Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaké hole koupit pro první rok?

J

jay-z

Neregistrovaný
Zdravím,
Začal jsem v říjnu chodit trénovat, brzy bych měl dělat zelenou kartu.
V součastnosti mám 7, SW, a putter. Uvažuji o tom, že bych si na příští rok koupil lepší výbavu.

Diskutoval jsem to s trenérem a poradil mi ať se vyvaruju těm nejlevnějším setům typu Wilson ultra. Prý je možné mít na konci rou 2019 HCP okolo 18 a že by mě to pak akorát štvalo. Pokud chci ušetřit mám si koupit zatím jen sadu želez.

Rozhlédl jsem se po internetu a zatím přemýšlím o:
sadě želez: Clevland CG-16 ale už nevím jestli regular nebo stiff?
nebo pak celé sadě: Callaway Warbird nebo Clevland Bloom, s tím, že driver, hybrid a dřevo bych si nechal asi až na konec 2019

Co vám dává největší smysl? Případně koupili byste úplně něco jiného?

Předem díky za rady.
 
Zdravím,
Začal jsem v říjnu chodit trénovat, brzy bych měl dělat zelenou kartu.
V součastnosti mám 7, SW, a putter. Uvažuji o tom, že bych si na příští rok koupil lepší výbavu.

Diskutoval jsem to s trenérem a poradil mi ať se vyvaruju těm nejlevnějším setům typu Wilson ultra. Prý je možné mít na konci rou 2019 HCP okolo 18 a že by mě to pak akorát štvalo. Pokud chci ušetřit mám si koupit zatím jen sadu želez.

Rozhlédl jsem se po internetu a zatím přemýšlím o:
sadě želez: Clevland CG-16 ale už nevím jestli regular nebo stiff?
nebo pak celé sadě: Callaway Warbird nebo Clevland Bloom, s tím, že driver, hybrid a dřevo bych si nechal asi až na konec 2019

Co vám dává největší smysl? Případně koupili byste úplně něco jiného?

Předem díky za rady.

Ja som tiež začal tento rok - a kúpil som set za 250 €. Mne to na začiatok stačí, lepšie aj tak asi zatiaľ nezahrám. Potom tiež pôjdem do nejakého lepšieho setu (po sezóne 2019).
 
Zdravím,
Začal jsem v říjnu chodit trénovat, brzy bych měl dělat zelenou kartu.
V součastnosti mám 7, SW, a putter. Uvažuji o tom, že bych si na příští rok koupil lepší výbavu.

Diskutoval jsem to s trenérem a poradil mi ať se vyvaruju těm nejlevnějším setům typu Wilson ultra. Prý je možné mít na konci rou 2019 HCP okolo 18 a že by mě to pak akorát štvalo. Pokud chci ušetřit mám si koupit zatím jen sadu želez.

Rozhlédl jsem se po internetu a zatím přemýšlím o:
sadě želez: Clevland CG-16 ale už nevím jestli regular nebo stiff?
nebo pak celé sadě: Callaway Warbird nebo Clevland Bloom, s tím, že driver, hybrid a dřevo bych si nechal asi až na konec 2019

Co vám dává největší smysl? Případně koupili byste úplně něco jiného?

Předem díky za rady.
Je to těžký a pořád do kola..:):):), s trenérem naprosto souhlasím, jestli se tomu chceš věnovat, vypadá že jo když chceš mít do roka Hcp 18, tak se vyhni levným full setům, co se týče CG 16 tak proč ne, sice "historický model", ale relativně kvalitní, nebo si něco najít na inzerci jetého a případně přegripovat. Jestli Stiff nebo Reguli těžko soudit v co se tvůj švih vyvine, osobně bych volil Regular. Použití dřev klidně odlož, nebránil bych se hybridu, na tee bude Ok. Já osobně začínal úplně se vším, driver nevyjímaje, největší problém byl a stále je dřevo z ferveje..:):):). A jinak holí je mraky, prostě bych koupil jetou sadu značkových želez game improvement a Driver budeš chtít už na jaře..:):):)
 
Zdravím,
Začal jsem v říjnu chodit trénovat, brzy bych měl dělat zelenou kartu.
V součastnosti mám 7, SW, a putter. Uvažuji o tom, že bych si na příští rok koupil lepší výbavu.

Diskutoval jsem to s trenérem a poradil mi ať se vyvaruju těm nejlevnějším setům typu Wilson ultra. Prý je možné mít na konci rou 2019 HCP okolo 18 a že by mě to pak akorát štvalo. Pokud chci ušetřit mám si koupit zatím jen sadu želez.

Rozhlédl jsem se po internetu a zatím přemýšlím o:
sadě želez: Clevland CG-16 ale už nevím jestli regular nebo stiff?
nebo pak celé sadě: Callaway Warbird nebo Clevland Bloom, s tím, že driver, hybrid a dřevo bych si nechal asi až na konec 2019

Co vám dává největší smysl? Případně koupili byste úplně něco jiného?

Předem díky za rady.
Já začínal jako ty, zk jsem si udělal se 7 železem, wedžkou a patrem. První rok jsem hrál s novým setem strata (neoriginální set callaway) za 5,5 tisíc. Až po dalším roce jsem si koupil železa titleist ap1 a ty mám až dodnes.

Doporučil bych kvalitní levný set na první rok a až se Ti ustálí švih - tak fiting a kvalitní materiál - ideálně nový.

Pokud ale chceš do roka hcp 19, tak levný set přeskoč
 
Začátečnický set nekupuj. Vyplatí se koupit sadu želez, pak je to limitované cenou, kterou chceš zaplatit. Nebál bych se něčeho takového: https://www.golfprofi.cz/zeleza/6987-callaway-x-series-zeleza-steel-190228453785.html
Nebo ten https://www.webgolf.cz/cleveland-cg-16-set-zelez-ocel, ale na ocelových shaftech (v popisu to mají pomíchané).

Nevím, jestli jsi hrál tenis nebo hokej, podle toho zvol tvrdost. Zvolil bych regular (obvyklá tvrdost), pokud jsi nic z toho nedělal. Rozhodně bych zvolil ocelový shaft.

Putter nějaký máš, SW taky. Dřevo + driver na první rok nepotřebuješ (bez nich se první rok obejdeš). Nějaký levný bag z druhé ruky, podle počtu her buď na záda, nebo na vozík + vozík (doporučuju tříkolák). Po roce uvidíš, jestli tě to ještě baví a jaké jsou tvoje limity, pak možná budeš řešit fitting, tak nemá cenu do toho dávat moc.

Ale začátečnický set a bag na záda nedoporučuju (sám jsem s jedním začátečnickým setem začínal, po půl roce koupil lepší hole plus bag plus vozík a to mám doteď)
 
Po několika sezonách bych se na začátek nebál půl setu, lehký bag na záda 5w 7i 9i SW P. Já takhle chodím na pohodu jen s tím že mám 3W. Místo 7i kup 6i ta se dá pořídit za hubičku a 5w starší model taky. Zbytek máš. S 1/2 setem zahraješ obdobně.
 
Souhlas se @Šnek , pokud se golfu chces rozumne venovat, potom rozumna sada zelez je na zacatek lepsi nez set, ze ktereho je vetsinou cast holi nehratelna (at uz z duvodu kvality holi nebo umu zacatecnika).
Set Cleveland CG16 mam vyzkouseny a muzu doporucit, nas mladej se s nim dostal nekde k HCP 14. Je ale samozrejme technologicky cca 7-8let stary. Hybrid nebo driver + wedge a putter stejne budes vybirat pozdeji a extra.
Co se tyce regular/stiff, zalezi i na veku, vysce a sportovni kondici (viz dotaz na tenisovou/hokejovou minulost) - to ovlivni vyrazne pozadavek na tvrdost shaftu.

Golf zdar.

P.S. Nebo zkus koupit zeleza starsi - u zelez neni riziko koupe vadnych tak velike.... Ale riziko tam bude vzdy.
 
CG16 je celkem sazka na jistotu a lze s tim vydrzet velmi dlouho. Stare jsou, ale ono se toho moc nevymyslelo.

Setum se vyhni, pokud nenarazis na dobrou cenu v second handu (max. 1/3 ceny noveho).

PS: Bloom je damsky set ;)
 
Piluj švich se svymi "7, SW, a putter"... pod stromeckem najdi nejakej hybrid ... pak zkousej ruzne hole ktere treba pujcuji na drivingu a sleduj bazary ...
 
Děkuji moc za rady.
Dává mi tedy největší smsl koupit si železa, buď Callaway X nebo Clevland cg-16 nebo pokud někde najdu něco použitého.
A po roce uvidím.

Ještě jednou díky za rady.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom