Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak se zbavit křečovitého držení hole

Peeter

Nováček
Ahoj,

v podstatě od doby, kdy jsem začal hrát golf mám problém s křečovitým, případně až moc silným stiskem hole. Bohužel jak střídám hraní hokeje s hraním golfu, tak při hokeji je silné držení žádoucí až nutné a u golfu přesný opak. Je nějaký cvik, trik, drill, jak se toho postupně zbavovat a začít držet hůl "jemně"? Jak říkával můj trenér, jako když držíte malé ptáčátko v ruce :) nyní bych ho při každém švihu rozdrtil. Nejhorší to je na delších 3parech. Kde to mám přesně na hranici dosahu železem a nechci vytahovat hybrid nebo driver. Čím dál chci odpálit, tím to pevněji chytím, samozřejmě blbost a špatně, ale v hlavě se mi to vždy takto sepne ať se snažím sebevíc.

Díky za každou radu.
Petr
 
Tak mě napadá co zkusit jiný grip? Silnější. Slabší. To by mohlo změnit tvé vnímání držení.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
A zkus hrát delší hole na kratší vzdálenost. To by tě mělo uvolnit celkově.
 
Přesně, zkusil bych hrát s železy 80% "normální" vzdálenosti.
 
Tohle by mě zajímalo, jak děláte? Já když se o to pokusím, tak ve dvou ze tří případů netrefím dobře míč.
 
Tohle by mě zajímalo, jak děláte? Já když se o to pokusím, tak ve dvou ze tří případů netrefím dobře míč.
Kdyz chci tech "80% normalni vzdalenosti" tak uz naprah nemam tak prudky, tim mi ruce nevyjedou tak vysoko a kdyz chci standardni prosvih tak se cely pohyb lepe koordinuje. Vetsinou znistim, ze z 80% je vlastne standardni vzdalennost. Jeliloz u toho vic uvolnim ruce, hul si svihne sama a jsem stejne dlouhy a navic presnejsi. Problem je, kdyz si zacnu myslet, ze uz to umim a chci pridat silu.... to mi hned hole pripomenou, ze to v nasi dvojici nejsem ja, kdo hraje hezky golf :D:D:D
 
Tak mně když někdo řekne "Švihni na 80%", tak si ťukám na čelo... jako jak jako to mám asi vědět, že tohle je na 80%...? Jsme lidi, nejsme stroje. Že. By mě zajímalo, jestli by mi pak dotyčný řekl - tohle ne, to bylo 83%. Uber. [emoji23]

Spíše poznám klidný volný švih od urvaného. Takže při cvičném hledám tuhle cestu.
 
Spíš je potřeba zkontrolovat, jestli správně držíte hůl, tj v prstech. Z těch 10ti prstů obou rukou vlastně drží hůl pouze 5. Navíc si představte, co uděláte před tím než např nabourate v autě, začnete všechny svaly, takže si myslím, že v okamžiku impaktu je normální silnější stisk gripu.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom