Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak na krátký chip z husté trávy?

Dnes jsem to zkusil na 18. Byla to přesně ta původně popisovaná situace. Míšek ve vysokém rafu, učesaném proti směru úderu, navíc přes cca 5m bunker a navrtáno cca 3m za hranou bunkeru. Co vám budu povídat ... pohodička . Kdyby ten grýn nebyl z kopce byla by to luxusní rána. Takhle mi to odjelo asi 5m za jamku. I @DzejBee mě tu ránu pochválil.:cool:;)
To je ale rána na 8 metrů. To je něco jiného než na 2. [emoji17]
 
Ono je to jiné hrát z takové trávy na 8 m navíc přes bunker. To si mohu dovolit přitlačit. Navíc primárně řešíš dostat se přes bunker. Někam na grýnu. A ne k fangli ideálně na jednopat. U té krátké rány se strašně blbě pracuje právě se silou úderu. Tam řešíš pouze přihru k vlajce. [emoji53]

Včera jsem to nadhodil na recepci... "To znám. Taky neumím, netuším. Prostě něco vezmu a zahraju to." 50/50. Hcp 0,9. [emoji54]
 
Nezkoušel jsi to někdy skloněným putterem? Těch vysokých chlupů tam není zas tolik, aby to nedoskočilo až na green. A furt je to putter, takže dávkování síly by mohlo být jednodušší, než u wedge.
 
Nezkoušel jsi to někdy skloněným putterem? Těch vysokých chlupů tam není zas tolik, aby to nedoskočilo až na green. A furt je to putter, takže dávkování síly by mohlo být jednodušší, než u wedge.
To funguje pokud je fangle dál. Míček od patru letí hodně nízko bez jakékoli rotace. A hrozí, že míček zatlučeš ještě více do trávy.
 
Upraveno:
To funguje pokud je fangle dál. Míček od patru letí hodně nízko bez jakékoli rotace. A hrozí, že míček zatlučeš ještě více do trávy.

Tak Langer tady učí
- čip hranou, čili sui generis topinku
- čip hybridem (dřevem)

Obojí jsem viděl i jinde a obojí mi nedává odpověď na otázku, jak ten míč zastavit. A na to, abych si to všechno vyzkoušel, nemám čas, ani HCP, a ani ambice. Ale je to zajímavý problém.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Já to tedy hraju tak, že vezmu SW, hodně se nakloním na přední nohu a zahraju nízko nad zemí, okolo 0,5 až 1 m ... mám to celkem spolehlivé. Doporučuji maximálně nápřah tak, že hůl je rovnoběžně se zemí, ne nad ... a žádný pohyb těla, pouze rukama.

Je to maximálně spolehlivé, skoro není možné zahrát špatnou ránu, jen musíš nacvičit nápřah, od toho se odvíjí délka ...
 
Zajímavý krátký článek (v angličtině), jak ovlivňuje mokrý míč, resp. mokrá wedge parametry letu míčku při čipu.
Myslím, že obdobné výsledky budou i při hře z rafu v závislosti na tom, kolik trávy se dostane mezi míč a líc hole.
Doporučuji i zhlédnout zpomalené video. :up:
 
Zajímavý krátký článek (v angličtině), jak ovlivňuje mokrý míč, resp. mokrá wedge parametry letu míčku při čipu.
Myslím, že obdobné výsledky budou i při hře z rafu v závislosti na tom, kolik trávy se dostane mezi míč a líc hole.
Doporučuji i zhlédnout zpomalené video. :up:
rozumím tomu dobře, že čím vyšší rána, tím kratší? třeba, když je rosa? a jestliže ano, kolik metrů to může dělat? děkuji R
 
rozumím tomu dobře, že čím vyšší rána, tím kratší? třeba, když je rosa? a jestliže ano, kolik metrů to může dělat? děkuji R
Ale zase máš menší spin, takže delší doběh.
Myslím, že řešit, kolik metrů to může dělat je u většiny amatérů zbytečné, protože stejně nemají dostatečnou konzistenci úderů, aby to mohli porovnat.
 
Zavřená se mi taky nezdá, zejména, když tráva roste “proti”. Takovou ránu je třeba hrát podobně jako z bankru a využít bouce hole. Zavřením hole se o bounce připravíš, hrana hole jde do trávy pod strmějším úhlem a šance na “kousnutí hole” se výrazně zvyšuje.
K čemuže se využije ten bounce?
 
To bys měl jako "profík" vědět 🤭
právě, že o tom n

vzhledem k tomu, že tento problém řeším jako pidiflop LW , tak mne zajímalo v čem mi ten bounce má pomoci. Vzhledem k potřebné ráně vyšší bounce pomůže max k topnutí míče.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom