Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak trénovat funkčně patování doma?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Trénujete patování doma? Já se přes zimu snažím v bytě toto natrénovat, bohužel nejsem po několika takovýchto trénincích přenést zlepšené patování doma na koberci na green, co s tím? Nemáte nějaký vyzkoušený postup? Nejakou rutinu na deset, patnáct minut denně? Díky

Btw. víc jak 4 metry rovné plochy (a to ještě jen v jednom směru) nedám.
 
Zásadní vzdálenost u patu je do 2 metrů. Takže tvé 4 bohatě stačí. Delší paty do jamky v podstatě nemá moc smysl trénovat. Z delší vzdálenosti se to spíše hraje na přiblížení se k jamce na doklep. Pokud ti dlouhý pat skončí do 1m od jamky je to dobrý pat. Myšlení u patování je zásadní. Většinu lidí srazí potřeba zavěsit. Jsou zbytečně pod tlakem a co děláme pod tlakem? Přidáme. Tempo, rytmus a celkové uvolnění je pryč. Takže dýchat a patovat s chladnou hlavou. To je asi základ.
 
Ahoj, můžu ti poradit naprosto geniální věc nebo alespoň si myslím, že je to dost chytrá pomucka. nejhorší put je ten který necháme krátký to bez debat! Rozhodl jsem se zaměřit na nějakou techniku a pomyslnou pomůcku při patovaní. Takže jsem se snažil vymyslet určitou asociaci, která by šla přenést i na hřiště. Viz na fotce, stačí si něčím zadělat jamku pokud jsi neobdržel výplň ke koberci. Za jamku si můžeš dát cokoliv budeš chtít třeba láhev od piva a budeš se soustředit na cinknutí a nebudeš vlastně vůbec rušený dívat se na jamku, protože žádnou ani neuvidíš, tím už jsi téměř zvítězil nad krátkým putem. Mě štvalo také chodit neustále pro 4 míčky v jamce, takže jsem vlastně použil jednoduše slepenou krabici od míčku a mojim úkolem a drillem je mířit na střed těch krabic míčky se hezky odráží do stran a padají pěkně dovnitř kam se jich vejde víc jak 15.
Ať se daří.
 

Přílohy

  • IMG_20180325_190332.jpg
    IMG_20180325_190332.jpg
    119,7 KB · Zobrazení: 657
Ahoj, můžu ti poradit naprosto geniální věc nebo alespoň si myslím, že je to dost chytrá pomucka. nejhorší put je ten který necháme krátký to bez debat! Rozhodl jsem se zaměřit na nějakou techniku a pomyslnou pomůcku při patovaní. Takže jsem se snažil vymyslet určitou asociaci, která by šla přenést i na hřiště. Viz na fotce, stačí si něčím zadělat jamku pokud jsi neobdržel výplň ke koberci. Za jamku si můžeš dát cokoliv budeš chtít třeba láhev od piva a budeš se soustředit na cinknutí a nebudeš vlastně vůbec rušený dívat se na jamku, protože žádnou ani neuvidíš, tím už jsi téměř zvítězil nad krátkým putem. Mě štvalo také chodit neustále pro 4 míčky v jamce, takže jsem vlastně použil jednoduše slepenou krabici od míčku a mojim úkolem a drillem je mířit na střed těch krabic míčky se hezky odráží do stran a padají pěkně dovnitř kam se jich vejde víc jak 15.
Ať se daří.

Díky za tip! Vyzkouším! :)
 
Díky aktuální situaci bych chtěl trochu potrénovat patování doma. Jaké je momentálně nejlepší řešení? Konkrétně má cenu vůbec kupovat něco takového:


Případně radši zainvestovat do něčeho takového a doplnit nějakou jamkou/vracečem pro trochu zpestření:

 
Díky aktuální situaci bych chtěl trochu potrénovat patování doma. Jaké je momentálně nejlepší řešení? Konkrétně má cenu vůbec kupovat něco takového:


Případně radši zainvestovat do něčeho takového a doplnit nějakou jamkou/vracečem pro trochu zpestření:


Zitra mi prijde ten Pure, tak pak poreferuju :)
 
Díky aktuální situaci bych chtěl trochu potrénovat patování doma. Jaké je momentálně nejlepší řešení? Konkrétně má cenu vůbec kupovat něco takového:


Případně radši zainvestovat do něčeho takového a doplnit nějakou jamkou/vracečem pro trochu zpestření:

Jakákoli patovací pomůcka je dobrá, ve švihu už to tak cool není, ale patování je dost statické, tam se dají dobře využít. Samozřejmě, že od jistého HI hraješ na hřišti nejčastěji patrem, tak to stojí za to trénovat.
 
To budu rád. U toho Wellputt je napsáno, že by to mělo přímo simulovat rychlost greenu 10. U toho Pure bohužel nic.
 
Mám Puttout včetně jamky a doporučuji, @Mirek_62 to má taky, takže ti to potvrdí, rychlost taky cca. 10 stop + jamka k tomu, ideální.

 
Mám patovací koberec se třemi jamkami a devět míčků,tedy na to cvičné patování, no a snažím se je postupně umístit do jednotlivých děr.Je pravda, že na koberci je to trochu jiné jak venku, ale směr i tempo z různých vzdáleností (0,5 - 2 m) jde dobře nacvičit.
 
Mám vracecí jamku, koberec a patovací zrcadlo.

Zítra jedu odzimovat
grýn na chalupě a trochu si tam
zapinkat. Ale to sem asi nepatří.
Že ?
 
Mám Puttout včetně jamky a doporučuji, @Mirek_62 to má taky, takže ti to potvrdí, rychlost taky cca. 10 stop + jamka k tomu, ideální.

Ano, mohu potvrdit. A s tou „jamkou” je i zábava.
 
To budu rád. U toho Wellputt je napsáno, že by to mělo přímo simulovat rychlost greenu 10. U toho Pure bohužel nic.
pure pisou 10-11 :)
 
Našla jsem tipy na domácí trénování, nejen patování, na fb a ig francouzské golfové federace. Vůbec francouzsky nerozumím, ale přijde mi to dost názorný. Zajímalo by mě co si o tom myslíte...sdílím první video co jsem našla, jich tam víc.
...
 
Našla jsem tipy na domácí trénování, nejen patování, na fb a ig francouzské golfové federace. Vůbec francouzsky nerozumím, ale přijde mi to dost názorný. Zajímalo by mě co si o tom myslíte...sdílím první video co jsem našla, jich tam víc.
...
To je dobrý, existuje na to skoro stejná pomůcka (funkčně), ale tohle má doma každý, za mě super.
 
PuttOut mi pomohl (a stále pomáhá) s tréninkem patů do cca 2m.
Nicméně stále bojuji s paty nad cca 8m, kdy hrají víc trojpatů, než bych chtěl.
Problém mi také dělá patování na rychlých grýnech, neboť nemám možnost na nich běžně trénovat.
I proto mne oslovil Exputt a dnes ráno dorazil.
A první dojmy? JE TO SUPER.
Snadná montáž, rychlá instalace, srozumitelné ovládání a - možnost trénovat paty až na vzdálenost 15m při různých rychlostech grýnu (6-13 stop) a to na prostoru 2m :up:
Zařízení nabízí různé možnosti tréninku, soutěže až pro 4 hráče, analýzu patování.
Zatím jsem měl na seznámení jen asi 2h (vč. studia manuálu a montáže), ale za tu dobu jsem zapatoval přes 100 patů ;)
Sice to není nejlevnější záležitost, ale jak bylo napsáno v jedné recenzi „pro zlepšení patování je lepší investovat do Exputt než do nového Scotty Cameron”.
96E1C186-6EEB-43FB-A36E-4F6FD867EC98.jpeg
F35415A1-1023-4660-B2A0-740441E7FBD3.jpeg
FAB9DBA5-FC62-4E28-AA83-1B5761B25F35.jpeg
502EC695-245D-4FBE-AF96-03365BD911D1.jpeg
B2A91A41-BDD2-4E8F-B36A-5B8286D94B45.jpeg
CBFA032D-CC97-45A5-9D5F-1A47F47DEACF.jpeg
626FF8AF-A00C-455C-8F94-75058B3E233A.jpeg
 
Pěkná podlaha, to je vinyl? Vypadá to pekně ale už sem si dal stopku v nákupech - od ledna to byly dřevo a hybrid, pak ten radar, teď bag .... jo a boty.

Tak pak sepiš nějaké dojmy až to víc prověříš. To se dá koupit u nás? Ne ... neodpovídej, kašlu na to :)
 
Pěkná podlaha, to je vinyl? Vypadá to pekně ale už sem si dal stopku v nákupech - od ledna to byly dřevo a hybrid, pak ten radar, teď bag .... jo a boty.

Tak pak sepiš nějaké dojmy až to víc prověříš. To se dá koupit u nás? Ne ... neodpovídej, kašlu na to :)
Jo, vinyl.
Koupeno z Holandska, kontakt mohu poskytnout 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom