Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
Začnu. Poslední má změna. Včera Zbraslav, první devítka. Zahrál jsem celkem 14 STB. Jaké bylo mé překvapení, když se mi upravil HI z 26,7 na 24,4.

Tohle je pro mě teď trochu demotivující, zahraný výsledek rozhodně si zlepšení nezasloužil. Ale už jsem zaregistroval i názor, že to může být ku prospěchu. Člověk to nezahodí na hřišti v půlce, že už to nemá smysl.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Není na tom nic divného - stačí se (klidně dopředu) podívat, který výsledek vypadává z posledních 20. První turnaj letos jsem zahál 36 stb. a zhoršil z 9,8 na 10,2. Ale zase ve čtvrtek půjdu na turnaj a nemůžu zhoršit, protože se škrtne výsledek, který se mezi 8 nejlepších nepočítá.
 
Stačí se vždy před hrou podívat na http://server.cgf.cz/HcpCheck.aspx
a kouknout, který výsledek mi vypadne z 20 a který je nejhorší z osmi nejlepších (vyznačeno tmavě zelenou barvou). Pak se dá odhadnou, kam půjde HI - jestli nahoru, dolu nebo se nehne.
Někdy ani 38STB nezajistí zlepšení a naopak i 33STB může znamenat zlepšení.
Ale je pravda, že je třeba se snažit kola dohrávat jak nejlíp to jde a nezabalit to. Nikdy nevíš, kdy ti „zabalený” výsledek může spadnou mezi „best 8” ;)
 
... a nemůžu zhoršit, protože se škrtne výsledek, který se mezi 8 nejlepších nepočítá.
Nemůžeš zhoršit ten konkrétní den, nicméně tě „šrot” může dostihnout později ;)

Ukazuje se, že čím více nekonzistentní výsledky hráč bude mít, tím více se mu HI bude měnit jak na horské dráze.
 
Zahrál jsem 39 stablů a stejně zvyšuji! Jak je to možné?! (GolfDigest.cz)

KOMENTÁŘE > Před pár dny se po koronavirovém přerušení rozjely po republice turnaje a každý den jejich počet roste. Mnozí hráči rekreačních turnajů jsou ovšem velmi překvapení situací, kdy zahrají 39 stablefordů, turnaj třeba i vyhrají a přesto se jim hendikep zhorší. Čím to je?

Pokračovat ve čtení...
 
Ahoj.
Mam laicky dotaz k tematu. Hraju ani ne rok a nedavno jsem byl prvne na turnaji. Apka CGF mi pise pred 54, po 40. Nekde jsem zaslechl, ze hcp se muze na 1 turnaji zmenit jen o 7,5. Poradite?
 
Ahoj.
Mam laicky dotaz k tematu. Hraju ani ne rok a nedavno jsem byl prvne na turnaji. Apka CGF mi pise pred 54, po 40. Nekde jsem zaslechl, ze hcp se muze na 1 turnaji zmenit jen o 7,5. Poradite?
Pokud je k dispozici pouze jeden výsledek, tak se bere tento výsledek celý.
 
Stačí se vždy před hrou podívat na http://server.cgf.cz/HcpCheck.aspx
a kouknout, který výsledek mi vypadne z 20 a který je nejhorší z osmi nejlepších (vyznačeno tmavě zelenou barvou). Pak se dá odhadnou, kam půjde HI - jestli nahoru, dolu nebo se nehne.
Někdy ani 38STB nezajistí zlepšení a naopak i 33STB může znamenat zlepšení.
Ale je pravda, že je třeba se snažit kola dohrávat jak nejlíp to jde a nezabalit to. Nikdy nevíš, kdy ti „zabalený” výsledek může spadnou mezi „best 8” ;)
Super, díky! O tomhle jsem vůbec nevěděl a díky tomuhle a článku z golfdigestu konečně chápu, jak se to počítá! :)
 
Stačí se vždy před hrou podívat na http://server.cgf.cz/HcpCheck.aspx
a kouknout, který výsledek mi vypadne z 20 a který je nejhorší z osmi nejlepších (vyznačeno tmavě zelenou barvou). Pak se dá odhadnou, kam půjde HI - jestli nahoru, dolu nebo se nehne.
Někdy ani 38STB nezajistí zlepšení a naopak i 33STB může znamenat zlepšení.
Ale je pravda, že je třeba se snažit kola dohrávat jak nejlíp to jde a nezabalit to. Nikdy nevíš, kdy ti „zabalený” výsledek může spadnou mezi „best 8” ;)

Díky, o téhle stránce jsem nevěděl, hodně mi to pomohlo.
 
@Mirek_62 diky za odkaz, tez jsem neznal.
@requo chapu tve rozcarovani... tez mi to prijde uplne na hlavu. Kdyz zahrajes pod normu, tak by proste clovek nemel nic zlepsovat. :)
 
Začnu. Poslední má změna. Včera Zbraslav, první devítka. Zahrál jsem celkem 14 STB. Jaké bylo mé překvapení, když se mi upravil HI z 26,7 na 24,4.

Tohle je pro mě teď trochu demotivující, zahraný výsledek rozhodně si zlepšení nezasloužil. Ale už jsem zaregistroval i názor, že to může být ku prospěchu. Člověk to nezahodí na hřišti v půlce, že už to nemá smysl.
Možná ti vypadla z tý dvacítky nějaká hrůza......ale spíš si myslím, že tam musí být nějaký renonc, to snad ani matematicky nejde takovým - promiň - víceméně podprůměrným výkonem zlepšit o takovou dardu .... 2,3! Mrkni na tu tabulku a uvidíš.......
 
Začnu. Poslední má změna. Včera Zbraslav, první devítka. Zahrál jsem celkem 14 STB. Jaké bylo mé překvapení, když se mi upravil HI z 26,7 na 24,4.

Tohle je pro mě teď trochu demotivující, zahraný výsledek rozhodně si zlepšení nezasloužil. Ale už jsem zaregistroval i názor, že to může být ku prospěchu. Člověk to nezahodí na hřišti v půlce, že už to nemá smysl.
Koukám na tvé výsledky a přijde mi, že je chyba ve výpočtu posledního výsledku
Pokud porovnám výsledek z 9.9.19 a včerejší (zřejmě stejné hřiště), tak 9.9.19 jsi měl PO 25,1 při 20STB a včera při 14STB máš PO 17,5 !!!
To mi fakt nedává smysl, asi bych si to nechal zkontrolovat od STK klubu.

Update: mě v mé tabulce vychází PO 30,2 a ne 17,5 - určitě reklamovat u STK klubu

7C61FD89-C349-46E9-95C5-A0D04576369C.jpeg
 
Upraveno:
Koukám na tvé výsledky a přijde mi, že je chyba ve výpočtu posledního výsledku
Pokud porovnám výsledek z 9.9.19 a včerejší (zřejmě stejné hřiště), tak 9.9.19 jsi měl PO 25,1 při 20STB a včera při 14STB máš PO 17,5 !!!
To mi fakt nedává smysl, asi bych si to nechal zkontrolovat od STK klubu.

Update: mě v mé tabulce vychází PO 30,2 a ne 17,5 - určitě reklamovat u STK klubu

Zobrazit přílohu 11886

Jj i 9.9.19 to byla Zbraslav v rámci sunsetů. První devitka. Celý ten "náš" turnaj z pondělka má divné výsledky na prepocteny HI. Zlepšovala i hračka s stb 8. Ne že bych jí to nepřál, ale je to prostě divný.

Ověřím si to dotazem u stk/cgf, diky za kontrolu. Dám vědět, co zjistím. Třeba je to v pořádku, ale pokud je tam dětská chyba, tak ať se to opraví.
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Tak po třech turnajích musím říct, že jsem trochu rozpačitý. Byť mi nový systém přijde v obecné rovině spravedlivější a více odpovídající realitě HI daného hráče, tak reálný stav vyhlašování výsledků s tím moc v korelaci není. Jasně, nadále turnaje vyhrává ten s největším ziskem STB nebo nejmenším počtem ran, ale když se pak podíváte do výsledovky a vidíte, že i hráč s výrazně nižším počtem bodů než vy HI snížil, zatímco vy jste jen udrželi, člověk má pocit až určitě nespravedlnosti.

Je to samozřejmě otázka zvyku a ono se to po pár týdnech až měsících obrousí, ale možná by bylo vhodné do serveru ČGF implementovat tu možnost prokliku na historii hráčových výsledků - pak by to bylo lépe "ověřitelné"...
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Tak vypada, ze i mne trosku dostihl vypocet HI. Kaslal, jsem na vysledky od 32 do 36 ze zahranici, rikam, si zadna zmena se neprojevi, co s tim budu otravovat klub a najednou to neni az tak priznive pro mne :)
 
možná by bylo vhodné do serveru ČGF implementovat tu možnost prokliku na historii hráčových výsledků - pak by to bylo lépe "ověřitelné"...
Souhlas. Ten samý přehled na jeden klik bych přivítal i na TT na svůj výpočet HI.
 
Je to docela divočina. V nějakém tématu jsem tu psal, že mě na jaře po přepočtu ještě dodatečně snížili HI o další 2 z důvodu malého počtu výsledků a jednoho výjimečně dobrého. Měl jsem 18,7. Teď po dvou turnajích a jednom nesoutěžním jsem na 20. Přitom podle stbl jsem dle starého systému hrál na sebe:oops:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom