Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2021) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
V rámci rodinného víkendu v Karlových Varech jsem mimo jiné hrál poprvé hřiště Racing.
Byl to nevšední zážitek. Devítka uprostřed oválu hipodromu (větší a kvalitnější než ve Slušovicích), ze dvou odpališť se hrálo dokonce přes dráhu, kde se vyklusávaly koně.
Přestože se jedná o devítku, tak specifikem hřiště je, že z každého odpaliště se dá hrát na dva grýny (červená a bílá fangle), takže jde v podstatě o 18ku. U některých jamek je i vcelku odlišná strategie a vzdálenost v rámci jedné jamky.
Co se kvality ploch týče, odpaliště a FW super, rafy husté a grýny pomalejší, tu a tam stopa po sněžné plísni.
Pokud bych měl hledat chybky, tak jedinou bylo, že nebyly vysekané pruhy od odpaliště na FW (šel jsem první teetime ráno a rafy byly ještě mokré).
Jinak ale úžasný zážitek - hřiště zcela prázdné, obsluha milá, k dispozici šatny.

20210612_090142.jpg 20210612_084100.jpg 20210612_083632.jpg 20210612_080705.jpg 20210612_091957.jpg
 
Dnes turnaj na Berouně a nedalo mi to se ukázat i ve špatném světle! Prostě se musím pochlubit svou úžasnou a dechberoucí hrou, která mě stála 3 balení nových míčků :)

Začalo to příjemně zasekaným okruhem, kde už jsem viděl svého spoluhráče, jak se marně snaží vycouvat z nájezdu. Cesta z prahy mi trvala hodinu a půl a přijel jsem 8 minut před startem, luxusní warm up. První jamka v paru, tak si říkám - ok dneska by to mohlo jít. Druhá jamka, drajv 5 metrů před sebe do džihádu, další rána do džihádu, pak jsem přestřelil green - do džihádu, z toho zase do džihádu :D a 3 putty. Tady jsem pronesl, že horší už to dneska být nemůže, ale šeredně jsem se spletl a dal za pravdu spoluhráči, který mi odpověděl "ještě není konec, vždycky to může být horší..." měl pravdu... Na čtvrté jamce se mi míč záhadně odrazil od 45 stupňů napravo skosené zdi úplně záhadně na druhou stranu - opět do džihádu, a provize taky do džihádu.... Další jamka č. 5 První rána na levou stranu fairwaye - míč se nenašel a proběhl jsem se zpět na teečko - první provize do džihádu... :D další rána ok a zapsal jsem easy 9. Doklepal jsem další jamky, vysral se na všechno, vyklidnil se a celkem solidně to doklepal. A 18 mě ještě nasrala, prostě ani zakončit jsem to dobře prostě nemohl.... Dabláč s outem a vodou.
Podtrženo sečteno - 9 míčů za hru, excelentní výkon

První devítka suveréně nejhorší golf, co jsem kdy hrál ve smyslu konzistence a vůbec celkové rozhozenosti. Ale po hře dobrej řízek a salátek, takže nakonec super den! :D
 

Přílohy

  • Bez názvu.png
    Bez názvu.png
    21,7 KB · Zobrazení: 181
Dnes turnaj na Berouně a nedalo mi to se ukázat i ve špatném světle! Prostě se musím pochlubit svou úžasnou a dechberoucí hrou, která mě stála 3 balení nových míčků :)

Začalo to příjemně zasekaným okruhem, kde už jsem viděl svého spoluhráče, jak se marně snaží vycouvat z nájezdu. Cesta z prahy mi trvala hodinu a půl a přijel jsem 8 minut před startem, luxusní warm up. První jamka v paru, tak si říkám - ok dneska by to mohlo jít. Druhá jamka, drajv 5 metrů před sebe do džihádu, další rána do džihádu, pak jsem přestřelil green - do džihádu, z toho zase do džihádu :D a 3 putty. Tady jsem pronesl, že horší už to dneska být nemůže, ale šeredně jsem se spletl a dal za pravdu spoluhráči, který mi odpověděl "ještě není konec, vždycky to může být horší..." měl pravdu... Na čtvrté jamce se mi míč záhadně odrazil od 45 stupňů napravo skosené zdi úplně záhadně na druhou stranu - opět do džihádu, a provize taky do džihádu.... Další jamka č. 5 První rána na levou stranu fairwaye - míč se nenašel a proběhl jsem se zpět na teečko - první provize do džihádu... :D další rána ok a zapsal jsem easy 9. Doklepal jsem další jamky, vysral se na všechno, vyklidnil se a celkem solidně to doklepal. A 18 mě ještě nasrala, prostě ani zakončit jsem to dobře prostě nemohl.... Dabláč s outem a vodou.
Podtrženo sečteno - 9 míčů za hru, excelentní výkon

První devítka suveréně nejhorší golf, co jsem kdy hrál ve smyslu konzistence a vůbec celkové rozhozenosti. Ale po hře dobrej řízek a salátek, takže nakonec super den! :D
Mám nemocné oči, vidím dvakrát. Začal jsem screenshotem a musel dlouho ostřit 😁 Až doprovodný text mi to trochu srovnal. Moc děkuji, povedlo se ti mne v nelehké chvíli rozesmát 👍
 
@PFP , @Jerry , @Pitching , @macdav , @DzejBee, @RomanL, @kamilrod vás všechny zdraví z tréninkového kempu na Adamstalu. Červení jsou sice v opozici, ale kdo dnes zahrál nejlepší výsledek? Red Dragon - Jerry. Na price money to sice udělalo jen dvacku, ale zato zaslouženě. 😜

Tak co? Fotky, pikantnosti, golfové zázraky? Nic se nedělo? Skoro se až bojím zeptat, když je takhle ticho po pěšině. :) Koukejte sem pastnout nějaké foto z hřiště a hlavně, jak to šlo? Kdo je milionář? :)
 
Jel jsem s bandou Vltavu a to je příležitost se mrknout na českokrumlovské hřiště, kde jsem ještě nehrál. V neděli odpoledne sluníčko, teplota kolem 20°C. Foukal silný vítr od severu, který spolehlivě zkrátil těch několik málo rovných ran a z banánů dělal mega banány.
Šel jsem sám přesně 3 hodiny. Občas jsem hrál dvěma míči. Chvíli jsem čekal na 8ce a na 9ce, kde mne 4flajt přede mnou pustil. Na hřišti bylo celkem prázdno. Na pár jamkách jsem měl problém, kam hrát, resp. kam mířit. Ve výsledku to bylo asi jedno, vypouštěl jsem banány do hooku i do šlajzu. Kupodivu vždy nalezeno ve stříhaném rafu, žádná voda ani aut. Trochu jsem tápal na 9ce, kde jsem nakonec hrál směr flajt přede mnou. Bohužel všichni byli vlevo v rafu a já to valil za nimi. Ještě bych propadl ze zkoušky orientace na 11ce, kde jsem před druhou ránou z levého fervejového bankru netušil, kde je grýn. A vlastně i na 16ce, kde jsem ležel na ferveji na úrovni 200m kolíku, a druhou si jen zkracoval dogleg, netuše, kde a jaký je grýn.
Hřiště se mi líbilo, až na grýnové bankry, celkově je v pěkné kondici. Při další hře si snad budu pamatovat ty slepé jamky. Ferveje v dobrém stavu, rafy nijak husté, v heavy rafu jsem nebyl (asi ho tu moc není), odpaliště good. Grýny také dobré, držely, jen jsem nedokázal naladit na místní rychlost, 1. devítku všechno krátký. Překvapilo mne, kolik málo neopravených pitchmarků jsem viděl, zřejmě slušnej oddíl.
Co ale nechápu, a trochu mi to kazí dojem ze hřiště, je “písek“ v grýnových bankrech. Ve fervejových jsem byl asi ve dvou, to bylo cajk. Ale ty greenside bunkry vyplněné přeplaveným říčním pískem s příměsí hrubých místních rulových kamenů, je prostě šílenost. Hrál jsem z toho 3krát a sandwedge má 3 nové trvalé zářezy. Ten materiál je totožný s dnovým sedimentem ve Vltavě, jen z toho vyházeli velké opracované valouny, ty ostrohranné kameny do 5 cm nechali. To mi hlava nebere...

A jak jsem vlastně hrál? Dobré to nebylo, honil jsem se pravá, levá, rovně před sebe bylo jako šafránu. Ve výsledku jsem to tam nějak vždy dokopal a zachránil, štěstí mi bylo hodně nakloněno. Při založení jsem byl zmaten jak lesní včela, každý švih byl pro mne překvápko, co to bude tentokrát? Zapracuji s trenérem, a ono si to snad sedne do richtigu, vo tom žádná ;-)
Nakonec to bylo 89 ran, bez trestný, opět 34 patů (2x trojpat na 1. devítce), 1x berdík, 4x párky, 10x bohouš a 3x dabláč, FIR 4/13, GIR 4/18 (mně vlastně stačí hrubě posekaná louka, fervejí je pro mne škoda).

Dojem z tohoto hřiště je ve mne pozitivní, i přes ty greenside bunkry (u nich budu příště sakra zkoumat, zda není ve hře nějaký šutr či z nich vůbec hrát). Slečna na recepci ochotná a velmi příjemná. Maršálskou bugynu jsem zahlédl jednou projet po vedlejší ferveji, teda po mé, ale já si to zrovna “zkracoval“ přes sousední.

Foto nedodám, prostě si na to na hřišti nevzpomenu, mobil vůbec nevytahuji (snad se polepším).
Restauračku neokomentuji. Z lodi jsem skočil rovnou na 1. odpaliště a po hře pospíchal do podvečerních kolon před Prahou.
 
V neděli opět Ypsilonka - vybral jsem si velmi takticky nejblbější den z pohledu počasí, foukalo jak v listopadu, pěkná kláda...ale komu není rady...2/3 hřište driver v lepším případě max. 160 m do rafu, ale aspoň jsem si vyzkoušel hru z rafu :) bylo to na psychiku nádherný, šel jsem s klukem, co drivoval průměrně 250 m, což v porovnání s mými drivy vždy krásně pohladilo mé ego...doháněl jsem to příhrama do greenu, ale pocitově je to očistec, neustále dohánět první ránu...lepší výsledek jsem si pohřbil na greenech - 2x trojpat, 3x jsem nedal z 1,2 m a prackticky mi tam nespadlo nic z 1,5-4m, ale lautr nic...celkem 87 ran (35 patů) a byl jsem zbytečně hořkej...nulový driver se dá vykompenzovat jen nadstandardním patováním a to nebyl tento případ...hřište v super stavu, fairwaye paráda, rafy tolik nekousaly, daly se hrát, ikdyž na některých jamkách dosti ubrali z fairwae (tak 2x to bylo o zápěstí, ale jelikož jsem tam byl prakticky stále, tak dobrý ;))...jen ty greeny ještě nejsou úplně ono, přišlo mi, že některé jsou pomalejší/chlupatější, ale je otázka, zda si tím jen neomlouvám svoji nechopnost :cry: - v MB vypadají greeny na pohled oproti Y dosti nestandardně, ale jezdí a drží krásně a konzistentně....už se těším, až tam zase pojedu ve 24 °C a ne v pocitových 5 °C se silným větrem...jídlo na jedničku, obsluha standardně bez problémů...
Je zvláštní, že to hřiště je pořád pro většinu lidí těžký, i když už je hóóódně široký, rafy jsou řidčí a greeny pomalejší! Kdo tady hraje jen občas, tak si hru i přes to nádherné prostředí moc neužije. Když si člověk vzpomene, jak to tady vypadalo třeba před 10. lety, tak se diví, že za kolo ztratí jen 6,7,8 balónů:(:):)
 
Dnes jen 9 jamek. Ale skvela hra na mne - 2 pary, berdik a zbytek plus jedna a dve - ve vysledku plus 6 ran nad par
E4CF83F4-FF3A-45ED-80D7-67B2F052CEE8.jpeg

Nechali narust vysokou travu - verte, ze tam urcite nechcete zahrat :)
66AA4EFA-06F8-4FD8-AB2B-E9285D9AC919.jpeg

Nemam rad, kdyz takto skoncim u grynu - predemnou kopecek a malo mista pred vlajkou. Ac je za vlajkou dost mista, skoro vzdy to necham kratke. Dnes jsem vyzkousel lob misto chipu a vysledek byl skvely. Misto 5 ran jak minule dnes stacily jen dve do jamky
 
Je zvláštní, že to hřiště je pořád pro většinu lidí těžký, i když už je hóóódně široký, rafy jsou řidčí a greeny pomalejší! Kdo tady hraje jen občas, tak si hru i přes to nádherné prostředí moc neužije. Když si člověk vzpomene, jak to tady vypadalo třeba před 10. lety, tak se diví, že za kolo ztratí jen 6,7,8 balónů:(:):)
Ano, před 10 lety bylo jistě težší nastavení, ale osobně jsem rád, nevidím nic krásného na 15 m široké fairwayi a 20 cm vysokém hustém rafu, to je nastavení pro kluky z televize (greeny mám rád rychlé)....ztíží se průchodnost hřiště a lidi jsou akorát nas....ý....pamatuji začátek loňské sezóny, kdy na prvního Draka bylo hřiště "napřísno" a ještě dnes mě při té vzpomínce bodne v loktu...myslím, že i v dnešním nastavení je Ypsilonka obtížnější hřiště - spousta biozón, les, musíš hrát do dopadových zón, jinak nestojíš na rovině apod. samozřejmě, kdo ji má nahranou, je to výhoda, ale to u každého hřiště...
 
Včera po práci opět MB...krásné počasí, od 5.jamky pod mrakem...přede mnou samostatný hráč a před ním 2 pomalý hráči, hned na čtyřce jsem je docvakl, ale 2 flajt nechtěl pouštět...řekl jsem, že je krásně a že si to udělám hezký (golf)...hrál jsem dva míče, někdy jsem zopakoval i tři...druhým míčem mi to šlo, 2x birdie :D hřiště čerstvě posekané, nechávájí vyšší trávu okolo fairwayí, ale dá se z toho bez problémů hrát...měl jsem úplnou radost z té čerstvosti...fairwaye o dost lepší než minule,některé greeny mají nastříkané fleky nějakou chemikálií, asi proti plísni, nevím...ale greeny naprosto v pohodě, drží, jedou, za mě velká spokojenost....driver už není 1/10, ale 4/6, takže ještě dvakrát trápení a pak bude zpátky :) šla mi 5FW, z toho velká radost...na 15tce 5FW 200 m, samozřejmě s doběhem, je to tvrdší, ale to samozřejmě holkám v klubovně vykládat nebudu...prostě 200 m...33 patů to je bída a i s nuzným driverem 88 jde...pokonil jsem 17 a 18 - obě bogie, ale na 17 - pětipar s ostrovním greenem - třetí do greenu z 60 m, učebnicově zataženo do bunkru :vomit: ale bylo to celkově krásné, hřiště podstatně v lepší kondici než na začátku sezóny, fee po 16.00 za 600 Kč...prostě jsem si to udělal hezký ;)
 
Včera druhé kolo turnaje, hledáni v džihádu se zúžilo na okruh 3 jamek a se ztrátou pouhých 3 míčů celkem spokojenost. S podobnou formou se nemohu dočkat dalšího turnaje na Kácově... :) Nicméně asi bych si měl najmout osobního šerpu a naložit ho pro jistotu dostatkem míčků.

Nechtěl jsem si to přiznat, ale celý turnaj mi opět pokazil driver. Bohužel mé ego by neuneslo ho na spoustě jamek nehrát, neboť mé heslo zní - "je jedno kam, hlavně daleko!" (ani jsem netušil jak moc pravdivý to bude)
 
Tak jsem vám byl zkontrolovat Konopiště.

Fotky nemám, ale hřiště je krásně připraveno na vrchol sezóny. Vysekáno, takže ztratit míček je umění. Prostě Hezký průchodné. Ale dost dokopce a z kopce.

Teda šel jsem jenom dEste.

O mojí hře netřeba mluvit. Bylo to strašný. Jeden!! rovný drive. Ostatní na vedlejší fairway. Hra v poli asi tak nějak normální. Ta vlastně docela šla.

Greeny - tam mi to někdo nepřál. Několik patů pár centimetrů od jamky. Asi 3x zmrzlina.

Prostě dneska to nešlo.

Ale víkend budete mít parádní. Užijte si to
 
16.6.2021 • 9j. Stará Boleslav: 41 ran, 13 patů (by mGolf)

Měl jsem tu velkou čest účastnit se letošního Mistrovství mistrů klubů v jamkové hře na Staré Boleslavy. Rozlosování mi přiřklo mistra zrovna ze zdejšího klubu, navíc s HCP 1,5. Zvažoval jsem, zda ty 2 hodiny za uhrání 5 jamek stojí, ale přesvědčilo mě kafe a oběd zdarma.

Už dlouho jsem nebyl před hrou nervózní, dnes se mi vrátilo to krásné rozklepané těšení a malý hlásek šeptal, že kdyby to náhodou vyšlo, bude ze mě bůh.

No a já vyhrál první jámu. A zkurvil druhou. A vyhrál třetí a zkurvil čtvrtou. No na 9ku jsme šli square, on druhou poslal do vody před greenem a já měl 35m k tyči na jasné vítězství. Kam myslíte, že jsem ho já kokot roztodivný namrdal?

Kdyby do vody, bylo by to supr. Patrně bychom to došmoulali stejně a šli na rozstřel. Já, hovado nebeské, jsem to prdnul na hranu vody do rákosu. Přesně na místo, odkud to ještě šlo tak trochu hrát. Tak jsem to odtamtud vyhrál na 3. ránu, sklapnul podpatky, pogratuloval vítězi a jel doprdele😄!

Hřiště bylo parádní, především greeny jsou skutečně famózní. Moc děkuji místním za skvělou akci a atmosféru, za rok jsem zpět!
 
Dneska seniorka v Benátkách. Katastrofa s driverem pokračovala (1xaut a 3xztráta míčku v heavy rafu), aspoň že to zachraňuje hybrid 🙈
Takže s ohledem na 8 ran navíc je výsledných 85 vlastně dobrý výsledek 🤭
AA84B5DD-3483-4D42-9C2C-7D34B3E5C43D.jpeg
90B8B7DF-144E-4A2E-8E65-B70FD006099F.jpeg
 
Dnes jsem potrénoval na Konopiště. A nemám dobré zprávy, bohužel, vše mi lítá doprava.
Je tedy pravda, že jsem šel Slapy bez drivingu, ještě k tomu turnaj (tam jsem ani nechtěl) a do toho vložená klubová jamkovka s výrazně nižším HI.
Ale bojoval jsem statečně, končili jsme až na 16té jamce, ale nebyla to úplně moje vina :D Zjistil jsem, že i lepším hráčům se stávají výkyvy na jednotlivých jamkách.
Potěšilo pár fakt dobrý příher či záchran, už nepotěšily 3 škrtlé jamky, neboť už mě to nebavilo. Sice jsem hrál golf, ale moc jsem si to neužil a tentokrát bych řekl, že bych raději byl v kanclu. A nebylo to tím vedrem :cry:
Co mě ještě potěšilo, jsou nové senzory na holích, už nemusím v podstatě nic ťukat do hodinek vyjma potvrzení konce jamky :D
Jen musím zjistit, proč hned přestal fungovat senzor na driveru, i když tam zrovna není zase tak nutný.
Nicméně vzhůru na Konopiště.
 
18.6.2021 • Konopiště - d'Este: 100 ran, 37 patů (by mGolf)

Bylo to boží. Výsledek ne, tedy spoléhám na spoluhráče, tzn kterej je vyspalej... Kapitáne, @PFP probírali jsme taktiku do tří a já tam bejt nechtěl! Tzn. Musíš! Moje jamky jsou 6 a 16. zbytek je na tobě! Fakt mě donutili!:p😇

Hřiště jednoduše skvělé. Fakt.

AC797C8C-EC4E-447C-90D0-E99155468DAA.jpeg D8409F41-51A6-46B8-99B9-B970C1ED4987.jpeg E520F29C-7C2F-48D0-B077-3BED8EFC10C4.jpeg C8919481-A50A-4EFB-BB33-BE913043BAE4.jpeg 2E3792CA-7F7E-4442-88BF-0EC45324F943.jpeg A54034DB-9782-45F9-A21D-ECC107C2ED97.jpeg

PS: ten ksicht - za to může sluníčko :)
 
18.6.2021 • Konopiště - d'Este: 100 ran, 37 patů (by mGolf)

Bylo to boží. Výsledek ne, tedy spoléhám na spoluhráče, tzn kterej je vyspalej... Kapitáne, @PFP probírali jsme taktiku do tří a já tam bejt nechtěl! Tzn. Musíš! Moje jamky jsou 6 a 16. zbytek je na tobě! Fakt mě donutili!:p😇

Hřiště jednoduše skvělé. Fakt.

Zobrazit přílohu 24723Zobrazit přílohu 24724Zobrazit přílohu 24725Zobrazit přílohu 24726Zobrazit přílohu 24727Zobrazit přílohu 24728

PS: ten ksicht - za to může sluníčko :)
Chudáčku, Tebe museli strašně nutit. Ve finále Tě tam museli zamknout, ne?
Ale jinak jsem moc rád, že jste "z pokoje č.5" skvěle takticky připraveni. Nebo tentokrát to odneslo jiné číslo?

Jinak je to fajn, zrovna tyhle 2 mi na Radeckém nejdou....:p:p:p
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom