Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak nám chutnalo na golfu

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jak nám chutnalo na golfu - gurmánské téma

V návaznosti na oblíbené vlákno "Jak jste naposledy hráli" je tu téma pro sdílení zážitků z golfových kuchyní. Tedy ne něco, co je přímo spojeno s hrou, ale co mnozí z nás máme rádi - tzn. oběd nebo večeře po hře, případně nějaká gurmánská specialitka, co nás v golfové restauraci nebo v zařízení, které je blízko a stojí za návštěvu nadchlo. Forma obdobně jako v Jak jste naposledy hráli volná, obrázky/foto specialit jsou vítány. :up:

Dobrou chuť!

 
Upraveno:
Začnu.

8.7.2021 Darovanský dvůr. Po 18 jamkách jsme se těšili s rodinou na oběd, hodně vyhládlo. Těšili jsme se, jak si pochutnáme a pořádně se nadlábneme. Resort ve všední prázdninový den poměrně prázdný, byli tam nějací fotbaloví špunti na soustředění. Trochu mě nabídka zklamala, vybrali jsme si, co bylo napsáno na tabuli... nakonec tedy k pití - domácí malinovou a zázvorovou limonádu, bohužel podlé mého to jahody ani zázvor nevidělo, pravděpodobně jen sirup a hodně ledu. Škoda. Pocit čehokoli domácího jsem z toho neměl. K jídlu si @kristyna s mladším dali dohromady menu za 165 - kuřecí vývar s vajíčkem (omastek nula, kuře to asi nevidělo, nebo nějaká hodně light verze) a rizoto. Fanda specialitku z grilu (kuře s bylinkami) plus příloha - doslova jedna brambora (cena 165 + 55). moc toho nebylo, velmi hladové jídlo. Je pravda, že v jídeláku bylo slovo "vařená brambora" a ne "bramobory". :) Já jsem si dal klobásu z grilu za necelou stovku - ta poměrně šla, byla pikantní. Pečivo k tomu bylo. Co potěšilo, dostali jsme před jídlem předkrm ve formě nivové pomazánky a šesti koleček rohlíku jako chuťovku. To bylo moc dobré. :up:

18063-f7b2fcf04ff66d29c826eb335862b45c.jpg unnamed.jpg

Za mě ten den trochu zklamání. S ohledem na cenu v jídeláku jsme čekali trochu větší porce. Naopak u klobásy, viz foto, potěšilo množství křenu i "zeleniny" - tam toho bylo dost. Domácí limonády za to nestojí (jedna za 55 Kč), lepší si dát klasické limo, nebo pivo. Na kafe a spol díky rozpačitému dojmu z jídla nebyla už chuť. Personál v pohodě. Uvidíme, jak příště. Dáme tomu ještě šanci. ☕
 
Upraveno:
Když už je tady to gurmánske téma, tak se taky přidám. Včera jsem čirou náhodou :) dostal hlad na golfu v Hradci Králové. Po letmém nahlédnutí do denního menu jsem hned na začátku zjistil, že mají v nabídce mé oblíbené jídlo - kulajdu. Ještě více mě zaujalo to, že je to Golfová kulajda. Moc dlouho jsem se nepřesvědčoval a vyrazil do restaurace. Už od vstupu jsem hlásil, že chci velkou kulajdu. Přistála mi na stole bez většího čekání. Musím říct, že byla naservírovaná velmi pěkně. Oko bylo potěšeno a porce jako hrom. Chutnala mi, jedl jsem v životě už i lepší, včetně té svojí, kterou občas uvařím. Dala by se trochu více dochutit. V podstatě jsem byl ale spokojený. Cenu 109 Kč hodnotím jako uspokojivou. Pro potěšení oka přidám i fotografii. Dobrou chuť.
IMG_20210712_140854.jpg
 
Bechyně - byl tam dětský golfový tábor, byla omezena nabídka (ptal jsem se před hrou, jestli je pak možné si dát jídlo). Ale na výběr i tak dvě polévky - gulášová a hovězí vývar, obě velmi dobré. A pak jen smažák nebo smažený květák s hranolkami. Těžká volba, miluji oboje. :-D Točená kofola k tomu. A kafe (latté se nekoná, což mě neva, ale někomu by mohlo). Takový pohodový, nenáročný "bufet" :) Cena celkem cca 470 plus mínus. Velmi příjemná a ochotná obsluha - jak chlapík na recepci, tak i dámy za "barem/kuchyni". Chutnalo. 👍


2E05229D-460B-4088-BFDD-988F36C9867C.jpeg
B41768CE-24D8-4998-BC5E-CAAB3177F2AD.jpeg
7A551AA6-AF03-4BE9-B227-B4881FB54ED9.jpeg
 
Upraveno:
Čapí Hnízdo - restaurace, dnes oběd po prohrané (z mé strany) Jamkovce. Držíme se ženou dietu, kdyby to někdo nepoznal.

Velmi dobré domácí limonády, jedna malinová, druhá pomerančová - cena 80 Kč. Ovoce to vidělo - nebo to alespoň tak chutnalo. :) Svíčková (285,-) i vepřová panenka 250g z grilu na houbách (358,-) - vynikající. Mňam.

A68E51B1-332D-4611-B72A-06C339E58042.jpeg CE86E47A-3CDD-4CBE-A398-DEAF94048895.jpeg

Zákusky se bohužel už nevešly - snědli jsme na hřišti spoustu jablek a banánů v podobě dětských přesnídávek. Tak holt se rozmazlíme příště. Mělo by v arelu být ještě bistro s nějakým lehčím občerstvením, ale to jsme už nestihli. Personál velmi profesionální, slušný - snad i usměvavý, oči se smály (personál důsledně zarouškován - je to divný, njn).
 
Dnes Alfrédov. Restaurace sice v obležení svatebčanů, ale velmi profesionálně se nám snažil personál vyjít vstříc - nemají to jednoduché. Veškeré jídlo bylo velmi chutné, porce bohaté. Po jídle zákusek v podobě vynikajícího štrudlu se zmrzlinou. A dobré kafe. 👍 A jeden bludišťák navíc za točenou kofolu!

034931CC-F9F1-4FFA-B474-9420864B6C7B.jpeg
Smažený sýr s hranolkami a tatarkou

DEFFAAFA-231F-4C04-A825-CFA40864555B.jpeg
Zvěřinové medailonky se šípkovou omáčkou a karlovarským knedlíkem

A8FF88A6-45D5-4EE8-B302-61FCD8BE3D54.jpeg
Ledový salát s uzeným lososem

419F8B1F-B545-4BE8-9D25-3D7D53FACDE7.jpeg
Grilovaný kozí sýr na ledovém salátku

8F8A7DAC-9214-403E-8F5C-699AD5E54D40.jpeg
Vepřový řízek s bramborem a maslíčkem

94A12B2A-C65E-49E0-8A0B-918839F30556.jpeg

A zákusek...

Vynikající to bylo a výrazně nám to všem spravilo chuť po nepříliš výsledkově povedené hře a to nejenom díky famózně nacpanému břichu, ale i díky hezkému posezení kousek od grýnu 18j. A ještě jednou pochvala personálu - jo, udržet takový nádhled a úsměv u svatby a ještě dalších hostů - klobouček! Díky!
 
Upraveno:
Středa Albatros. Škoda že nemám fotku z tomatové polévky - ta byla úžasná!

11F7EAF5-DBAD-4E78-9A40-BEA3D2D664A5.jpeg
Panenka s rizotem? Myslím. To měl Jirka @Marklar.

2B207AB8-8F61-4311-8CE3-0189B46896FE.jpeg
Pleskavice. Výborná. Měl jsem já v menu se zmíněnou polévkou.

Moc dobré. 👍
 
Casa Serena - snídaně, domácí limonády mezi devítkami a potom oběd: vynikající mrkvovo-dyňová polévka (?), a kuřátko. Mimo fotku pak větrníky a skvělé kávy i latté... A ten boží klid k tomu :) Mno, takhle nějak bych mohl každý den :-D

3684F752-018C-48D8-BCD2-0258734A8E86.jpeg 0C1C3879-12E3-4EC8-9329-929E276508D7.jpeg B924340B-C2AB-4922-8A9B-FA31AEE8C5C9.jpeg 4DF00A29-E4DC-48D1-AB0C-9739064D284A.jpeg
 
Yard resort - @requo mi včerejší hrou připomněl, že už je to asi rok co jsem naposled hrál v Předboji, tak jsem tam dnes opět zavítal.

Oběd po hře nijak zásadně neohromil, příprava jídla trvala poměrně dlouho a otravovali všudypřítomne vosy. fish&chips rozhodne dělají lepší i v polední menu v jiné krajině karlaku za polovinu ceny 😊

32A52E77-29A5-4B6E-9560-7E5DD29CF735.jpeg
 
Fotku jsme neudělali, ale včera jsme na doporučení @requo navštívili Čapí hnízdo. Jídlo samotné bylo super a jinak než superlativy hodnotit nebudeme. To co nás trochu mrzí, je obsluha. Možná jsem zmlsaný, ale když si za dvě jídla a limonády nechají zaplatit 900,- tak jsem čekal víc. Popis by byl na dlouho a nechci to moc roznazávat .... Kuchyň 5*, obsluha 2*
 
Co to je???!
neříkej, že lasagne? Dva rok zpátky byla ta porce zhruba 3x větší. Tenhle obrázek je docela zklamání.

Nebo jsem to jen nepoznal a je to nějaký předkrm :D
Odpovedel sis sam, na vse a na vse spravne. Lasagne a zklamani:up:
 
Vcera jsem poprve navstivil Y v Liberci, hriste bylo skvele a kuchyne o nekolik levelů jinde nežli moje hra :)

Dali jsme si bramboračku a gulasek, Svijany na čepu také potěšili. Ve dvou za 600,- dobrý poměr cena/výkon :)
 

Přílohy

  • IMG_2095.jpg
    IMG_2095.jpg
    133,6 KB · Zobrazení: 184
  • IMG_2096.jpg
    IMG_2096.jpg
    146,1 KB · Zobrazení: 184
  • IMG_2097.jpg
    IMG_2097.jpg
    132,5 KB · Zobrazení: 184
Vcera jsem poprve navstivil Y v Liberci, hriste bylo skvele a kuchyne o nekolik levelů jinde nežli moje hra :)

Dali jsme si bramboračku a gulasek, Svijany na čepu také potěšili. Ve dvou za 600,- dobrý poměr cena/výkon :)
Můžu jen potvrdit, shodou okolností taky na základě včerejší návštěvy.
Jiné jídlo (WOK), bohužel i jiné pivo = nealko, ale naprosto stejná výborná zkušenost. Navíc ta bramboračka odnaproti voněla neskutečně.... Neuvěřitelná změna k lepšímu.
 
Dnes velké zklamání na Dobrouči. Nabídka byla hovězí vývar a guláš. Parťák si dal vývar, ten prý ok. Já guláš. Přinesli to ve stejné misce jako vývar, bylo toho stejně, řídké to bylo jako gulášová polévka a byl v tom jeden kousek masa, který se ztrácel na polévkové lžíci. K tomu chleba. Cena 120. To už není lumpárna, ale přímo na přesdržku. Nic jiného si dát nešlo🙁
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom