Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2021) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Tak jsem se vydal na cyklogolfovou dovču na severní Moravu. Zatím odehráno
Olomouc cestou tam, Kravaře a Ostravice.
Jen krátké postřehy.......u Olomouce jsem čekal "placku na Hané", ale to byl velký omyl. Je to kopcovité, dost těžké hřiště s pěknou klubovnou a restaurací. Co se mi líbilo, tak plánky jamek u všech odpališť..tzn.4x. Kravaře nádherných 9 jamek v zámeckém parku a ani 9 jamek nových nezůstává pozadu. Moc ran k dobru to hřiště nedává a přitom lehké určitě není. No a Ostravice? Hrál jsem tam v ramci nějakého turnaje a je to parádní a těžké hřiště, více se mi líbila první devitka, otevřenější s výhledy na Lysou horu. A super zázemí restaurací a ubytovanim počínaje a tréninkovými plochami konče.
Jinak zakladnu mám v Kravařích, na hotelu si mě hýčkají neb jsem tu jediný host.....A snídaně i večeře na terase stylově pár metrů od putting greenu mají něco do sebe😀
 
29.6.2021 • Grabštejn: 87 ran (by mGolf)

Tohle byla jedna z těch her, kdy je člověk rád na světě. Poprvé jsem si vyzkoušel bílá odpaliště, když jsem už byl na hřišti, které mám rád a je prázdno. A ono to dopadlo tak - že mi narostla křídla. Z bílých pod devadesát je pro mě prostě velmi radostná zpráva. Nejlepší ale na tom bylo, že jsem poprvé v životě zahrál eagla! Jamka číslo 10. Povedl se mi parádní drive někam na 150 metrů, železo na konec grýnu a pak asi deseti metrový pat se tam nakonec dokutálel. Před dvěma svědky - @mkopcak, @roman007. To bylo radosti a penízků za Jamku do kasičky!

Hřiště před dnešními proslulými GrabMasters v pěkném stavu - ferveje až na pár míst jako koberec a podle mého, jestli si to dobře pamatuji, místy i více vysekané. Bohužel ale několik grýnů vyžraných (dvojka, trojka...) a z některých bunkerů roste i nový les (dvojka za grýnem). Ale i když to není úplně u všech praporků top, naštěstí nám to s občasnými poskoky poměrně předvídatelně jelo.

1F942BA3-8A93-4820-9B50-F92241471D0E.jpeg D0494D58-3B9B-47D8-BD4E-D3E5F73A95D7.jpeg D7940FAF-BA96-4C7F-9ECA-254C3CCD5B23.jpeg

29.6.2021 • Liberec - Machnín: 97 ran (by mGolf)

Kolem třetí přesun na Machnin. A znovu bílé - rozdíl to tu moc není, mnohdy spojené se žlutými. Hra byla bez oběda (na grabu už příprava na Masters), takže tady už nám všem v tom předbouřkovém vedru a dusnu došly v druhé devítce síly. Hřiště velmi přátelské a hratelné - což ale neznamená, že se nedají ztratit míčky, já bohužel dvakrát. Po delší ráně do grýnu to odskákalo až někam do pr... Takže dvakrát par plus jedna. No a rázem jste zase zpátky na zemi. Tady byly grýny v naprosté většině jedna radost. Vytknout se jim nedá nic - krásné, celistvé, poměrně rychlé... Hezky to tam udržují. :)

F730FEEA-B20E-4CE8-84FA-08E975DE57E5.jpeg 1881BFFE-F651-48D0-9A3C-8AD8DEC16A59.jpeg 8D8CD116-BB4D-472F-8C61-863586CB00C6.jpeg

S včerejškem jsem moc spokojený. Mám konečně eagla! 🦅🦅🦅
 
Upraveno:
29.6.2021 • Grabštejn: 87 ran (by mGolf)

Tohle byla jedna z těch her, kdy je člověk rád na světě. Poprvé jsem si vyzkoušel bílá odpaliště, když jsem už byl na hřišti, které mám rád a je prázdno. A ono to dopadlo tak - že mi narostla křídla. Z bílých pod devadesát je pro mě prostě velmi radostná zpráva. Nejlepší ale na tom bylo, že jsem poprvé v životě zahrál eagla! Jamka číslo 10. Povedl se mi parádní drive někam na 150 metrů, železo na konec grýnu a pak asi deseti metrový pat se tam nakonec dokutálel. Před dvěma svědky - @mkopcak, @roman007. To bylo radosti a penízků za Jamku do kasičky!

Hřiště před dnešními proslulými GrabMasters v pěkném stavu - ferveje asi na pár míst jako koberec a podle mého, jestli si to dobře pamatuji, místy i více vysekané. Bohužel ale několik grýnů vyžraných (dvojka, trojka...) a z některých bunkerů roste i nový les (dvojka za grýnem). Ale i když to není úplně u všech praporků top, naštěstí nám to poměrně s občasnými poskoky poměrně předvídatelně jelo.

Zobrazit přílohu 25117Zobrazit přílohu 25118Zobrazit přílohu 25119

29.6.2021 • Liberec - Machnín: 97 ran (by mGolf)

Kolem třetí přesun na Machnin. A znovu bílé - rozdíl to tu moc není, mnohdy spojené se žlutými. Hra byla bez oběda (na grabu už příprava na Masters), takže tady už nám všem v tom předbouřkovém vedru a dusnu došly v druhé devítce síly. Hřiště velmi přátelské a hratelné - což ale neznamená, že se nedají ztratit míčky, já bohužel dvakrát. Po delší ráně do grýnu to odskákalo až někam do pr... Takže dvakrát par plus jedna. No a rázem jste zase zpátky na zemi. Tady byly grýny v naprosté většině jedna radost. Vytknout se jim nedá nic - krásný, celistvý koberec jak z obýváku.

Zobrazit přílohu 25120Zobrazit přílohu 25121Zobrazit přílohu 25122

Ale s včerejškem moc spokojený. Mám konečně eagla! 🦅🦅🦅
Velká gratulace k eaglu! Eagl po puttu je super záležitost pro nás, rekreační hráče a je to určitě silnější zážitek, než ho zahrát po nějakém skoro náhodném hole outu.
 
Ahoj vespolek,
někteří z vás si na mě možná ještě pamatují (ne že by to bylo nějak důležité). Chci se jen podělit o to, jak jsem po více než roce vytáhl bag ze skříně. Paradoxně za tím byla práce, neboť jsem byl vyslán na turnájek pro VIP (nechápu proč já) na privátní hřiště do Berouna. Upřímně se mi moc nechtělo. K VIP a celebritám mám vztah přinejmenším odměřený a stav mé hry se mi po roce zrovna nechtělo zjišťovat na turnaji a ještě k tomu na hřišti, kde se minulý týden hrála LET... Jak se dalo očekávat, hřiště bylo v perfektním stavu, řekl bych televizním, a to i s rafem, který v určitých místech sahal ke kolenům a s greeny, které jezdily jak kulečníkový stůl. Na drivingu jsem ke svému potěšení zjistil, že si pořád pamatuju, jak se to drží. I vzmužil jsem se a přihlásil se do turnaje. Měl jsem štěstí na flajt složený z otce novináře a jeho syna, takže jsme si to mohli v klidu a plebejsky užít. Hřiště bylo těžké a krásné. Hra po roce mě vlastně moc nepotrápila, hrál jsem možná líp než, když jsem trénoval každý týden :) Akorát patování bylo peklo. Na dvou pětiparech jsem zapsal 8 a 7 a to s trojpatem. Jinak jsemale samozřejmě poztrácel kýbl míčků ve vodě a trávě, která si s úspěchem hrála na The Open. Nicméně spokojenost veliká, jen kdybych teď nepřipomínal grilované sele a nemusel se mazat panthenolem, bylo by všechno ideální.
Zdravím všechny a přeji hezkou hru :)
PS: na fotografii leží můj míč na ferveji, krásná to chvíle. The Open tráva má i tu správnou barvu.
20210629_141804.jpg
 
Včera turnaj na Grosshofu. První
devítku jsem sprasil. Na 6ce z odpaliště 2x do maxirafu ☹ bez
šance míček najít. Druhá 9ka za
43. Celkově 36 STB , zlepšení HI.
A když k tomu připočítám řízek
jak letiště s bram salátem vychází
mi z toho - Spokojenost. Další bezva
den na golfu.🙂
 
Tak na mém severomoravském tripu odehraná další dvě hřiště (čímž jsem se stal mimo jiné všudehrálem😊), a to Šilhéřovice a Lipiny.
Šilhéřovická 18-ka kompletně v zámeckém parku (nádhera), není tu skoro žádná voda, zato na jedničce je ve hře obrovská kašna😀. Hřiště je trochu orientačně náročnější, tee1 není ani zdaleka u klubovny a je tu dost cest k odpalištím proti směru hry.
A Lipiny? Tak ty mě dostaly......Na ploše kam by se s přehledem vešla menší 18-ka typu Machnína či Č.Břemena je neuvěřitelně velkoryse umístěno jen 9 jamek ( i kdyz s netradičním parem 38) s fairwayemi šířky jakou jsem ještě neviděl (taky můj FIR 100%) a obrovskými greeny....všechny plochy v prvotřídní kvalitě. Cena lidová.....zde fakt palec nahoru.
 
Tak na mém severomoravském tripu odehraná další dvě hřiště (čímž jsem se stal mimo jiné všudehrálem😊), a to Šilhéřovice a Lipiny.
Šilhéřovická 18-ka kompletně v zámeckém parku (nádhera), není tu skoro žádná voda, zato na jedničce je ve hře obrovská kašna😀. Hřiště je trochu orientačně náročnější, tee1 není ani zdaleka u klubovny a je tu dost cest k odpalištím proti směru hry.
A Lipiny? Tak ty mě dostaly......Na ploše kam by se s přehledem vešla menší 18-ka typu Machnína či Č.Břemena je neuvěřitelně velkoryse umístěno jen 9 jamek ( i kdyz s netradičním parem 38) s fairwayemi šířky jakou jsem ještě neviděl (taky můj FIR 100%) a obrovskými greeny....všechny plochy v prvotřídní kvalitě. Cena lidová.....zde fakt palec nahoru.
Sešel jsi se na Lipinách s domácím
pánem - Bohumilem ?? He ??😏
 
30.6.2021 • Benátky: 100 ran (by mGolf)

Takže zpátky na zem. Už zase u normálních čísel - do 12 jamky paráda, v podstatě jsem měl zadelano na nějakých výsledných možná i 85, bohužel pak se mi to nějak rozbilo. Nevadí - alespoň vím, co mě může potkat příště a poučit se z toho... A hlavně trénovat čipy proti trávě. A nevypustit ani jeden metrový pat, ať se děje co se děje, jako tutovku. :)

Benátky v skvělém stavu. Většina grýnu naprosto bez chybičky, tam kde jsou slabší místa, naštěstí návrty nejsou. Hřiště mi přijde trochu fádní - na druhou stranu, nechal jsem se jim ukolébat a pak udeřilo. A ukázalo mi, že si nikdy někoho myslet - že je to pohoda.

Konec letošního golfového tripu po sedmi hřištích během 4 dnů, díky @mkopcak a @roman007 za společnost a letošního do hry. Už méně díky za to, že jste mě oškubali o všechny petikačky a budu muset na brigádu! 👍

E2279448-FB51-4688-AD93-D0176C9C77C0.jpeg 926C81CB-F692-4585-8EB3-DCB132F93F43.jpeg 50DC375E-6369-45AE-8C86-1B2609D9822F.jpeg

Vypadáme jak parta retardů. No aby ne... :-D hlavní ale je, že milujeme golf z celého srdce 👍 tak zase za rok :)

E1BB81B4-F35C-4119-9F4C-5E9054B00864.jpeg
 
Upraveno:
Středeční podvečer na Černém Mostě. Poprvé z bílých, jen tak hra, někde je to o parník jinde. Sice jsem se těšil, ale nakonec mě to nějak nebavilo a nedokázal jsme se do toho dostat. Grýny měkké, celkem rozšlapané, ferveje krásné, občas voda po nočním dešti, rafy husté. Některá místa, kde jsme zažil, že se ztrácely míčky, byly vysekané. Hraje se tam nějaké hendikepované mistrovství tak asi proto ty grýny byly takové divoké. O víkendu se má hrát mistroství klubu na rány,
hřiště bude dobré..

IMG_20210630_164702[1].jpg
IMG_20210630_171627[1].jpg
 
Sešel jsi se na Lipinách s domácím
pánem - Bohumilem ?? He ??😏
Asi ne, bylo celkem liduprázdno.....ale taky mě napadlo když jsem tam přijel že je to Bohumilovo království 😁
 
Asi ne, bylo celkem liduprázdno.....ale taky mě napadlo když jsem tam přijel že je to Bohumilovo království 😁
Takže bum bác rána leží 🤭
Z tvého popisu už se nedivím, že domácí matador trefuje ferweje jak na běžícím pásu 😂
 
Středeční podvečer na Černém Mostě. Poprvé z bílých, jen tak hra, někde je to o parník jinde. Sice jsem se těšil, ale nakonec mě to nějak nebavilo a nedokázal jsme se do toho dostat. Grýny měkké, celkem rozšlapané, ferveje krásné, občas voda po nočním dešti, rafy husté. Některá místa, kde jsme zažil, že se ztrácely míčky, byly vysekané. Hraje se tam nějaké hendikepované mistrovství tak asi proto ty grýny byly takové divoké. O víkendu se má hrát mistroství klubu na rány,
hřiště bude dobré..

Zobrazit přílohu 25140Zobrazit přílohu 25142
Na rány se hraje pondělí a úterý. Řekl bych, že některá odpaliště dost utrpěla suchem a jsou v horším stavu. Grýny ne a ne se letos dostat do kondice, mi přijde ...
 
Copak jsme to našli na 17. jamce v lese ... @mkopcak @requo @roman007 nevíte o tom něco?Zobrazit přílohu 25147

Já ti přesně řeknu co to je = vyžírka @roman007 !!! Protože má rozptyl jak houfnice, odpálí z odpaliště většinou 3-4 míče. A protože je zároveň lempl, tak si není schopen ty míčky připravit do kapsy, ale pro každý z nich jednotlivě chodí do bagu. A to je na moji trpělivost příliš. Takže jsem po něm mrsknul míč z mojí kapsy, aby konečně hrál a to jelito ho neomylně poslalo do lesa! Uplně stejně se takto mé svatební míče potulují po celých severních Čechách:-D
 
Malá výzva: Vždy počátek léta je vždycky na 19.jamce trochu utlumenější provoz. Všichni máme spoustu různých povinností a zájmů a rodinných dovolených, kdy mnozí z nás vypadáváme z běžného rytmu každodenních činností. Ale vím, že velká část z nás si na golf udělá čas tak nějak vždy. Rád bych poděkoval všem, co přidávají zážitky ze svých her do tohoto vlákna i s pár slovy o stavu hřiště. Zvlášť v posledních dnech a tím i nám ostatním dávají motivace, případně inspiraci, kam se vydat. Díky! ⛳

A vy ostatní, kteří jste zatím pasivnější - neváhejte a nebojte se svůj zážitek z libovolné hry přidat. V jakékoli podobě. Není to nic složitého. A i když nemáte fotku, nevadí, i tak to v tomto vlákně má své místo. Uvítáme tu všechny hry, jak z českých hřišť, tak i z výletů do světa. :up: Fórum je o nás a našich hrách, zažitcích, diskusích a srandičkách - takže: "pomož chvilku tahat pilku". ;)

Všem na 19.jamce přeji krásné léto, spoustu úžasných ran a nezapomenutelné golfové chvíle ať již s přáteli, rodinou nebo v klidném rozjímání o samotě. Hezké letní hry, velká golfová rodinou Jamkařů!

B701E902-AA2F-407B-B792-BEB98FC8AC15.jpeg
 
Upraveno:
Dnes 2.kolo Grabmasters, no řeknu vám, byl to vodní svět, na 9 jsme potkali Kevina Costnera a na 11 mě v jamce při vyndávání míčku pokousaly piraně. Zobrazit přílohu 25161

Jamka v náhodné vodě. Tomu říkám výzva Mistrů! :)
 
Dnes celkem ok, i když pár chybek by se našlo vč. 3patu z 5m na 18. jamce. Nakonec 36STB na domácím hřišti, které mi „bere” 4 rány oproti HI 🙈
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom