Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz Jaká je pravděpodobnost, že dáte pat?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Jaká je pravděpodobnost, že dáte pat? (GolfDigest.cz)

BLOGY > V televizi to vypadá dobře: nejlepší hráči na PGA Tour nebo European Tour dávají paty jeden za druhým, padají jim tam i ty desetimetrové. Jenže televize skutečnost zkresluje, ukazuje jen to nejlepší a nejzajímavější. Realita je jiná, všednější. I ti nejlepší hráči na světě mají například u desetimetrové vzdálenosti pravděpodobnost pouze 6%, že budou úspěšní.V televizi to vypadá dobře: nejlepší hráči na PGA Tour nebo European Tour dávají paty jeden za druhým, padají jim tam i ty desetimetrové. Jenže televize skutečnost zkresluje, ukazuje jen to nejlepší a nejzajímavější. Realita je jiná, všednější. I ti nejlepší hráči na světě mají například u desetimetrové vzdálenosti pravděpodobnost pouze 6%, že budou úspěšní.

Pokračovat ve čtení...
 
To je pěkný článek. Dává to takový hezký obrázek, že bych s takovouto statistikou chodil po hřišti a když z té vzdálenosti netrefím, tak si odškrtl ty procenta, kdy se nezadaří? :)

"Běžní rekreační hráči s hendikepy nad 18 obvykle zahrají více než 36 patů za kolo. Naopak hráči s hendikepy pod 10 se dokáží dostávat při svých hrách pod tuto hranici. Ti úplně nejlepší profesionálové dosahují 28 patů na kolo, hráči okolo 100. místa světového žebříčku mají průměr 29 patů. Hrát běžně 30-32 patů je velmi dobrý výsledek."

Je to jasné a logické. Je fajn si díky číslům uvědomit, že vlastně třetinu úderů hrajeme jednou holí, a zbývajících 13 nosíme vlastně jen na vycházku. A asi si i vyjma zahraných ran budu za kolo počítat i počet patů, jen nevím, jestli mě to nebude moc fackovat, to číslo. 🤔
 
To je pěkný článek. Dává to takový hezký obrázek, že bych s takovouto statistikou chodil po hřišti a když z té vzdálenosti netrefím, tak si odškrtl ty procenta, kdy se nezadaří? :)

"Běžní rekreační hráči s hendikepy nad 18 obvykle zahrají více než 36 patů za kolo. Naopak hráči s hendikepy pod 10 se dokáží dostávat při svých hrách pod tuto hranici. Ti úplně nejlepší profesionálové dosahují 28 patů na kolo, hráči okolo 100. místa světového žebříčku mají průměr 29 patů. Hrát běžně 30-32 patů je velmi dobrý výsledek."

Je to jasné a logické. Je fajn si díky číslům uvědomit, že vlastně třetinu úderů hrajeme jednou holí, a zbývajících 13 nosíme vlastně jen na vycházku. A asi si i vyjma zahraných ran budu za kolo počítat i počet patů, jen nevím, jestli mě to nebude moc fackovat, to číslo. 🤔
Tak mě to fackuje už delší dobu. Píšu si paty od začátku roku a mám průměr 35,1 na 18 jamek. Nic moc, no. Je co zlepšovat
 
Garmin Connect
E6A207AE-7D0D-44A4-832A-3142C1049C80.jpeg
 
Nejlepší na celém článku je poslední věta...
A jinak je to jenom statistika, a ta jak víme ukázala h...o :)
Ano jsou tam hezká procenta trefování z určité vzdálenosti, ale na tu vzdálenost se taky musím dostat že.? Takže počty puttů za kolo konkrétně pro mě (řekl bych dle jiného vlákna že těžce podprůměrná délka ran), jsou pro mě nepodstatné, na většině jamek nezahraju GIR, takže chip nebo pitch do greenu, a celá statistika je úplně jinde, jednoputt už není taková vyjímka..když se teda samozřejmě povede.. Svou poslední soutěžní hrou bych se v tom případě zařadil kolem stého místa na světě, páč jsem zahrál 29 puttů..:):):). A před hrou jsem nebyl vůbec na drivingu, ale dvacet minut jsem puttoval..
Berte to všechno trochu s rezervou, byl to celkem mimořádný den, ale statistka jsou jen čísla, u každého platí něco jiného, někdo je bomber a patuje na nic, někdo je krátký a patuje trochu líp, hlavně si na tý hře musíme najít to hezký..
 
@karlos Chip a jednoput nebo dvouputt (či víceputt) je také rozdíl. Takže ta statistika je určitě zajímavá i pro ty, kteří nehrají GIR „na každé jamce”.
Pokud někdo bude alespoň chvíli sledovat čísla svého patování, tak bude vědět, kde má slabinu (pozor - dojem je něco jiného než skutečná čísla ;)).
Navíc je obecnou pravdou, že nejrychleji se počet ran na kolo sníží tréninkem krátké hry a patování. A patování je možno trénovat „kdykoliv a kdekoliv” a není třeba ztrácet čas cestou na hřiště a zpět.
 
Pár slov jsem taky k tomu napsal

Údaje ze statistik PGA za několik posledních let podle vzdálenosti a pořadí v žebříčku PGA (prvních 100 míst dlouhodobě)

Vzdálenost
1.místo​
10.místo​
50.místo​
100. místo​
91,5 cm / 3 stopy
100%​
100%​
99,7%​
99,4%​
122 cm / 4 stopy
100%​
97,1%​
94,6%​
91,5%​
152 cm / 5 stop
100%​
92,6%​
85,5%​
81%​
183 cm / 6 stop
89,5%​
84,2%​
76,5%​
70,4%​
213 cm / 7 stop
90,9%​
78,8%​
66,7%​
60,0%​
244 cm / 8 stop
80%​
69,6%​
60,6%​
51,4%​
274 cm / 9 stop
80%​
65,5%​
56,3%​
46,2%​
305 cm / 10 stop
66,7%​
58,8%​
47,4%​
39,1%​
305-457 cm/10-15´
50%​
40,6%​
33,9%​
29,4%​
457-610 cm/15-20´
34,4%​
28,3%​
22%​
18,5%​
610-762 cm/20-25´
37,5%​
22,8%​
15,7%​
12,3%​
nad 762 cm/nad 25´
12,3%​
8,9%​
6,6%​
5,2%​
 
Btw. rád bych viděl tu statistiku, kdyby přišli na nějaké hřiště hobby charakteru, jestli by se nějak výrazně lišila, nebo nelišila. Jak to podle telky, ale i v reálu na "sportovních" top hřištích vypadá, tak grýny často jezdí docela konstantě. Ale na mnoha hřištích to prostě tak není. Co grýn, to rozdílná rychlost a určitě to není jen tím, že slunko svítí z jiného směru... nemluvě o cvičném grýnu, kde když už je, tak občas mi přijde, jako kdyby ho někdo přitáhl z úplně jiného hřiště. Rychlost naprosto neodpovídá, co pak je na hřišti.

Zajímalo by mě, proč tomu tak je. Proč se někde nedaří udržet cvičný grýn ve stejné kondici, jako grýny na hřišti?
 
Btw. rád bych viděl tu statistiku, kdyby přišli na nějaké hřiště hobby charakteru, jestli by se nějak výrazně lišila, nebo nelišila. Jak to podle telky, ale i v reálu na "sportovních" top hřištích vypadá, tak grýny často jezdí docela konstantě. Ale na mnoha hřištích to prostě tak není. Co grýn, to rozdílná rychlost a určitě to není jen tím, že slunko svítí z jiného směru... nemluvě o cvičném grýnu, kde když už je, tak občas mi přijde, jako kdyby ho někdo přitáhl z úplně jiného hřiště. Rychlost naprosto neodpovídá, co pak je na hřišti.

Zajímalo by mě, proč tomu tak je. Proč se někde nedaří udržet cvičný grýn ve stejné kondici, jako grýny na hřišti?
Myslím si, že je to částečně tím, že na cvičných grýnech je daleko větší pohyb lidí, kteří svým pohybem po ploše dokáží udělat rozdílné podmínky. Dále pak umístněním z hlediska klimatického - zda tam více svítí slunce, vyfukuje, je to ve stínu...
 
Btw. rád bych viděl tu statistiku, kdyby přišli na nějaké hřiště hobby charakteru, jestli by se nějak výrazně lišila, nebo nelišila. Jak to podle telky, ale i v reálu na "sportovních" top hřištích vypadá, tak grýny často jezdí docela konstantě. Ale na mnoha hřištích to prostě tak není. Co grýn, to rozdílná rychlost a určitě to není jen tím, že slunko svítí z jiného směru... nemluvě o cvičném grýnu, kde když už je, tak občas mi přijde, jako kdyby ho někdo přitáhl z úplně jiného hřiště. Rychlost naprosto neodpovídá, co pak je na hřišti.

Zajímalo by mě, proč tomu tak je. Proč se někde nedaří udržet cvičný grýn ve stejné kondici, jako grýny na hřišti?
Údržba může být naprosto stejná ale jinak nebo jindy založený green a rozdíl je na světě.. A třeba u nás to nejde, každá osmnáctka jinak stará a jinak založené greeny..takže jeden cvičný nestačí.. :)
 
Zajímalo by mě, proč tomu tak je. Proč se někde nedaří udržet cvičný grýn ve stejné kondici, jako grýny na hřišti?

My třeba na cvičném greenu u drivingu testujeme všechny nápady, které máme. Takže to holt občas chudák odnese:). Naopak ten u recepce je profilově sklonem uplně jiný, než jsou greeny na hřišti. Takže sice se o něj staráme stejně, je stejně založený, ale cokoli na něm natrénuješ, ti moc k ničemu nebude. Protože na něm skoro nikdy nehraješ rovně, zatímco na hřišti hraješ v podstatě jen rovně:). No a zcela samostatná kapitola je green č.1, který byl postaven 10 let poté, co hřiště stálo. Takže je založen uplně jinak a uplně jinak reaguje na zásahy údržby.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom