Jak trénovat funkčně patování doma?

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Trénujete patování doma? Já se přes zimu snažím v bytě toto natrénovat, bohužel nejsem po několika takovýchto trénincích přenést zlepšené patování doma na koberci na green, co s tím? Nemáte nějaký vyzkoušený postup? Nejakou rutinu na deset, patnáct minut denně? Díky

Btw. víc jak 4 metry rovné plochy (a to ještě jen v jednom směru) nedám.

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Zásadní vzdálenost u patu je do 2 metrů. Takže tvé 4 bohatě stačí. Delší paty do jamky v podstatě nemá moc smysl trénovat. Z delší vzdálenosti se to spíše hraje na přiblížení se k jamce na doklep. Pokud ti dlouhý pat skončí do 1m od jamky je to dobrý pat. Myšlení u patování je zásadní. Většinu lidí srazí potřeba zavěsit. Jsou zbytečně pod tlakem a co děláme pod tlakem? Přidáme. Tempo, rytmus a celkové uvolnění je pryč. Takže dýchat a patovat s chladnou hlavou. To je asi základ.

Pytlajs

Nováček
19.jamka:
Představení
Ahoj, můžu ti poradit naprosto geniální věc nebo alespoň si myslím, že je to dost chytrá pomucka. nejhorší put je ten který necháme krátký to bez debat! Rozhodl jsem se zaměřit na nějakou techniku a pomyslnou pomůcku při patovaní. Takže jsem se snažil vymyslet určitou asociaci, která by šla přenést i na hřiště. Viz na fotce, stačí si něčím zadělat jamku pokud jsi neobdržel výplň ke koberci. Za jamku si můžeš dát cokoliv budeš chtít třeba láhev od piva a budeš se soustředit na cinknutí a nebudeš vlastně vůbec rušený dívat se na jamku, protože žádnou ani neuvidíš, tím už jsi téměř zvítězil nad krátkým putem. Mě štvalo také chodit neustále pro 4 míčky v jamce, takže jsem vlastně použil jednoduše slepenou krabici od míčku a mojim úkolem a drillem je mířit na střed těch krabic míčky se hezky odráží do stran a padají pěkně dovnitř kam se jich vejde víc jak 15.
Ať se daří.

Přílohy

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ahoj, můžu ti poradit naprosto geniální věc nebo alespoň si myslím, že je to dost chytrá pomucka. nejhorší put je ten který necháme krátký to bez debat! Rozhodl jsem se zaměřit na nějakou techniku a pomyslnou pomůcku při patovaní. Takže jsem se snažil vymyslet určitou asociaci, která by šla přenést i na hřiště. Viz na fotce, stačí si něčím zadělat jamku pokud jsi neobdržel výplň ke koberci. Za jamku si můžeš dát cokoliv budeš chtít třeba láhev od piva a budeš se soustředit na cinknutí a nebudeš vlastně vůbec rušený dívat se na jamku, protože žádnou ani neuvidíš, tím už jsi téměř zvítězil nad krátkým putem. Mě štvalo také chodit neustále pro 4 míčky v jamce, takže jsem vlastně použil jednoduše slepenou krabici od míčku a mojim úkolem a drillem je mířit na střed těch krabic míčky se hezky odráží do stran a padají pěkně dovnitř kam se jich vejde víc jak 15.
Ať se daří.
Díky za tip! Vyzkouším! :)

Kuba

Nováček
Díky aktuální situaci bych chtěl trochu potrénovat patování doma. Jaké je momentálně nejlepší řešení? Konkrétně má cenu vůbec kupovat něco takového:

Případně radši zainvestovat do něčeho takového a doplnit nějakou jamkou/vracečem pro trochu zpestření:

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Díky aktuální situaci bych chtěl trochu potrénovat patování doma. Jaké je momentálně nejlepší řešení? Konkrétně má cenu vůbec kupovat něco takového:

Případně radši zainvestovat do něčeho takového a doplnit nějakou jamkou/vracečem pro trochu zpestření:

Zitra mi prijde ten Pure, tak pak poreferuju :)

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Rok ZK
2005
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
P/L
Pravák
Značka
Srixon
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Jakákoli patovací pomůcka je dobrá, ve švihu už to tak cool není, ale patování je dost statické, tam se dají dobře využít. Samozřejmě, že od jistého HI hraješ na hřišti nejčastěji patrem, tak to stojí za to trénovat.

Kuba

Nováček
To budu rád. U toho Wellputt je napsáno, že by to mělo přímo simulovat rychlost greenu 10. U toho Pure bohužel nic.

Seppper

Mazák fóra
Rok ZK
2012
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
10,8
P/L
Levák
19.jamka:
WITB
Mám Puttout včetně jamky a doporučuji, @Mirek_62 to má taky, takže ti to potvrdí, rychlost taky cca. 10 stop + jamka k tomu, ideální.

Baluaty

Nováček+
Jméno
Zbyněk
Přijmení
Křípal
Rok ZK
2016
Klub
Kšírovka
HI (HCP)
19,8
P/L
Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
Mám patovací koberec se třemi jamkami a devět míčků,tedy na to cvičné patování, no a snažím se je postupně umístit do jednotlivých děr.Je pravda, že na koberci je to trochu jiné jak venku, ale směr i tempo z různých vzdáleností (0,5 - 2 m) jde dobře nacvičit.

Paudr

Aktivní člen
Jméno
Pavel
Rok ZK
2016
Klub
Parkgolf H.K.
HI (HCP)
24,5
P/L
Pravák
19.jamka:
Představení
WITB
Mám vracecí jamku, koberec a patovací zrcadlo.

Zítra jedu odzimovat
grýn na chalupě a trochu si tam
zapinkat. Ale to sem asi nepatří.
Že ?

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mám Puttout včetně jamky a doporučuji, @Mirek_62 to má taky, takže ti to potvrdí, rychlost taky cca. 10 stop + jamka k tomu, ideální.

Ano, mohu potvrdit. A s tou „jamkou” je i zábava.

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
To budu rád. U toho Wellputt je napsáno, že by to mělo přímo simulovat rychlost greenu 10. U toho Pure bohužel nic.
pure pisou 10-11 :)

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Rok ZK
2015
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
P/L
Pravák
Značka
Tour Edge, Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
Našla jsem tipy na domácí trénování, nejen patování, na fb a ig francouzské golfové federace. Vůbec francouzsky nerozumím, ale přijde mi to dost názorný. Zajímalo by mě co si o tom myslíte...sdílím první video co jsem našla, jich tam víc.
http://instagr.am/p/B-CqroPo-RF/ ...

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Rok ZK
2005
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
P/L
Pravák
Značka
Srixon
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB
Našla jsem tipy na domácí trénování, nejen patování, na fb a ig francouzské golfové federace. Vůbec francouzsky nerozumím, ale přijde mi to dost názorný. Zajímalo by mě co si o tom myslíte...sdílím první video co jsem našla, jich tam víc.
http://instagr.am/p/B-CqroPo-RF/ ...
To je dobrý, existuje na to skoro stejná pomůcka (funkčně), ale tohle má doma každý, za mě super.

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom