Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak se starat o golfové boty?

Tereza Harmatová

Mazák fóra
Klub
ČGK
HI (HCP)
23,1
Ahoj,

vím, že golfisté hodně řeší svoje oblečení, ale i boty. I mě začala po pár měsících trápit otázka mého obutí. Koupila jsem si dvoje boty Puma + mám ještě jedny starší kožené FootJoy. A trápí mě otázka - jak se o ně správně starat? Jak je čistit a co udělat proto, aby vydržely i nadále čisté, potažmo bílé?

Chápu, že se nabízí odpověď, abych se vyhnula bunkerům, loužím, křovím a outům. Popřípadě je nechala v krabici doma hezké a čisté. Kdybych však měla svou hlavu a oněm bunkerům, loužím, bahnitým územím na fairwayi se přes veškerá doporučení nevyhla, co byste mi poradili? A co tráva? Neobarví mi je? A jak to případně dostat dolů krom mýdla a houbičky? Jedny boty jsou kůže - tak tam se nabízí impregnace (s jakou značkou máte dobrou zkušenost?), černé boty jsou textil a nějaká guma okolo a bílé textil a nějaká umělotina.

Budu ráda za tipy a doporučení, jak bych se o ně správně měla starat, ale i si ráda počtu, co děláte vy pro svoje boty, aby zůstaly čisté.

Předem děkuji
Tereza

278621332_1501018910315458_5124075957748233058_n.jpg
 
Bílé kožené boty (Nike), co mám jednou za čas přetřu mokrým hardem, vystříkám vnitřek boty aby tolik nesmrděly případně hodím do pračky vložky a když čistím normální boty v kterých chodím běžně, tak přetřu i tyhle krémem na boty. Černé látkové (Ecco), jednou za čas vezmu kartáčem a stejně tak i vložky občas hodím do pračky. Po hře když to jde je ofouknu kompresorem.
Boty by měly něco vydržet a zatím se mi nestalo, že by mě zklamaly.
 
Mě teda u bot ecco praská časem kůže tam, kde se boty ohýbají. Co na to ?
 
Tam se mi trhají i FJ které tam mají síťovinu. Vydržely tak rok a půl. Teď nosím Air max od Nike a zatím dobrý.
Jinak o boty se nijak speciálně nestarám.
 
FJ mi také praskají v ohybu na pravé noze (jak kožené, tak textilní), vydrží mi tak 40 turnajů, pak je používám na trénink (pokud je sucho).
Prostě to namáhání v tom ohybu je extrémní, to nevydrží dlouhodobě žádný materiál.
 
Na svoje kožené bílé (původně) Ecco, co mám už několik let, mám dva přípravky. Používám spíš ten bílý. Na impregnaci nějak zapomínám. Ale je značková 😁. Jo, a nepraskají mi. Asi hraju moc lajdácky. 🤷‍♀️

DSC_0072.JPG
DSC_0074.JPG
 
Textilní běžně vyperu na 40 v pračce, trochu prášku a trochu jedlé sody, po vyschnutí impregnace na textil. Kožené standardní postup, vyčistit a bezbarvý krém,(na bílé). Případně takový vosk, prodávají ho v botárně..;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom