Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste uchopili golf?

Ahoj,
mě přivedl ke golfu manžel. Ze začátku mě to moc nebavilo, trenér z akce Hraj golf, změň život mi dal do ruky sedmičku, ukázal jak to držet a ono to kupodivu létalo. Ani mi nevěřil, že to držím poprvé. Martin se lopotil na rohožce, všechny rady analyzoval, ukládal do paměti a koncem roku už snižoval HCP. Chodil hodně hrát a mě víc bavilo hledat ztracené míčky ve křoví. Tak jsem první rok jen tak proflákala a pomalu zjišťovala, že bez pořádných základů to nepůjde.
Jenže pak jsem chytila nějakej golfovej virus a ne a ne se ho zbavit....
Tak další rok sem tam nějaký trenér, dvakrát týdně driving, kolem třiceti turnajů a HCP lehce pod třicet, další rok pod dvacet, pak kolem 12, další 10 a teď už dva roky držím singl a pořád to jde dolů. Ale o nějaké velepřípravě to není, v podstatě každý rok okolo 10-15 tréninků s trenérem, nějaký driving ideálně čím víc tím líp, ale mě to moc nevychází a hodně hrát. Přes zimu hrajeme pokud to počasí dovolí venku, indor nemusím a neumím. Sama jsem zvědavá, kam to ještě půjde a zatím věřím, že to půjde.
Nejvíc mě baví, že je pořád o co hrát a na co se těšit - na první birdie, eagle, hru pod 80, tři birdie v turnaji, devět parů v řadě, dvěstěmetrový drive, chip in..... Prostě nikdy nevíš, co ti další hra připraví a to je super. Dnes už si svůj život bez golfu nedovedu představit a jen doufám, že mi zdraví dovolí hrát dalších pár desítek let :) .
Když to tak po sobě čtu, tak to vypadá děsně jednoduše, ale o létajících a zlomených holích a negativních emocích zas raději někdy jindy....
 
Upraveno moderátorem:
Já osobně na cvičné plochy prakticky nepáchnu, všechno se učím na hřišti..
Twl lidi jako ty me se*** :D
Cely den na hristi, to se to mluvi! :)
 
6688
 
Nejsem soutěživý, proto mě turnaje nalákají a raději se jdu projít sám po hřišti. Takže tak jsme to uchopil já.
Když to vyjde, jednou týdně na driving, abych to nezapomněl a snažím se i k trenérovi. Přes zimu žádný indoory, to mě vůbec neláká, raději lyže.
Pořád jsem ve stádiu, kdy jsme rád, že mi to letí rovně a vystačím si s hodinkami ohledně vzdálenosti. Ale samozřejmě se chci zlepšovat a věřím, že kdybych chodil na turnaje častěji, byl jsem v loni pod 20, kde jsem chtěl být. Ale co, je to jen číslo....
Hlavně se tím nenechat otrávit
 
já jsem golf uchopil tak nějak lehce a postupem času se z toho stala závislost

avšak k tomu vedu celkem normální život, takže nezoufat
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom