Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jaké hrajete míče??

Jaké hrajete míče??


  • Hlasovalo
    43
No zcela vážně uvažuju, že až dohraju balíček míčků, co jsem koupil na bazaru spolu s holemi, tak si asi koupím nějaké holčičí růžové protože ač mám jen 1dpt a nosím brýle, tak mám při hledání často pocit, že prd vidím a splývá mi to s listím, pampeliškami a jinými kytičkami na hřišti:( nemá někdo tip na nějaké vyzkoušené samo-hledací míčky? Ideálně s malou LEDkou, že když zapískám, tak zablikají :)
 
No zcela vážně uvažuju, že až dohraju balíček míčků, co jsem koupil na bazaru spolu s holemi, tak si asi koupím nějaké holčičí růžové protože ač mám jen 1dpt a nosím brýle, tak mám při hledání často pocit, že prd vidím a splývá mi to s listím, pampeliškami a jinými kytičkami na hřišti:( nemá někdo tip na nějaké vyzkoušené samo-hledací míčky? Ideálně s malou LEDkou, že když zapískám, tak zablikají :)

Jak jsme byl minulý týden ve Štiříně, tak hodně ale doopravdy hodně příjemně mě překvapily ty žluté míčky, byly viditelné mnohem lépe. Bíle proti nomu jsou žabařské. Samo, že nesmí zrovna kvést pampelišky, ale ty žluté zkus. Je docela dobré, jich i pár mít, když například je mlha a nebo pro provize, kdy je to jednoznačné.
 
To je zajímavé. Podle mě to na těch míčcích napsáno není. Ale nemůže v tom být i marketingový záměr? Když na krabičce bude napsáno - nevhodné pro turnaje, tak si ho pár lidí nekoupí a šáhne po mírně dražších. Na mě to třeba zabralo.

Na míčcích to napsané nikdy není. U Dunlopů to na nich napsané taky nebylo. Bylo to uvedeno v popisu zboží, krabici jsem neviděl. Marketing to určitě může být, ale může to fungovat i obráceně, že si to zákazník bude chtít vyzkoušet. Já jeden Rebel našel na hřišti, zkusil a žádný rozdíl nepoznal. Ani herní a ani to, že bych měl pocit, že je míč jiný. Nicméně četl jsem test, kde testovali nepovolené míče a hole. A míče, které měly redukovat slice, opravdu fungovaly...
 
Jak jsme byl minulý týden ve Štiříně, tak hodně ale doopravdy hodně příjemně mě překvapily ty žluté míčky, byly viditelné mnohem lépe. Bíle proti nomu jsou žabařské. Samo, že nesmí zrovna kvést pampelišky, ale ty žluté zkus. Je docela dobré, jich i pár mít, když například je mlha a nebo pro provize, kdy je to jednoznačné.
Máš pravdu, na podzim ty transparentní žlutozelené fungují výborně, používám je taky, ještě brzy z jara.. Do rozkvetlých pampelišek už se ale nehodí..:):):)
 
Turnaje nové DX3 soft a přálelské rundy hrané . Na akci 19.jamky jen s logem 19ky. Jen nějak záhadně mizí i když většina viděla dopad.:cry:
 
Turnaje nové DX3 soft a přálelské rundy hrané . Na akci 19.jamky jen s logem 19ky. Jen nějak záhadně mizí i když většina viděla dopad.:cry:
dopad do vody ?? :D
 
Na míčcích to napsané nikdy není. U Dunlopů to na nich napsané taky nebylo. Bylo to uvedeno v popisu zboží, krabici jsem neviděl. Marketing to určitě může být, ale může to fungovat i obráceně, že si to zákazník bude chtít vyzkoušet. Já jeden Rebel našel na hřišti, zkusil a žádný rozdíl nepoznal. Ani herní a ani to, že bych měl pocit, že je míč jiný. Nicméně četl jsem test, kde testovali nepovolené míče a hole. A míče, které měly redukovat slice, opravdu fungovaly...

Mice co redukuji slice? není to uz trochu silna marketingova kava?
Zeby jsi nedokazal mici dat stranovou rotaci?
 
Mice co redukuji slice? není to uz trochu silna marketingova kava?
Zeby jsi nedokazal mici dat stranovou rotaci?
Uplne neni. Jsou mice co konstrukcne jsou delane tak, aby redukovaly rotaci.
Slice to neodstrani, ale malinko zmirni..
 
Na míčcích to napsané nikdy není. U Dunlopů to na nich napsané taky nebylo. Bylo to uvedeno v popisu zboží, krabici jsem neviděl. Marketing to určitě může být, ale může to fungovat i obráceně, že si to zákazník bude chtít vyzkoušet. Já jeden Rebel našel na hřišti, zkusil a žádný rozdíl nepoznal. Ani herní a ani to, že bych měl pocit, že je míč jiný. Nicméně četl jsem test, kde testovali nepovolené míče a hole. A míče, které měly redukovat slice, opravdu fungovaly...

Jasny, ale v tom pripade budou spise drazsi, nez levnejsi? Kdyz budou redukovat slice. Nebo? Napisu do Decathlonu, v tomto konkretnim pripade.
 
Jasny, ale v tom pripade budou spise drazsi, nez levnejsi? Kdyz budou redukovat slice. Nebo? Napisu do Decathlonu, v tomto konkretnim pripade.

- ty míče u Decathlonu budou spíše jen o něco těžší než povoluje norma.Pochybuji, že by redukovali slice. Pak chápu, že jsou levnější, protože většina golfistů asi chce zakoupený míč použít i v turnaji ( a nepodvádět ). Myslím si, že primárním záměrem Decathlonu nebylo distribuovat míče neodpovídající normě, spíše se asi jedná o "nepodařenou" řadu. Je to ale jen můj dohad. V každém případě jsou slušní, že uvedou, že míče nesplňují normu, golfista to nemá šanci poznat...
- míče Polara, redukující slice / hook, stojí 34,90 USD za tucet ( https://polaragolf.com/ ).
 
Míče redukující slice nebo hook je pěkná kravina. Co může redukovat stranové úlety? Jedině rotace. Jenomže bez rotace zase míč neletí. Na tom je právě založen správný let golfového míče. Dimply na povrchu díky rotaci vytvářejí vířivé proudění okolo míče a díky tomu míč tzv. plave ve vzduchu a letí výrazně dále než míč bez dimplů. Zkuste si někdy na drivingu najít nejvíce opotřebovaný míč a zahrát s ním stejnou ránu jako s novým. Rozdíl v délce a v trajektorii bude naprosto viditelný.
 
Míče redukující slice nebo hook je pěkná kravina. Co může redukovat stranové úlety? Jedině rotace. Jenomže bez rotace zase míč neletí. Na tom je právě založen správný let golfového míče. Dimply na povrchu díky rotaci vytvářejí vířivé proudění okolo míče a díky tomu míč tzv. plave ve vzduchu a letí výrazně dále než míč bez dimplů. Zkuste si někdy na drivingu najít nejvíce opotřebovaný míč a zahrát s ním stejnou ránu jako s novým. Rozdíl v délce a v trajektorii bude naprosto viditelný.

S míči Polara,redukující slice / hook jsem nikdy nehrál, jen jsem objevil testy, které působí nezávisle a redukci přiznávají. Nerozumím proč píšeš o absenci dimplů. Tyto míče je samozřejmě mají, akorát jinak rozložené.Jak je míč technicky vyřešen je popsáno v odkazech na tomto fóru výše.
 
S míči Polara,redukující slice / hook jsem nikdy nehrál, jen jsem objevil testy, které působí nezávisle a redukci přiznávají. Nerozumím proč píšeš o absenci dimplů. Tyto míče je samozřejmě mají, akorát jinak rozložené.Jak je míč technicky vyřešen je popsáno v odkazech na tomto fóru výše.
Nemusime chodit nikam daleko, Bridgestone e6 kdyz prisel, tak byl marketovan jako antislice ball, resp. straith ball. V testech se ukazalo, ze to trosku pomaha tez. Zaroven vsak tento mic neni vhodny pro nejake tvarovani a vysoke trajektorie.
Je to i o kombinaci tvrdosti a nastaveni pro nejakou trajektorii. e6 byl low spin ball, tedy redukoval mozna veskery spin, tedy i side spin.
Redukce spinu neznamena automaticky i ztratu vzdalenosti, nekdy spise naopak neb low spin = delsi dobeh. U wedge asi na prd, u driveru super. I proto maji mice dneska tolik vrstev. Chovaji se dost jinak pri rychlostech driveru i wedgi.
Pokud nekdo je ultra kratky na drivu, tak mu set sakramensky pomuze, kdyz si vezme driver co neprodukuje prilis mnoho spinu atp...

Neco k tomu zde:
https://twogolfguys.com/bridgestone-e-series-golf-balls/
Ale pozitivnich recenzi je spoustu... a ne nadarmo z cele e-series micu zbyl do dnesnich dnu prave e6. e5 a e7 jsou history. Mj. i proto zacal Bridgestone resit onen "ball fitting", byt z casti je to jen marketing. Me nepomuze ani svecena voda. :D
 
Upraveno:
Mj. historicky se delily mice na tvrde a mekke. Tvrde letaly daleko a mnohem mene spinovali/slicovaly, mekke presne naopak a umoznili kouzleni s niblickem :)
Zacatecnici hrali pouze s tvrdymi... pros naopak jen s mekkymi.
 
S míči Polara,redukující slice / hook jsem nikdy nehrál, jen jsem objevil testy, které působí nezávisle a redukci přiznávají. Nerozumím proč píšeš o absenci dimplů. Tyto míče je samozřejmě mají, akorát jinak rozložené.Jak je míč technicky vyřešen je popsáno v odkazech na tomto fóru výše.
Kde prosím čteš o absenci dimplů v mém příspěvku? Je jasné, že ty míče mají dimply udělané tak, aby to méně rotovalo do stran, ale tou menší rotací to bude létat i méně daleko. To je ta podstata věci.
 
Já koupil tyhle, na zkoušku
Tak já už taky, právě dneska krabičku žlutých na Čerňáku, ale bohužel neměli ty růžové co se mi tak líbí, tak pro ně koukám musím sjet na Zličín, imho budou vidět ještě líp:) nj, a klasika, rovnou jsem tam koupil plnej vozík nepotřebných kokotin:-D
 
žlutých na Čerňáku, ale bohužel neměli ty růžové co se mi tak líbí, tak pro ně koukám musím sjet na Zličín
Takže žluté dnes řádně otestovány a hledají se o dost lépe jak bílé! Takže spokojenost... a cestou z hřiště (bohužel před hrou jsem to nestíhal) jsem přikoupil na Zličíně ještě ty růžovo-fialové... Myslím, že s nimi se budu cítit mnohem víc mužně a drsňácky a určitě mi více dodají sebevědomí! :)
 

Přílohy

  • 20171119_201224_1.jpg
    20171119_201224_1.jpg
    38,6 KB · Zobrazení: 306
Takže žluté dnes řádně otestovány a hledají se o dost lépe jak bílé! Takže spokojenost... a cestou z hřiště (bohužel před hrou jsem to nestíhal) jsem přikoupil na Zličíně ještě ty růžovo-fialové... Myslím, že s nimi se budu cítit mnohem víc mužně a drsňácky a určitě mi více dodají sebevědomí! :)
Zlaté mé Mini... [emoji23][emoji23][emoji23]
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom