Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2022) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Jak vypadají grýny v Machníně? O víkendu tam je II. liga, tak abych věděl.
Kvalitou podobné jako v Lípě, ale o něco rychlejší......na jamkách 15 a 16 (ve stínu a u vody) tradičně trochu horší........
 
Dnes Slapy, sám, abych trochu relaxoval.
Před začátkem hry jsem narazil na účastníky turnaje @macdav, @PFP a @RomanL. Je vidět že každý má přípravu na Darovou jinak :D:D
Byl jsem varován, že grýny jsou pomalejší, to musím potvrdit, to bylo fakt šílené. Nemusím hrát na skle, ale tohle bylo dost šílené. Grýny i někde rozbité, po celém víkendu, nedivím se, ale bylo to zvláštní. Jinak fairwaye v pohodě, odpaliště klasika Slapy.
Hra nebyla špatná, v podstatě jen tři blbé jamky, jednička, dvojka špatné a šestka škrtnutá. Na dvojce jsme nenašel míček a na šestce jsem to poslal někam, ani nevím, kam, jen jsme slyšel ránu, jak kdybych pokácel strom. Tak nevím 😢 Asi jsem byl nervózní, tlačila na mě starší paní v bugyně, museli vědět, že jdu před nimi a stejně to neohroženě posílal, když jsme byl jen na druhé fairwayi pro míček.
Jinak to bylo skoro bogie golf, těch bylo mraky, dva pary.
Driver až na jednu jamku dobrý, sice nižší průlety, ale letělo daleko. Na trojce drive 245 m, to potěšilo. Na sedmičce na místo, kde jsme snad nikdy nebyl.
Jenže pak je problém u druhých ran, musím potrénovat ty kratší příhry. A několik ran jsem ztratil na greenech minutím jamky 😢
Musím říct, že to už vypadalo jako golf, takže za mě spokojenost.
 
Dnes Slapy, sám, abych trochu relaxoval.
Před začátkem hry jsem narazil na účastníky turnaje @macdav, @PFP a @RomanL. Je vidět že každý má přípravu na Darovou jinak :D:D
Byl jsem varován, že grýny jsou pomalejší, to musím potvrdit, to bylo fakt šílené. Nemusím hrát na skle, ale tohle bylo dost šílené. Grýny i někde rozbité, po celém víkendu, nedivím se, ale bylo to zvláštní. Jinak fairwaye v pohodě, odpaliště klasika Slapy.
Hra nebyla špatná, v podstatě jen tři blbé jamky, jednička, dvojka špatné a šestka škrtnutá. Na dvojce jsme nenašel míček a na šestce jsem to poslal někam, ani nevím, kam, jen jsme slyšel ránu, jak kdybych pokácel strom. Tak nevím 😢 Asi jsem byl nervózní, tlačila na mě starší paní v bugyně, museli vědět, že jdu před nimi a stejně to neohroženě posílal, když jsme byl jen na druhé fairwayi pro míček.
Jinak to bylo skoro bogie golf, těch bylo mraky, dva pary.
Driver až na jednu jamku dobrý, sice nižší průlety, ale letělo daleko. Na trojce drive 245 m, to potěšilo. Na sedmičce na místo, kde jsme snad nikdy nebyl.
Jenže pak je problém u druhých ran, musím potrénovat ty kratší příhry. A několik ran jsem ztratil na greenech minutím jamky 😢
Musím říct, že to už vypadalo jako golf, takže za mě spokojenost.
Ano, souhlasím s tím, jak jsou popsány Slapy. Ještě jedna věc a to je písek v bunkrech, kde byl mokrý a nebyl to žádný plážový sypký písek. Grýny byly ráno hodně mokré, pak se to počasím zlepšilo,ale žádná sláva to opravdu nebyla.
Já měl na trojce drive 231 a zakončil jsem to birdie;)
 
Včera jsem si po devítce myslel, že bych mohl konečně prolomit v Beřovicích 80, nepovedlo se, nějak mi nesedly ty pomalejší greeny. Spousta patů mi zastavila pár cm před jamkou a završil to nesmyslný double na relativně snadné 17. Nicméně jedno pozitivum, po středeční lekci zaměřené hlavně na železa, jsem zdvojnásobil GIR z průměrných 28% na 56% což logicky zvedlo počet patů.

1652077928759.png
 
V pátek jsem si na začátek mého prodlouženého víkendu zahrál v Olomouci na veřejném hřišti. 8 tříparů, z nichž prvních 6 je 90-130 metrů. Poslední dva už jsou delší 150 a 200 metrů. Hřiště mi okolím připadalo takové průměrné. Greeny byly rychlejší a kvalitnější než jsem zvyklý a nejvíc mě překvapily hluboké bankry, které pro mě byly výzvou.

Bohužel pro mě se ale jednalo zatím o nejhorší golfový zážitek. Hned na první jamce, jsem zaslechl "FORE" a současně s výkřikem , tak asi půlmetru kolem mé hlavy proletěl míček z velkého hřiště. Pán se mávnutím ruky omluvil, ale mně to nějak rozhodilo a golf jsem si vůbec neužil a nemohl se soustředit, což je teda samozřejmě pouze moje chyba.

Taky mě překvapilo velké množství lidí. Velké hřiště v podstatě obklopuje veřejné a já viděl flight za flightem a bohužel často i slyšel dost hlučné hráče a to přispívalo tomu, proč jsem se nějak nedokázal uvolnit. Každopádně to pro mě byla nová zkušenost. Jsem zvyklý na klidné Prosečné :)

Hra se mi i proto nedařila. Na druhou stranu, jak jsem psal, to beru jakou zkušenost a příště se s tím srovnám lépe. Před startem jsem si říkal, že budu spokojen za jamky, co zahraju za 5(poslední dvě za 6) a moc jich teda nebylo :D
první osmička: 7,4,6,8,6,5,10,4 celkem:50/15
druhá osmička:6,6,8,5,4,5,5,7 celkem: 46/15
 
Ano, souhlasím s tím, jak jsou popsány Slapy. Ještě jedna věc a to je písek v bunkrech, kde byl mokrý a nebyl to žádný plážový sypký písek. Grýny byly ráno hodně mokré, pak se to počasím zlepšilo,ale žádná sláva to opravdu nebyla.
Já měl na trojce drive 231 a zakončil jsem to birdie;)
Jj, a v bunkrech jsou i kameny, bohužel. Ty greeny fakt dobré nebyly, před týdnem mi přišly lepší.
Na trojce to asi dobře skákalo, já přehnal příhru, tak nakonec to byl par:D. Ale spokojený jsem.
 
Jako vždy maniodeprese. 2 jamky dabl par, 1x birdie na vyrovnání - jamka 7 Terezín, drive šlajs k mini rybníčku vpravo, nasleduje odvážná wedge 50° kopec přes rybníček a vzrostlý strom před greenem. Dopad na 1,5 k tyči. Že jsem nezkurvil ten putt sám nechápu.
Taky jsem si řekl, že budu hrát konzervu, a na 3 jamce půjdu přes vodu druhou na jistotu. Obě druhé jsem hodil do vody. DEBIL. Se.u na konzervu, příště to tam peru hybridem.:devil::devil:
Musím chodit víc turnajů, když jdu sám, tak hraju líp, ale s lidma a v turnaji stále prasím.
 
Tento víkend to bylo jak na houpačce, jak s kvalitou hry tak s kvalitou hřiště.
Sobota 9tka - Botanika, 51 ran, jak to říct, připadal jsem si, že hraju na louce, a u vlajky je něco jako ošklivá fervej, která skáče, má několik barev. Green bych to nenazýval. To jsou snad nejmenší greeny, které jsem kdy viděl...
Neděle - Panorama Kácov - 39 ran, a birdie na jamce č. 5. na riveru jednoputt s 10 metrů dolů k vodě, vysloveně potěšil. Souhlasím s requo že bez chivlky na drivingu to prostě nejde, tělo už je ztuhlejší, a ten počáteční švih z kopce dolů... vždy slice. Krásnější konec víkendu jsem si nemohl přát.
 
To jsou snad nejmenší greeny, které jsem kdy viděl...

Musíš zajet na Líšnic - podle mě tam jsou výrazně menšíi! .-D Jinak ale díky za report, zdá se, že na Botaniku za herním zážitkem teď už zase ne...
Ad Kácov - paráda!
 
3 dny hry a vše blbě. Počasí a hřiště paráda, moje kondice na nule po několika nocích téměř bez spánku. Na to, jak jsem se cítil, jsem ubojoval Casa Serena za 105, Beřovice 104 a 100. Nechtělo se mi golf odpískat, takže jsem za to holt zaplatil…
 
...a pak maj ty turnaje bejt v nějakým tempu, když se každej místo hry jen kochá a fotí! :p

Tak alespoň práskněte, jaké bylo hřiště, vypadá naprosto luxusně pro hru. Nebo?
 
10.5.2022 • 12j. Hostivař: 63 ran, 25 patů (by mGolf)

Proti tragédii minulý týden výsledkově trochu lepší. Bylo krásné počasí, plus mínus železa držela. Velkou radost mi dělala trojka železo, se kterou se snažím naučit hrát a sem tam sem to trefil, tak to bylo prima (neumim hybridy ani klasicka dřeva - vidím bambule a splaší se mi mlatičky a musím to prostě narvat :). Bogey golf dneska pro mě byl balzámem na duši. Díky @Jirka 4 @za hru!

Hřiště prima, grýny pořád trochu pomalejší, zbytky písku, ale lepší už jak minulý týden. A pořád skoro prázdno, proti předchozím letům. Ta hra i hřiště se dá mnohem více užít, když nejsou všude okolo plné flajty, jak to bylo dřív. Sice hřiště pořád drahé, ale díky většímu klidu na něm je to už prostě lepší.

49830242-93DB-496A-BD81-4E45E71CE315.jpeg 19149E30-B97F-4B8D-9DEF-795849DB2D34.jpeg D2CB94BA-3C84-427D-A347-54E1AA308FBF.jpeg
 
Upraveno:
...a pak maj ty turnaje bejt v nějakým tempu, když se každej místo hry jen kochá a fotí! :p

Tak alespoň práskněte, jaké bylo hřiště, vypadá naprosto luxusně pro hru. Nebo?
Ferveje ok, rafy kousavé a ztrácecí (jetel je sviňa a míček schovává), grýny měkké a skákající (kvetou).
Bohužel bankry neodpovídají renomé hřiště , hrát z nich je loterie, zda bude pod míčkem písek nebo ne 👎
Ale nakonec se mi hra srovnala a poslední devítka (šel jsem z 10.) byla za 40 se dvěma lip-outama. 🙈
 
Dnes jsem si na Konopišti-d´Este zavzpomínal na loňský Requo Cup:) (už tam mají pitelnější pivo než loni - Zlatýho bažanta:up:), hra poprvé letos v krátkých rukávech a kraťasech za nádherného počasí. Na moje poměry moc pěkný výsledek jsem si bohužel odstřelil pouhými třemi nepovedenými příhrami železy, které místo na green šly do bunkeru.....a tam jsem v tom jemném písku nechal následně v součtu 8 ran! Ale i tak celkem spokojenost, zbylých 15 jamek konzistentní bogey golf i s nějakým parem (celkem 102/36Stb).....a tudíž jsem i přes veškerou "snahu" HI nezhoršil:D
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom