Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak trénovat funkčně patování doma?

Ještě mě k tomu napadá, napadá vás, jak si jednoduše a v domácích podmínkách orientačně změřit rychlost svého patovacího koberce? Dle svého patování to fakt neodhadnu, tak abych měl alespoň zhruba představu, na čem doma trénuju a jak rychlé to je. Protože mám doma osobně podložku wellputt, ale pocitově mi tedy nepřijde, že by to mělo 10stop, jak píší. Přijde mi pomalejší - možná prach, kdo ví... ?
Půjč si od @mkopcak stimpmetr. Předpokládám, že ho má k dispozici 😉
 
Půjč si od @mkopcak stimpmetr. Předpokládám, že ho má k dispozici 😉

No, a nebo takhle - https://jonathansantos.com/diy-golf-stimpmeter. Jenže zrovna v Praze v činžaku nemám po ruce žádný vhodný hliníkový profil, ani dílnu na seřezání špičky. :) jasně, můžu si ho i koupit z Číny - možná rychlejší, než se dostanu do Hoře.

Asi vytáhnu fyzikální tabulky pro vyrobu nějakého orientační kapesního udělátka.

Hm, prdím na to. :-D Stejně s tou informací nijak nenaložím. Ale zajímalo by mě to. Podle mého si doma ten koberec své proklamované vlastnosti z výroby udržet nemůže. Mám doma černý patovaní koberec a když zasvítí sluníčko, vidím, kolik během pár dnů se na něm v poměrně pravidelně uklízeném bytě uloží různých drobků, prachu a tak. :) Jasně prakticky to nemá význam. Hmm... A to nemluvím o aktuálně zvýšené vzdušné vlhkosti v bytě a jejím vlivu na vlákna koberce! :-D
 
Upraveno:
@Mirek_62, @Seppper: Tak jsem se nechal vašim příkladem zlákat a pořídil si puttovací jamku puttout taky. Tedy její mírně levnější klon, který je k dispozici i nyní v ČR pod názvem Pressure Putt Trainer (v ČR cca cena 500 Kč, puttout sem dlouho nehledal, vycházel ale v ČR teď co koukám na 700-800), dorazilo do druhého dne do Zásilkovny, tak fajn. První dojmy - paráda, baví mě to, hlavně to, jak se to samo vrací a dá de poměrně rychle trénovat s jedním míčkem.

Kupoval jsem tu: https://eshop.golftrackingacademy.c...kingacademy-com/pressure-putt-trainer-d25-htm

Pokud mohu posoudit y těch několika možností, kdy jsem dříve zkoušel i originál, žádný rozdíl ve zpracování nevidím a funkčnosti snad taky ne.
Chtěl jsem se vás obou ale zeptat - jak konkrétně jste toto trénovali (vzdálenost, počet míčků, frekvenci) a pak - kolikrát trefíte ten mikrotarget? :)

Dík za inspiraci. :)


Ještě fotky, kdyby se někomu ten trochu levnější klon pozdával... Krabička, a v něm ta "jamka". Nic víc v tom nebylo. Asi ani není třeba.

9638AD94-F793-45CD-B021-1D67FBD0BC9C.jpeg 62EE3202-7A3D-4947-9775-B7C8E8B08808.jpeg 48AFD5FA-EEB5-4BEF-9583-0E2FB40278AE.jpeg 945B3FE2-CC29-4142-BC65-018F8D37738A.jpeg
 
Kolik jsi za to, náčelníku, dal? Já to mám v úplně stejné krabičce za 178 kč od číňana..... a bylo to u mě za 14 dní.:p

497,- Kč. Jj, koukal jsem i na čínu, že to je tam za pár šupů, jak říkáš, ale v mém případě, jak se znám, bych nečekal 14 dnů, ale půl roku a ještě bych určitě musel na celnici a bůhví co ještě. A HO mám zatím jen do konce tohoto týdne. Tak abych si to stihl užít.

Je fakt, že když se nad tím zamyslím, tak kousek toho plastu má přesně tak tu hodnotu ty dvě stovky a z toho předpokládám, že 90% je marže prostředníkům. :) Ale nemění to nic na tom, že mi to zatím přijde jedna z nejzábavnějších pomůcek za pár korun na domácí hobby patování, co jsem vyzkoušel a myslím, že u ní i vydržím.
 
497,- Kč. Jj, koukal jsem i na čínu, že to je tam za pár šupů, jak říkáš, ale v mém případě, jak se znám, bych nečekal 14 dnů, ale půl roku a ještě bych určitě musel na celnici a bůhví co ještě. A HO mám zatím jen do konce tohoto týdne. Tak abych si to stihl užít.

Je fakt, že když se nad tím zamyslím, tak kousek toho plastu má přesně tak tu hodnotu ty dvě stovky a z toho předpokládám, že 90% je marže prostředníkům. :) Ale nemění to nic na tom, že mi to zatím přijde jedna z nejzábavnějších pomůcek za pár korun na domácí hobby patování, co jsem vyzkoušel a myslím, že u ní i vydržím.
Já taky musím říct, že mě to zatím baví. Mám doma asi 5 m koberec, kde to zkouším a takhle na rovině by mi to šlo ;). Já u toho každý den těch 15 min u zpráv strávím.
 
Půjč si od @mkopcak stimpmetr. Předpokládám, že ho má k dispozici 😉

Co bych s ním dělal? Greeny nám jedou tak akorát, někdy trochu rychlejc a jindy zase ne...:)
 
Když už se v tom domácím patování hrabu... používali jste někdy déle patovací zrcátko? Zkušenosti? Resp. využívali jste pravidelně a měli jste pocit, že vám to v něčem pomohlo?

Pro ty co neví o co jde, tak video třeba tu
 
Když už se v tom domácím patování hrabu... používali jste někdy déle patovací zrcátko? Zkušenosti? Resp. využívali jste pravidelně a měli jste pocit, že vám to v něčem pomohlo?

Pro ty co neví o co jde, tak video třeba tu
Používám ke kontrole a opravě pozice (postoje) pokud začnu paty zatahovat, nebo naopak vyhazovat.
 
Já mám tenhle patr, takže díky tý kuličce poznám jakou mám pozici.

1613661045729.png
 
Když už se v tom domácím patování hrabu... používali jste někdy déle patovací zrcátko? Zkušenosti? Resp. využívali jste pravidelně a měli jste pocit, že vám to v něčem pomohlo?

Pro ty co neví o co jde, tak video třeba tu
Ano, patovaci zrcadlo používám pravidelně, trenuji s ním paty cca 1m. Pokud jsi na rovině , vytvořím spojnici čára uprostřed patovacího zrcadla a střed jamky , ideálně nakresli čáru, a začni patovat, nejprve trojice míčů , když zapatuješ 10x trojici bez chyby , vytvoření čtveřici , atd až 10 míčů po deseti opakování.
Na hřišti potom budou pro tebe paty kolem jednoho metru EASY, spoluhráči( pravidelní) hrající s tebou ti ty paty po čase budou dávat, jako u jamkovky.
 
USB je pro napájení, HDMI je signál do TV.
Je to kombinace konektorů miniHDMI - HDMI.
Nikde o omezení délky HDMI nic nepíšou. Myslím, že tam nejsou žádné extra datové toky, takže by s délkou HDMI neměl být problém.
Bezdrátový přenos to nemá, leda by existoval nějaký HDMI bezdrátový adaptér. Ale to jsem nezkoumal, neb to nepotřebuji.

A je třeba, aby kamera měla dost světla (resp. osvícení podložky).
Nemohl by jsi vyzkoušet zda lze dostat obraz z kamery třeba do tabletu? Jde mi o využití vysokorychlostní kamery pro natáčení například švihu
 
Nemohl by jsi vyzkoušet zda lze dostat obraz z kamery třeba do tabletu? Jde mi o využití vysokorychlostní kamery pro natáčení například švihu
Nemám tablet s HDMI vstupem a redukce pro 🍎 je z tabletu (telefonu) do TV.
A jestli myslíš využít tu vysokorychlostí kameru z EXPUTT, tak ten posílá pouze výsledný grafický výstup. Veškeré zpracování obrazu i výpočty a následné zobrazení probíhá přímo v Exputt jednotce, je to vlastně takový Al-in-one PC.
 
Nemám tablet s HDMI vstupem a redukce pro 🍎 je z tabletu (telefonu) do TV.
A jestli myslíš využít tu vysokorychlostí kameru z EXPUTT, tak ten posílá pouze výsledný grafický výstup. Veškeré zpracování obrazu i výpočty a následné zobrazení probíhá přímo v Exputt jednotce, je to vlastně takový Al-in-one PC.
Vůbec mne nenapadlo, že tablety nemají běžně vstupy, ale výstupy. Uvažoval jsem o kameře ke skytrak a ta z Exputt bude asi s velkým fps. Asi to skončí novým mobilem s 960fps, ach jo:(
 
Vůbec mne nenapadlo, že tablety nemají běžně vstupy, ale výstupy. Uvažoval jsem o kameře ke skytrak a ta z Exputt bude asi s velkým fps. Asi to skončí novým mobilem s 960fps, ach jo:(
Jenže z Exputt výstup z kamery nedostaneš.
Jinak mám na iPhohe 240fps a zdá se mi to pro kontrolu švihu OK.
 
Jenže z Exputt výstup z kamery nedostaneš.
Jinak mám na iPhohe 240fps a zdá se mi to pro kontrolu švihu OK.
Můžeš mi poslat nějaký švih 240fps co jsi natočil na iPhone? Mně huawei sice říká 960fps, ale nějak se s ním nemohu česky domluvit, že potřebuji video delší než dvě vteřiny a ne v té chvíli co si myslí on:(
 
Můžeš mi poslat nějaký švih 240fps co jsi natočil na iPhone? Mně huawei sice říká 960fps, ale nějak se s ním nemohu česky domluvit, že potřebuji video delší než dvě vteřiny a ne v té chvíli co si myslí on:(
Delší při těch 960ftp asi nenahraješ, mám dojem, že 2s je max.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom