Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jaké hrajete míče??

Jaké hrajete míče??


  • Hlasovalo
    43

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Další anketa, tentokráte na typy míčků, které hrajete. Možno vybrat více možností. Krátký komentář do fóra vítán.
 
Vždy jsem měl raději tvrdší míče. Co jsem zklidnil švih a řeším skóre tak začínám přicházet na chuť těm měkčím. Pro V1 jsou pro mě ale už příliš. Tam si to kolem a na grýnu dělá co chce... [emoji19]

Značku začnu řešit až mi dojdou Nike. Takže tak za 5 6 let....
 
Vždy jsem měl raději tvrdší míče. Co jsem zklidnil švih a řeším skóre tak začínám přicházet na chuť těm měkčím. Pro V1 jsou pro mě ale už příliš. Tam si to kolem a na grýnu dělá co chce... [emoji19]

Značku začnu řešit až mi dojdou Nike. Takže tak za 5 6 let....

Myslim, ze muzeme ti udelat sbirku nike nalezencu. Na kazdem hristi kelimek... Nike micky pro Davida! Takova charita. :coffee:
 
Momentálně mi nejvíce vyhovují Titleist Pro V1X. Ve vzduchu se mi zdají hodně stabilní a jak do něj bouchnu, tak letí. Oproti Pro V1 se míň opotřebovává plášť, takže s jedním míčem můžu odehrát až 3 kola, pokud samozřejmě netrefím vodu. Také mi vyhovují Callaway Chrome Soft a hlavně Hex Black. U těch mám prokazatelně zjištěno, že jsou to pro mě nejdelší míče na drivech. Na greenu zase výrazně spinují, takže není problém se po dobré ráně dostat zpět mimo green. Strašně rychle se ale odírá a nasekává plášť, takže jedna hra maximálně. U provizí mám takový zvyk, že je hraju žlutými míči aby nebyly dohady. Co mi opravdu nevyhovuje je tvrdost standardních dvouplášťových míčů horších značek. Vyjímkou jsou dvouvrstvé Callaway Supersoft. Extrémně měkký pocit při ráně, ale bohužel kratší vzdálenosti. Občas koupím nové míče při nějaké výrazné slevě. Většinou ale kupuji nalezence, nebo lake ball, ale vždy té nejvyšší třídy od na toto specializovaných prodejců. Většinou tak za 30-40 Kč za proV1/X. I tak mě každá ztráta štve, ale to spíše ze ztráty rány.
 
Co mi přijde pod ruku. Rozdíl sice poznám, ale využít neumím. Řádově větší negativní vliv na hru mají moje ruce, než ohraná brambora.
Svoje nejlepší score i vyhrané turnaje obvykle zaznamenám s odrbaným míčkem nalezeným někde v křoví...
 
Zaškrtla jsem všechno, i "pouze barevne" protože teď hraju s růžovými. Až se najde míček, který poletí kam chci, tak si jich koupím pytel. Obavam se, že takový míček zatím není. No a jak víte, svoje HIO jsem dala s Dunlopem. Hraju vším co mi přijde pod ruku a jak psal @JardaK, nejdéle mi vydrží ty nejhnusnější míčky.
 
Už pár let pouze 3-vrstvé a víc. Normální hry co najdu, dostanu, nebo vyhraju, turnaje Pro V1x.
 
Asi se mi budete smát, ale teď jsem hrál dvě kola s míčkama z Decathlonu, Inesis, krabička soft 520 - 12 míčků za 300 Kč (25 Kč/ks). A překvapivě mi docela sedly.
 
Asi se mi budete smát, ale teď jsem hrál dvě kola s míčkama z Decathlonu, Inesis, krabička soft 520 - 12 míčků za 300 Kč (25 Kč/ks). A překvapivě mi docela sedly.
To jsou ty s nápisem Nejsou povolené pro turnaje?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
abych se nemohl vymlouvat na míče, rozhodl jsem se zvolit jeden druh a značku

hraju prov1x (případně pro v1), převážně nalezence a lake balls (lake balls kupuji nejvyšší kvality - ty lepší na hru, ty horší na trenink), poslední dobou (jelikož se mi optimalizuje hra, méně ztrácím a už jsem schopen obejít bez ztráty i 2 kola :) ) tak pro oficiální kola beru už i nové míče (ty však sháním pouze za akční ceny - třeba bazar).

do nové sezony budu testovat ještě bridgestone b330 (b330s).
 
Dokud nepoztrácim krabici od bot plnou lakeballs všech nemožných značek a barev od předloňského Ježíška, tak mám smůlu. :p Budu muset častěji do Podbořánek. :D
 
Upraveno:
Mice i hole musi byt certifikovane R&A.
Dale muze jit treba konstrukcne o range bally... nebo jsou mimo toleranci treba vahou..
 
Mice i hole musi byt certifikovane R&A.
Dale muze jit treba konstrukcne o range bally... nebo jsou mimo toleranci treba vahou..

jen ještě upřesním
- na všechny turnaje v ČR musí míče splňovat parametry dané pravidly golfu ( např velikost, hmotnost )
- míče však nemusí být nutně "certifikované". Většina míčů drahých značek je zároveň uvedena na oficiálním Seznamu povolených míčů ( Conforming ball list - http://www.randa.org/RulesEquipment...nforming-Clubs-and-Balls/Conforming-Ball-List, což Jan nazývá zjednodušeně certifikací ), což znamená, že míče byly prověřeny, že splňují pravidla. Mnoho míčů, zejména levnějších firem, na tomto seznamu však není. Nutně to však neznamená, že by pravidlům nevyhovovaly ( v drtivé většině vyhovují ), znamená to jen to, že si firmy nezaplatily "certifikaci". V Česku jsou "certifikované", tedy na Seznamu povolených míčů uvedené míče požadovány zejména na turnajích pořádaných Českou golfovou federací. Na běžných komerčních a klubových turnajích v drtivé většině míč "certifikovány" být nemusí.
- existuje např. míč Dunlop Rebel, kde výrobce udává, že je těžší než norma. Takový míč pak nelze použít na turnaje.
 
Upraveno:
By mě nenapadlo, že když na těch míčích z Decathlonu (levnych) není ani zmínka, že by nebyly vhodné na turnaj.
 
jen ještě upřesním
- na všechny turnaje v ČR musí míče splňovat parametry dané pravidly golfu ( např velikost, hmotnost )
- míče však nemusí být nutně "certifikované". Většina míčů drahých značek je zároveň uvedena na oficiálním Seznamu povolených míčů ( Conforming ball list - http://www.randa.org/RulesEquipment...nforming-Clubs-and-Balls/Conforming-Ball-List, což Jan nazývá zjednodušeně certifikací ), což znamená, že míče byly prověřeny, že splňují pravidla. Mnoho míčů, zejména levnějších firem, na tomto seznamu však není. Nutně to však neznamená, že by pravidlům nevyhovovaly ( v drtivé většině vyhovují ), znamená to jen to, že si firmy nezaplatily "certifikaci". V Česku jsou "certifikované", tedy na Seznamu povolených míčů uvedené míče požadovány zejména na turnajích pořádaných Českou golfovou federací. Na běžných komerčních a klubových turnajích v drtivé většině míč "certifikovány" být nemusí.
- existuje např. míč Dunlop Rebel, kde výrobce udává, že je těžší než norma. Takový míč pak nelze použít na turnaje.

To je zajímavé. Podle mě to na těch míčcích napsáno není. Ale nemůže v tom být i marketingový záměr? Když na krabičce bude napsáno - nevhodné pro turnaje, tak si ho pár lidí nekoupí a šáhne po mírně dražších. Na mě to třeba zabralo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom