Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2021) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Dnes Beřovice, pršelo a pak sněžilo. Prvni devítka v bogey, pro mě dobrý. Druhou jsme vzdali po dvou jamkách, místo míčku sněhová koule:(
Zjistil jsem, že podmáčené a zasněžené fairwaje v kombinaci s botama bez spiku jsou dost o hubu.
 
My to s Mílou došli a začalo sněžit, startovali jsme po 9h. Byl to boj, zima, vítr a déšť se sněhem ale vydrželi jsme až do konce.
 
My to s Mílou došli a začalo sněžit, startovali jsme po 9h. Byl to boj, zima, vítr a déšť se sněhem ale vydrželi jsme až do konce.
To mi taky chtěli. Startovali jsme v 11.10. Pak už se nedalo patovat kvůli sněhu, pokaždé na fairwai očistit míček, kola na vozejku zablokovaný. Nemělo to smysl..
Viděl jsem tě odjíždět, když jsme byli na devítce. To ještě celkem šlo..
 
Po stredecnich skvelych vysledcich jsem vcera naklusal na hriste s tim, ze uz vim vse o golfu.... a zacalo same plus jedna, plus dve. skrt .... a opet jsem procitl do reality :)

Dnes to bylo trochu lepsi. Teplota asi 4 st bez vetru. Rikam si budu sam na hristi a jake prekvapeni ze parkoviste plne, nebot dnes ma zacit prset a snezit
56BBC30B-7786-4646-9404-8585565910B2.jpeg
 
Ve čtvrtek 5.2. Kestřany zimní jamky 10-18,na víc nebyl čas. Počasí nádherný,lítalo to zázračně (pro mně) -48😁 ,jsou kratší. Teď je to díky počasí zase v háji.
IMG_20210204_130009.jpg
IMG_20210204_135355.jpg
 
-48 ...
-48 na devíti jamkách (PAR38) je hodně dobrý výsledek 🤭

Ale jak tak koukám z okna, dneska budou asi zimní všechna hřiště 🙈
@mkopcak máš namazaný lyže? 😂
 
-48 na devíti jamkách (PAR38) je hodně dobrý výsledek 🤭

Ale jak tak koukám z okna, dneska budou asi zimní všechna hřiště 🙈
@mkopcak máš namazaný lyže? 😂
Tak ony ty zimní jsou o něco kratší ,ale sám jsem z toho byl celej vedle.asi to bylo i o klidu,byl jsem sám,takže žádný vyrušování.zato v Pátek jsem byl jako zbořen.to je ten zimní spánek 😁
 
-48 na devíti jamkách (PAR38) je hodně dobrý výsledek 🤭

Ale jak tak koukám z okna, dneska budou asi zimní všechna hřiště 🙈
@mkopcak máš namazaný lyže? 😂

1. U nas zatim stale zeleno
2. Lyze mazou srabi
 
U nás sníh s nádechem saharskeho písku. Když jsem v noci viděl to oranžové nebe, tak jsem si myslel, že už nám soudruzi z Číny posílají asi vakcínu ;)
Taky jsem ráno odklízel oranžový sníh 🙈
 
První zastávka v expedici Aňek do centra lidožravců. Nejstarší golfový klub v zemi založen v roce 1906 britskými kolonisty.
Royal Nairobi Golf Club je jedno ze tří (Karen, Muithaiga) kde se hraje/hrála European Tour nebo Challenge Tour.
Nutno podotknout, že hlavní město Nairobi je. v nadmořské výšce 1600 metrů a leží těsně pod rovníkem, přepočet vzdáleností byl trochu oříšek.
Na hřiště se dostanete pouze na pozvání člena, jako se to povedlo mě je historka, kterou mi nikdo neuvěří a bude ji považovat za konspiraci. Takže takový krátký návod, když zavoláte/napíšete do klubu, ze jedete na dovolenou a jste z Evropy, s radostí vám pošlou kontakt na člena, který se s vámi domluví a pozve vás. Ještě lepší varianta je, když vás pozve člen z vedení klubu, to pro vás neplatí ani oficiální ceník. Hra na nejstarším hřišti mě nakonec vyšla na 700 korun (fee, caddy fee, raut, nápoje), lidovka.
V návaznosti na den sv. Valentýna probíhal turnaj Ladies Trophy, doprovodná hudba, raut, ženy v jednotně v červeno černé kombinaci oblečení a po hře v načančaných róbách.
Z důvodu turnaje byl již start posunut o 45 min a tempo bylo šílené, 2:50h na 9 jamek, z důvodu posunu a pomalé hry jsme museli po 9. jamce skončit. Do flightu mi hostitel dal podobně výkonostné hráče, místního playing PRO, hráče týmu RNGC s hcp 1 a jeho kamarád s hcp 6.
Kvalitativně bych hřište přirovnal na takové Slapy, designem takové Safari (Karlovy) Vari(y).
Za zmínku stojí driving range, který je dle mých spoluhráčů nejlepší v zemi.
Skvělá zkušenost, výborný flight, pro všechny hráče kolem jsem byl bílá atrakce co drivuje 300, na odpališti jsem nikdy tolik diváků ještě neměl.
Další devítku bych měl možnost hrát v pondělí v nadmořské výšce 2350mnm, to budou drivy.
Pár fotek z tepla do zimy:
Myčka na míčky
38E67A1C-B03D-41DB-A8C4-DEE80B43918C.jpeg

Driving range míčky a úžasný kbelík
EE9CED8B-EA55-436E-872B-D5DE10D5FC14.jpeg

Driving range
D82BF9D4-81E6-4BFC-A523-264D1402E414.jpeg

Pohled od klubovny na 18. jamku
6BCA74C8-615E-4785-A6AB-DB640D391CB1.jpeg

B9BB9AD1-D974-4FEE-98FF-A92143AF3C9F.jpeg

Opičky na fairways
0A343124-D647-4105-B216-BDFAF6B7E8E2.jpeg

Můj flight
89B435E9-BDB0-4D93-B29A-DA4483B443FC.jpeg

Třiparová 17. jamka
DBFF6863-CAE5-4259-AFF9-2D80102F2D65.jpeg
 
Upraveno moderátorem:
Nutno podotknout, že hlavní město Nairobi je. v nadmořské výšce 1600 metrů a leží těsně pod rovníkem, přepočet vzdáleností byl trochu oříšek.
Tohle řeší Bushnell Pro XE se zapnutou funkcí „Elements compensation”, která počítá vzdálenosti s ohledem na tlak a teplotu vzduchu.
Samozřejmě pouze v nesoutěžní hře ;)

Takže další země jako „zářez na pažbu”? 👍
 
Třetí golfová zastávka v zemi lidožravců v Gilgil golf clubu, který byl založen brity v roce 1926 a hrají zde převázně britové, kteří zde žijí a pracují jako učitelé nebo humanitární pracovníci, díky tomu šla mamka na jógu s partou britek, zatímco jsem byl na hřišti.
Poprvé jsem se setkal s brown greeny, což je udusaná směs hlíny a je udržitelnější volbou v oblastech s nedostatkem vody.
Hra na ně byla zvláštní a puttování velmi težké, rychlost byla proměnlivá dle množství nasáklé vody v brownu.
Hřistě má 9 jamek s 18 odpališti, takže je variabilní, když chcete hrát 18 jamek.
Green fee 200 korun a caddy fee stovku k tomu. :)
Zajímavostí je rána z 1. týčka, jelikož pálite přes hlavní silnici na 310m vzdálený brown, drivem jsem ho úspěšně (nebo neúspěšně?) přepálil a to stále díky tomu, že jsme ve více než 2000 mnm.

94085A97-FFA0-46C3-9A46-DD2403D179E3.jpeg
312E5DDB-A00E-43A7-B77E-50E79AA592F5.jpeg
507607CD-15A2-4030-B457-389CC76C340F.jpeg
FAC65758-4199-4F9B-9ED6-734FBB923FEF.jpeg
 
18.2.2021 • 4j. Hořehledy: 18 ran, 8 patů (by mGolf)

Ach ta nádhera - ještě ráno ležel na polovině greenů přimrzlý sníh, odpoledne už se vše tvářilo jak polovina dubna. Jasně, čvachtalo to, ale já konečně mohl hrát něčím jiným než jen 4 železem nebo 6 na levou stranu. A slunce jak krásně svítilo na ty zmrvené rány!:-D Šel jsem s dětma jen 4 jamky, ale bylo to prostě famózní!

7E86C19B-CCDB-472D-A93C-F4741BBC9D76.jpeg
 
Upraveno moderátorem:
19.2.2021 • 9j. Hořehledy: 43 ran, 16 patů (by mGolf)

Dnes už férová tréninková hra - no moc velký rozdíl tam oproti včerejšku nebyl, byť back to back birdie na 5 a 6 potěšilo. K čemu jsem se ale odhodlal, minimálně pro start letošního roku, jsou statistiky. A to v kombinaci zdejšího mGolf a pak TCM.golf. Částečně proto, abych udělal jejich tvůrcům radost a dodal data na základě kterých lze oboje vylepšovat, částečně proto, abych věděl k čemu nutím na trénincích vlastní děti a jsem zvědav, zda z toho vypadne i něco pro moji hru.

Zatím mohu prohlásit, že mGolf se vyplňuje snadno během pár vteřin a je universálně použitelný i na pár jamek, což je super. TCM.golf je výrazně větší opruz, protože vyžaduje zadávání ránu po ráně (což znamená dělat buď rovnou na hřišti a nebo si to někam značit a pak přeťukat). Množství výsledných dat je však v podstatě nekonečné a zatím mne baví tím listovat...

0BA26789-10FE-497B-9A21-D4EB60D6B22D.jpeg
84A3920C-F2A9-4D96-87A1-B01EA79D23A9.jpeg
6A1531E8-E225-45C1-969D-4CD81811DBB4.png
6B78C900-388F-4A58-8B8A-1D97705DAA80.png
 
19.2.2021 • 9j. Hořehledy: 43 ran, 16 patů (by mGolf)

Dnes už férová tréninková hra - no moc velký rozdíl tam oproti včerejšku nebyl, byť back to back birdie na 5 a 6 potěšilo. K čemu jsem se ale odhodlal, minimálně pro start letošního roku, jsou statistiky. A to v kombinaci zdejšího mGolf a pak TCM.golf. Částečně proto, abych udělal jejich tvůrcům radost a dodal data na základě kterých lze oboje vylepšovat, částečně proto, abych věděl k čemu nutím na trénincích vlastní děti a jsem zvědav, zda z toho vypadne i něco pro moji hru.

Zatím mohu prohlásit, že mGolf se vyplňuje snadno během pár vteřin a je universálně použitelný i na pár jamek, což je super. TCM.golf je výrazně větší opruz, protože vyžaduje zadávání ránu po ráně (což znamená dělat buď rovnou na hřišti a nebo si to někam značit a pak přeťukat). Množství výsledných dat je však v podstatě nekonečné a zatím mne baví tím listovat...

Zobrazit přílohu 15973Zobrazit přílohu 15974Zobrazit přílohu 15975Zobrazit přílohu 15976
Koukam, ze na 3. si to jeste malo rozsiril vlevo :p
 
Koukam, ze na 3. si to jeste malo rozsiril vlevo :p
Jsem z toho dost zmatenej. Jak správně @requo poznamenal, to rozšíření jsem si tam udělal především pro sebe, protože jsem tam s železnou pravidelností zatahoval. Takže jsem to dneska pro sichr poslal 2x do autu vpravo😄
 
Jsem z toho dost zmatenej. Jak správně @requo poznamenal, to rozšíření jsem si tam udělal především pro sebe, protože jsem tam s železnou pravidelností zatahoval. Takže jsem to dneska pro sichr poslal 2x do autu vpravo😄
Ten aut vpravo tam prostě nemá bejt, říkám ti to furt:)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom