Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Jak na Golfovou výzvu v roce 2021? Brainstorming

Jak na Golfovou výzvu v roce 2021?

  • Pozměnit formát: birdie chalange/eklektik (každý své 9 nebo 18 jamkové hřiště)

    Hlasy: 0 0,0%
  • Nějak úplně jinak, jak?

    Hlasy: 0 0,0%
  • Formát: hlášené do vlákna, centrální zápis do tabulky adminem

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné... (upřesním v textu)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    4

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na 19.jamce probíhala po uplynulé 4 roky Golfová výzva. V minulém roce už byl patrný její značný útlum, co může být dáno mnoha faktory, ale prostě je to nezpochybnitelný fakt. Jakým způsobem Golfová výzva fungovala?

1-4.ročník Stručně: zhruba duben - říjen každého roku, ke splnění 19. rozdílných úkolů, kdy každý se dalo splnit určitou úrovní (červená, žlutá, černá - trunajová). Úkoly se postupně vyvíjely, některé zmizely, některé se upřesnily: takže např. Hra bez trojpatu, Hra bez outu, V časovém limitu, Bez ztráty míčku atp. Pokud byl úkol splněn, výsledek se nahlásil do vlákna a pravidelně jsem je zapisoval do sdílené tabulky. Viz screen z druhého ročníku:

Výstřižek.JPG

Podrobně tu: https://www.19jamka.cz/threads/golfova-vyzva-2020.6168/

---

Ja už padlo, loni to v podstatě přežívalo. Takže je trochu otázkou, jak dál. Myslím, že v této debilní době má každá takováto soutěživá aktivita smysl a tato forma má určitou výhodu, že je čistě individuální - to znamená, můžeme plnit výzvu i s rouškou, v neturnajové hře, individuálně - prostě, když to půjde na hřiště. Každý sám sobě je soudcem. Rád bych proto pátý polojubilejní ročník uspořádal - ale aby to mělo nějakou štávu, tak je potřeba, aby se k výzvě přihlásilo více z nás a dalo se trochu porovnávat.

Napadly mě tyto varianty pro rok 2021, viz anketa:

1) ponechat výzvu, tak jak je: tzn. 19. úkolů různé úrovně celkově -
2) udělat více menších samostatných výzev: Např. Longest, Nearest, Nejmenší score, nejmene puttu a k tomu vždy samostatné žebříčky.
3) pozměnit formát: birdie chalange/eklektik - umožnit každému vybrat si libovolné hřiště, 9 nebo 18 jamek, případně seskládat si virtuální hřiště, a postupně si psát nejlepší výsledky na daných jamkách. Viz screen (hrají to už nějaký rok takto virtuálně TST)

Výstřižek.JPG

4) Nějak úplně jinak, jak?

---

V anketě je ještě další tři podnořená otázka, co by se pozdávalo nejvíce a to formát zaznamenávání:

a) jedno vlákno, kam se výsledek nahlasí a admin zaznamená do sdílené tabulky (jako doposud)
b) sdílená tabulka v google docs, kam každý může poznamenat svůj výsledek, nenahlašuje se povinně do fóra (riziko chyb, ale minimálně to funguje na tom TBC docela dobře)
c) v rámci mGolf - který je na to připraven a umožňuje následně žebříčky a promítání třeba i formou odznáčku, podpisů nebo příspěvků i do fóra, či jinam.

Ad c) mám na případnou realizaci vyhrazený březen, kdy bych to rád připravil, aby to následně v mGolf bylo plně funkční. Podle mého to smysl má, ale bohužel nestihnu v tom zrealizovat pro letošek více, jak jednu vybranou variantu, která by nám všem přišla nejzábavnější. To neznamená, že by nemohly fungovat jak eklektik, tak třeba i individuální výzvy - pokud by o to byl zájem, ale v mGolf stihnu na letošek připravit jen jednu. to druhé by běželo buď formou vlákna, nebo sdílené tabulky.


Tak, dejte si něco sladkého, kafe a brainstormingujte prosím se mnou. :)
 
Přiznám se, že já osobně jsem jeden těch co jsem "utlumil". Když budu úplně upřímný, většina úkolů je z úhlu mé nátury pro mě prostě nezajímavá. I proto se mi líbí aplikace "Mgolf", protože mě nenutí zacházet do detailů, které mě nezajímají. Podle mého ti tedy v anketě chybí bod "zda vůbec?". Zdůrazňuji, že nijak nehaním , jen vyjadřuji svůj postoj. Jsem si jist, že si například nikdy nebudu sledovat GIF, FIR ani žádnej jinej IR, takže prostě nepatřím do cílové skupiny a tudíž nemám důvod se zúčastňovat. Pokud bych se ale s neosobním nadhledem měl vyjádřit k otázce "jak a kde?", odpověděl bych jednoznačně: v rámci Mgolf jako přidruženou dobrovolnou samostatnou a sekci.
 
Přiznám se, že já osobně jsem jeden těch co jsem "utlumil". Když budu úplně upřímný, většina úkolů je z úhlu mé nátury pro mě prostě nezajímavá. I proto se mi líbí aplikace "Mgolf", protože mě nenutí zacházet do detailů, které mě nezajímají. Podle mého ti tedy v anketě chybí bod "zda vůbec?". Zdůrazňuji, že nijak nehaním , jen vyjadřuji svůj postoj. Jsem si jist, že si například nikdy nebudu sledovat GIF, FIR ani žádnej jinej IR, takže prostě nepatřím do cílové skupiny a tudíž nemám důvod se zúčastňovat. Pokud bych se ale s neosobním nadhledem měl vyjádřit k otázce "jak a kde?", odpověděl bych jednoznačně: v rámci Mgolf jako přidruženou dobrovolnou samostatnou a sekci.

To je v pořádku. Taky mě z toho něco nebaví. A díky za názor.

Ale vnímám rozdíl mezi tím - nedělat nic a udělat to jinak. A pak je ta otázka jak. A to nejenom, jestli stejné pojetí (systém), nebo něco úplně jiného - viz první příspěvek. Ono, moc se mi právě nechce dělat něco, jen pro pár jednotlivců - i když to budu považovat za skvělé, tak raději, když se najde "zábava", která může bavit více z nás a tu rozvíjet.

Nemám problém nové věci zkoušet a dát jim šanci na život. :) Ale mé vnímání může být a určitě je zúžené.
 
Já se účastnil snad jen té první. Vnímám to jako další tabulku, kterých mám plné zuby. Podobně pro mě bohužel vychází mgolf. Pro evidenci svých her používám roky golfpad a to tak, že vlastně nikam nic zadávat nemusím. Funguje to na 99% bez nějakého vyplňování.
Kdyby zápis hry šel importovat z golfpadu do mgolf, asi bych v tom nějaký smysl pro sebe našel. Takhle těžko..
 
Pro me byla dosavadni varianta prilis komplikovana = nezajimava. U sve hry v podstate nic jineho nez score nesleduji, vse ostatni jsou doprovodne jevy, kterymi se pri hre neridim. Proto se mi libi varianta eklektik, kdy jen preklepu stav (Birdie, Par, double,...) do predpripravene tabulky...
 
Já se účastnil snad jen té první. Vnímám to jako další tabulku, kterých mám plné zuby. Podobně pro mě bohužel vychází mgolf. Pro evidenci svých her používám roky golfpad a to tak, že vlastně nikam nic zadávat nemusím. Funguje to na 99% bez nějakého vyplňování.
Kdyby zápis hry šel importovat z golfpadu do mgolf, asi bych v tom nějaký smysl pro sebe našel. Takhle těžko..

Ad mGolf - rozumím. Je to prostě tabulka, ale tady nemyslím ani tak mGolf jako takový (to je prostě technická platforma), ale jestli vůbec má smysl najít něco, co by nás mohlo bavit v tom společně se poměřovat - celosezónně.

Může to třeba být ten eklektik? Nebo třeba x samostatných jednoduchých úkolů? Třeba zaznamenaný Longest? A nic víc? Nebo nearest? A prostě nemít to jako celek?
 
No já jsem lempl. Ze 4 let jsem se asi 2x nebo možná 3x přihlásil. Nakonec jsem vždy vyplnil max 3 věci a většinu si ani nehlídal. Eklektik mě bavil i na turnaji, když jsem ho 2x zažil. Byl by na jakoukoli 18 jamku bez ohledu na hřiště a jen počítat jamky 1-18? Asi bych si dal další pokus o vyplňování. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom