Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak na krátký chip z husté trávy?

doktordee

Guru fóra
Možná to bude chtít vlastní vlákno - Tip jak hrát...

Téměř se vším, z každou pozicí míče si tak nějak dokážu na hřišti poradit. Zásadní problém mám s krátkým čipem z husté trávy rostoucí proti směru hry - 0,5 m + třeba 2-3 m grýnu. Sand Wedge. Vím, že musím přidat. Jen je to pak nesmyslně dlouhé. Když nepřidám, kousne se a je to 20 cm šuťa k vzteku. Co mě tak napadlo, hrát to PW nebo 9i. Ty by se nemuseli tolik kousnout do té trapné trávy... jenže co délka? Co? Nic? Dík.

2f24313e17569daf77494665c60a95fc.jpg
 
Upraveno:
Já sice nemám moc co radit, ale osobně takové rány hraju zásadně 9i. Mě ale bogie stačí :p:p:p
 
ja otevru 56 a projdu to vic silou, vyleti vys a trochu dobehne :)
 
ja otevru 56 a projdu to vic silou, vyleti vys a trochu dobehne :)
Mně se právě vždycky zasekne do kořenů trávy [emoji26]

Když je tráva po směru, tak je to pohoda.
 
Možná to bude chtít vlastní vlákno - Tip jak hrát...

Téměř se vším, z každou pozicí míče si tak nějak dokážu na hřišti poradit. Zásadní problém mám s krátkým čipem z husté trávy rostoucí proti směru hry - 0,5 m + třeba 2-3 m grýnu. Sand Wedge. Vím, že musím přidat. Jen je to pak nesmyslně dlouhé. Když nepřidám, kousne se a je to 20 cm šuťa k vzteku. Co mě tak napadlo, hrát to PW nebo 9i. Ty by se nemuseli tolik kousnout do té trapné trávy... jenže co délka? Co? Nic? Dík.

2f24313e17569daf77494665c60a95fc.jpg
Otevřenou Lob wedge a plynule projít do vysokého finiše. Důležité je hlavně zrychlit skrz míč a ráně věřit. Jakákoliv pochybnost nebo zpomalení rukou je cesta do pekel. Ale hlavně - takovýto úder je třeba trénovat - pak je tam ta důvěra v úder :)
 
Zavřená 56 nebo 60 u pravé nohy, lehce rozkročit a šup pěkný chip s doběhem...easy rána
 
No těším se až mi to předvedete. Z těch popisů tady mi přijde, že je to easy rána a hrajete ji s prstem v nose. Jen já big L (lůzr) jsem jelito a nedávám to... [emoji21]
 
No těším se až mi to předvedete. Z těch popisů tady mi přijde, že je to easy rána a hrajete ji s prstem v nose. Jen já big L (lůzr) jsem jelito a nedávám to... [emoji21]

Taky z toho mám trochu pocit jako kdyby jsi vlastně ani neuměl hrát...divný o_O
 
Taky z toho mám trochu pocit jako kdyby jsi vlastně ani neuměl hrát...divný o_O
Ptal se, dostal odpověď. Nebo to byla jen “řečnická otázka” ? :(
 
Urcite zavrena? to moc nedava smysl
Zavřená se mi taky nezdá, zejména, když tráva roste “proti”. Takovou ránu je třeba hrát podobně jako z bankru a využít bouce hole. Zavřením hole se o bounce připravíš, hrana hole jde do trávy pod strmějším úhlem a šance na “kousnutí hole” se výrazně zvyšuje.
 
Nikdo tady nepíše polohu míče, druh trávy, sklon , trsy a nevím co ještě. Nelze proto jednoznačně hovořit jak hrát, proto mají všichni pravdu. Leží-li míč na , a udržel se tam cca 5cm nad zemí beru driver, je to hůl s nejvyšší úderovou plochou a nejjistější trefení.
 
Leží-li míč na , a udržel se tam cca 5cm nad zemí beru driver, je to hůl s nejvyšší úderovou plochou a nejjistější trefení.

přesně tak, souhlasím, pokud leží míček na, cca 5cm nad zemí, k jamce 5metrů, taky beru driver, plný švih …..ale zatím jsem nikdy nepřihrál na jednopat :rolleyes::rolleyes:
 
Upraveno moderátorem:
Nikdo tady nepíše polohu míče, druh trávy, sklon , trsy a nevím co ještě. Nelze proto jednoznačně hovořit jak hrát, proto mají všichni pravdu. Leží-li míč na , a udržel se tam cca 5cm nad zemí beru driver, je to hůl s nejvyšší úderovou plochou a nejjistější trefení.
Tak základní popis situace tam je a fotka taky ;-)
Míč je evidentně “zabořen” zpoloviny do rafu, takže driver bych tedy do ruky určitě nebral. Navíc píše, že má před sebou 0,5m rafu a 2-3m grýnu. Hrát na nějaký doběh znamená “dávkovat” úder na doběh na lékárnických vahách. Ale pokud máš ruce a cit v nich jako Mickelson, tak tvůj driver chápu :)
 
Co jsem tak nějak zkoušel a hledal tu "nej-jistější" ránu, tak mi vychází PW a takový ten krátký power chip / vyklepnutí. To mě dostane na grýn. Jen to pak zpátky bývá celkem daleko.

Jakmile otevřu LW tak se téměř vždycky kousne. Ještě se mi nestalo, že by se hůl jakkoli svezla.

Tohle se mi přesně stalo na jamce 4 na Hluboké. Vlevo od grýnu. Asi 10 cm husté dlouhé stéblo proti. Když jsem viděl jak to leží - to neumím. No a stalo se. Zkusil jsem. Bogey.
 
Šáhnu do bagu, vytáhnu nějakou pastelku, zavřu oči a jebnu do toho.:):eek:
Ale jinak to normálně hraju 56° a dávkování síly jak na lékárnických vahách. U lobky 60° hrozí podjetí.
Tohle je opravdu jedna z nejneoblíbenějších ran - krátký čip.
 
Otevřenou Lob wedge a plynule projít do vysokého finiše. Důležité je hlavně zrychlit skrz míč a ráně věřit. Jakákoliv pochybnost nebo zpomalení rukou je cesta do pekel. Ale hlavně - takovýto úder je třeba trénovat - pak je tam ta důvěra v úder :)
Dnes jsem to zkusil na 18. Byla to přesně ta původně popisovaná situace. Míšek ve vysokém rafu, učesaném proti směru úderu, navíc přes cca 5m bunker a navrtáno cca 3m za hranou bunkeru. Co vám budu povídat ... pohodička . Kdyby ten grýn nebyl z kopce byla by to luxusní rána. Takhle mi to odjelo asi 5m za jamku. I @DzejBee mě tu ránu pochválil.:cool:;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom