Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak trénovat funkčně patování doma?

Problém mi také dělá patování na rychlých grýnech, neboť nemám možnost na nich běžně trénovat.

To je super, budu moc rád za další postřehy a dojmy.

Jak prosím prakticky funguje ta změna rychlosti grýnu?
 
Jak prosím prakticky funguje ta změna rychlosti grýnu?
Volbou v menu, krok je po 1 stopě.

A taková zajímavost ovládání. Pokud patuješ na modelovaném grýnu, tak nastavení dráhy patu můžeš nastavit buďto dálkovým ovládáním nebo patrem (umístíš ho na definované místo na podložce, kamera to „přečte” a otáčí obraz do požadovaného směru dokud patr nezvedneš).
Maj to kluci korejský vychytaný 👍
 
PuttOut mi pomohl (a stále pomáhá) s tréninkem patů do cca 2m.
Nicméně stále bojuji s paty nad cca 8m, kdy hrají víc trojpatů, než bych chtěl.
Problém mi také dělá patování na rychlých grýnech, neboť nemám možnost na nich běžně trénovat.
I proto mne oslovil Exputt a dnes ráno dorazil.
A první dojmy? JE TO SUPER....
No, vypadá to moc dobře! Nemáš typ co koupit ženě v rámci rodinné rovnováhy ;)
 
No, vypadá to moc dobře! Nemáš typ co koupit ženě v rámci rodinné rovnováhy ;)
A co norkový kožich? 🤭😂

Sice jsem ještě netestoval hru více hráčů, ale dle jedné recenze se RH a LH nedá nastavit pro každého hráče zvlášť, tak bys s dětma musel patovat napravo 😉
 
Mo
A co norkový kožich? 🤭😂

Sice jsem ještě netestoval hru více hráčů, ale dle jedné recenze se RH a LH nedá nastavit pro každého hráče zvlášť, tak bys s dětma musel patovat napravo 😉
Možná nová podlaha. Pošli mi kontakt na ten vinyl :)
 
Možná nová podlaha. Pošli mi kontakt na ten vinyl :)
Ten jsem kupoval už před 8 lety, od té doby už jsou ještě lepší ;)
 
Výstup z kamery je jen přes USB-HDMI do TV nebo je tam nějaká bezdrátová možnost? Nevíš jak dlouhý může případně kabel být?
 
Výstup z kamery je jen přes USB-HDMI do TV nebo je tam nějaká bezdrátová možnost? Nevíš jak dlouhý může případně kabel být?
USB je pro napájení, HDMI je signál do TV.
Je to kombinace konektorů miniHDMI - HDMI.
Nikde o omezení délky HDMI nic nepíšou. Myslím, že tam nejsou žádné extra datové toky, takže by s délkou HDMI neměl být problém.
Bezdrátový přenos to nemá, leda by existoval nějaký HDMI bezdrátový adaptér. Ale to jsem nezkoumal, neb to nepotřebuji.

A je třeba, aby kamera měla dost světla (resp. osvícení podložky).
 
USB je pro napájení, HDMI je signál do TV.
Je to kombinace konektorů miniHDMI - HDMI.
Nikde o omezení délky HDMI nic nepíšou. Myslím, že tam nejsou žádné extra datové toky, takže by s délkou HDMI neměl být problém.
Bezdrátový přenos to nemá, leda by existoval nějaký HDMI bezdrátový adaptér. Ale to jsem nezkoumal, neb to nepotřebuji.

A je třeba, aby kamera měla dost světla (resp. osvícení podložky).
Diky, chtěl bych případně obraz pustit do projektoru a to bych mel do HDMI rozbočovače cca 5m kabelu. Kdy že to přijedeš na inspekci simulátoru? ;)
 
Diky, chtěl bych případně obraz pustit do projektoru a to bych mel do HDMI rozbočovače cca 5m kabelu. Kdy že to přijedeš na inspekci simulátoru? ;)
Myslím, že 5m by to mělo zvládnout.
Až pojedeš zkontrolovat chalupu, tak to můžeme u mne vyzkoušet, jen musíš přivézt taak dlouhý kabel ;)
Jinak jsem koukal, že existují „HDMI wireless extender”, ale není to za hubičku 😟
Na inspekci dojedu, až budu mít cestu kolem. Zatím to nevychází.
 
Ok, dám vědět až budu mít cestu kolem. Na ty 2m putty budeš používat PuttOut nebo Exputt?
 
Ok, dám vědět až budu mít cestu kolem. Na ty 2m putty budeš používat PuttOut nebo Exputt?
Nejspíš PuttOut - přeci jen na tu vzdálenost vidíš "reálnou" jamku.
 
@Mirek_62, @Seppper: Tak jsem se nechal vašim příkladem zlákat a pořídil si puttovací jamku puttout taky. Tedy její mírně levnější klon, který je k dispozici i nyní v ČR pod názvem Pressure Putt Trainer (v ČR cca cena 500 Kč, puttout sem dlouho nehledal, vycházel ale v ČR teď co koukám na 700-800), dorazilo do druhého dne do Zásilkovny, tak fajn. První dojmy - paráda, baví mě to, hlavně to, jak se to samo vrací a dá de poměrně rychle trénovat s jedním míčkem.

Kupoval jsem tu: https://eshop.golftrackingacademy.c...kingacademy-com/pressure-putt-trainer-d25-htm

Pokud mohu posoudit y těch několika možností, kdy jsem dříve zkoušel i originál, žádný rozdíl ve zpracování nevidím a funkčnosti snad taky ne.
Chtěl jsem se vás obou ale zeptat - jak konkrétně jste toto trénovali (vzdálenost, počet míčků, frekvenci) a pak - kolikrát trefíte ten mikrotarget? :)

Dík za inspiraci. :)

 
Puttout má na webu nějaké drilly, já většinou patuju přes celou rohož, tzn. asi 2,3m nebo naopak metrový paty.
Perfect netrefím někdy i po více jak 20-30 patech, rekord mám tři v řadě ( z 2,3m ) je to hlavně o rychlosti.
To o kolik se Ti míček vrátí by mělo simulovat to, o kolik by si v reálnu jamku přehrál.

Já mám ještě level 2 kdy z rohožky čipuju pěnové míče na cca. 4-5m ale tam sem perfect zatím nedal.
 
Chtěl jsem se vás obou ale zeptat - jak konkrétně jste toto trénovali (vzdálenost, počet míčků, frekvenci) a pak - kolikrát trefíte ten mikrotarget? :)

Dík za inspiraci. :)

Já trénuji postupné vzdálenosti od 1stopy do 6 a zase zpět od 6 do 1 (mám origo koberec).
Ale nejzábavnější pro trénink (i dorostu) je "jamkovka".
Hrajeme se synem - začínáš na jedné stopě a jdeš postupně na 6 stop, za trefenou jamku (míček nevyletí bokem, ale vrátí se zpět nebo zůstane na podložce) máš 1 bod, za microtarget máš 3 body - kdo získá víc bodů "má jamku", v případě rovnosti půlíme. Druhou jamkou začínáme na 6 stopách a jdeme postupně zpět na 1 stopu. Takže např. syn vyhraje 2 jamky, já jednu a jednu půlíme, tak je stav 2,5:1,5. Kdo se dostane první na 10 bodů (za jamky), ten vítězí.
V ideálním případě, že by někdo vyhrál 10:0, tak jste oba odehráli 60 patů ;), ale garantuji ti, že obvykle se pod 100 patů nedostanete 🤭
Kdys naposledy odtrénoval 100 patů do vzdálenosti cca 2m?

Samozřejmě se to dá modifikovat i pro více hráčů a hrát tak celá @requo rodina :up:

Jo a rekord máme oba 14 bodů (4x microtarget + 2x normal) při maximu 18 bodů za "jamku"
 
Já trénuji postupné vzdálenosti od 1stopy do 6 a zase zpět od 6 do 1 (mám origo koberec).
Ale nejzábavnější pro trénink (i dorostu) je "jamkovka".
Hrajeme se synem - začínáš na jedné stopě a jdeš postupně na 6 stop, za trefenou jamku (míček nevyletí bokem, ale vrátí se zpět nebo zůstane na podložce) máš 1 bod, za microtarget máš 3 body - kdo získá víc bodů "má jamku", v případě rovnosti půlíme. Druhou jamkou začínáme na 6 stopách a jdeme postupně zpět na 1 stopu. Takže např. syn vyhraje 2 jamky, já jednu a jednu půlíme, tak je stav 2,5:1,5. Kdo se dostane první na 10 bodů (za jamky), ten vítězí.
V ideálním případě, že by někdo vyhrál 10:0, tak jste oba odehráli 60 patů ;), ale garantuji ti, že obvykle se pod 100 patů nedostanete 🤭
Kdys naposledy odtrénoval 100 patů do vzdálenosti cca 2m?

Samozřejmě se to dá modifikovat i pro více hráčů a hrát tak celá @requo rodina :up:

Jo a rekord máme oba 14 bodů (4x microtarget + 2x normal) při maximu 18 bodů za "jamku"
To je dobrý systém. :up:
Já jsem ještě schopen na microtarget udržet míčet z cca 1,5 m. Z větší dálky se mi to nepodařilo. Ale je pravda, že je to pro mě zábavnější než puttovat do vracející jamky, kterou mám taky. Většinou každý den si dám tak 40 puttů z různých vzdáleností
 
To je dobrý systém. :up:
Já jsem ještě schopen na microtarget udržet míčet z cca 1,5 m. Z větší dálky se mi to nepodařilo. Ale je pravda, že je to pro mě zábavnější než puttovat do vracející jamky, kterou mám taky. Většinou každý den si dám tak 40 puttů z různých vzdáleností
Já spíš trefím microtarget ze 6 stop než z 1 stopy. Ale je pravda, že nejčastěji trefuji ze 2-3 stop. Tam asi nejlíp "cítím" tempo.
 
Napadlo mne trénovat pro delší paty „rychlost” míčku, prostě dostat „pod kůži” právě opakovatelnost pro různé rychlosti a k nim následně (podle tabulky) přiřadit vzdálenosti dle aktuální rychlosti grýnu (pro hru venku). Takový DeChambeau přístup.
Mohlo by to fungovat? 🤔
 
Ještě mě k tomu napadá, napadá vás, jak si jednoduše a v domácích podmínkách orientačně změřit rychlost svého patovacího koberce? Dle svého patování to fakt neodhadnu, tak abych měl alespoň zhruba představu, na čem doma trénuju a jak rychlé to je. Protože mám doma osobně podložku wellputt, ale pocitově mi tedy nepřijde, že by to mělo 10stop, jak píší. Přijde mi pomalejší - možná prach, kdo ví... ?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom