Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
Nový způsob výpočtu výsledku je v podstatě systém, který je v podstatě zcela identický s výpočtem dle stablefordu, jen je přepočítávaný na rány. Princip je ale naprosto stejný, nepočítají se rány navíc, za které by hráč už nebral bod ani ve stablefordu. Proto je v tabulce výsledků praktičtější hledat výsledek ve stablefordu. Tvůj kamarád dosáhl na řádcích 1 - 30 stbl. bodů, na řádku 4 - 32 stbl. Na řádku 8 nasbíral 34 stbl. bodů, na řádku 13 - 36 stbl. Vše vypadá OK.
Nemáš pravdu - výpočet HI se počítá z průměru PO (přepočtená odchylka)
 
Kde konkrétně? Protože "včera" žádný turnaj na ČGF ve Varech nevidím...
Byl to nesoutěžní výsledek, akespoň tak jsem to dohledal.
 
Dneska mi volal kámoš s dotazem, jak se aktuálně vypočítává HI. Mám za to, že se u každé odehrané hry (turnaj + nesoutěžní výsledek) vypočítá PO, následně se z posledních 20ti her vybere 8 nejlepších PO her a průměr dává aktuální HI.
Je to tak?
Pokud ano, tak proč u něj nejsou vybrány výsledky na řádcích 1,4 na úkor řádků 8,13?
„Záhada” vyřešena.

vzhledem k tomu, že 16.9.2020 byl zahrán „vyjímečný výsledek”, tak jsou všechny PO pro výpočet HI před tímto datem poníženy o 1.
Takže např. PO z 12.6.2020 je sice 33,1, ale pro výpočet HI se počítá 32,1 (což je lepší než PO 32,9 z 30.5.2021).
Trošku nešťastné je to, že to v původně postované tabulce není uvedeno. Přidávám screen ze serveru ČGF

C0B3FCA2-1D19-4673-9AF3-4754C96552DE.png
 
„Záhada” vyřešena.

vzhledem k tomu, že 16.9.2020 byl zahrán „vyjímečný výsledek”, tak jsou všechny PO pro výpočet HI před tímto datem poníženy o 1.
Takže např. PO z 12.6.2020 je sice 33,1, ale pro výpočet HI se počítá 32,1 (což je lepší než PO 32,9 z 30.5.2021).
Trošku nešťastné je to, že to v původně postované tabulce není uvedeno. Přidávám screen ze serveru ČGF

Zobrazit přílohu 24474
Super, diky za vysvetleni👍
 
Tak poprvé v životě jsem zažil turnaj, kde dle výsledků došlo ke zpětné úpravě HCP. Hned po turnaji jsem měl HCP nadále 9,5 a až k půlnoci došlo k přepočtení a ejhle, mám 9,3. Je fakt, že takřka všichni hráli slušnou tužku, vyhrál jsem nad druhým v pořadí s náskokem 11 ran…

C27997E6-A45A-4247-B0FE-373BF1761BBC.jpeg
 
Tak poprvé v životě jsem zažil turnaj, kde dle výsledků došlo ke zpětné úpravě HCP. Hned po turnaji jsem měl HCP nadále 9,5 a až k půlnoci došlo k přepočtení a ejhle, mám 9,3. Je fakt, že takřka všichni hráli slušnou tužku, vyhrál jsem nad druhým v pořadí s náskokem 11 ran…

Zobrazit přílohu 27384
Já už to zažil několikrát, naposled letos v Terezíně, kdy - jak říkáš - všichni hráli tužku (o tom ostatně svědčí i moje vítězství v turnaji s pouze průměrnými 34 Stb), což pro ten výpočetní mechanizmus znamená, že byly těžké podmínky (v tom Terezíně bylo nádherně slunečno a skoro bezvětří:D). A tak jsem se někdy až druhý den dozvěděl, že jsem zlepšil HI ne o 0,1 jak naskočilo po turnaji, ale o 0,3.
 
což pro ten výpočetní mechanizmus znamená, že byly těžké podmínky (v tom Terezíně bylo nádherně slunečno a skoro bezvětří:D).
Nejde jenom o počasí, jde i o setup hřiště oproti standardu, za kterého bylo hřiště znormováno. Stačí zúžit ferweje či nechat více vyrůst raf (a naopak) oproti sekacímu plánu, který je součástí podkladů pro znormování.
A kapitolou samo o sobě je nastavení PIN pozic. Ostatně @mkopcak zde postoval video, jak nastavil prakticky nehratelnou PIN pozici 🤭
Samozřejmě v tom hraje roli i aktuální výkonnost hráčského pole.
Jen mne zarazilo těch +3, měl jsem dojem, že PCC může být max. 2 (oběma směry). Budu muset pohledat, jak to vlastně s max. hodnotou PCC je.

Update: tak PCC může nabývat hodnot -1 až +3
8575D6BC-27B0-4E67-B3CD-5883060288F3.jpeg
 
Upraveno:
Nejde jenom o počasí, jde i o setup hřiště oproti standardu, za kterého bylo hřiště znormováno. Stačí zúžit ferweje či nechat více vyrůst raf (a naopak) oproti sekacímu plánu, který je součástí podkladů pro znormování.
A kapitolou samo o sobě je nastavení PIN pozic. Ostatně @mkopcak zde postoval video, jak nastavil prakticky nehratelnou PIN pozici 🤭
Samozřejmě v tom hraje roli i aktuální výkonnost hráčského pole.
Jen mne zarazilo těch +3, měl jsem dojem, že PCC může být max. 2 (oběma směry). Budu muset pohledat, jak to vlastně s max. hodnotou PCC je.
Jo....tomu rozumím....těžší setup. A pak se ta obtížnost projeví neobvykle špatnými výsledky celého startovního pole........Takže jsme v tom Terezíně vlastně nehráli blbě, jen nám ti hajzlíci dali těžké PINy a neposekali roughy:D:D.
 
Doteď jsem myslel že chápu, jak se HI počítá, ale asi ne.
Umí mi někdo vysvětlit, proč se nezapočítal včerejší výsledek z turnaje a zůstal započítán výsledek z 21.5.2017?
 

Přílohy

  • E74842AE-317E-4760-9573-327B79E587D1.jpeg
    E74842AE-317E-4760-9573-327B79E587D1.jpeg
    78,9 KB · Zobrazení: 150
Doteď jsem myslel že chápu, jak se HI počítá, ale asi ne.
Umí mi někdo vysvětlit, proč se nezapočítal včerejší výsledek z turnaje a zůstal započítán výsledek z 21.5.2017?
Řešil jsem to samé. Máš tam mimořádný výsledek a teetime neukazuje úpravu, ale na ČGF to vidět je.
 
Řešil jsem to samé. Máš tam mimořádný výsledek a teetime neukazuje úpravu, ale na ČGF to vidět je.
Asi nechápu, ani jeden z těch dvou výsledků nijak označen není:
 

Přílohy

  • 26038F4D-DB1D-4B37-AB67-9548E9C96394.png
    26038F4D-DB1D-4B37-AB67-9548E9C96394.png
    28,4 KB · Zobrazení: 135
Asi nechápu, ani jeden z těch dvou výsledků nijak označen není:
Důležitá je hodnota ve sloupci SU, která po odehraném mimořádném výsledku upravuje zpětně odehrané hry. Tvůj výsledek 24,1 je po úpravě 21,1 a tím je lepší než tvůj poslední 22,8, protože ten už mimořádný výsledek neupravuje.
 
Důležitá je hodnota ve sloupci SU, která po odehraném mimořádném výsledku upravuje zpětně odehrané hry. Tvůj výsledek 24,1 je po úpravě 21,1 a tím je lepší než tvůj poslední 22,8, protože ten už mimořádný výsledek neupravuje.
mimořádné výsledky mají jinou barvu ve sloupci PO
 
Důležitá je hodnota ve sloupci SU, která po odehraném mimořádném výsledku upravuje zpětně odehrané hry. Tvůj výsledek 24,1 je po úpravě 21,1 a tím je lepší než tvůj poslední 22,8, protože ten už mimořádný výsledek neupravuje.
Aha, nenapadlo mě, že si to musím dopočítat. Díky.
 
No to ano, ale s tím co řeším to nesouvisí ne?
Ano souvisí. Když odehraješ mimořádný výsledek, tak dostaneš odečet do sloupce SU. Proč je v teetimu sloupec SU nulový, to už nevím.
 
Ano souvisí. Když odehraješ mimořádný výsledek, tak dostaneš odečet do sloupce SU. Proč je v teetimu sloupec SU nulový, to už nevím.
Ten mechanismus nechápu. Dostanu ho kdy, na tu hru? Proč mám odečet SU od začátku a po prvním mimořádném je menší a po druhém žádný?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom