale nejsou si jistí... Variant je nespočet, to pak člověk sáhne raději po stamdardu :D Pro ukázku varianty v příloze.

Mohl bys prosím, až budeš mít chvilku, trochu popsat / shrnout problematiku typ wedge (loft) vs. bounce? Případně i s pár příklady k použití daných kombinací? Někde jsem četl, že něco je univerzál, něco je zase lepší do roughu atp.
Nevim, zda jsem ke svym aktualnim wedge vykonum hodny cokoliv o golfu psat, ale namet na clanek je to dobry urcite.

Mj. pokud nekdo chce, tak muzu pujcit high bounce full sole LW... to kdyz clovek zkusi vedle bezne LW, tak pochopi, ze to vazne neni to same :D
 
Na hobby úroven je lepší mít více vedží..... Je to na delší popovídání..... Než na psaní
Tento nazor sdilim. Kazdopadne hul musi mit pridanou hodnotu.
Pokud mam s LW 50% sanci, ze to topnu a prestrelim o 40m green, pak je lepsi ji netahat... ja takto napriklad odlozil AW. Nevim proc, ale vzdy me ta hul zradila... takze radeji vezmu PW a chytim pod gripem, vysledek na moji (ne)uroven pouzitelny.
 
Abych Vam trochu vic zamotal hlavu, tak k loftu a bounce jeste muzete resit i Grind :-D
 
Tento nazor sdilim. Kazdopadne hul musi mit pridanou hodnotu.
Pokud mam s LW 50% sanci, ze to topnu a prestrelim o 40m green, pak je lepsi ji netahat... ja takto napriklad odlozil AW. Nevim proc, ale vzdy me ta hul zradila... takze radeji vezmu PW a chytim pod gripem, vysledek na moji (ne)uroven pouzitelny.
Pro mne je zrovna AW (52) nejpoužívanější vedží a v podstatě celou základní výuku krátké hry vedu touto holí. Ale je to opravdu o správných informacích a technice... Jak už jsem psal, je to spíš na popovidání.. Ivo
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom