Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak nedostat ránu navíc?

Jirka 4

Aktivní člen
HI (HCP)
28
133828D0-9601-4133-90D4-85E9E4F8282C.jpeg
Stala se mi taková divná věc.

Míček skončil v pozici A.
Vedle míčků jsem udělal cvičný švih, nedotkl jsem se míčku a ten.... kulatá se skutálel na pozici B.

Podle mého jsem měl 2 možnosti
- hrát z místa B a ránu za posun z A do B (tohle jsem zvolil)
- hrát z místa A (vrátit míček) a mít trestnou ránu

Když bych hrál z B a nepočítal si ránu navíc, tak hraju míčkem z nesprávné pozice (míčkem který není ve hře?) a jamku můžu škrtnout?
 
Zobrazit přílohu 27307Stala se mi taková divná věc.

Míček skončil v pozici A.
Vedle míčků jsem udělal cvičný švih, nedotkl jsem se míčku a ten.... kulatá se skutálel na pozici B.

Podle mého jsem měl 2 možnosti
- hrát z místa B a ránu za posun z A do B (tohle jsem zvolil)
- hrát z místa A (vrátit míček) a mít trestnou ránu

Když bych hrál z B a nepočítal si ránu navíc, tak hraju míčkem z nesprávné pozice (míčkem který není ve hře?) a jamku můžu škrtnout?
Máš jen jednu možnost „hrát z místa A (vrátit míček) a mít trestnou ránu” pravidlo 9.4a
Tebou zvolené řešení je hra z nesprávného místa, takže 2 trestné případně DQ.
Při hře na stejbly škrtnutá jamka.
 
Máš jen jednu možnost „hrát z místa A (vrátit míček) a mít trestnou ránu” pravidlo 9.4a
Tebou zvolené řešení je hra z nesprávného místa, takže 2 trestné případně DQ.
Při hře na stejbly škrtnutá jamka.
Takže když si započítám ránu, že se mi zkutalel je špatně?
 
Takže když si započítám ránu, že se mi zkutalel je špatně?
Ano, vrátíš míček zpět na původní místo a započítáš si 1 trestnou.
 
Jestliže jsi nepohnul míčem, postupoval bych podle 9.3. tj beztrestně z místa kde míč zůstal ležet(B). Toto platí, pokud jsi před tím míč nezvednul, toto jsi neuvedl. Tj hrál jsi míč (a) tak jak ležel.
Podle 9.4a bych postupoval pouze, kdybys započal úder, tj i samotný nápřah a nebo, kdybys předtím míček zvedl.
 
Jestliže jsi nepohnul míčem, postupoval bych podle 9.3. tj beztrestně z místa kde míč zůstal ležet(B). Toto platí, pokud jsi před tím míč nezvednul, toto jsi neuvedl. Tj hrál jsi míč (a) tak jak ležel.
Podle 9.4a bych postupoval pouze, kdybys započal úder, tj i samotný nápřah a nebo, kdybys předtím míček zvedl.
Bohumile, nemáš pravdu.
@Jirka 4 píše, že to bylo při cvičném švihu, takže pohyb míčku způsibil on (i když se ho nedotkl), tak ten cvičný švih byl příčinou.
Leda by ho prováděl v takové vzdálenosti, že by v žádném případě k ovlivnění míče (a jeho okolí) nemohlo dojít.
 
Upraveno:
Bohumile, nemáš pravdu.
Podle 9.4a bych postupoval pouze, kdybys započal úder, tj i samotný nápřah a nebo, kdybys předtím míček zvedl.
Pokud by započal úder, musel by postupovat podle pravidla 9.1b
 
Beru to tak, že pohyb míče dotykem při cvičném prošvihu těměř nikdy nezpůsobí pouze samovolné sjetí míče, jak bylo uvedeno, ale míč odskočil do strany , trefený špičkou hole.
A jestli to bylo bez dotyku , tak to bylo samovolné a je to beztrestně a hraje se z místa, kde zůstal stát.
Nevím jak je přesně definován úder , ale asi kontaktem míč hůl, potom by to nebylo trestné , ale úder.
Taky nevím jak je v pravidlech definován vítr , čĺm nemůže být vyvolán aby nebyl v souladu s pravidly.
 
A jestli to bylo bez dotyku , tak to bylo samovolné a je to beztrestně a hraje se z místa, kde zůstal stát.
Nevím jak je přesně definován úder , ale asi kontaktem míč hůl, potom by to nebylo trestné , ale úder.
Stačí, aby při cvičném švihu prošel holí trávou kousek od míčku a ten se může dát do pohybu - tudíž se nejedná o samovolný pohyb.

Definice úderu
D095F994-1FF2-4D50-8771-EBB18D942F34.jpeg
 
Pánové, můj názor - jako první je potřeba rozhodnout, z jaké příčiny se míč pohnul. V tomto případě myslím připadají v úvahu dvě příčiny - hráč a přírodní síly. Při tom platí pravidlo 9.2.b (2), že příčinou je hráč, pokud je to "známo nebo prakticky jisto". Takže pokud je "známo nebo prakticky jisto", že je příčinou hráč (jeho cvičný švih), tak se musí postupovat podle pravidla 9.4.a (vrácení míče do bodu A), 9.4.b (jedna trestná rána). Pokud jsou příčinou přírodní síly (například cvičný švih byl proveden tak daleko od míčku, že jeho pohnutí v nemohl způsobit), tak se musí postupovat podle pravidla 9.3 - hraje se z nového místa B a je to beztrestné.
 
Beru to tak, že pohyb míče dotykem při cvičném prošvihu těměř nikdy nezpůsobí pouze samovolné sjetí míče, jak bylo uvedeno, ale míč odskočil do strany , trefený špičkou hole.
A jestli to bylo bez dotyku , tak to bylo samovolné a je to beztrestně a hraje se z místa, kde zůstal stát.
Nevím jak je přesně definován úder , ale asi kontaktem míč hůl, potom by to nebylo trestné , ale úder.
Taky nevím jak je v pravidlech definován vítr , čĺm nemůže být vyvolán aby nebyl v souladu s pravidly.
Když budeš hrát z heváče a míč bude na lehlé trávě, tak stačí švihnout i půl metru od něj a míč se pohne.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom