Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak vysoko týčkujeme při drive?

Jak vysoko standardně si týčkujeme míček při drive?

  • Vysoko - při založení na zem je můj míček celý nad driverem

    Hlasy: 0 0,0%
  • Nevím, neřeším

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlakně :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    28

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Výška natýčkovaného míče dokáže výrazně ovlivnit trajektorie trefené rány. Od kopance po topinky. Prošla u vás výška týčkování pro drive nějakým vývojem?
 
Týčkuji nízko (2/3 pod), ale po přečtení několika článků a shlédnutí několika videí na toto téma, teď přes zimu pracuji na změně na 1/2.
Důvodem je právě snaha zvýšit startovací úhel a snížit backspin, což v důsledku vede k delším vzdálenostem (carry i celkem) - pokud tedy nehraji proti větru 🤭.
Zkoušel jsem i 2/3 nad, ale to byla moc velká změna a míček jsem často podjížděl (dokonce jsem při jedné ráně na svém driveru vyrobil i „idiot marker” 😡). Nicméně, pokud se mi přechod na 1/2 podaří zažít, tak možná v dalším kroku bude následovat přechod na 2/3 nad 😉
 
Od kopance po topinky.
Jen bych upřesnil, že hlavní příčinou tlusté rány (kopance) nebo topinky je nesprávně provedený švih 😉
 
Bohužel si to v tuto chvíli tak úplně nepamatuji :D, neboť jsem driver držel naposledy 15.11. minulý rok :cry:
Ale spíše mám natýčkováno níže, dost často se mi stával "gagarin", když jsem natýčkoval výš.
Pamatuji si, že mi trenér před několika lety radil týčkovat výš, ale prostě to zatím nefunguje. Ale bude to samozřejmě i švihem, jak psal @Mirek_62, minulý rok to začalo fungovat až na konci sezony, takže musím hlavně navázat, abych hrál aspoň trochu rovně :D
 
Ale spíše mám natýčkováno níže, dost často se mi stával "gagarin", když jsem natýčkoval výš.
😆 Gagarin pobavil. Každopádně týčkuju pod horní hranu právě kvůli tomu, že když už se rána nepovede, tak míček podjedu. Topinka se mi povede jen zřídka.
 
Někdy to je podle toho jestli pořebuji hrát přes kopec za kopec tak je to i 1/2 nad drive, ale tomu musíte uzpůsobit dráhu hlavy hole do impaktu. Jinak cca horní hrana týčka 3/4 výšky drive, nesledoval jsem kolik míček vyčuhuje, měříme pouze horní hranu týčka.
 
😆 Gagarin pobavil. Každopádně týčkuju pod horní hranu právě kvůli tomu, že když už se rána nepovede, tak míček podjedu. Topinka se mi povede jen zřídka.
No mě teda většinou moc nepobaví, protože ten míček už vůbec nevidím a pak spadne kus přede mnou a někdy i tak dost blbě, že ho ani nenajdu. :(
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom