Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak nosite/vozite golfovy bag

Jak přepravujete bag po hřišti??

  • Na zádech

    Hlasy: 12 36,4%
  • 2kolový vozík

    Hlasy: 2 6,1%
  • 3kolový vozík

    Hlasy: 23 69,7%
  • 4kolový vozík

    Hlasy: 2 6,1%
  • elektrický vozík

    Hlasy: 6 18,2%
  • buggy

    Hlasy: 2 6,1%
  • mám caddyho ;)

    Hlasy: 3 9,1%

  • Hlasovalo
    33
Tak přečetl jsem si oba články, jeden už jsem kdysi dávno četl. Novinky jsou pro mne asi dvě:
  1. vliv druhu přenosu nádobí na počet ran
  2. porovnání energetické náročnosti nošení VS tlačený vozík.
Pár slov na vysvětlenou k tomu, proč odmítám kategorické závěry jako závěry platné pro všechny -
  • 10 let jsem dělal silový trojboj, od 30 do 40 let, a mám pořád svaly hlubokého stabilizačního systému celkem ok, stále dokáži zvednout na mrtvý tah něco pod 150% své tělesné hmotnosti, bag je lehčí
  • loni jsem naběhal cca 1.400 km
  • přibližně 4 roky studuji "pohyb", jako je lezení po zemi, práce na kruzích a hrazdě, mobilita ramen, boků a páteře, trochu stojky, pokusy o žonglování /to mi vůbec nejde/, stabilita na cvičícím míči atd., s tím souvisí i zájem o rehabilitace, tejpování atd.
  • do třiceti jsem byl naopak úplný chcípák a vyhazovač z loutkového divadla :-D
Suma sumárum, i mně se blíží věk, kdy odložím stand bag a pořídím si cart bag /kecám, už ho mám, beru si ho s manželky vozíkem, když leje/. Ale dělám všechno proto, aby ta doba byla co nejdál.
Není to tak dlouho, co jsem byl na golfový dovolený a odnosil jsem 6x 18 jamek, v 6 dnech, bez nějaké zásadní únavy či bolesti zad.
 
Já jsem bag přestal nosit po dvou letech hraní. Měl jsem z něj přetížená záda a trapézy. A když tomu přidám vcelku silový švih tak odložit bag na vozík pro mé tělo byla nejrychlejší úleva. Už nechodím v předklonu ale krásně vzpřímeně. Což mi bag na zádech nedovoloval. Takže teď mám záda celkem v pořádku a navíc u toho vypadám o dost líp. Jestli to ještě vůbec jde... [emoji692]
 
Tak přečetl jsem si oba články, jeden už jsem kdysi dávno četl. Novinky jsou pro mne asi dvě:
  1. vliv druhu přenosu nádobí na počet ran
  2. porovnání energetické náročnosti nošení VS tlačený vozík.
Pár slov na vysvětlenou k tomu, proč odmítám kategorické závěry jako závěry platné pro všechny -
  • 10 let jsem dělal silový trojboj, od 30 do 40 let, a mám pořád svaly hlubokého stabilizačního systému celkem ok, stále dokáži zvednout na mrtvý tah něco pod 150% své tělesné hmotnosti, bag je lehčí
  • loni jsem naběhal cca 1.400 km
  • přibližně 4 roky studuji "pohyb", jako je lezení po zemi, práce na kruzích a hrazdě, mobilita ramen, boků a páteře, trochu stojky, pokusy o žonglování /to mi vůbec nejde/, stabilita na cvičícím míči atd., s tím souvisí i zájem o rehabilitace, tejpování atd.
  • do třiceti jsem byl naopak úplný chcípák a vyhazovač z loutkového divadla :-D
Suma sumárum, i mně se blíží věk, kdy odložím stand bag a pořídím si cart bag /kecám, už ho mám, beru si ho s manželky vozíkem, když leje/. Ale dělám všechno proto, aby ta doba byla co nejdál.
Není to tak dlouho, co jsem byl na golfový dovolený a odnosil jsem 6x 18 jamek, v 6 dnech, bez nějaké zásadní únavy či bolesti zad.
Jak to bylo, tuším v Rozmarném létu? Je pravda toho a pravda jiného... Není každý Sauron. Takže jak říkáte, žádný závěr není platný pro všechny. Howgh.
 
Já jsem bag přestal nosit po dvou letech hraní. Měl jsem z něj přetížená záda a trapézy. A když tomu přidám vcelku silový švih tak odložit bag na vozík pro mé tělo byla nejrychlejší úleva. Už nechodím v předklonu ale krásně vzpřímeně. Což mi bag na zádech nedovoloval. Takže teď mám záda celkem v pořádku a navíc u toho vypadám o dost líp. Jestli to ještě vůbec jde... [emoji692]

Určitě ne. Je pěkné potkat se po deseti letech na jiném fóru a zjistit, že osobitý styl pisatele zůstal ....
 
Tak nevím. Pro mě má být golf zábavou a odpočinkem. Nevadí mi bag na zádech, ale to pak si zpravidla beru půlset. Voziky jsou ok, vadí mi u nich jedno. Další krám do auta. A nebaví mě skládání a mytí. Prostě je to nepohodlné. Proto mám rád svůj geum, kde je toto trochu jednodušší, ale ne o moc. Elektřina by se mi taky líbila, ale prostě, je to další krám, který zabírá místo. Myslim, ze je i rozdil, kdyz hriste jde nekdo na 80 ran a pak já, kdy neni 110 ran vyjímkou. Potom se to na zadech pronese a poteseni ze hry a pekneho zazitku mi to tedy neprida.
 
Tohle vlakno me bavi! :)

Pridal bych do vyzvy, ze by se melo uhrat 36 jamek s Tourbagem na rameni!
PS:... na 36 jamek je nutne minimalne 4 litry kofoly!!

Edit: Jeste nejaky level pro @JanKostalCZE - to cele udelat za 2h 30m a do 140 ran, jednim mickem, bez bunkeru, bez outu a samozrejme s salou v teplote ve stinu +33 a vyse.
 
Já to nechápu: člověk zvedne téma, někdo zareaguje, já na reakci v klidu odpovím, načež se dozvím, že tomu nejspíš nerozumím (s nepřehlédnutelnou nadřazeností), a že se mnou o tom nechce diskutovat. Tak proč jste se do té debaty pouštěli.

Očekával jsem věcnou diskusi o benefitech a nevýhodách nošení bagu .... marně.

Inu dobrá.

Presne takhle se na me vrhli kdyz jsem tu napsal ze jsem na greenu hral LWčkem(byl ve tvaru rohliku a uprostred bankr ja hral doleva, bylo navrtano v pravo). Hned byl kazdej chytrej, vyhodit, zastrelit, spalit kartu a buh vi co. Pak jsem vlozil video jak to na Pga dela Garcia a hned znova ze tam jde o penize ze to je neco jineho. Proste se to smi a hotovo.... nevidim rozdil mezi mezi mnou a jim. Tady v diskuzich jsi bud spatny nebo dobry. Takze zame jsi jim to napsal dobre!!!!

Co se tyce noseni begu taham na zadech a nic mi nejni.... Golfista musi neco vydrzet.
 
Presne takhle se na me vrhli kdyz jsem tu napsal ze jsem na greenu hral LWčkem(byl ve tvaru rohliku a uprostred bankr ja hral doleva, bylo navrtano v pravo). Hned byl kazdej chytrej, vyhodit, zastrelit, spalit kartu a buh vi co. Pak jsem vlozil video jak to na Pga dela Garcia a hned znova ze tam jde o penize ze to je neco jineho. Proste se to smi a hotovo.... nevidim rozdil mezi mezi mnou a jim. Tady v diskuzich jsi bud spatny nebo dobry. Takze zame jsi jim to napsal dobre!!!!

Co se tyce noseni begu taham na zadech a nic mi nejni.... Golfista musi neco vydrzet.

Já jsem rád špatnej. Špatný lidi skončí v pekle. Tam je nepochybně Churchill, Hendrix, Cocker a Cornell, jen tak namátkou. Občas udělám dobrý skutek, a tak mi nebudou tolik topit pod kotlem.
V týhle debatě jsem byl strašně hodnej. Já už stárnu, a dycinky si říkám, že to co čtu, není projev slabší chvilky pisatele, že na mně ten člověk nechce útočit, aby si něco dokázal, prostě se na to snažím koukat z druhý strany, jak to myslel věcně; vlastně hledám všude dobro a lásku.
Jedinou nevýhodou je, že výsledek debaty bývá stejnej, jako když jsem býval rapl.:D
 
Se to zvrhává v nějakou hádku...:D:D:D. Bag vozím na tříkoláku nebo cartu, tříkolák mám druhou sezónu a jsem max. spokojenej. Před tím tři roky dvoukolák, taky to s ním jde(vlastně jsem ho vymněnil je kvůli deštníku, na dvoukolce hrozně nešikovný). A bez vozíku jsem byl na začátku max. 14 dní neb mně tahaní bagu s..lo od začátku i na Public course. To je odpověď na původně založené téma... Howgh..
 
Taky si říkám.. tak přispěji k původnímu tématu.
S golfem jsem začal po čtyřiceti jako slušně schátralá kancelářská krysa.
Hřiště s plným bagem jsem obešel přesně jednou a to ve třiceti stupních. Druhý den jsem běžel koupit tříkolový vozík a mám ho dodnes.
Druhou sezónou mě trápí zápěstí pravé ruky a když se zapomenu a tlačím vozík do kopců pravou, mívám pak "hezký večer".
A to je kromě lenosti i důvod, proč se v jiném vlakně zajímám o elektrický vozík.
Popracovní devítku s pěti holema v malém bagu na rameni chci zkusit, ale moc nevěřím, že se mi to bude zamlouvat.
 
Tak já nevím, tak si třeba roztrhejte skorekarty a bude to ne?;):D:D

Halt každý má to svý...někdo tahá bag na zádech a je s tím OK, jinej tlačí vozík a je s tím taky OK. Někdo má begovozík (a pořád se s tím připomíná ;):D) a za někým běhá elektrický vozík sám. Každý má pro to své jasně dané důvody. Jasnačka?:cool:
 
Taky si říkám.. tak přispěji k původnímu tématu.
S golfem jsem začal po čtyřiceti jako slušně schátralá kancelářská krysa.
Hřiště s plným bagem jsem obešel přesně jednou a to ve třiceti stupních. Druhý den jsem běžel koupit tříkolový vozík a mám ho dodnes.
Druhou sezónou mě trápí zápěstí pravé ruky a když se zapomenu a tlačím vozík do kopců pravou, mívám pak "hezký večer".
A to je kromě lenosti i důvod, proč se v jiném vlakně zajímám o elektrický vozík.
Popracovní devítku s pěti holema v malém bagu na rameni chci zkusit, ale moc nevěřím, že se mi to bude zamlouvat.
Byl jsem na tom skoro stejně, akorát vysezelej z auta... A začínal jsem 44 a 105 kilo...:):):)
 
Celkem rád bych věděl, proč to není zdravý. Pokud má záda někdo v troubě, tak nemá na golfu moc co pohledávat, vyjma Yahuu :-D. Vůbec mám za to, že dnešní generace dospělých mužů dosti slečinkovatí. A pokud má někdo problém, tak chce piluli nebo operaci, všechno hned, "9 měsíců rehabilitace - cože, to jste se zbláznili, na to nemáme čas" ..... dobře nám tak.
proč to není zdravý bude lepší se ptát asi ortopeda, já jen interpretuji. Na druhou stranu odborníkovi věřím. Obzvláště když ho znám roky. Ale každý se chová ke svému zdraví podle svého, takže bude asi nejlepší si najít svého rádce a podle toho se chovat, pokud ti vyhovuje tahat bag, tahej, já mám na to svůj názor, který nevnucuju nikomu.
 
Na podzim, kdyz zacne byt hnusny pocasi, blato a hnus - nosim na zadech.
Jinak clikgear nebo motocaddy, podle aktualni nalady :)
 
Taky si už nedovedu představit,že bych šel bez vozíku. Mám klasického clicgeara...
Několikrát jsem byl s @JanKostalCZE a pokaždé se ptám, jak to zvládá (záda mě bolí i za něj):). Ale je mladý a v těch dobách jsem taky žádné problémy neměl :).
Bag jsem na začátku tahal po publicu (vadilo mi to i tam) ale celé hřiště bych zcela jistě nedal!
A moc jsem nepochopil ty zlostné výkřiky v předchozích komentářích :confused:.
Prostě to někomu nevyhovuje,tahat se s tím nechce a já to zcela chápu a ztotožňuji se s tím. Tečka.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Taky si už nedovedu představit,že bych šel bez vozíku. Mám klasického clicgeara...
Několikrát jsem byl s @JanKostalCZE a pokaždé se ptám, jak to zvládá (záda mě bolí i za něj):). Ale je mladý a v těch dobách jsem taky žádné problémy neměl :).
Bag jsem na začátku tahal po publicu (vadilo mi to i tam) ale celé hřiště bych zcela jistě nedal!
A moc jsem nepochopil ty zlostné výkřiky v předchozích komentářích :confused:.
Prostě to někomu nevyhovuje,tahat se s tím nechce a já to zcela chápu a ztotožňuji se s tím. Tečka.
Ono az @JanKostalCZE objevi vozik, pak je cz pro golf v riti, neb bude hrat v prumeru 65 na kolo :D
 
Ono az @JanKostalCZE objevi vozik, pak je cz pro golf v riti, neb bude hrat v prumeru 65 na kolo :D
ted ve vedru uz jsem vytahl vozik, a rozdil v ranach tam nevidim :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom