Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak určit cenu holí?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Rád bych se poptal zkušenějších obchodníků s holemi, jak určit poctivost cenu holí. Myšleno - koupi se nové hole, jakou mají cenu po roce, po dvou... existuje nějaká poucka? Jde mi o poctivost cenu. Dobra jak pro prodejce tak i kupce. Proste aby z toho všichni měli dobrý pocit. Budu rad i za příklady.

Prosím o konstruktivní diskusi, ne rady typu každá cena masového kupce... to vím. Ale jde mi proste o nějakou orientační tabulku, pravidlo, kdy člověk v 90% případu pozna, ze je prestreleno. Liší se toto nějak u dřev, železa, putteru?
 
Já si myslím, že ani takovou tabulku nelze udělat. Někdo hole prodává, protože si je koupil blbě, třeba kvůli nevyhovující tvrdosti šaftu a pak je asi rád, když se jich zbaví. Někdo střídá hole, protože má rád nové modely. Někdo je bohatý a je mu jedno, za kolik je prodá, jen když jsou pryč z baráku. Jiný má do kapsy hluboko a je rád za každou ušetřenou korunu. Asi bude cena prodávané věci jiná, pokud jí jako novou koupím za nějakých velmi výhodných podmínek, oproti nákupu v kamenné prodejně bez slevy za plnou cenu.
Já rád nakupuji na různých bazar serverech, někdy nechápu, proč je cena použité věci tak vysoká, když se za skoro stejnou cenu dá koupit zboží nové. Jindy v němém úžasu nevěřím, že je někdo novou věc schopen prodat tak levně.
 
Existuje value guide, coz je jakysi extrakt cen z ebaye. Je to super, ale pro CZ nerelevantni (oba smery btw.). Drive jsem to pouzival, ale dnes uz vubec.

Dle meho nic moc obecneho neni. Je zde lifecycle znacky, bezny vyprodej predchoziho modelu, vnimani znacky v dane zemi. No a pak tu mame realnou uspesnost konkretniho modelu hole.
 
Myslel jsem to trochu jinak. Když například prodáváš auto, tak zhruba můžeš říct, že vyjedeš ze autsalonu, 20 procent dole. Cena za dva/tři roky - 2/3 původní ceny, pokud si se o to dobře staral atp. To nic takového neplatí, nemůže platit? Je mi jasné, že se dá podívat na aktuální prodejní ceny různě v bazarech a od toho to plus minus odvodit. Když dáváte věci do bazaru (nedávno jsem dával takhle starý notebook), tak v podstatě taky vyplnili někde nějaké parametry a nabídli cenu, malou, ale jasně - musí to za něco prodat i oni. Jak u holí?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom