Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak se posunout od 90 ran na 80 ran za kolo

Je otázka jestli vlastně hraje turnaje a jestli nemá "tak úžasnou" hru, protože hraje jen na jednom hřišti. To dojem a pocity ze své herní výkonnosti může dost zkreslit.

Na to najdeš odpověď snadno, appka teetime.cz, vyhledat hráče a můžeš se podívat.
 
Na to najdeš odpověď snadno, appka teetime.cz, vyhledat hráče a můžeš se podívat.
Poslední nějaké oficiální číslo jsem našel v roce 2016. A bůhví co to je.
 
Tak teď jsem úplně mimo. @bohumil.koval jsi vždy jeden z prvních kdo tu na techniku a věci kolem reaguješ právě příručkami, úhly atd. a teď napíšeš tohle? Tak jak tedy?
Odpověď je velmi jednoduchá, vždy první otázka je odkud to máš , link, atd a než někomu něco vysvětlovat je to takhle jednodušší a takhle to tady berete bez výhrad. A ano já si tyto poznatky taky vezmu, jen je nekopíruji , ale převedu reversně od impaktu k postoji a mému druhu švihu a takhle si to představím a vyzkouším , uložím do badgetu možných úderů. Potom podle situace vybírám ten nejvhodnější.
Ano jsem pouze člověk hrající golf, registrován CGF, proto abych mohl hrát i jinde než doma . Jestli mám zadržený HI, jelikož nechodím na turnaje s STB tak asi ne. Nikdy mne nezajímá kdo kolik má HI, jen se zeptám jak dlouho a jak intenzivně hraje.
 
Karlosi, tak toto mi říkal můj první a jediný trenér , když jsem si koupil PING S 59 naslepo z eBay , říkal, že to bude můj konec a když mne viděl prvně s nimi hrát, tak mi říkal, běž hrát s profíky seniorku , spoluhráči mi říkají proč tady s námi hraješ a já na to protože mne to baví, krásně si vyčistím hlavu a mám super relax. Jedna věc je, že golf a obecně sport mne baví , spousty věcí jako typ a provedení úderu si dokáži před vlastním provedeníím představit a vycítit , zjistil jsem, že čím vice analyzuji tím je výsledek horší , dám na první pocit a to i u patu, vlastní údery hraji tak jak mi to vyhovuje a jak jsem si je ke svým dispozicím uzpůsobil , pro ostatní je to nepochopitelné jak to takhle může fungovat. Dokonce kolega má TOP trenéra z Ropic a když se ho ptal , viděl nás spolu hrát, tak ten mu řekl, že je to u mne OKa nic by neměnil,to bylo pro mne pohlazení po duši a jen potvrzení toho, že něco dělám správně, sice podle sebe a ne podle učebnic, prostě mi to funguje, dokud mi zdraví dovolí , tak budu hrát , obdivuji všechny 70-80 leté , že hrají a od nich jsem se poučil o pokoře k milovanému sportu, netlačit na pilu a jen si ho užívat, vždyť hrajete pouze proti hřišti a hlavně pro sebe a úsměvu před, ve i po hře, nikdy se nezapomenu pochválit za dobrý úder z nepovedené si vezmu ponaučení.
 
Odpověď je velmi jednoduchá, vždy první otázka je odkud to máš , link, atd a než někomu něco vysvětlovat je to takhle jednodušší a takhle to tady berete bez výhrad. A ano já si tyto poznatky taky vezmu, jen je nekopíruji , ale převedu reversně od impaktu k postoji a mému druhu švihu a takhle si to představím a vyzkouším , uložím do badgetu možných úderů. Potom podle situace vybírám ten nejvhodnější.
Ano jsem pouze člověk hrající golf, registrován CGF, proto abych mohl hrát i jinde než doma . Jestli mám zadržený HI, jelikož nechodím na turnaje s STB tak asi ne. Nikdy mne nezajímá kdo kolik má HI, jen se zeptám jak dlouho a jak intenzivně hraje.
Tak zadržený HCP rozhodně ANO!!!
Nechci se pouštět do spekulací, když vidím výsledky turnajů do roku 2018, ale za necelé 2 roky bez turnajů je Tvůj herní progres famózní! Klobouk dolů! Závidím!
 
ta diskuze se výrazně odklání od původního tématu, ať už urážkami, přes nepochopení nepochopitelného až k osobnímu chlubení. Pojďme se soustředit jak snížit score z 90 na 80 (potencionálně rozšířené téma z 80 na 70). Nebavme se o stb bodech, ty nikoho nezajímají. Nebavme se o nesoutěžním kole kdy si jdeme jen tak zapinkat za ůčelem vyvětrat hlavu. To všichni hrajeme stylem bum-bác. Pojďme se vážně soustřědit na turnajové soutěžní kolo na rány.
BTW neposmívejme se nikomu za jeho HCP, to číslo s reálnou hrou často nemá nic společného.
 
Upraveno:
Mě většinou spolehlivě zabije kolo tzv. "disaster hole" kdy udělám nějaký průser typu +3 nebo +4 na jedné jamce, viz poslední turnaj, kde sem díky 4patu nezahrál prvně pod 80 na turnaji. Bohužel mi většinou jednou za kolo taková jamka přijde a spolehlivě tu kartu zničí.
 
...(potencionálně rozšířené téma z 80 na 70) ...
Tak zde už je to o konzistenci - a tu jinak, než pravidelným (tím nemyslím 1x týdně) tréninkem všech složek hry a hrou na hřišti nedocílíš.
Tedy pokud nemáš talent od boha ;)
Samozřejmě, že ruku v ruce s konzistencí musí jít i dobrý course management.
 
Mě většinou spolehlivě zabije kolo tzv. "disaster hole" kdy udělám nějaký průser typu +3 nebo +4 na jedné jamce, viz poslední turnaj, kde sem díky 4patu nezahrál prvně pod 80 na turnaji. Bohužel mi většinou jednou za kolo taková jamka přijde a spolehlivě tu kartu zničí.
Jj, to potvrzuji, bohužel mě to potká tak dvakrát za kolo (tzv. sinusoida) a na více jamkách za sebou než se zase srovnám.
Můžu poprosit o tip, jak to děláš, aby následující jamka už zase byla dobrá? ;) Já se snažím všelijak, ale nejde mi to :cry:
 
disaster hole se hold stávají, ale spíš si to pojďme rozebrat jinak. "Zboudilé" rány se stávají, je důležité se dostat zpět do hry. To jsou ony záchanné rány. Bogey se stávají, ale dbl. bogey se nesmí stát.
  • Pokazím drive na 5ti paru? nevadí, pořád se mohu druhou vyklepnout ven na fairway a pořád třetí atakovat green. Už to nebude ze sta, ale třeba ze 150, ale to pořád jde. Par je ve hře. Kolik % máš miss hit doprava a kolik doleva, je tam nějaký vzorec nebo je to tak napůl? Odpověď vidíš sám.
  • Pokazím druhou na 5ti paru? ehm, to už smrdí průserem, většinou bunker nebo semi. Pořád ještě hodně místa na záchanu. Par bude tak pade na pade. Zvolil jsem dobrý course management? Měl jsem útočit druhou na green nebo hrát layup? Umím potlačit vnitří ego? 210 do greenu, mozek říká neblbni a ty to přesto zkusíš a skončíš pod hranou greenového bunkeru? tobě není pomoci (ironie)
  • Pokazím třetí ránu na 5ti paru? to už je velký průser, to už bych měl atakovat vlajku do 5m, course management evidetně funguje, hraješ s rozumem, tady je reálné bogey, ale nesmím se z toho psychicky sesypat. Hoď to za hlavu a na další jamce s čistou myslí. Kolik % přesnost máš ze vzdálenosti 0-25m, kolik 25-50m, kolik 50-75m. Trojputt reálně hrozí.
  • Pokazím čtvrtou ránu na 5ti paru? ehm, jasně počet puttů nebude nic moc, umíš číst greeny? Odpověď je spíš způsobena špatnou příhrou. ALe trenuješ jednou za čas jen a pouze dlouhé putty přes celý putting green?
  • Pokazím pátou ránu na 5ti paru? trenuj putty do 3m
  • Nejsem schopný zahrát 5ti pary pod 5? zamysli se, to jsou právě ty nejlehčí jamky na hřišti
  • Nejsem schopný zahrát 4 pary pod 4? To se stává, zkus zjistit proč, PDCA, nastav si SMART cíle (nevíš co to jsou smart cíle? :) )
  • Nejsem schopný zahrát 3 pary pod 3? Tak to je zcela vpořádku. I profíci nejvíc ztrácejí na 3parech, ale to neznamená, že tě to uklidní, ne, je spousta lehkých 3parů
jak vidíš dá se to rozložit na menší otázky.

Je tady pár trenérů, několik cvičitelů, jaká je jejich rada? Je tady i pár lidí co konstantně hrají pod 80, jak to vidí oni?
 
cíl bez definice času, jak se pěkně česky říká deadline, není cíl, ale sen.
S-Specific -chci snížit počet troj puttů, budu trenovat putty ze vzdálenosti 4-6 metrů.
M- Measurable, není pochyb, to se dá krásně měřit
A- Achievable, není pochyb, to je v mých silách dosáhnout
R- Reasonable, není pochyb nutně to potřebuju viz data
T- Time bound, kdy? letos, jak? nastaven počet treninků.

chci být lepší hráč- toto není smart, chybí S
chci hrát jako PGA- toto není smart, často chybý S i A i R a velmi často chybí T
chci hrát drive 300m- toto není smart pro většinu, chybí S, A, T
chci se zlepšit z 90 na 80, ano, toto je smart, ale msuíš mít pod úkoly a ty musí být smart
chci mít nižší HCP- toto není smart, to je pouhý sen
....
jak snadné
Snímek obrazovky 2020-10-19 v 13.21.57.png
 
Upraveno:
Skoro se do této hluboké diskuse bojím přimotat. Upřímné za sebe to vidím tak, že než se v tom takhle pitvat, raději si čas užiju s kamarády na hřišti ve sladké nevědomosti toho, které aspekty mé hry se kolika procenty podepsaly na mém nevalném výsledku.😎:p
 
Skoro se do této hluboké diskuse bojím přimotat. Upřímné za sebe to vidím tak, že než se v tom takhle pitvat, raději si čas užiju s kamarády na hřišti ve sladké nevědomosti toho, které aspekty mé hry se kolika procenty podepsaly na mém nevalném výsledku.😎:p
Tak přistupovat se k tomu dá různými způsoby od „bum bác rána míč leží” až po diplomovou práci alá DeŠampón 🤭

A běda, jestli tu zase budeš brečet, žes hrál hrozný čísla 😂😂😂
 
Skoro se do této hluboké diskuse bojím přimotat. Upřímné za sebe to vidím tak, že než se v tom takhle pitvat, raději si čas užiju s kamarády na hřišti ve sladké nevědomosti toho, které aspekty mé hry se kolika procenty podepsaly na mém nevalném výsledku.😎:p

Vnímám to velmi podobně. Blíží se zima, pro mne možnost konečně zase trénovat sám sebe a já přemýšlím, co a jak vlastně. Loni jsem si pořídil komplet nové hole a pověnoval se driveru a dost se to zlepšilo, posunul jsem pod 80. Jenže bylo to novejma holema? Bylo to tréninkem? Nebo jsem do toho prostě herně "dorostl"? Nebo to je tím, že hraju v podstatě jen v Hoře a podvádím sám sebe? Příliš mnoho otázek na to, abych to začal řešit:).
 
to Jerry: netřeba se obávat, však jen tak všeobecně diskutujeme, každý příspěvek je přínosný. I od Bohuslava.
to mkopcak: zima je úplně super prostor na analýzi všeho druhu, nepustím si večer telku ale raději se mrknu na data za celý rok, ne?
to all: čekal jsem smršť nápadů, především od trenérů a cvičitelů a ono nic. Neotevírám náhodou pandořinu skříňku s otázkou kdo je vlastně trenér? Sestavil mi někdy trenér skill matrix a akční plán? Nebo jen zkasírovat prachy za "moudra" a pak mě v tom nechal.

Ono je snažší urážet ostatní kvůli tomu jaké mají auto, hledat výmluvy proč se nezlepšit, vyvyšovat se a přitom za 5 let od ZK snížit HCP jen o 3. Nevadí, to je 83% golfistů. Ale přeci pro ně to tady všichni děláme, ne? Někdo je hráč a někdo pinká míček před sebou. Pojďme jim pomoct se dostat z červeného panáčka aspoď do žlutého.
 
to Jerry: netřeba se obávat, však jen tak všeobecně diskutujeme, každý příspěvek je přínosný. I od Bohuslava.
to mkopcak: zima je úplně super prostor na analýzi všeho druhu, nepustím si večer telku ale raději se mrknu na data za celý rok, ne?
to all: čekal jsem smršť nápadů, především od trenérů a cvičitelů a ono nic. Neotevírám náhodou pandořinu skříňku s otázkou kdo je vlastně trenér? Sestavil mi někdy trenér skill matrix a akční plán? Nebo jen zkasírovat prachy za "moudra" a pak mě v tom nechal.

Ono je snažší urážet ostatní kvůli tomu jaké mají auto, hledat výmluvy proč se nezlepšit, vyvyšovat se a přitom za 5 let od ZK snížit HCP jen o 3. Nevadí, to je 83% golfistů. Ale přeci pro ně to tady všichni děláme, ne? Někdo je hráč a někdo pinká míček před sebou. Pojďme jim pomoct se dostat z červeného panáčka aspoď do žlutého.
Přesně! A začal bych třeba představením se. Ať ti červení panáčkové ví, od kterého panáčka vlastně ty rady a poučky dostávají. Ať to má alespoň nějakou váhu. 👍
 
Neznám nikoho, kdo by se nechtěl zlepšovat. Zdolat stovku, potom 90, 80! Golf je v tomto geniální, protože je změřitelný a zlepšování u rekreačních hráčů není tak limitováno například věkem nebo zdravotním stavem ve smyslu flexibility pohybu. Cyklista nebo běžec určitě nebude rychlejší v padesáti než ve třiceti. To je prostě příroda. Golf je hra a tam nezáleží naštěstí pro nás jen na fyzické kondici. Co máme udělat pro zlepšení, víme teoreticky asi skoro všichni, vždyť existuje moře literatury, kde se o tom píše. Záleží na ambicích jednotlivce. Analýza je možná jen na podkladě zaznamenaných dat a čas strávený touto činností je asi hlavním důvodem, proč to dělá jen málokdo. Statistiky jsem si vedl a nějaký čas to holt zabere. Teď už to nedělám, což souvisí právě s mou neambicí, jelikož jsem si uvědomil, že výkonnost každého z nás, má své hranice. Velkou metou je pro nás single. Když jsem si zaznamenával moje všechny výsledky, včetně neturnajových, na single jsem se dostal a samotného mě to překvapilo, protože jsem ty ambice neměl. Soutěžní, byť rekreační golf, je něco absolutně odlišného! Jsem samouk a mám už svůj věk, takže se nechci věnovat jen drilování, ale chci se golfem bavit hlavně při hře. Obecně je známo, že nejjednodušší cestou ke zlepšení z jakékoliv úrovně na tu vyšší, je věnovat se tréninku krátké hry včetně patování a hry z písku! Jedinou lekci jsem měl u trenéra právě na hru z bunkeru. Za další si myslím, že je podmínkou ke zlepšení herní úrovně fitting! Jednoznačně! A z mého pohledu je stejně důležité, jako kvalitní krátká hra, konzistentní hra v poli. Myslím hlavně druhé rány na dlouhých čtyř a pětiparech! Ke zlepšení na hranici někam kolem 80 ran, je kvalitní hra 3w hodně důležitá, myslím, že to není jen můj problém. Taky bych nepodceňoval fitting putteru a míče! Statistiky a analýzy jsou ok, nemám s tím problém, když si je zpracovává rekreační hráč s jakýmkoliv HCP a určitě se mu nebudu vysmívat ani v současnosti, když už to sám nedělám. A k těm, co si dají s tímto problémem tu práci, mám obrovský respekt. Jen si přeju, aby to nebyl za pár let v profesionálním golfu jen samý DeChambeu. Na to bych se koukat nechtěl.😄 Čipovat druhou na green na pětiparech!? To už by nebyl golf!😁
 
to Jerry: netřeba se obávat, však jen tak všeobecně diskutujeme, každý příspěvek je přínosný. I od Bohuslava.
to mkopcak: zima je úplně super prostor na analýzi všeho druhu, nepustím si večer telku ale raději se mrknu na data za celý rok, ne?
to all: čekal jsem smršť nápadů, především od trenérů a cvičitelů a ono nic. Neotevírám náhodou pandořinu skříňku s otázkou kdo je vlastně trenér? Sestavil mi někdy trenér skill matrix a akční plán? Nebo jen zkasírovat prachy za "moudra" a pak mě v tom nechal.

Ono je snažší urážet ostatní kvůli tomu jaké mají auto, hledat výmluvy proč se nezlepšit, vyvyšovat se a přitom za 5 let od ZK snížit HCP jen o 3. Nevadí, to je 83% golfistů. Ale přeci pro ně to tady všichni děláme, ne? Někdo je hráč a někdo pinká míček před sebou. Pojďme jim pomoct se dostat z červeného panáčka aspoď do žlutého.
Jé, vy jste hodnej, že nám chcete pomoct. Dík.
 
Doktorům nevěřím ... .
Letos jsem začal hrát turnajové devítky většinou (mám bohužel málo času na 18) 39-42. Chtěl jsem se přiblížit více k paru tak jsem si vzal trenéra, ten mě začal kompletně přestavovat švih a začal jsem hrát 45 - 50 :). Myslel jsem si, že je to krátkodobý efekt, ale po cca. 2 měsících jsem se začal vracet zpět ke své hře, což jsem zjistil, že už moc nejde. Tak jsem si vzal dalšího, ten mě řekl něco zcela jiného než ten první :), ale po pravdě byl podstatně rozumnější a hodně vycházel z mé individuality. Nicméně spousta věcí se mě ale propojilo i díky zkušenosti s tím prvním. Minulý týden jsem šel devítkový turnaj 40, ale fakt v drsných podmínkách 7 stupňů a mrholilo, dvě poslední jamky v podstatě za tmy. S těma 40 jsem vyhrál i na rány. Turnaj-neturnaj nazvaný "den nesoutěžních výsledků" jsem zahrál 82 osmnáctku, na zapískovaných greenech kde nešlo patovat a kluci co hrají kolem 80 šli ten den 90 a víc. Zahrál jsem 10 greenů v regulaci a minul jsem jenom dvě farweje a ještě vůbec ne fatálně. Takže cítím že jsem se konečně posunul.

Závěr - trenér je dobrá volba, ale slepá poslušnost mě moc nezafungovala, spíš mě dost zhoršila. Přes tuhle zkušenost si ale myslím, že bez trenéra je ten progres asi těžký a pomalejší. Jsou to drobnosti na které člověk přichází zbytečně dlouho. Měl jsem slušné rány z 50-90 metrů, ale jak daleko od zamýšleného dopadu míč skončil byla trochu náhoda. Řekl mě: "Z wedgema volně, plynule tam nesmí být žádné násilý, je to trochu jinak než železa". Tak jsem to tak začal hrát a po ráně wedgí jsem podstatně častěji tam kde to chci mít. Ale jestli bych na to sám přišel a kdy? Tahle "blbost" jsou u mě 3-4 rány na osmnáctce ..
Ten druhý trenér mě řekl: "ukaž jak hraješ chipy." Tak jsem to ukázal a on zjistil, že u toho nestojím úplně podle učebnice, nicméně řekl "tobě to super funguje, nic na tom neměň". "Obecně se to učí takhle, já to tak hraju, ale sám nevím jestli je to nejlepší." Dustinu Johnsonovi prý jeden z jeho trenérů při první lekci řekl: "Na tvém zalomení zápěstí nebudeme nic měnit. Hraješ s tím skvěle. Když to změníme, možná už o tobě nikdy nikdo neuslyší."

Takže dnes beru trenéra jako někoho, kdo odhalí aspekty mé hry, které mě kazí skóre a zkusí se mnou najít cestu co s tím. A zároveň chápe, že pro život i pro golf je důležité zůstat sám sebou. Všichni ostatní už jsou obsazení :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom