Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaké tréninkové pomůcky?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
A ještě jedno obecnější téma, které by mohlo být užitečné.

Jaké tréninkové pomůcky vy osobně a proč považujete za dlouhodobě nejužitečnější? A kterým se naopak vyhnout? Osobní zkušenosti vítány.
 
Nejlepší tréninková pomůcka , která mi byla” minutovým trenérem” doporučena je ručník, který má každý golfista. Pěkně umisťuje se pod paže , krásně odstraňuje “ křidélka”. Potom je super závaží na hlavu železa, uchycuje se suchým zipem, pomáhá převracet hlavu hole( tzv překlápění). Potom je super , při ” houpání” u odpalu pravá noha se opře pouze o špičku( kvůli rovnováze) , toto sice není žádná pomůcka, ale jen dobrá rada( tzv minutová). Stejná jako, když vám potíže se zády nedovolí řádný nápřah , pravou nohu posunout dozadu( zakročit) tím bude delší nápřah. Při patování používám patovací zrcadlo , větší jistota u nejobtížnějších ( jako rýmečka) patu do 2 metrů.
 
Zatímco na většinu tréninkových pomůcek v tichu sedá prach, tak tuto používám pravidelně od té doby, co jsem si ji pořídil (květen 2019) - z toho vyplývá, že je to pro mne ideální pomůcka ;)
 
pro mě hlavně jen miřtyčka (nebo 2 při treninku fade a draw) a patovací zrcadlo pro správný postoj při patování

no a nesmím zapomenout na občasné použití kamery s co nejvíce fps (ideálně 120/sec), aby člověk viděl zpomaleně co dělá blbě
 
Upraveno:
Košík míčků, jakýkoli target, čárka fixou na míčku při patování, oblíbená hudba do sluchátek pro uvolnění a rytmus, čas.
 
Nejlepší tréninková pomůcka , která mi byla” minutovým trenérem” doporučena je ručník, který má každý golfista. Pěkně umisťuje se pod paže , krásně odstraňuje “ křidélka”. Potom je super závaží na hlavu železa, uchycuje se suchým zipem, pomáhá převracet hlavu hole( tzv překlápění). Potom je super , při ” houpání” u odpalu pravá noha se opře pouze o špičku( kvůli rovnováze) , toto sice není žádná pomůcka, ale jen dobrá rada( tzv minutová). Stejná jako, když vám potíže se zády nedovolí řádný nápřah , pravou nohu posunout dozadu( zakročit) tím bude delší nápřah. Při patování používám patovací zrcadlo , větší jistota u nejobtížnějších ( jako rýmečka) patu do 2 metrů.
můžeš ukázat to závaží?
děkuji R
 
můžeš ukázat to závaží?
děkuji R
není to ono ??
7731928-litinove-zavazi-20-kg-1.jpg
 
Zajímavé Bohumile, ve vláknu o Puttoutu ses nám vysmíval a vida, sám takové věci taky používáš :)
 
Není to přesně to závaží je nasazeno na hlavu hole , omlouvám se přesně jsem si obrázek nepřehlédl . Je to toto, není to sice moje, sem to využívám. Půjčuje mi to trenér.
můžeš ukázat to závaží?
děkuji R
433C0D1F-63B0-43F8-B608-0A8C4EBE3519.jpeg
 
Upraveno:
Podle obrázku nasadiš swing Sock na hlavu hole(železa). Zaujmeš postoj a provedeš 1/2 pomalý pohyb tj nápřah do výše kolena pomalu spouštíš do impaktu a pokračuješ do výše druhého kolena a takto komiháš sem tam s tou holí. To závaží swing sock ti pomáhá zavírat/překlápět hlavu hole. Dej si pozor vypadá to jednoduše, bolí z toho celé tělo, provádím kdykoli máš čas.
 
Podle obrázku nasadiš swing Sock na hlavu hole(železa). Zaujmeš postoj a provedeš 1/2 pomalý pohyb tj nápřah do výše kolena pomalu spouštíš do impaktu a pokračuješ do výše druhého kolena a takto komiháš sem tam s tou holí. To závaží swing sock ti pomáhá zavírat/překlápět hlavu hole. Dej si pozor vypadá to jednoduše, bolí z toho celé tělo, provádím kdykoli máš čas.
Hmmm, tož to už musíš být učiněnej Atlas, vzhledem k tomu, že @NaBednu má čas prakticky neustále, aspoň soudě podle jejích příspěvků tu na fóru :D
 
no já jsem jeden čas používal něco na způsob té ponožky od @bohumil.koval .. vzal jsem závaží z činky cca 1kg a provléknul jsem to přes Shaft dolů na hlavu hole.
A pak jenom otáčením trupem jsem šel do nápřahu (max po kolena) a pak pomalý prošvih :) .. ale jestli to má opravdu nějaký význam, nevím švih se mi nezlepšil ..
 
Není tahle pomůcka, resp. nemůže být kontraproduktivní? Vidím dost často, jak se cvičí různé sporty s těmi pidizávažími a když není technika naprosto přesná, tak to pak působí destruktivně - zvlášť ve vyšším věku jak dvacet let. :)
 
no já jsem jeden čas používal něco na způsob té ponožky od @bohumil.koval .. vzal jsem závaží z činky cca 1kg a provléknul jsem to přes Shaft dolů na hlavu hole.
A pak jenom otáčením trupem jsem šel do nápřahu (max po kolena) a pak pomalý prošvih :) .. ale jestli to má opravdu nějaký význam, nevím švih se mi nezlepšil ..
To co popisuješ vypadá stejně . Ale není totéž to závaží swing sock je na rubu hlavy hole a setrvačností pouze pomáhá ( řekl bych samo) překlápí hlavu. Ten kroužek co popisuješ je na něco jiného , řekl bych správné tempo, nemá ti padat po celou dobu švihu, má být pěkně posazené na krčku hlavy.
1kg tos viděl u JJ 68 taková váha ti může ublížit.
 
Podle obrázku nasadiš swing Sock na hlavu hole(železa). Zaujmeš postoj a provedeš 1/2 pomalý pohyb tj nápřah do výše kolena pomalu spouštíš do impaktu a pokračuješ do výše druhého kolena a takto komiháš sem tam s tou holí. To závaží swing sock ti pomáhá zavírat/překlápět hlavu hole. Dej si pozor vypadá to jednoduše, bolí z toho celé tělo, provádím kdykoli máš čas.
děkuji - ale nechápu, jak to zlepší překlápění ... :(
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom