Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaké je to být ligovým hráčem??

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Ligu ČGF hraji již 7 let. Za tu dobu prošly soutěže družstev mnohou změn.
Momentálně se hraje ve 4. výkonostních ligách:
Extraliga
1.Liga (Západ/Východ)
2.Liga (Západ A/Západ B/Východ A/Východ B)
krajské soutěže (Západ A/Západ B Stř. kraj/Západ B Praha+Ústecký kraj/Východ A/Východ B)

Prošel jsem si již všema úrovněma, vyjma Extraligy :(

Forma hry:
Hraje vždy 6 hráčů, ve hře na rány se nejhorší výsledek škrtá.
Extraliga - 5 kol na rány + playoff
1.Liga + 2.Liga 3 kola na rány + playoff
Krajské soutěže - 4 kola na rány
Playoff v jamkové hře:
Všech 12 týmů se rozdělí do třech skupin:
1-4.místo hrají o vítěztví formou dvou kol denně, foursome+singly
5-8.místo hraje..... vlastně o nic
9-12.místo hraje o udržení, 1foursome+4singly

Vystřídal jsem hodně klubů, za které jsem hrál.
Golf club SPA - )
Golf club Barbora - Krajská soutěž
Golf club Terasy Ústí nad Labem - 2.Liga
Golf club Stará Boleslav - 1.Liga
Česká golfový klub - 1.Liga

Přístupy klubů k hráčům se hodně liší.
Zažil jsem dva extrémy, nic mezi.
1. Ta lepší varianta, klub platí vše :) Cvičná kola, ubytování, dopravu, stravování na hřišti, týmové triko, ...
2. Ta horší varianta, klub neplatí vůbec nic :( Vše si hradí hráči sami.
Lepší kluby (většinou Extraliga), dávají ještě hráčům výhodná členství, treninkové míče a míče na hru na lize.

Hodně klůbů nemá zájem o to, aby hrál klub vyšší soutěž, uspokojí je tým v jakékoliv soutěži, proto nedávají hráčům výrazné výhody :(

Průběh hry:
V nižších soutěžích málo kdy hraje hráč bez single hcp, tomu odpovídá i příprava na hru.
Puttingy narvané k prasknutí, driving z trávy.
Ideální je si dát cca 1,5 hod na rozcvičení před hrou. 30min putting, 15min Chipping, 30min driving, 15min putting.
Zvyknout si na greeny je velmi důležité, protože na greenech se dělá skóre.
Na startu dostanete skorekartu, pinpozice s údaji přesného návrtu, ne pouze číslo jako klasicky, ale přesný počet metrů od kraje greenu a poté počet metrů z daného kraje, vypadá to tedy: jamka č.1 14 5L, znamená to, že jamka je 14 metrů od předního okraje a 5 metrů od okraje levého, z druhé strany pinpozic je tempo hry, velmi často nedodržené, ikdyž se hraje ve flightech po třech hráčích, každý flight dostane upravená místní pravidla.

Rozhodčí turnaje jsou přítomni na hřišti po celou dobu hry, ale nebojte, jsou spíše nápomocni, když si hráči neví rady a hlavně, pohání flighty vpřed.

Pocit hry je trošku odlišný, hrajete za tým, každá rána se počítá, škrtání neexistuje. Každý má snahu se snažit co nejvíc, nikdo nechce být škrtlým hráčem ;)

Pokud máte zájem hrát za svůj klub, řekněte si, zda na to máte, a zda se dostanete do výběru těch nejlepších.
Orientační maxima:
EL-hcp max 2-3
1.liga-hcp max 5-6
2.liga-hcp max 7-8
Krajské soutěže-hcp max 15-20
vše záleží na ochotě čelnů hrát.

Ligoví hráči se mohou podělit o jejich zkušenosti v diskusi :)
 

Přílohy

  • FullSizeRender 3.jpg
    FullSizeRender 3.jpg
    211,2 KB · Zobrazení: 325
Upraveno moderátorem:
Napada me otazka, kolik realne her to obnasi? Tzn. kolik je minimum casu, ktere do toho clovek musi nacpat?

Jak je to s vybavenim? Existuji u nas sponsori?
 
Já hrál kdysi třetí, dnes krajskou, a druhou ligu. Když jsem hrál za Sokolov tak ten platil vše. Startovné 10.000,- za tým. Teď už třetím rokem hraju a kapitánuju týmu GKZ. Klub nám platí "pouze" startovné a dává nám volnou hru až dvě na domácím hřišti. Zbraslav. Byť se na něm letos nehraje, je to příležitost pro tmelení týmu. Složení hcp v týmu máme 5,5 - 13,1. Rozhodně nemáme ambice se cpát do vyšší ligy. Primárně nám jde o zábavu a reprezentaci klubu ve vší slušnosti. Trika máme za půlku od mého zaměstnavatele - tímto děkuji www.imgolf.cz, ubytování atd si platíme sami. A rádi. Ani to startovné by nám platit si nevadilo. Když si to rozpočítáš tak je to 26 (6 hráčů x 4 dny + 1 náhradník co může hrát o sobotách (2) turnaj náhradníků) fee o víkendech za 10k. Což je ok. Systém hry je super. Týmovka na rány.

Když mi to poprvé v Sokolově nabídli měl jsem obavy. Nechtěl jsem jim to pokazit. Naštěstí se tak nestalo. Bylo to super! A tak jsem u toho zůstal.

Pokud máte možnost to zkusit určitě do toho jděte! A lepší horší hcp ale lepší člověk než nižší hcp ale pinďour...
 
Napada me otazka, kolik realne her to obnasi? Tzn. kolik je minimum casu, ktere do toho clovek musi nacpat?

Jak je to s vybavenim? Existuji u nas sponsori?
Sponsori existuji, v extralize je to obcas znat, vse musis dostavat pres klub. Vetsinou je nejvetsim sponzorem prave klub, ktery hradi vetsinu nakladu.
 
Když to nakouslo tu týmovost, je v čechách nějaká organizována týmova liga mimo tyto struktury, něco jako obdoba pražské hanspaulky?
 
Možná se to tu někde zmínilo ale pro jistotu - od letošního roku může mít klub na úrovni Krajské soutěže více týmů! Dosud byl možný pouze 1. Což byla škoda. Byla spousta hráčů co by ráda hrála ale podmínky a kapacita to nedovolovala. Navíc je tu v rámci klubuových týmů možnost si "půjčovat" hráče.

Takže neváhejte a hrajte! Je to super zážitek :)

https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro...kluby-mohou-nove-do-soutezi-vyslat-b-druzstva
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom