Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2021) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
30.5.2021 • 9j. Hořehledy: 54 ran (by mGolf)

Včera "přátelská devítka" Hořehledy. :-D Stal jsem se taky majitelem měřidla Shot Scope, tak jsem se vydal s rodinou na své domovské hřiště si pohladit ego, jak jsem rovný a dlouhý a vlastně - jak mi to už jde. A zaznamenat si to. A to naše kamarádské a vstřícné hřiště včera prostě bylo příliš uzké pro golfistu mého formátu! Takže až na jednu Jamku, osmička, která se mi povedla s drivem na 194m za první bunker, následnou příhrou ke grýnu, čipem a zachráněným parem, to moc zaznamenání hodné nebylo. Nevadí, já tomu Kopčakovic dvorku jednou ukážu! :)

Fotku bohužel nemám - vybitý telefon. Vše hezky zelené, rafy husté, v outech a ve značené vodě spousta vegetace, pisek jak u moře... Ferveje netuším, po nich jsem nechodil. A grýny? Většina prima, na dvou, třech to jelo trochu jinak. Co jsem viděl u rodinky. Já včera nepoznal nic. Minul bych tu praporková díru, i kdyby to bylo do trychtýře (tzn. spousta třípatů). :p

Koukám z okna a dneska bude krásně, snad. U nás sluníčko. Tak všem přeji golf s mnohem lepším výsledkem, než jsem zahrál včera já! Hezkou hru! :up:
 
Upraveno:
Vcera Radecky pred LET Access series, pred nami mlade amaterky, ktere jiz trenovali na turnaj, takze vice balonu z ruznych pozic, ale na druhou stranu neputtovaly, jelikoz vedely, ze nechavaji greeny vyrust, aby je pak na turnaj mohli vyzehlit. Cvicny green rychlost 8,0ft, 3. green 8,3ft, ocekavam na turnaj neco tesne pod 10ft, jinak hriste skvele pripravene, greeny bez chybicek, budou to mit holky hezke :)
917A75F7-D76D-4762-B0CC-250D9F86D8B2.jpeg AA0979C6-386C-4A4D-84D6-51C3D64C3F40.jpeg 744F64AD-7456-4493-9244-93A1031C0A23.jpeg
 
Jak @requo už psal, včera v Hořehledech. Po dlouhé době celá rodina v jednom flajtu. A co nového? Honzík ze břehu přepálí vodu na dvojce. Fanda pálí delší rány a celkově má hru stabilní. Ja musím napsat, že dva tréninky s trenérem jsou znát. Tedy ne zatím na číslech, ale na pocitu ze hry. :)
 

Přílohy

  • P_20210529_151620_vHDR_Auto.jpg
    P_20210529_151620_vHDR_Auto.jpg
    144,9 KB · Zobrazení: 160
  • P_20210529_162216_vHDR_Auto_HP.jpg
    P_20210529_162216_vHDR_Auto_HP.jpg
    176,4 KB · Zobrazení: 163
  • P_20210529_162308_vHDR_Auto_HP.jpg
    P_20210529_162308_vHDR_Auto_HP.jpg
    57,9 KB · Zobrazení: 162
  • P_20210529_163917_vHDR_Auto_HP.jpg
    P_20210529_163917_vHDR_Auto_HP.jpg
    191,7 KB · Zobrazení: 161
  • P_20210529_163906_vHDR_Auto_HP.jpg
    P_20210529_163906_vHDR_Auto_HP.jpg
    124,9 KB · Zobrazení: 151
  • P_20210529_164221_vHDR_Auto_HP.jpg
    P_20210529_164221_vHDR_Auto_HP.jpg
    129,3 KB · Zobrazení: 165
:D Šéne šupe Pepy Kubíčka ... Karel Miřejovský :) hezký jste to měli
Jj.......s Karlem je to vždycky pohoda.....a někdy i velká zábava:)
 
Jj.......s Karlem je to vždycky pohoda.....a někdy i velká zábava:)
Tak tato seniorská túra je už více společenská záležitost, než sportovní 😉
 
Pyšely první flajt sám za 2:20 a jediný, co nebylo úplně tragicky, tak okolo grynu. Zbytek radši nekomentovat 😅
Na 9ce jsem znechucene a sakra nevybíravě předběhl 2 zpomalený asiaty, co startovali 12 min po mne 🤦🏻‍♂️, na 15ce jsem málem zabil slicem 2 holčičky na 17. greenu, které jsem tam teda fakt nečekal, na 18ce jsem musel počkat, až si těch posledních 80m holky dojdou za nějakým zajezdnim autobusem asi 15 lidi 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️😅. Fakt výhoda prvního flajtu 🤷🏻‍♂️🤣
 
Upraveno:
Dneska to vyhrát nešlo, bych to musel jít snad za 59 nebo nevím :)
Borec se netakticky vystřílel na zrovna ne moc dobře dotovaném turnaji.
Hrát v silném větru bez dogy ( momentálně netrefuji ) se moc nedá, dva GIRy mluví za vše. Když se k tomu přidají nějaké trojpaty, třeba na první jamce z 5m, koupačka na 10., tak to lepší než 86 nemohlo být.

1622396045338.png


1622395925762.png
 
Pyšely první flajt sám za 2:20 a jediný, co nebylo úplně tragicky, tak okolo grynu. Zbytek radši nekomentovat 😅
Na 9ce jsem znechucene a sakra nevybíravě předběhl 2 zpomalený asiaty, co startovali 12 min po mne 🤦🏻‍♂️, na 15ce jsem málem zabil slicem 2 holčičky na 17. greenu, které jsem tam teda fakt nečekal, na 18ce jsem musel počkat, až si těch posledních 80m holky dojdou za nějakým zajezdnim autobusem asi 15 lidi 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️😅. Fakt výhoda prvního flajtu 🤷🏻‍♂️🤣

Super, teď když tě nemám v jamkovce, tak si z formy :)
 
Dneska to vyhrát nešlo, bych to musel jít snad za 59 nebo nevím :)
Borec se netakticky vystřílel na zrovna ne moc dobře dotovaném turnaji.
Hrát v silném větru bez dogy ( momentálně netrefuji ) se moc nedá, dva GIRy mluví za vše. Když se k tomu přidají nějaké trojpaty, třeba na první jamce z 5m, koupačka na 10., tak to lepší než 86 nemohlo být.

Zobrazit přílohu 24463

Zobrazit přílohu 24462
86 jsem sice nedal, ale koupacku na desitce a trojputty jsem mel taky :D Bude nekde zverejnene kolik se vybralo? :)
 
Kratsi golfovy pobyt v oblasti Loiporsdorfu se celkem vydaril.
Postoupil jsem v Bankers Match Play Trophy 2021 do druheho kola. Kdy jsem napred vedl o dve jamky, pak prohraval o jednu a v druhe devitce jsem se vzchopil a podarilo se zvitezit na 15 jamce :)
Dale se mi podarilo, skoncit druhy ve dvoudennim turnaji i po velmi zalostnem dnesnim vykonu. Nemam rad mokre hriste a jeste brutalni dest k tomu ...

Dnes jsme na turnaji narazili zase na totalniho debila. Hrali jsme jako posledni flight (nejlepsi hraci :) ) a na druhe 9 za nama vyrazil nejaky pan s pani. Uz na jamce 4 za nama asi 20 m dopadl micek, ale vyvrcholilo to na dalsi jamce, kdy jsme stali pred greenem a pan za nama poslal driver, co minul spoluhracku o par centimetru kolem ni po zemi. A ne zeby alespon zavolal fooore. Tak se kolega nasral a poslal mu micek mimo hriste. Na dalsi jamce nas dobehl a zacal s tim, ze volal marshala. Po 10 min cekani marsha dojel a zacalo se to resit. Marsal ho nakonec serval, ze jsme posledni flight turnaje a ze se ma uklidnit. Jeho argument byl, ze nebule cekat za nami x minut, proto hral. Ale pritom my jsme meli flight pred nami stale na dohled. Ja byl ho i pustil, ale co by si pomohli.....
 
Tak jsme se s bejvalym spoluhráčem přihlásili na charitativní turnaj do Beřovic. Po sezoně si spolu chodíme občas zahrát a bavili jsme se o tom, že by jsme turnaj rádi zkusili, ale nic sme vyloženě nehledali, tak z toho dlouho nic nebylo. I na ty spolhry je to složitý se domluvit. Pak na mě tady na jamce vyskočil tenhle turnaj pro dobrou věc, což se mi fakt líbilo. Hráli jsme tu už dvakrát, takže to nebyl uplně krok do neznáma. Tak jsme do toho šli a jsme moc rádi. Bylo to parádní a hodně sme si to užili. I díky spoluhráčům z flightu, Otovi, místnímu greenkeeperovi a slečně z recepce Péťě. Sedli jsme si od začátku výborně a protože to byl pro všechny první velký oficiální turnaj, podporovali sme se od začátku navzájem. A dozvěděli jsme se víc o tom jak hřiště funguje. Ota zahrál na 16. naprosto perfektní kontrolovanej slice trojkou dřevem přímo na green, z toho jsem byl u vytržení. A krátkou hru měl výbornou, vše blízko k jamce. Já jsem 14 dní nehrál, jen občas odpaloval doma do sítě, kde jsem si zadělal na pěknej push. Takže když jsem včera vyrazil potrénovat, skoro vše šlo doleva. Ke konci už se to lepšilo, tak jsem chvíli puttoval abych získal lepší cit pro tempo dlouhejch puttů, kterejch hraju na velkejch greenech většinou hodně. A vyplatilo se mi to, před hrou už to začlo lítat relativně rovně a první trojputt sem měl až na 16. jamce. Dařilo se mi dlouhý putty dostat blízko a pak je dohrát. Za což dík i Otovi, ráno jamky prý navrtával :) Vyloženě jsem zkazil čtvrtou jamku, kde jsem se až na 4x dostal z bunkru, protože jsem chtěl zahrát citovku a to byla chyba. Jeden míč jsem ztratil v potoce vedle greenu devítky, ta jamka mi moc nesedí. Druhá krátká před vodu a pak zase dlouhá je zvláštní. Druhá devítka se mi líbí víc a i mi jde lépe. To už sem si to fakt užíval, počasí parádní, vítr polevil a povedlo se i několik odpalů 3i přes 200m jak podle pravítka. To jsem nejvíc trénoval, tak jsem rád. Drbnul sem pár chipů, buď z foregreenu nebo přes bunkr, ale to je asi věc hlavy. Určitě se těšim na další turnaj, a všem kdo váhají to doporučuju.

@Seppper tak takhle vypočitavej sem bejt nechtěl

@zdarovka na fb čtu že 74 tisíc, to je paráda :up:
 
Tak jsme se s bejvalym spoluhráčem přihlásili na charitativní turnaj do Beřovic. Po sezoně si spolu chodíme občas zahrát a bavili jsme se o tom, že by jsme turnaj rádi zkusili, ale nic sme vyloženě nehledali, tak z toho dlouho nic nebylo. I na ty spolhry je to složitý se domluvit. Pak na mě tady na jamce vyskočil tenhle turnaj pro dobrou věc, což se mi fakt líbilo. Hráli jsme tu už dvakrát, takže to nebyl uplně krok do neznáma. Tak jsme do toho šli a jsme moc rádi. Bylo to parádní a hodně sme si to užili. I díky spoluhráčům z flightu, Otovi, místnímu greenkeeperovi a slečně z recepce Péťě. Sedli jsme si od začátku výborně a protože to byl pro všechny první velký oficiální turnaj, podporovali sme se od začátku navzájem. A dozvěděli jsme se víc o tom jak hřiště funguje. Ota zahrál na 16. naprosto perfektní kontrolovanej slice trojkou dřevem přímo na green, z toho jsem byl u vytržení. A krátkou hru měl výbornou, vše blízko k jamce. Já jsem 14 dní nehrál, jen občas odpaloval doma do sítě, kde jsem si zadělal na pěknej push. Takže když jsem včera vyrazil potrénovat, skoro vše šlo doleva. Ke konci už se to lepšilo, tak jsem chvíli puttoval abych získal lepší cit pro tempo dlouhejch puttů, kterejch hraju na velkejch greenech většinou hodně. A vyplatilo se mi to, před hrou už to začlo lítat relativně rovně a první trojputt sem měl až na 16. jamce. Dařilo se mi dlouhý putty dostat blízko a pak je dohrát. Za což dík i Otovi, ráno jamky prý navrtával :) Vyloženě jsem zkazil čtvrtou jamku, kde jsem se až na 4x dostal z bunkru, protože jsem chtěl zahrát citovku a to byla chyba. Jeden míč jsem ztratil v potoce vedle greenu devítky, ta jamka mi moc nesedí. Druhá krátká před vodu a pak zase dlouhá je zvláštní. Druhá devítka se mi líbí víc a i mi jde lépe. To už sem si to fakt užíval, počasí parádní, vítr polevil a povedlo se i několik odpalů 3i přes 200m jak podle pravítka. To jsem nejvíc trénoval, tak jsem rád. Drbnul sem pár chipů, buď z foregreenu nebo přes bunkr, ale to je asi věc hlavy. Určitě se těšim na další turnaj, a všem kdo váhají to doporučuju.

@Seppper tak takhle vypočitavej sem bejt nechtěl

@zdarovka na fb čtu že 74 tisíc, to je paráda :up:

To seš ty ten vítěz? Jestli jo, tak gratulace, já to vyhrál minulý rok a stačilo mi na to 81 ran :) letos bych s tím nebyl ani v první desítce.
 
To seš ty ten vítěz? Jestli jo, tak gratulace, já to vyhrál minulý rok a stačilo mi na to 81 ran :) letos bych s tím nebyl ani v první desítce.
Jojo, ale to jen kvuli tomu hcp systemu. Vysledek to nijak prevratnej nebyl. Ikdyz 6 paru jsem mel asi za vsechny hry letos dohromady, to byl osobni uspech tojo.
Diky, a diky ze jsi me tam pozval, protoze ted koukam ze jsi to tu psal ty o tom turnaji. 81 nebo i 86 je krasnej vysledek, to kdybych nekdy zahral tak vubec neresim ze nekdo kvuli nakymu hcp skoncil v tabulce prvni. Nakonec hrajes hlavne proti hristi a proti sobe. Tak snad se tam nekdy potkame:up:
 
V pátek odehrán povinný Štiřín. O hru mi zas tak nešlo, jako doprovodit ženu při procházce parkem. Vloni jsme chytli více sluníčka a na dojem to dělá hodně.
První devítku jsem šel +5 a druhou asi +8, jeden béďa, šest parasů, dva dabláče, zbytek bohouš. Nějak jsem se neuměl srovnat s wedgemi. Na 6. jamce jsem, a nejen tam, v obou devítkách druhou do grýnu z cca 60 m dokonale podmetl, kdy míček poskočil tak o 20 m. Fervej dokonalé mokrá, takže to podjet nebyl žádný problém. Ale nějak nevím, co s tím, resp. jak to při mokru zahrát. Na další jamce jsem se na to soustředil, až moc. Vykouzlil jsem dokonalou topinku, která v metrové výšce dosvištěla za grýn.
Hřiště mi celkově nesedí, a dávám mu šanci vždy tak 2krát do roka. Ale musím pochválit obsluhu. Jak dámy na recepci, tak pán v restauraci, byli velmi ochotní, s úsměvem ve tváři (než si nandali respirátory).
Zpravodajství pro botaniky: park je stále v květu, něco už odkvetlo, ale řada druhů teprve nasazuje, tak že i nadále tam bude na co koukat. A pamatuji si už jen některé “výkřiky“, hele blatouchy, ten pryskyřník je nádherný...
 
Včera také charita v Beřovicích. Hra celkem slušná až na tripl na dvanáctce.
Až do včerejška bych nevěřil, že je možné zahrát železem takový šlajs, aby míček skončil v autu vpravo😢.
Hřiště v super stavu.

1622457477526.png
 
Vás v Beřovicích bylo... Jsme si z toho mohli udělat vnořené mistrovství 19.jamky. :) Tak někdy příště. :up:
 
… Ale nějak nevím, co s tím, resp. jak to při mokru zahrát. …
Vždy je třeba jít skrz míč, žádné „zametání” a nesnažit se pomoci míčku do vzduchu - z toho pak plyne buďto „podjetí” nebo topinka.
Pokud máš čistý kontakt s míčkem (trefíš ho jako první na sestupné trajektorii hole), tak je v podstatě jedno, jestli je povrch jak houba nebo beton. To vše platí pro hybridy, železa a wedge.
U fervej. dřeva záleží na tom, jakou ránu chceš hrát.
 
Včera konečně zase na golfu, "povinná" klubová jamkovka.
Musím říct, že spoluhráč byl fakt super, myslím, že jsme si to užili oba. Až mě skoro mrzí (to trochu kecám), že jsem vyhrál. Ano, utrpěl jsem výhru, ale sám jsem si to dokázal i zdramatizovat, aby to nebylo tak jednoduché. Darovat jeden putt může být dost ošemetné :D
Nakonec 95 ran, 35 puttů, zkažené asi čtyři jamky. Zatím se mě pevně drží falešná jarní forma :p
Nicméně podruhé v kariéře dva berdíky🎉🎉, a to na 13 (3par, fakt povedená první rána) a 15 (4par, první na vedlejší fairway, druhá sedla úžasně). Na 14 drive 30m od grýnu a odcházel jsem s dabláčem (de.il) :cry::cry:
JInak 4 pary a dál tak nějak horší. Potřeboval bych zlepšit konzistentnost.
Co mě ještě potěšilo, byl chip-in na par na 8, s komentářem "vůbec nevím, jak ten chip hrát, zapomněl jsem postoj" :D:D Spoluhráč mě naštěstí nezabil ;)
Naštvaly mě ztracené míče, neboť jsem neviděl dopad a někam to asi odskočilo. To se nedá nic dělat.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom