Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

Začal jsem se po nějaké době zase soustředit na krátkou hru a zkusil trénovat flop shoty otevřenou 8 železem, jak mi kdysi dávno někdo poradil.
Netrénoval náhodou Seve Ballesteros jako mladý všechny takové údery železem č.3? On totiž jinou hůl neměl 😉
 
Zkusil jsem s kamarádem Green golf indoor v Šestajovicích a musím pochválit za ochotu, kdy už snad měli po zavíračce a přišli otevřít jen kvůli nám, takže palec nahoru.

Zkoušel jsem zase pushovat swing speed, což bylo příjemné překvapení, když jsem na konci loňského roku švihal průměrně 112mph a dneska se to povedlo dostat až na 123,7mph (PGA průměr je 114mph), což je velké zlepšení, na konci roku bych tam rád viděl stabilních 125mph. Velké zklamání přišlo v podobě ball speedu, kdy jsem si věřil na mnohem víc, ale to už bylo únavou a špatným trefováním míče.

Jinak indoor super! Doporučuji navštívit.
 

Přílohy

  • 51C8531B-AF99-4612-97B3-CCA71ECC9687.jpeg
    51C8531B-AF99-4612-97B3-CCA71ECC9687.jpeg
    68,3 KB · Zobrazení: 87
Tvl slušný, já měl vloni průměr 99-100, teď se pohybuji okolo 105-106 a chtěl bych se dostat ke 110. Používáš něco na trénink, myslím něco jako Superspeed nebo The stack system? Zajímali by mě reálně zkušenosti.
 
Tvl slušný, já měl vloni průměr 99-100, teď se pohybuji okolo 105-106 a chtěl bych se dostat ke 110. Používáš něco na trénink, myslím něco jako Superspeed nebo The stack system? Zajímali by mě reálně zkušenosti.
Kamarád, co se pohybuje na maximu 105mph dokáže při svém top swingu a smash factoru vyprodukovat 240m carry.

Říká se a mám vyzkoušeno, že co 1mph = 3y. Takže pokud jsi se dostal ze 100mph na 105, tak je to krásných 12 metrů navíc, na 110, už je to 25 metrů.

Na co jsem se hodně zaměřil a co mi pomohlo je rotace těla do nápřahu, zkoušel jsem to přehánět tak, moc, že jsem občas ani netrefil míček. Další věc je průchod skrz míč a dotočení těla, pomohla mi rotace levého chodidla směrem k cíli, kdy se nesnažím držet chodilo na zemi, ale po impcatu ho uvolnit. Nicméně největší dopad na to má zlepšení fyzické stránky - pohyblivost. Začal jsem se ve fitku specializovat víc na protahovací cviky a neskutečně to pomáhá s flexí těla.

Jinak žádné pomůcky nepoužívám, ale myslím si, že zrovna superspeed je dobrá věc. Když budeš trénovat swing speed, tak jen na trackmanu a dej si na celou obrazovku pouze údaje - swing speed a ball speed ať tě nerozptyluje špatně trefená rána, protože jediné o co v tu chvíli jde, je zvýšit rychlost hlavy hole. Moje 123,7mph rána byl 150m carry pullhook mimo driving :D Při dobrém tréninku to za půl roku bude průměr a pullhook do lesa bude zas třeba 128mph.
 
Používám Swing Caddie 300, aktuálně mám strop na 244m carry při těch 105 mph což reálně na hřišti bývá těch 260m +- při dobré ráně.
Já mám od loňského podzimu fitness trenéra se zaměření na golf, takže tím jsme začal, fyzickou kondicí, takže jedu 2x týdně fitko a jednou za 10-14 dní lekce s trenérem.

Ale pokud trénuji čistě rychlost, tak přesně jak píšeš, zajímá mě jen rychlost hole a míče, to kam to letí v tu chvíli neřeším.
 
Zkusil jsem s kamarádem Green golf indoor v Šestajovicích a musím pochválit za ochotu, kdy už snad měli po zavíračce a přišli otevřít jen kvůli nám, takže palec nahoru.

Zkoušel jsem zase pushovat swing speed, což bylo příjemné překvapení, když jsem na konci loňského roku švihal průměrně 112mph a dneska se to povedlo dostat až na 123,7mph (PGA průměr je 114mph), což je velké zlepšení, na konci roku bych tam rád viděl stabilních 125mph. Velké zklamání přišlo v podobě ball speedu, kdy jsem si věřil na mnohem víc, ale to už bylo únavou a špatným trefováním míče.

Jinak indoor super! Doporučuji navštívit.
Wauuu, rychlost neskutečná o_O Já švihám něco málo přes 100mph a přijde mi, že mě to musí za chvilku vystřelit z bot. :eek:🚀🆙
 
Používám Swing Caddie 300, aktuálně mám strop na 244m carry při těch 105 mph což reálně na hřišti bývá těch 260m +- při dobré ráně.
Já mám od loňského podzimu fitness trenéra se zaměření na golf, takže tím jsme začal, fyzickou kondicí, takže jedu 2x týdně fitko a jednou za 10-14 dní lekce s trenérem.

Ale pokud trénuji čistě rychlost, tak přesně jak píšeš, zajímá mě jen rychlost hole a míče, to kam to letí v tu chvíli neřeším.
Zrovna u swing caddie je swing speed docela random. U S100/200 je to podle testování +-5mph a nemyslím si, že 300 bude významně lepší. Co swing caddie ukazuje dobře je ball speed (obvykle přesně, max 1-2mph odchylka). Carry vzdálenost při dobře trefené ráně počítá taky celkem slušně.

Ale na swing speed jedině trackam. Zkus si zajít na trackmana a porovnat to.
 
Ono každý ten systém měří trošku jinak, např. Trackman ukazuje obecně menší rychlost hlavy hole než třeba GC quad, protože Trackman sleduje celou dráhu hole a člověk logicky po impaktu zpomaluje a GC zase monitoruje jen oblast okolo impatku, takže zase rychlost přidává.

Ta 300 je snad 3x větší než SC100/200, takže tam bude asi více techniky. No kdybychom se někdy potkali, můžeš to provětrat :)
Ukazuje to prakticky stejná čísla jako Garmin R10, ten používá můj trenér. Pro mě je důležité, že tím lze sledovat nějaký vývoj a ten trénink má nějakou zpětnou vazbu.

Na Trackman se asi nedostanu dříve, než při nějakém fittingu.
 
Ono každý ten systém měří trošku jinak, např. Trackman ukazuje obecně menší rychlost hlavy hole než třeba GC quad, protože Trackman sleduje celou dráhu hole a člověk logicky po impaktu zpomaluje a GC zase monitoruje jen oblast okolo impatku, takže zase rychlost přidává.

Ta 300 je snad 3x větší než SC100/200, takže tam bude asi více techniky. No kdybychom se někdy potkali, můžeš to provětrat :)
Ukazuje to prakticky stejná čísla jako Garmin R10, ten používá můj trenér. Pro mě je důležité, že tím lze sledovat nějaký vývoj a ten trénink má nějakou zpětnou vazbu.

Na Trackman se asi nedostanu dříve, než při nějakém fittingu.
Já to právě zkoušel několikrát zároveň s trackmanem, abych to porovnal. Kdyby to ukazovalo vždy třeba o 5 víc, tak je to počitatelné, ale když to jednou u stejného švihu ukáže třeba 111 a pak 118, tak je to nepoužitelné. Ale ten ball speed je ok, takže to s tím lze dobře trénovat :)

A trackman můžeš zkusit v těch Šestajovicích, nebo v Bestgolfu, je to cca 500kč / hod, což je jako simulátor.
 
Jestli se někam dostanu na Trackman, vezmu tu 300 taky a porovnám to. Obě tebou zmíněná místa jsou pro mě na druhé straně Prahy. Nejblíž mám asi GolfArts. Nicméně než jsem to koupil, prošel jsem plno recenzí na YT a nikdo si na nepřesnost nestěžoval.

Abych nebyl úplně OT, dnes kruhový trénink , na Zličíně nešla ventilace, takže hodinu v totálním vedru, ale vydržel jsem, propoceny bylo vse od ponožek až po trenky :). Zítra mě čeká za odměnu trénink golfový. Ve středu druhé kolo jamkovky v Berovicich a ve čtvrtek pak golfový fitness trénink. Volno až v pátek. No pain, no gain ;)
 
Já to právě zkoušel několikrát zároveň s trackmanem, abych to porovnal. Kdyby to ukazovalo vždy třeba o 5 víc, tak je to počitatelné, ale když to jednou u stejného švihu ukáže třeba 111 a pak 118, tak je to nepoužitelné. Ale ten ball speed je ok, takže to s tím lze dobře trénovat :)

A trackman můžeš zkusit v těch Šestajovicích, nebo v Bestgolfu, je to cca 500kč / hod, což je jako simulátor.
Mevo+ má možnost tréninku rychlosti švihu i přímo, kdy není třeba odpalovat míček. Trénovat lze se všema holema. A s Pro balíčkem jsou k dispozici kromě rychlosti hlavy hole i H-Plane a V-Plane.
 
Tak jsem pánové včera na zahradě zkoušel roztočit driver 🏌️‍♂️a dostat z toho co největší rychlost. Nejvíc jsem ze sebe dostal 106,8 mph. Víc ani ťuk. Nedokážu si představit, že bych se do toho takle opřel na hřišti :D. Asi bych se na něj nevešel.

Ale každopádně i horší rány měli rychlost přes 100mph, což byl do té doby můj top. Takže se na tom dá pracovat. Z asi 50ti ran vše rychlost přes 100mph. Nějak mi ale nešla synchronizovat SC300ka, tak nemůžu poslat důkaz. 😞
 
Tak to jsi na tom podobě jako já, hraji 10 let ale můj strop bývalo 100 mph, tak jsme na tom začal pracovat a aktuálně je můj nový výchozí bod okolo 105 mph.
Moje přání by bylo dostat se na 110 mph, tak uvidíme.

I ta současná délka mě už uspokojuje, nepotřebuji nutně dalších 10m, slabiny mám jinde, hlavně v železech ale baví mě posouvat ten limit.
 
Tak to jsi na tom podobě jako já, hraji 10 let ale můj strop bývalo 100 mph, tak jsme na tom začal pracovat a aktuálně je můj nový výchozí bod okolo 105 mph.
Moje přání by bylo dostat se na 110 mph, tak uvidíme.

I ta současná délka mě už uspokojuje, nepotřebuji nutně dalších 10m, slabiny mám jinde, hlavně v železech ale baví mě posouvat ten limit.
jj, úplně stejně. Ještě k tomu používám zkrácený nápřah, což bude mít na tu rychlost vliv.
Pokud se dostanu v průměru nad 100mph a budu v tom mít jistotu, budu max spokojen. :up:
 
Tak to jsi na tom podobě jako já, hraji 10 let ale můj strop bývalo 100 mph, tak jsme na tom začal pracovat a aktuálně je můj nový výchozí bod okolo 105 mph.
Moje přání by bylo dostat se na 110 mph, tak uvidíme.

I ta současná délka mě už uspokojuje, nepotřebuji nutně dalších 10m, slabiny mám jinde, hlavně v železech ale baví mě posouvat ten limit.
Stejně jako ty golf hraji 10 let a maximální rychlost,kterou jsem dokázal vyprodukovat a zůstat na hřišti je cca 100 km :D:D Před každou hrou se pořádně na baru rozhejbu a to by v tom byl čert,abych se nezlepšil :D:D
 
Včera jsem potrénoval v Mladých Bukách. Nejdříve 2 kyblíky (cca 70 míčků) Potěšilo mě, že jsem trefil párkrát drive carry 150m. Ale bohužel ke konci jsem se driverem i železy spíš zhoršoval. Alespoň, že poslední rána byla krásná. Nutně ale potřebuju srovnat trenérem, tak snad to příští týden vyjde. Na konci července chci zkusit nějaká nová hřiště v rámci dovolený, tak abych byl trochu ready :)

Pitche a chipy mi na mě celkem šly a dost dlouho jsem puttoval. Pak jsem vyzval na jamkovku v puttování nějakého staršího pána. Nejdřív jsem vedl 2:0, pak prohrával 2:7 a nakonec prohrál 7:10. Pán říkal, že teď už má HCP kolem 12, že dřív to bylo lepší, takže to beru jako slušný výsledek :D Mohlo to být i lepší, ale zahodil jsem pár puttů kolem 1-1,5m.
 
Včera jsem potrénoval v Mladých Bukách. Nejdříve 2 kyblíky (cca 70 míčků) Potěšilo mě, že jsem trefil párkrát drive carry 150m. Ale bohužel ke konci jsem se driverem i železy spíš zhoršoval. Alespoň, že poslední rána byla krásná. Nutně ale potřebuju srovnat trenérem, tak snad to příští týden vyjde. Na konci července chci zkusit nějaká nová hřiště v rámci dovolený, tak abych byl trochu ready :)

Pitche a chipy mi na mě celkem šly a dost dlouho jsem puttoval. Pak jsem vyzval na jamkovku v puttování nějakého staršího pána. Nejdřív jsem vedl 2:0, pak prohrával 2:7 a nakonec prohrál 7:10. Pán říkal, že teď už má HCP kolem 12, že dřív to bylo lepší, takže to beru jako slušný výsledek :D Mohlo to být i lepší, ale zahodil jsem pár puttů kolem 1-1,5m.
Jak říkával můj trenér, při patování může kdokoliv porazit kohokoliv, na hcp nezáleží. Hcp na patování záleží, ale opačně je to fakt buřt😉
 
Jak říkával můj trenér, při patování může kdokoliv porazit kohokoliv, na hcp nezáleží. Hcp na patování záleží, ale opačně je to fakt buřt😉


Tak to jsi mi zkazil radost, z toho ž čeho jsem měl nejlepší pocit :D
Ne, chápu to, na druhou stranu si troufnu tvrdit, že jsme oba puttovali dost slušně. Spousta dlouhých dvojputtů a z toho jsem měl radost. Ale je mi jasné, že ten HCP tam není tak důležitý.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom