Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak pokořit 90

Seppper

Guru fóra
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
6,8
Nenašli by se mezi Vámi alespoň dva lidé kteří by do toho se mnou šli?
Nabízí to na Albatrossu ale zatím jsme jediný kdo se na to ptal :)

V balíčku mnohem více využíváme videí a moderních zařízení Foresight GC2 a HMT k lepšímu pochopení Vašeho švihu a co se opravdu děje během impaktu. Možnost využití dalších zařízení jako SAM PuttLab k puttovacímu úderu a SAM BalanceLab k zjištění rozložení váhy během golfového úderu nám pomůže zjistit co nejvíce o Vaší hře a nabídnout Vám řešení na zlepšení.
Osm lekcí (šest lekcí na DR + čtyři hod na hřišti – 2 * 9 jamek), kde projdeme vše od nejdelších odpalů až po veškeré situace kolem grýnu. Občas využijeme volného hřiště a danou situaci si přímo na něm vyzkoušíme. V rámci balíčku jsou dvě devítky s golfovým trenérem, které proběhnou v průběhu a na konci kurzu.

6 lekcí na DR + 4 hod na hřišti (2x9 jamek)

Cena: 4 550 Kč osoba

Min. počet účastníků je 3, max. počet je 4.
 
Dostat se pod 90 ti pomůže jen pravidelný trénink.
Kolik ran průměrně teď hraješ?
Není tam, jak dlouhé ty lekce na DR jsou.
Navíc se čas trenéra dělí mezi 3-4 účastníky. Takže na tebe bude mít trenér tak max. 15 min/lekce a to je za cca 500Kč/lekce docela dost.
Pokud si najdeš dobrého trenéra, tak ti pomůže stejně nebo lépe. Může totiž korigovat KAŽDÝ tvůj švih v rámci lekce.
Ale hlavně - pokud si myslíš, že ti 6lekcí pomůže hrát pod 90 bez dalšího pravidelného tréninku (pravidelností nemyslím 1xměsíčně), tak je to stejné jako si myslet, že kurz “Anglicky snadno a rychle za 30min” tě naučí anglicky :)
 
Tohle už není aktuální, to sem poptával před prázdninami, protože kolaboval okruh a nešlo se rozumně dostat na Zbraslav kam chodím trénovat obvykle.

Ale abych Ti alespoň odpověděl, tak hrávám okolo 90, takový bogey golf.
Jinak ale souhlas, že individuální lekce je lepší.

Tohle mě zaujalo, protože to mám na Alba 15 min, v ceně byli i dvě devítky s trenérem a tréninkový areál je tam super.
 
Tohle už není aktuální, to sem poptával před prázdninami, protože kolaboval okruh a nešlo se rozumně dostat na Zbraslav kam chodím trénovat obvykle.

Ale abych Ti alespoň odpověděl, tak hrávám okolo 90, takový bogey golf.
Jinak ale souhlas, že individuální lekce je lepší.

Tohle mě zaujalo, protože to mám na Alba 15 min, v ceně byli i dvě devítky s trenérem a tréninkový areál je tam super.
Takže uz to pod 90 občas dáš? Pokud chodíš pravidelně trénovat, tak by to neměl být problém. Chce to jen vydržet a ono to přijde.
 
Takže uz to pod 90 občas dáš? Pokud chodíš pravidelně trénovat, tak by to neměl být problém. Chce to jen vydržet a ono to přijde.
Nedá mi to nezeptat se, jak sleduju tvé odpovědi v diskuzích. Ty jsi trenér?
 
Nedá mi to nezeptat se, jak sleduju tvé odpovědi v diskuzích. Ty jsi trenér?
Trenér nejsem. Ale ke svému single HCP jsem se dopracoval samotréninkem za pomoci launch monitoru, videoanalýze a studiu golfového švihu a mechaniky. Ale hlavně - pravidelným tréninkem a systémem pokus-omyl :)
 
Trenér nejsem. Ale ke svému single HCP jsem se dopracoval samotréninkem za pomoci launch monitoru, videoanalýze a studiu golfového švihu a mechaniky. Ale hlavně - pravidelným tréninkem a systémem pokus-omyl :)
Takže to jde ... to rád slyším (tedy čtu). Po různých hokuspokusech s různými trenéry jsem dospěl k názoru, že pokud si nemohu dovolit špičkového trenéra, který sám pozná, co mi bude vyhovovat, nemá smysl si nechat donekonečna švih předělávat podle představ toho či onoho trenéra a raděj si dám na čas a zkusím si na to přijít sám. Doufám, že se objevíš na nějaké akci jamky, rád bych s tebou dal na to téma řeč.;)
 
Takže to jde ... to rád slyším (tedy čtu). Po různých hokuspokusech s různými trenéry jsem dospěl k názoru, že pokud si nemohu dovolit špičkového trenéra, který sám pozná, co mi bude vyhovovat, nemá smysl si nechat donekonečna švih předělávat podle představ toho či onoho trenéra a raděj si dám na čas a zkusím si na to přijít sám. Doufám, že se objevíš na nějaké akci jamky, rád bych s tebou dal na to téma řeč.;)
Když mi to vyjde, rád se zúčastním.
Den bez golfu je pro mne horší než rok bez jídla :)
 
Trenér nejsem. Ale ke svému single HCP jsem se dopracoval samotréninkem za pomoci launch monitoru, videoanalýze a studiu golfového švihu a mechaniky. Ale hlavně - pravidelným tréninkem a systémem pokus-omyl :)
Aha :)
 
Já trenér zkoušky mám. Školení jsem absolvoval několikrát. U pár trenérů jsem byl taky a z vlastní zkušenosti vím, že základ je krátká hra. Naučíš se umět si přihrát a co víc - získáš cit. A ten se pak úžasně promítne i do dlouhé hry. Člověk to pak tolik nerve. Dlouhá rána je hezká, ale zahrát na pykaču pitch nebo chipp s následným 4 patem... Většinu ran pokazíme právě kolem nebo na grýnu. Tak je jasné, co je potřeba trénovat nejvíce.

Připravit si plán na driving taky není na škodu. Vysypat košík míčků na rohožku a někam je odpálit je k ničemu.

Viděl bych to tak 80 % právě krátká hra. 10 % dlouhá. Zbylá procenta věnujte course managementu. Což můžete na drivingu trénovat taky. Představit si nějakou jamku a tak nějak ji tam zahrát. Střídat hole. Tee driver. OK. druhá rána 140 m. Bum. OK. 70 m střed grýnu. Ok. A zpátky na tee.
 
Já trenér zkoušky mám. Školení jsem absolvoval několikrát. U pár trenérů jsem byl taky a z vlastní zkušenosti vím, že základ je krátká hra. Naučíš se umět si přihrát a co víc - získáš cit. A ten se pak úžasně promítne i do dlouhé hry. Člověk to pak tolik nerve. Dlouhá rána je hezká, ale zahrát na pykaču pitch nebo chipp s následným 4 patem... Většinu ran pokazíme právě kolem nebo na grýnu. Tak je jasné, co je potřeba trénovat nejvíce.

Připravit si plán na driving taky není na škodu. Vysypat košík míčků na rohožku a někam je odpálit je k ničemu.

Viděl bych to tak 80 % právě krátká hra. 10 % dlouhá. Zbylá procenta věnujte course managementu. Což můžete na drivingu trénovat taky. Představit si nějakou jamku a tak nějak ji tam zahrát. Střídat hole. Tee driver. OK. druhá rána 140 m. Bum. OK. 70 m střed grýnu. Ok. A zpátky na tee.
Jen bych doplnil, že z těch 80% věnovaných krátké hře by mělo být aspoň 60-70% patování. Patr je totiž hůl, se kterou zahrajete na hřišti nejvíc úderů.
K prolomení 90ran je třeba na grýnech eliminovat troj a vícepaty. Pokud se vám podaří zkombinovat čipy s jednopaty, tak budete klidně atakovat 80ran.
Trénujte potápění patů do 1,5-2m, u delších se snažte o max. dvojpaty.
Alespoň já tak patování trénuji. To znamená, že u delších a dlouhých patů se soustředím zejména na tempo a přihrání si do vzdálenosti, odkud s velkou pravděpodobností dostanu další pat do jamky.
 
Snadno a rychle?? Nikdy jsem si nemyslel, že mi pomůže nějaká zázračná skupinová akce. Můj první tzv. Minutový trenér, shodou okolností byl i mashallem, mne sledoval při hře a po hře se zastavil s poznatky co bylo a nebylo, nebo , když uviděl hrubé nedostatky tak ihned. Jeho slova jsou a byly co funguje neměnit! Mistrem drivingu neznamená dobrá hra! Je třeba se vyhrát a už věřím slovům, že čas tj. Cca 4-10 let všem pomůže dosáhnout "SVÉHO" maxima a dříve a lépe znamená soustavný trénink s kvalitním trenérem a denní hra, prostě se vyhrát. Před hrou poprosím spoluhráče aby mi vždy řekli co je dle nich na mé hře špatně, poslechnu si a zamýšlíme se zda je výtka kladná. Všechny údery jsem si přizpůsobil svým schopnostem a jiní mnohdy nechápou jak to může fungovat, jen výsledek hovoří že mi to funguje. Hodně mi pomáhají lekce v TV na Golf CHANEL a tady na 19. Jamce! Hodně okoukám při sledování TV.
Poslední můj pomocník je patovací zrcadlo, dostal jsem větší jistotu u patů do dvou metrů. Krátké čipy z tzv. Mrtvých rukou, z písku jsem našel inspiraci tady , video BJ od eM.
Tvrdím , že číslo dělají ti dva čip a pat. Místo driving pat a čip aréna .
 
Tvrdím , že číslo dělají ti dva čip a pat. Místo driving pat a čip aréna .
S tím určitě nelze nesouhlasit. Ale ruku na srdce, koho z nás ješitnejch chlapů nepotěší pořádně trefenej a jakžtakž rovnej drive 30m před parťákama z flightu? Já osobně si teda svůj golf nedovedu bez naděje na tento prožitek představit. :p;)
 
To rozhodně potěší! Vždyť se říká Drive je pro diváky, paty pro peníze. Věř ale, že po zlepšení citu pro krátkou hru se to uvolnění přenese i na dlouhé hole a i drive bude o něco delší. [emoji6]
 
Driving má jednu obrovskou výhodu - absenci stres faktoru! Ten vám na hřišti dokáže nadělit nejednu ránu navíc.

S gdbelíkem míčků dokážu být na drivingu i 2-3 hodiny. Čipování - sbírám. Pitch - sbírám. Bunker - sbírám. Driving - nesbírám. Patování - se svými. 50 míčků stačí na krásně strávené odpoledne [emoji41]
 
S tím určitě nelze nesouhlasit. Ale ruku na srdce, koho z nás ješitnejch chlapů nepotěší pořádně trefenej a jakžtakž rovnej drive 30m před parťákama z flightu? Já osobně si teda svůj golf nedovedu bez naděje na tento prožitek představit. :p;)

Hele, mě popravdě víc ohromí rána umístěna za 100 metrů na metr, dva od fangle. Ideálně, kdy se využije znalosti greenu a míček po dopadu ještě teče mírně k jamce. :)

V podstatě se shodujete s jedním z prvních článků, které jsem o golfovém tréninku četl
https://www.gryyny.com/instruction/26/

Což neznamená, že se tím umím řídit ;)

Supr článek. Pěkné hodiny.
 
Tak aktuálně procházíme tímto kurzem a zatím jsme spokojeni, dostal nás na starost Milan Vantuch.
Tréninky máme jednou týdně, vždy půlka na odpališti a druhá zaměřená na chip, pitch, putt atp, dá se zkoušet různé situace i přímo na hřišti. V rámci kurzu jsou tam i dvě devítky v doprovodu trenéra, neomezený počet míčků v ceně, což při ceně 100Kč/40míčků na Albatrossu není k zahození. Shrnu to zhruba za měsíc jak mi to pomohlo/nepomohlo.
 
@Seppper
Hele, nehraješ ty náhodou po 90 normálně? Proč kurz?
 
Upraveno moderátorem:
Ten název toho kurzu bych nebral nějak vážně, máme s bráchou kamaráda s hdp 54 který začal letos hrát a chtěli jsme někde potrénovat a Albatross jediný nějaký takový program má, když beru pro nás dostupná hřiště, kluci jsou z Hořovic, takže jezdit někam dál do Prahy nechtěli. I moje hra má spousty mezer a pod 90 stabilně nehraji, zatím, dlouhodobý průměr mám 91, takže zapracovat na putování a hlavně hře z týčka a věřím, že se pod 90 posunu na trvalo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom